این عادت های غلط به مو آسیب می رسانند

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]موها نقش مهمی در زیبایی و ظاهر افراد دارند، در نتیجه مراقبت از آنها بسیار اهمیت دارد. شانه کردن و اتوکردن مو های خیس، استفاده ی بیش از حد از نرم کننده ها و اکستنشن های مو ، استفاده از برس های نا مناسب و بستن موها موجب آسیب به مو و ریزش آنها می شود. [/iconbox]

موها تاثیر بسزایی بر چهره ی افراد و زیبایی آنها دارند. موهای بلند هر چند زیبا هستند، اما به مراقبت های زیادی نیاز دارند. کوتاه کردن، اسپری، استفاده از سشوار و … همه باید با احتیاط و دقت انجام شوند، چرا که ممکن است به مو آسیب برسانند. در این مقاله به کارهایی که ممکن است به موهای شما آسیب برساند، اشاره شده است.

کوتاه نکردن منظم موها

عادت های غلط - کوتاهی مو - برنافیت دکتر کرمانی

بسیاری از ما از آنجا که موهای بلند را دوست داریم، از کوتاه کردن منظم آنها غافل می شویم. این در حالیست که چنین موهای بلندی به دلیل موخوره و مشکلات دیگر نه تنها زیبایی ندارند، بلکه زودتر دچار آسیب نیز می شوند. درست است که موها از ریشه شروع به رشد می کنند، اما انتهای آنها در معرض آسیب بیشتری می باشد. برخی از متخصصان مو بر این باورند که مصرف روزانه ی شامپوهای حاوی سولفات و نمک موها را خشک و موجب دو شاخه شدن آنها می شود. کوتاه کردن موها، موجب حفظ استحکام مو و رشد آنها می شود. اگر موهای کوتاه را دوست ندارید، تنها انتهای آنها را کوتاه کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%86%d8%aa%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%aa%d8%a7%d9%87-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]با این پنج قدم ساده، موهای خود را در خانه چتری کوتاه کنید[/button]

استفاده ی بیش از حد از نرم کننده ها

عادت های غلط - نرم کننده - برنافیت دکتر کرمانی

حتما تصور می کنید که هر چه بیشتر از نرم کننده استفاده کنید، موهای شما نرم تر خواهند شد، اما اینطور نیست. بر خلاف تصور عمومی، نرم کننده ها، تنها برای افزایش رطوبت مو هستند، نه نرم کردن آنها. بسیاری از افراد، از نرم کننده ها بر روی پوست سر خود استفاده می کنند، اما باید بدانید که این نرم کننده ها تنها برای ساقه ی مو هستند نه کف سر.

نرم کننده ها همانند بسیاری از شامپوهای روزانه، حاوی سولفات هستند که نه تنها از مو محافظت نمی کنند، بلکه آنها را دو شاخه نیز می کنند. بهتر است به جای آنها برای یک یا دو بار در روز از ماسک های مو استفاده کنید. این کار، پروتئین و مواد مغذی مو را نیز تامین می کند. برای افزایش رطوبت پوست نیز می توانید از روغن های مفیدی چون روغن آرگان استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%ac-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%85%d8%b1%d8%b7%d9%88%d8%a8-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87/” align=”right” target=”_blank”]اشتباهات رایج در استفاده از مرطوب کننده ها[/button]

استفاده از اکستنشن های مو

عادت های غلط - اکستنشن - برنافیت دکتر کرمانی

اکستنشن موها، اگر با دقت و توسط یک فرد متخصص صورت نگیرد، موجب آسیب و دو شاخه شدن موها می شود. برای این کار باید تحقیق زیادی انجام دهید و اکستنشن مو مناسب خود را بیابید.

استفاده از برس های نا مناسب

عادت های غلط - برس مو - برنافیت دکتر کرمانی

همه ی برس ها برای انواع موها مناسب نیستند. خانم ها اغلب تمایل به استفاده از برس هایی با دندانه های بسیار دارند، اما به برچسب و نوع دندانه ها توجهی ندارند. بهترین برس برای موهای شما، برس هایی با دندانه های نرم هستند که آنها را می توانید به نرمی روی موهای خود بکشید. همیشه استفاده از شانه، قابل اطمینان تر است، اما پیش از آن، موهای خود را تقسیم کنید.

سفت بستن موها

عادت های غلط - مدل مو - برنافیت دکتر کرمانی

بافتن و بستن موها به شکل دم اسبی هر چند در روزهایی که فرصت زیادی ندارید، می تواند در وقت ضما صرفه جویی کند، اما از بستن آنها به این شکل خودداری کنید، چرا که به موهای شما آسیب می رسانند. مدل موی دم اسبی موجب کشیده شدن موها و در نتیجه عقب رفتن خط مو می شود. کش موها نیز موجب شکستن موها می شوند. سعی کنید موهای خود را شل ببندید و از بستن کش موهای سفت خودداری کنید.

مدل موی دم اسبی موجب کشیده شدن موها و در نتیجه عقب رفتن خط مو می شود. کش موهای سفت نیز موجب شکستن موها می شوند. سعی کنید موهای خود را شل ببندید و از بستن کش موهای سفت خودداری کنید.

استفاده ی بیش از حد از شامپوهای خشک

عادت های غلط - مو - برنافیت دکتر کرمانی

استفاده ی بیش از حد از شامپوهای خشک موجب التهاب پوست سر و در نتیجه ریزش موها می شود.

شانه کردن موهای مرطوب

عادت های غلط - شانه کردن موهای مرطوب - برنافیت دکتر کرمانی

موهای مرطوب خود را به هیچ وجه شانه نکنید. هر چند این کار در وقت شما صرفه جویی می کند، اما آسیب های جدی به موهای شما می رساند. موهای مرطوب بسیار آسیب پذیر و مستعد شکنندگی هستند. به همین دلیل باید بگذارید موهای شما خشک شوند، سپس آنها را شانه کنید و همیشه ابتدا از انتهای موها شروع به شانه زدن کنید و سپس به سمت ریشه ها بروید. اگر مجبور به شانه کردن موهای خیس خود هستید، از شانه ای استفاده کنید که دندانه های آن با هم فاصله داشته باشد.

موهای مرطوب خود را به هیچ وجه شانه نکنید. موهای مرطوب بسیار آسیب پذیر و مستعد شکنندگی هستند. اگر مجبور به شانه کردن موهای خیس خود هستید، از شانه ای استفاده کنید که دندانه های آن با هم فاصله داشته باشد.

کشیدن اتوی مو به موهای خیس

عادت های غلط - اتوی مو - برنافیت دکتر کرمانی

اگر از اتوی مو بر روی موهای خیس خود استفاده کنید، حتما صدای جلیز و ویلیز آن را در لا به لای اتو خواهید شنید. این صدا در واقع صدای خشک شدن و شکسته شدن موهای شما در زیر حرارت است. همیشه، پیش از استفاده از اتو موهای خود را خشک کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d9%85%db%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]اشتباهاتی که به سلامت موها آسیب می رساند[/button]

استفاده از کراتین برای صاف کردن موها

عادت های غلط - کراتین مو - برنافیت دکتر کرمانی

برخی از افراد برای صاف کردن موهای خود به سراغ روش هایی چون کراتینه کردن مو می روند. درست است که درمان با کراتین موها را صاف می کند، اما برای انواع موهای مختلف مناسب نیست و استفاده ی مکرر از آن موجب آسیب به موها می شود.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments