آیا دوره ی مصرف آنتی بیوتیک ها را باید کامل کرد؟

یک دستورالعمل کلی برای افزایش سلامت هست که درست همانند پوشاندن دهان در هنگام عطسه و شستن دست ها پس از رفتن به دستشویی اهمیت دارد و آن هم مصرف کامل یک بسته ی آنتی بیوتیک ، حتی پس از تمام شدن علائم بیماری است.

پزشکان این توصیه را به بیماران خود می کنند و دلیلش این است که کامل نکردن دوره ی مصرف، موجب مقاومت به آنتی بیوتیک ها می شود. اگر در هنگام بیماری یک بسته ی کامل آنتی بیوتیک را مصرف نکنید، پس از مدتی ممکن است به همان بیماری با علائم شدیدتر دچار شوید و برای مقابله با آن مجبور به مصرف آنتی بیوتیک بیشتری خواهید شد.

اما برخی از متخصصان با این نظریه موافق نیستند.

در گزارش اخیر که در کمپین آگاهی از آنتی بیوتیک ها برای سازمان سلامت جهانی آماده شد، محققان به این موضوع اشاره کردند که در صورت از بین رفتن علائم عفونت باید مصرف قرص را قطع کرد، حتی اگر چند عدد از آنها باقی مانده باشد.

این دسته از محققان بر این عقیده اند که ادامه ی مصرف آنتی بیوتیک ها موجب واکنش های آلرژیک، سنگ کلیه، آسیب به سلول های خونی و مشکلات کبدی می شود.

یکی از محققان به نام رایس بر این عقیده است که قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک ها موجب مقاوم شدن باکتری ها می شود. اگر بدون نیاز به دارو، آن را مصرف کنید، باکتری ها زمان کافی برای فرار کردن از شر داروها را پیدا خواهند کرد و بر لوله ی گوارشی و پوست مسلط خواهند شد. در این حالت، فرصت بیشتری را برای انتشار به ویژه در محیط بیمارستان پیدا خواهند کرد و با سیستم ایمنی سازگارتر خواهند شد.

این محقق در ادامه بیان می کند که این موضوع بدین معنا نیست که به محض مشاهده ی علائم بهبودی، باید از مصرف آنها دست بکشید. برخی از عفونت ها همچون گلو درد، بیماری لژیونر و توبر کلوزیس نیاز به کامل کردن دوره ی مصرف دارند. البته این یک قاعده ی کلی نیست و در مورد همه صدق نمی کند. به طور کلی، اگر احساس بهبودی می کنید، بدین معناست که سیستم ایمنی شما بیماری را تحت کنترل خود در آورده است. اما راه حل بهتر این است که در هر موردی از پزشک خود کمک بخواهید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]