چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟

تمام روزهایی که در ساحل حمام آفتاب گرفتید تمام شده است، حالا وقتی خود را در آینه نگاه می کنید، متوجه آسیب نور آفتاب بر پوست خود میشوید و با کمال تعجب لکه هایی روی صورتتان می بینید. باید به فکر راهی برای از بین بردن لکه ها از سر تا نوک انگشتانتان باشید.

آسیب نور آفتاب: لکه های تیره ی روی پوست

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تولید ملانین را در پوست شما افزایش می دهد و موجب ایجاد لکه های قهوه ای در سر تا سر پوست می شود. برای از بین بردن این لکه ها باید سلول های مرده را از بین برده و یا لکه های قدیمی را روشن تر کنید. دو تا سه بار در هفته پس از شستشوی صورت با مواد پاک کننده، یک پد پوست گلیکولیک بر روی آن بکشید و سپس از یک کرم رتینول استفاده کنید. (نکته: برای جلوگیری از خشکی یا التهاب پوست، رتینول را قبل از استفاده با مرطوب کننده ی خود ترکیب کنید.)

آسیب نور آفتاب: خشکی و پوسته پوسته شدن پوست بدن

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

خورشید (گرما، کلر و آب شور) به شدت پوست شما را خشک می کند. خوشبختانه درمان آن بسیار آسان است. تنها کافیست پوست خود را مرطوب کنید. به دنبال مرطوب کننده ای باشید که حاوی گلیسیرین باشد (که بتواند رطوبت را به جلد پوست شما وارد کند) و هر روز آن را پس از دوش گرفتن استفاده کنید. پس از مدتی پوست شما صاف خواهد شد.

آسیب نور آفتاب: خشکی و پوسته پوسته شدن صورت

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

 لوسیون های سبکی که در طول تابستان استفاده می کنید زیاد کارساز نیستند. سعی کنید از انواع چرب تر استفاده کنید، به خصوص آنهایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند (که در عین سبک بودن رطوبت پوست را حفظ می کند).

آسیب نور آفتاب: ترک خوردن پاها

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

متاسفانه هیچ پدیکوری نمی تواند در برابر آسیب های آفتاب تابستانی مقاومت کند. شما می توانید پینه ی پای خود را با یک سنگ پا از بین ببرید و یا می توانید با استفاده از یک داروی خانگی پوست پا، سلول های مرده را از آن جدا کنید.

آسیب نور آفتاب: بدرنگ شدن تارهای مو

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

رنگ نارنجی مخوفی که موی شما در فصل تابستان به خود می گیرد بدترین معضل است. از یک شامپو یا نرم کننده ی بنفش استفاده کنید و سپس آن را آب بکشید. تن بنفش، موجب خنثی کردن رنگ نارنجی موها می شود.

آسیب نور آفتاب: خشکی نوک موها (مو خوره)

چگونه آسیب نور آفتاب بر پوست و مو را درمان کنیم؟ ، برنافیت

موهای خود را از کمی بالاتر از قسمت های موخوره دار، قیچی کنید. هر یک بار در میان که به حمام می روید، به جای نرم کننده از یک ماسک مغذی مو استفاده کنید. این ماسک را سه تا پنج دقیقه بر روی موها به جز ریشه ی آن قرار دهید و سپس بشویید. در آخر چند قطره روغن را تنها به انتهای موها بزنید و حتی الامکان از اتوی مو، سشوار و امثال آن استفاده نکنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments