9 اشتباه رایج که سلامت موی شما را به خطر می اندازد

حتما با روزهایی مواجه شده اید که موهایتان بسیار ناخوشایند و بدشکل شده اند. چنین مشکلی در میان زنان بسیار رایج است. متاسفانه، برخی از اشتباهاتی که انجام می دهیم، آسیب های زیادی به موهایمان وارد می کند. در ادامه ی مقاله به برخی از اشتباهات که سلامت موی شما را به خطر می اندازند و راه حل پیشگیری از این آسیب ها اشاره شده است.

1- پوشش خاکستری ضعیف

سلامت موی شما - سفیدی مو - برنافیت

بافت موهای خاکستری خشن و مقاوم است و برای جذب رنگ مو نیاز به محصول و زمان بیشتری دارد. برای حل این مشکل می توانید روند به کار بردن رنگ مو را تغییر دهید.

راه حل: زمانی که از یک سایه ی رنگی استفاده می کنید، بهتر است از نوع خنثی آن استفاده کنید. اگر موی شما به رنگ مقاوم است، می توانید از رنگ مو با توناژ های خنثی تر استفاده کنید تا از شر این موهای خاکستری خلاص شوید. اول رنگ مو را در قسمت هایی از مو قرار دهید که بیشتر از همه خاکستری است، یعنی قسمت جلویی مو. پس از آن، رنگ مو را بر روی قسمت های دیگر بگذارید. پس از آن دوباره به قسمت های مقاوم مو رنگ بزنید. پس از اتمام رنگ مو، یک کلاه رنگ روی سرتان قرار دهید تا گرمای آن حفظ شود و زودتر رنگ بگیرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]دلایل سفید شدن موها را بدانید[/button]

2- زیاد مشکی شدن مو

سلامت موی شما - رنگ کردن مو - برنافیت

زیاد مشکی کردن موها به سلامت موی شما آسیب می رساند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که رنگ کردن را از ریشه ی مو آغاز کرده و به انتهای آن برسانید. وقتی کوتیکول های مو باز شوند و رنگ های مصنوعی بر روی آنها قرار گیرد، رنگ مو شکل دائمی به خود می گیرد. اگر این روند ادامه یابد، بستن کوتیکول های مو سخت تر می شود و رنگ مو توسط قسمت میانی و انتهای آن راحت تر جذب می شود. این روند موجب تیره شدن، ضخیم شدن و مات شدن موها می شود.

راه حل: بهترین روش برای پیشگیری از مشکل، رنگ کردن ریشه ی موها پس از کاربرد اولیه ی یک رنگ یا سایه ی جدید است. با این شیوه، از بار فرآوری مویی که قبلا رنگ شده جلوگیری می کنید. این کار به سلامت موی شما نیز کمک می کند، چرا که بالا بردن مکرّر کوتیکول ها برای افزودن رنگ موجب منفذدار شدن آنها و جذب سریع تر رنگ مو می شود.

3- روشن کردن ریشه ی موها

سلامت موی شما - رنگ مو - برنافیت

“ریشه های داغ” اصطلاحی است که آرایشگران برای ریشه ی موهای روشن تر و با رنگ گرم تر به کار می برند. این مشکل که سلامت موی شما را به خطر می اندازد، به یکی از دلایل زیر رخ می دهد.

  1. زمانی که سعی می کنید بر روی موهای از پیش رنگ شده، یک رنگ موی روشن تر بزنید، موی نزدیک به ریشه روشن تر می شود.

راه حل: از این اشتباه با انتخاب یک رنگ مو در همان سطح یا تیره تر از رنگ موی خود بپرهیزید و آن را تنها به ریشه های مو بزنید.

  1. وقتی از یک رنگ موی دائمی بر روی قسمت های تازه روییده شده ی مو استفاده می کنید تا قسمت های خاکستری مو را بپوشانید، پس از مدتی ریشه های مو کم رنگ تر می شوند.

راه حل: از رنگ مویی استفاده کنید که بر روی موهای شما ته نشین شوند. این رنگ مو پس از شسته شدن، تغییر نخواهد کرد.

  1. وقتی می خواهید کل موهای خود را روشن کنید، موی نزدیک به کف سر به دلیل گرمای پوست سر، زودتر از قسمت های دیگر روشن می شود.

راه حل: ابتدا انتهای موها را رنگ کنید و برای 20 دقیقه ی اول از زدن رنگ مو به ریشه ها خودداری کنید. پس از آن ریشه ی موها را رنگ کنید و رنگ را روی کل موها ماساژ دهید.

4- تغییر رنگ موهای شدید در خانه

سلامت موی شما - رنگ مو قرمز - برنافیت

تغییرات شدید بر روی رنگ موها در خانه و استفاده از تکنیک های اشتباه، منجر به نتایج غیر منتظره ای خواهد شد. استفاده از محصولات خشن برای ایجاد این تغییرات، سلامت موی شما را تهدید می کند.

راه حل: رنگ مو را تنها زمانی در خانه بزنید که می خواهید موهای سفید خود را بپوشانید و یا آن را دو سه درجه تیره تر کنید. این کار موجب یک عمق چند بعدی و افزایش رنگ طبیعی موها با توناژهای گرم و سرد می شود.

5- عدم قرار دادن رنگ بر روی موها به مدت کافی

سلامت موی شما - رنگ مو - برنافیت

گاهی اوقات سر مان بیش از حد شلوغ است و برای پوشاندن موهای سفید خود نیاز به یک رنگ موی فوری داریم. متاسفانه رنگ های دائمی نیاز به زمان بیشتر و استفاده ی بهتری از ابزارها دارد. بنابراین باید این رنگ مو را به اندازه ی کافی بر روی موها قرار دهید.

راه حل: اگر نیاز به یک راه حل سریع دارید، از رنگ موهای روت ریبوت دائمی استفاده کنید. استفاده از این رنگ مو تنها 5 دقیقه طول می کشد و تنها کافیست 10 دقیقه بر روی موها بماند تا رنگ بگیرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%DA%86%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]چه کنیم تا رنگ موی ما دوام بیشتری داشته باشد؟[/button]

6- عدم استفاده از کرم های محافظ بر روی خط مو

سلامت موی شما - رنگ مو - برنافیت

هنگام استفاده از رنگ موها ممکن است لکه هایی از آن بر روی پیشانی و گوش شما باقی بماند. خوشبختانه استفاده از کرم های محافظ می تواند پوششی بر روی پوست ایجاد کرده و از لک شدن آن جلوگیری کند.

راه حل: از قسمت جلوی مو، موها را به دو قسمت تقسیم کنید. سپس یک لایه ی ضخیم از کرم محافظ را بر روی حد فاصل صورت و موهایتان بزنید. زمانی که موهای جلو را رنگ زدید و قصد رنگ زدن موهای پشت را دارید، ممکن است موهای رنگ شده ی جلو با پشت برخورد کند. این کرم محافظ از لک شدن پوست صورت شما جلوگیری خواهد کرد.

7- عدم استفاده از شامپوها و نرم کننده های قابل اطمینان

سلامت موی شما - شامپو - برنافیت

متغیّرهای زیادی وجود دارند که بر روی رنگ موی شما تاثیر می گذارند. برخی از این متغیّرها شامل نور خورشید، باد و آب هستند. یکی از بزرگ ترین دشمن رنگ موها پاک کننده هاییست که در شامپوها و نرم کننده های شما استفاده شده است.

راه حل: استفاده از شامپو و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده موجب احیا و درخشندگی رنگ موی شما می شود. اکثر اوقات این شامپوهای مخصوص فاقد مواد شوینده ای هستند که در دیگر شامپوها یافت می شوند. برخی از شامپوها نیز موهایتان را از آثار مضر اشعه ی فرابنفش محافظت می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7/” align=”right” target=”_blank”]بهترین غذاها برای افزایش سلامت موها[/button]

8- کشیدن موها با حوله پس از حمام

سلامت موی شما - مراقبت از مو - برنافیت

بسیاری از زنان نمی دانند که شکسته شدن موها درست پس از حمام رفتن رخ می دهد. وقتی موها مرطوب هستند، بیش از هر زمانی در معرض آسیب می باشند. کشیدن حوله به موها موجب شکسته شدن آنها می شود.

راه حل: برای خشک کردن موها از حوله های میکروفایبر استفاده کنید تا آب اضافی موهایتان را جذب و از شکنندگی آنها جلوگیری کند. پیش از آنکه موهای خود را شانه کنید، اجازه دهید موهایتان خشک شود. شانه زدن بر روی موهای خیس سلامت موی شما را تحدید کرده و موجب ریزش آنها می شود.

9- عدم محافظت از مو در برابر گرما

سلامت موی شما - مدل دادن به مو - برنافیت

آرایش موها با استفاده از گرما موجب خشکی، شکنندگی و مات شدن موها می شود.

راه حل: همواره از محافظ های حرارت استفاده کنید. بسیاری از کرم های آرایشی مو حاوی مواد محافظی هستند که موجب سلامت موی شما می شوند. البته به خاطر داشته باشید که موهای ظریف به حرارت کمتر و موهای خشن به حرارت بیشتری نیاز دارند. اگر در هنگام استفاده از سشوار، بخار از روی موهایتان بلند شد، باید حرارت آن را کم کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments