ترتیب درست استفاده از لوازم آرایش

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بیشتر افراد مرتکب می شوند، این است که ترتیب استفاده از لوازم آرایشی خود را رعایت نمی کنند. رعایت ترتیب درست استفاده از لوازم آرایش، خطا را به  حداقل می رساند و زیبایی را دو چندان می کند. ابتدا از پرایمر شروع کنید و پس از آن به صورت خود فونداسیون و کانسیلر بزنید. سپس چشم ها را آرایش کنید و بعد به سراغ رژ گونه و در آخر رژ لب بروید.[/iconbox]

حتی اگر 30 سال است که آرایش می کنید، باز هم ممکن است در حین آرایش اشتباهاتی مرتکب شوید. یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بیشتر افراد مرتکب می شوند، این است که ترتیب استفاده از لوازم آرایشی خود را رعایت نمی کنند. رعایت ترتیب درست استفاده از لوازم آرایش، خطا را به  حداقل می رساند و زیبایی را دو چندان می کند. در ادامه ی مقاله به ترتیب درست استفاده از آنها پرداخته شده است:

1- از پرایمر شروع کنید

برای ایجاد یک سطح صاف بر روی پوست، ابتدا به سر تا سر آن از جمله پلک ها پرایمر بزنید. از پرایمری استفاده کنید که با پوست شما سازگار باشد. پرایمر مات برای پوست های چرب، پرایمر درخشان برای پوست های تیره و پرایمر اصلاح کننده ی سبز رنگ برای پوست های قرمز.

2- به سراغ بوم فونداسیون بروید

ترتیب درست استفاده از لوازم آرایش - کانسیلر - برنافیت دکتر کرمانی

حالا نوبت فونداسیون و کانسیلر رسیده است. اگر از فونداسیون مایع استفاده می کنید، بهتر است بعد از آن از کانسیلر استفاده کنید. اما اگر می خواهید از پودر فونداسیون استفاده کنید، ابتدا با کانسیلر شروع کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%81%d9%88%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%af%d8%b1%db%8c-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af%d8%9f/” align=”right” target=”_blank”]از فونداسیون های پودری چه می دانید؟[/button]

3- چشمان خود را آرایش کنید

کمی سایه ی چشم بر روی پرایمر بزنید تا از تکه تکه شدن پودر روی صورت شما جلوگیری کند و سایه ی تیره ای زیر چشم ها به وجود آورد. سپس خط چشم بکشید. پس از آن فورا به سراغ ریمل نروید، ابتدا ابروها را با سایه ی قهوه ای یا مداد ابرو پر کنید تا در صورت شما گم نشود. پس از آن به سراغ ریمل بروید و دو لایه ریمل به مژه ها بزنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%84-%d8%b2%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d9%86%d8%af%d9%87%db%8c%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]هنگام ریمل زدن این اشتباهات را انجام ندهید![/button]

4- رژ گونه بزنید

حالا به سراغ یک برنز کننده ی پوست بروید. از گونه ها شروع کنید، سپس روی برجستگی گونه ها را به صورت نقطه ای رژ گونه بزنید، به گونه ای که تکمیل کننده ی آرایش چشم شما باشد. اگر آرایش چشمان شما دودی است، یک رژ گونه ی روشن و اگر سایه ی چشمان شما طبیعی است، از یک رژ گونه ی کم رنگ استفاده کنید.

5- حالا نوبت رژ لب است

ترتیب درست استفاده از لوازم آرایش - رژ لب - برنافیت دکتر کرمانی

حالا نوبت رژ لب رسیده است. تاخیر رژ زدن تا مرحله ی آخر، به شما این شانس را می دهد تا با توجه به رنگ آرایش خود یک رژ لب مناسب انتخاب کنید که با بقیه ی صورتتان همخوانی داشته باشد.

اگر می خواهید لب شما همانند لب بیانسه زیبا شود این مراحل را دنبال کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments