افزایش وزن طبیعی مادر با تغذیه مناسب برای رشد جنین رزیم بارداری برنافیت

ویژگی‌های رژیم بارداری برنافیت

همش با خودت فکر می‌کنی که با شروع شدن دوران بارداری دچار اضافه وزن می‌شی و دیگه اندام خوش فرم الانت رو نداری؟ باید بهت بگم این یه تصور غلط هست که نسبت به بارداری توی ذهن همه شکل گرفته. شاید فکر کنی حین بارداری نیاز به رژیم بارداری نداری و هر چی دلت خواست می‌تونی بخوری و آزادی؟! همین تصورات غلط باعث می‌شه به مرور زمان با کوهی از چربی مواجه بشی که بعد از زایمان به سختی بتونی این چربی‌ها رو آب کنی. قراره طی این 9 ماه بارداری با برنافیت دیگه دغدغه اضافه وزن رو نداشته باشی و از همه مهم‌تر از سلامتی فرزندت اطمینان کامل داشته باشی. دلیل اصلی این همه اصراری که می‌کنم اینه که چاقی بعد از زایمان مشکلاتی رو به وجود میاره مثل زانو درد و کمر درد که مامان‌ها فکر می‌کنن تا اخر عمرشون باید تحمل کنن! در صورتی که با برنافیت باید خیالت تخت باشه…

 

تنها چیزی که به همه‌ی این مشکلات دامن می‌زنه اینه که تا یکی خبردار می‌شه باردار هستی با این جمله‌ها میاد استقبالت:

 • یادت نره غذا خوب بخور تا نیازی به مصرف ویتامین و مکمل‌ها نداشته باشی.
 • می‌دونستی اگه زیاد غذا نخوری، خدای نکرده سقط می‌کنی.
 • درسته که تو سیری ولی اون بچه‌ توی شکمت گرسنه هست.
 • وقتی کم غذا بخوری بچه‌ توی شکمت نارس به دنیا میاد.
 • حالا درسته به فکر خودت نیستی ولی به فکر اون بچه باش.
 • مگه نمی‌دونی تو دیگه تنها نیستی و باید اندازه 2 نفر غذا بخوری.

رژیم بارداری برنافیت

برنامه غذایی رژیم بارداری برنافیت، کاملا اصولی طراحی شده و با توجه به پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی تایید شده که ما بهت یه سبد کامل از خدمات برنافیت رو در اختیارت قرار می‌دیم، علاوه بر رژیم بارداری یه متخصص تغذیه کنارته تا کمکت کنه دوره رژیمت به خوبی بگذره. این خدمات کمکت می‌کنه تا…

 • از کمبود کلسیم، آهن و ویتامین‌ها در دوران بارداری جلوگیری کنی.
 • از بیماری‌هایی مثل یبوست، دیابت بارداری و فشار خون پیشگیری کنی.
 • بتونی سلامت جنین و تغذیه خودتو کنترل کنی.
 • از افزایش وزن بی رویه و چاقی بعد از زایمان پیشگیری کنی.
 • نارسایی‌های جفتی، ناهنجاری‌های بارداری، تولد نوزادان با وزن خیلی پایین یا خیلی بالا جلوگیری کنی.

چرا رژیم بارداری برنافیت بهترین انتخابه؟

1. تنوع غذایی بالا و همسفره شدن با کانون گرم خانواده

با توجه به تنوع غذایی بالا در رژیم بارداری برنافیت می‌تونی خیلی راحت کنار خانوادت غذا بخوری، دیگه مجبور نیستی برای خودت غذای جداگانه درست کنی.

2. ارائه رژیم زیر نظر متخصص تغذیه

به صورت اختصاصی تمامی پشتیبان‌های اختصاصی برنافیت دارای کد نظام پزشکی معتبرن که تا پایان دوره رژیم تو رو همراهی می‌کنن. حین رژیم بارداری هر سوالی داشتی کافیه از پشتیبان اختصاصی خودت بپرسی تا راهنماییت کنه. داشتن یه پشتیبان اختصاصی در طول دوره رژیم بارداری کمکت می‌کنه که انگیزه‌ات حفظ بشه و بدونی یکی حواسش شیش دونگ به خودت و فرزندت هست.

پشتیبان اختصاصی برنافیت

3. دسترسی آسان به برنامه غذایی با اپلیکیشن برنافیت

خبر خوب اینه که تو رژیم بارداری برنافیت می‌تونی خیلی راحت از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت برنافیت به برنامه غذایی خودت دسترسی داشته باشی. برای دسترسی آسون به برنامه غذایی رژیم بارداری می‌تونی اپلیکشن هوشمند برنافیت رو نصب کنی تا هرجایی بودی به راحتی بتونی به برنامه غذایی خودت دسترسی داشته باشی و روزانه برنامه غذایی خودت رو تغییر بدی.

و اما یکی دیگه از راه‌های ارتباطی ما با شما اپلیکیشن برنافیته، تازه علاوه بر این عضو گروه ماراتن لاغری گروهی برنافیت می‌شی. ما برات کلی چالش‌های گروهی طراحی کردیم که هم سرگرم باشی و هم بدونی یکی با وضعیت جسمانی مشابه به تو داره چالش رو انجام می‌ده. این جوری با انگیزه بالا رژیمت رو ادامه میدی و از سایر اتفاقات گروه‌های دیگه با خبر هستی.

4.  عضو گروه ماراتن لاغری گروهی می‌شی

با عضو شدن تو گروه‌ ماراتن لاغری گروهی قراره حسابی بهت خوش بگذره. حالا بگو چه جوری؟! اولا عضو گروه ماراتن برنافیت می‌شی. این گروه همه‌ی افراد مشابه به خودت قراره رژیم تثبیت وزن بگیرن و وزن خودشون رو ثابت نگه دارن.

نتایج موفق دوره‌های قبل

[marathon_record_carousel]

تو رژیم بارداری چه اتفاقاتی برات می‌افته؟

تو رژیم بارداری چه اتفاقاتی برات می‌افته؟

رژیم بارداری برنافیت برای چه افرادی مناسبه؟

 1. اگه تناسب اندام برات خیلی مهم هست.
 2. کسایی که می‌ترسن بعد از زایمان دچار افزایش وزن بی رویه بشن.
 3. سلامتی فرزندت برات اهمیت بالایی داره
 4. یا نگران مرده‌زایی یا زایمان زودرس هستن.
 5. کسایی که به این موضوع اعتقاد دارن که جنین سالم در بدن سالم است.

دریافت رژیم بارداری برنافیت

چه کسانی نمی‌‌تونن رژیم بارداری بگیرن؟

 • هفته 34 به بعد بارداری
 • مامان‌های باردار کمتر از 18 یا بیشتر 45 سال
 • ویار شدید بعد از سه ماهه اول بارداری
 • به سر بردن سه ماهه‌ اول بارداری
 • در حال شیردهی و در عین حال باردار
 • دارای مسمومیت بارداری
 • مبتلا به فشار خون بالا
 • دچار دیابت بارداری
 • سابقه‌ی تشنج بارداری
 • دچار ویار شدید
 • باردار بودن دو یا چند قلوه
 • سابقه‌ سقط جنین
 • مجاز نبودن BMI بالای 35

تیم ما

[team-carousel]

نمونه برنامه غذایی بارداری برنافیت

نمونه لیست غذایی رژیم بارداری برنافیت

هزینه رژیم بارداری برنافیت چقدره؟

رژیم بارداری برنافیت ، 425 هزارتومان که با تخفیف 375 هزار تومان شده. اگه توام سلامتی فرزندت برات مهمه و دوست نداری بعد از بارداری دچار اضافه وزن بشی، رژیم بارداری بهترین انتخابه و با این رژیم خیالت راحته چون یه پشتیبان اختصاصی شیش دونگ حواسش به تو و فرزندت هست. دیگه چی از این بهتر؟

چطور رژیم بارداری برنافیت رو دریافت کنم؟

برای دریافت رژیم بارداری حتی یه لحظه هم مکث نکن. کافیه فرم زیر رو کامل کنی. نحوه ثبت نام رو گام به گام برات این پایین توضیح دادم.

مرحله اول

 1. جنسیت خودتو انتخاب کن.
 2. وزن، قد و سن خودتو وارد کن.

مرحله دوم

 1. در این قسمت گزارش میزان اضافه وزنت رو نشون می‌ده.
 2. روی دکمه دریافت رژیم کلیک کن.

مرحله سوم

 1. برای ثبت نام و دریافت رژیم باید مشخصاتت رو وارد کن که شامل: نام، نام خانوادگی و شماره موبایل هست.

مرحله چهارم

 1. در مرحله چهارم اگر به بیماری خاصی مبتلا هستی باید مشخص کنی.
 2. روی دکمه دریافت رژیم کلیک کن.

مرحله پنجم

 1. با توجه به شرایط جسمانی‌تون، برات مشخص می‌شه که رژیم تثیبت وزن مناسبه برات یا نه؟!
 2. اگه رژیم تثبیت وزن برات مناسب نبود، برنافیت بسته‌های رژیم دیگه‌ای رو بهت پیشنهاد می‌کنه.
 3. با انتخاب یکی از بسته ها ازت می‌خواد که اگه کد تخفیف داری وارد کنی.
 4. در نهایت پرداخت یا به صورت پرداخت اینترنتی انجام می‌شه که این روش به صورت سریع و آنی از طریق کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب انجام می‌شه، یا انتقال کارت به کارت که تایید پرداخت کارت به کارت حداکثر 24 ساعت زمان می‌بره.
 5. در نهایت روی دکمه خرید و دریافت رژیم بزن و برای دریافت رژیم هزینه رو پرداخت کن.

به خانواده‌ بزرگ برنافیت خوش اومدی ?

[accordion question=” تو رژیم بارداری چه غذاهایی رو باید مصرف کنی؟ “] تو  رژیم بارداری دیگه قرار نیست خوراکی‌های عجیب‌غریب و گرون بخوری. کاملا لیست‌های غذایی در دسترس و ایرانیه. [/accordion]

[accordion question=”ممکنه بعد از رژیم، پوستم شل بشه یا بیافته؟”] برای این که بعد از رژیم پوستت شل نشه، تو رژیم برنافیت، همه‌ی گروه‌های غذایی مورد نیاز بدن گنجانده شده! هم‌چنین تحرک و پیاده‌روی در کنار رژیم، به طور کامل از افتادگی پوست جلوگیری می‌کنه. پس دیگه نگران هیچی نباش! [/accordion]

[accordion question=” آیا در کنار رژیم نیازه که دارو مصرف کنم؟ “] خیر. برای لاغری نیاز به مصرف هیچ‌ دارو و دمنوشی نیست. اما در صورت نیاز پشتیبان اختصاصیت برات مولتی ویتامین (برای تامین ویتامین‌های بدن) تجویز می‌کنه. [/accordion]

[accordion question=”چطور می‌تونم به متد رژیمی برنافیت اعتماد کنم؟ “] رژیم‌های برنافیت، موفق‌ترین رژیم لاغری برنافیته که بر اساس جدیدترین متدهای علم تغذیه طراحی شده. بیش‌تر از 90 درصد از افرادی که تو رژیم‌های برنافیت شرکت کردن، با موفقیت به وزن ایده‌آل‌شون رسیدن.[/accordion]

[accordion question=”بعد از واریز هزینه چقدر طول می‌کشه که رژیمم رو شروع کنم؟”] بعد از ثبت‌نام رژیم و واریز وجه، پشتیبان اختصاصیت بهت پیام می‌ده، شرایط جسمانیت رو ارزیابی می‌کنه، با توجه به شرایطت بهت رژیم می‌ده و از همون لحظه می‌تونی رژیمت رو شروع کنی. [/accordion]

[accordion question=”.”]

دریافت رژیم بارداری سالم در دوران بارداری بسیار اهمیت بوده و به رشد و سلامت جنین کمک فراوانی می‌کند. رژیم غذایی در دوران بارداری به مصرف فراوان میوه، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین‌ها و چربی‌های سالم سفارش فراوانی می‌شود، ولی به چند ماده‌ی مغذی خاص بیشتر از بقیه نیاز است. برای مثال فولات و فولیک اسید باعث جلوگیری از نارسایی مادرزادی می‌شود. امروز طور کامل به این موضوع می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

رژیم بارداری - برنافیت برنافیت

رژیم غذایی قبل از بارداری یا زایمان چیست؟

تغذیه قبل از بارداری که از جمله  اقدامات لازم محسوب می‌شود تاثیر بسیاری در روند بارداری دارد. یک رژیم غذایی مناسب مخصوص از مواردی است که در رشد و سلامت جنین  اهمیت دارد و اگر تحت نظر یک متخصص تغذیه باشد، سلامت مادر و نوزاد را تضمین می‌کند. از سه ماه قبل از بارداری مادر باید تغییراتی در شیوه‌ی زندگی خود ایجاد کند، مثلا مصرف غذاهای فرآوری شده و فست فود را حذف کنید.

از جمله مواد غذایی مفید قبل از بارداری به موارد زیر اشاره می‌توان اشاره کرد:

1. میوه‌ها و سبزیجات

مصرف میوه و سبزیجات تازه در رژیم حین بارداری، به دلیل داشتن انواع ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و … از جمله موارد اثرگذار در سلامت مادر محسوب می‌شود و با رادیکال‌های آزاد موجود در بدن مبارزه می‌کند.

ازدیاد رادیکال‌های آزاد در بدن به تخمک و اسپرم صدمه می‌زنند. پس حتما میوه‌ها و سبزیجات رنگی را در این دوران استفاده کنید. از جمله این میوه‌ها وسبزیجات می‌توان به انواع کلم، فلفل قرمز و زرد، انواع توت‌ها، زردآلو، انبه، هویج و… اشاره کرد.

2. کربوهیدارت‌‌ها

مصرف بیش از اندازه‌ی کربوهیدرات‌ها باعث اضافه وزن شده قدرت باروری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته باید به این نکته توجه کنید که میزان مناسبی از کربوهیدرات‌ها برای بدن مفید بوده  و باید روزانه مقدار مشخصی از آن را مصرف کنید. منابع حاوی کربوهیدرات‌ شامل برنج، نان گندم، ماکارونی و… می‌باشند.

رژیم بارداری - مصرف کربوهیدرات - برنافیت برنافیت

3. لبنیات

لبنیات سرشار از کلسیم می‌باشند که در مواد غذایی مثل شیر، ماست، پنیر، کشک و… وجود دارند.

4. ویتامین‌ها

مصرف ویتامین‌های C، E و روی از جمله موارد مهم در تغذیه دوران قبل از بارداری می‌باشند و تأثیر زیادی بر روی سلامت و رشد جنین دارند. مثلا مصرف روی باعث افزایش کیفیت اسپرم می‌شود.

5. مصرف غلات

مصرف غلات کامل مانند نان گندم کامل، برنج قهوه‌ای و آرد جوِ دوسر برای تغذیه‌ی قبل، حین و پس از بارداری مورد نیاز است.

6. آهن

ذخایر آهن در خانم‌ها به دلیل وجود عادت ماهانه پایین می‌باشد. همچنین پس از زایمان مشکل کم‌خونی، شایع است که به همین دلیل مصرف آهن باید قبل از بارداری در رژیم های غذایی تغذیه خانم‌ها مورد توجه قرار گیرد. از جمله منابع غنی آهن می‌توان به گوشت قرمز، مرغ و ماهی، کلم بروکلی، لوبیا و نخود سبز اشاره کرد.

رژیم بارداری - مصرف گوشت - برنافیت برنافیت

7. فولات

فولات نوعی ویتامین ب است که از نقص لوله‌ی عصبی جلوگیری می‌کند. نوع مصنوعی فولات که در مکمل‌های فرآوری‌شده وجود دارد فولیک اسید نام دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از مکمل فولیک اسید از زایمان زودرس جلوگیری می‌کند. مقدار مورد نیاز اسید فولیک در خانمهای باردار  روزانه ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ میکروگرم فولات یا فولیک اسید قبل از بارداری و بعد از آن می‌باشد.

منابع مهم اسید فولیک شامل غلات صبحانه‌ی فراوری‌شده، سبزیجات سبز و برگدار، پرتقال، نارنگی و مرکبات و نخود و لوبیای خشک‌شده می‌باشد.

رژیم بارداری چیست و چه تاثیری بر روی وزن دارد؟

یک نکته‌ی مهم در رژیم بارداری به خصوص رژیم بارداری برنافیت این است که رژیم در این دوران به معنای کاهش وزن نیست، بلکه کنترل یا اضافه کردن وزن در بازه‌ی مورد نظر ماست. به این معنا که شما با رژیم بارداری وزن اضافه می‌کنید، اما این وزن تنها مربوط به جنین و متعلقات آن است. در نتیجه بعد از وضع حمل وزن اضافه شده‌ی شما به خودی خود کاهش پیدا می‌کند و دچار افزایش وزن نخواهید شد.

مواردی که در رژیم بارداری برای شما در نظر گرفته می‌شود این است که سعی کنید از انواع غذاها استفاده کنید و کالری‌ها و کربوهیدرات‌ها را به شکل یکنواختی در حجم غذای خود را تقسیم کنید. هر روز سه وعده با حجم کم تا متوسط و دو تا چهار میان‌وعده، از جمله یک میان‌وعدهٔ بعد از شام  میل کنید.

نمونه رژیم بارداری رایگان

برای اینکه با رژیم بارداری آشنا شوید، ما در اینجا یک نمونه رژیم بارداری رایگان برنافیت را برای شما قرار داده‌ایم:

 • صبحانه: 95 گرم نان + 3 قاشق مرباخوری خامه + 1 قاشق مرباخوری عسل
 • میان وعده‌ی صبح: 2 واحد میوه + 3 عدد خرما
 • قبل از نهار: 1 عدد سیب، گلابی یا کیوی + 2 لیوان آب
 • نهار: 1.5 کفگیر ته چین مرغ + سالاد
 • میان وعده‌ی عصر: 2 عدد بیسکویت ساقه طلایی + 1.5 واحد میوه
 • شام: 100 گرم نان + 1.5 عدد تخم مرغ آب پز + 1 عدد سیب زمینی آب پز + خیار و گوجه
 • سهمیه‌ی بارداری: نصف لیوان شیر پرچرب + 1 لیوان آب هویج
 • سهمیه‌ی قند: 3 عدد خرما + 6 عدد قند
 • سهمیه‌ی چاشنی‌ها: 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • سهمیه‌ی لبنیات: 2 لیوان شیر نیم چرب

رژیم بارداری - نمونه رژیم برنافیت - برنافیت برنافیت

شرایط حیاتی که نباید رژیم را ادامه داد؟

از نظر بیماری‌ها افراد مبتلا و یا ناقل هپاتیت ب، آرتروز، میگرن، کم‌خونی خفیف، کم‌کاری و پرکاری تیروئید، کبد چرب، افراد مبتلا به مشکلات گوارشی، یبوست، ریزش مو، دیابت نوع 2 و افراد مبتلا به ناراحتی معده باید نکاتی را که به صورت توصیه در رژیمشان درج می‌شود، رعایت کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاد و اما برای مادران باردار، خانم‌هایی که یکی از شرایط زیر را دارند، مجاز به گرفتن رژیم نیستند:

 • افرادی که BMI بالای 35 دارند
 • باردارانی که سابقه‌ی سقط داشته‌اند
 • مادرانی که دو یا چند قلو باردار هستد
 • باردارانی که دچار ویار شدید هستد
 • مادرانی که سابقه‌ی تشنج بارداری دارند
 • خانم‌هایی که دچار ديابت بارداری هستند
 • مادرانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند
 • خانم‌هایی که قبلا مسموميت بارداری داشته‌اند
 • خانم‌هایی که در بارداری در حال شيردهی هم هستند
 • باردارانی که در سه ماهه‌ی اول بارداری به سر می‌برند
 • مادرانی که بعد از سه ماهه‌ی اول هم دچار ويار شديد هستند
 • زنان بارداری که کمتر 18 سال یا بیشتر از 45 سال دارند

آیا غذاها بر روی جنسیت نوزاد تاثیر دارند؟

انتخاب جنسیت همیشه با شک و تردید همراه بوده است. بسیاری از خانواده‌ها بر سر نوع جنس فرزند خود با یکدیگر مشکل دارند اما تمام روش‌های تعیین جنسیت برای والدین می‌تواند موثر باشد ولی این مسئله حتمی نیست.

البته موضوع نوع جنسیت فرزندان در گذشته بیشتر مطرح بوده و امروزه افرادی که اولین فرزندشان دختر یا پسر است و دوست دارند که هم فرزند دختر داشته باشند و هم پسر می‌توانند با رعایت مواردی خاص به هدفشان دست پیدا کنند. باید به این مسئله توجه داشت که موارد ذکر شده را باید حداقل ۳ تا ۶ ماه رعایت کنند.

با وجود پیشرفت علم هنوز امکان تعیین جنسیت جنین به صورت  ۱۰۰ درصد وجود ندارد. اما می‌توان گفت ‎یهبود تغذیه یکی از عوامل مهم و قابل کنترل در تعیین جنسیت قبل از بارداری است. تحقیقات نشان داده‎ که تغییر در ترکیبات مواد غذایی مصرفی مادر می‌تواند در تعیین جنسیت جنین موثر باشد.

تعیین جنسیت برای فرزند پسر

برای تعیین جنسیت فرزند، تغذیه مادر باید زیر نظر متخصص تغذیه باشد. اما به طور کلی برای پسردار شدن باید از رژیم غذایی که دارای  پتاسیم و سدیم نسبت به کلسیم و منیزیم است, باید بیشتر مصرف شود و رژیم تا زمان مثبت شدن تست بارداری به طور کامل رعایت شود.

موادغذایی شامل لبنیات، انواع کلم، کشک، ماهی دارای درصد بالای کلسیم و منیزیم نسبت به سدیم و پتاسیم است که باید کمتر مصرف شوند. مواد غذایی با پتاسیم بالا و متوسط باید به رژیم غذایی اضافه شود. ممنوعیات رژیم پسردار شدن شامل مواردی مثل کرفس، قارچ، بامیه، گوجه فرنگی، سیب زمینی، کدو حلوایی، اسفناج، بادمجان، تُربچه، پیاز، ریواس، کدو، نخود سبز، هویج، آلو، پرتقال، برگه زردآلو، خرما، شلیل، طالبی، گرمک، خربزه، گلابی، موز، کشمش، انگور، سیب، گیلاس، هلو، نارنگی می‌باشد. سبزیجات با پتاسیم پایین که مصرف آنها نیاز به محدودیت ندارند شامل جوانه، حبوبات،کاهو، لوبیا سیز، خیار و فلفل سبز است.

رژیم بارداری - تعیین جنسیت - برنافیت برنافیت

رژیم دیابت بارداری یا قند بارداری چیست؟

کمتر پیش می‌آید که یک فرد دچار دیابت حاملگی شود، اما اگر علائم زیر را در دوران بارداری داشتید، مراقب باشید:

 • خستگی
 • تاری دید
 • تشنگی بیش از حد
 • نیاز بیش از حد به ادرار کردن
 • خرناس

علت دقیق دیابت بارداری شناخته نشده است، اما احتمالاً هورمون‌ها در این امر نقش دارند. هنگام بارداری بدن مقادیر بیشتری از هورمون‌ها را تولید می‌کند، از جمله:

این هورمون ها روی جفت شما تأثیر گذاشته و به سلامت دوران بارداری شما کمک می‌کنند. با گذشت زمان، میزان این هورمون‌ها در بدن شما افزایش می‌یابد و بدن شما را در برابر انسولین که هورمون تنظیم کننده قند خون است، مقاوم می‌کنند. این موضوع احتمال دیابت بارداری را افزایش می‌دهد.

مواردی که باید در دیابت بارداری رعایت شوند کدامند؟

اگر به دیابت بارداری مبتلا شدید، موارد زیر را حتما رعایت کنید:

1. مصرف کربوهیدرات را مدیریت کنید

برنامهٔ وعده‌های غذایی شما باید حاوی کربوهیدراتی کمتر ازروزهای عادی باشد. بهتر است که کربوهیدرات‌های پیچیده یعنی آنهایی را که شامل فیبر هم هستند، نیز در وعده‌های غذایی استفاده کنید و خوردن آنها را در سراسر روز پخش کنید.

در تمام وعده‌ها و میان‌وعده‌ها پروتئین کم‌چربی را با کربوهیدرات‌ها مصرف کنید. پروتئین کمک می‌کند که احساس سیری طولانی‌تری داشته باشید.

2. وعده‌های غذایی را کامل مصرف کنید

زمان و وعده‌های غذایی و مقدار غذایی را که در هر وعده می‌خورید ثابت نگه دارید.

رژیم بارداری - وعده‌های غذایی - برنافیت برنافیت

3. صبحانه‌ی کامل بخورید

برای نگه داشتن قند خون سالم باید مصرف کربوهیدرات‌ها شامل نان، میوه و شیر را محدود کنید و پروتئین دریافتی خود را مثل تخم‌مرغ، پنیر، کره بادام‌ زمینی و آجیل‌ها افزایش دهید.

4. مصرف قند را کنترل کنید

مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که حاوی قندهای ساده هستند، مثل نوشابه، آب‌میوه، چای‌های طعم‌دار و آب‌های طعم‌دار و بیشتر دسرها را محدود کنید یا به طور کامل از آنها پرهیز کنید. این مواد می‌توانند قند خون را به سرعت افزایش دهند.

5. مصرف شیر را کمتر کنید

شیر لاکتوز بالایی دارد و لاکتوز یک قند ساده است. بنابراین، لازم است شیر مصرفیتان را محدود کنید و منبع جایگزینی برای کلسیم پیدا کنید. اگر به دنبال یک نوشیدنی جدید هستید، آب گازدار با چند قطره لیمو یا پرتقال را امتحان کنید.

افزایش متوسط فعالیت بدنی نیز راه خوبی برای کمک به طبیعی نگه داشتن سطح قند خون است که بهتر است که در این باره با پزشک صحبت کنید.

[/accordion]

guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نسرین

رژیم بارداری رایگان مشکلی برامون ایجاد نمیکه ؟

ساره

برای اینکه توی دوران بارداری چاقی بیش از حد پیدا نکنم میتونم از نمونه رژیم بارداری رایگان شما استفاده کنم؟

محمدی

رژیم بارداری چقدر بهم کمک میکنه برای لاغر شدن؟

سمانه

رژیم بارداری برنافیت که گفتید رو به کسایی که برنامه غذایی دوران بارداری خودشون رو دارن هم میدید؟
چقدر تاثیر گذاره؟

ساناز

نظر من درباره این رژیم اصلا موافق نیستم
استفاده از قند و ساقه طلایی و شیر پرچرب و خامه اصلا درست نیست بجاش میشه از مویز و شیر کم چرب و لاکتیوا استفاده کرد بیسکوییت ساقه طلایی اصلا ارزش غذایی نداره

پشتیبان برنافیت

سلام سانااااز جان چقدر خوبه ک اینقدر پیگیر هستی . من که نظرات خانومای پیگیر رو می خونم عشق می کنم !
حرکت درسته عزیزم . فکر کنم استوری برنافیت درمورد ساقه طلایی رو هم دیده باشی که از مضراتش می گیم و با کالری غذای شام مقایسه ش می کنیم
ولی دو تا نکته وجود داره که واست توضیح میدم.
برنامه غذایی برنافیت، برخلاف تمامی رژیم ها که از محدودیت خاصی پیروی می کنن (درصورتی که متقاضی بیماری خاصی نداشته باشه)، محدودیت خاصی نداره. به این سبک می گن روز منو. برنامه رژیمی که در نرم افزار می گیری، هرگز ساقه طلایی توش نیست. اما ممکنه شمای رژیم گیرنده به هر دلیلی از ساقه طلایی استفاده کنی. یا حتی بد تر !! توی سفر باشی و نتونی رژیمت رو ادامه بدی.حتی اگه رفته باشی مهمونی و توی رودربایستی مجبور شی بیشتر از حد مجازت غذا میل کنی. اینجا می تونی وارد اپلیکیشن شی و وعده ای که رعایت نکردی رو ویرایش بزنی . اینطوری برنامه غذاییت طبق همون روال قبل، آپدیت میشه و کالری ای که مصرف کردی در طول رژیم محاسبه میشه. پس نگران این موضوع نباش.
البته من حرفت رو میپذیرم و از کارشناس محتوا درخواست میکنم جوری محتوا رو اصلاح کنن که مشخص باشه این برنامه غذایی یک روزه، فقط می تونه یک نمونه از برنامه غذایی چند ماهه باشه
یه نکته کوچیک دیگه اینکه برنامه ای ک الان توی صفحه خوندید، برنامه رایگان هست و توصیه می کنم از برنامه رایگان برنافیت استفاده نکنید واقعاً . دلیلش هم اینه ک با اینکه برنامه کاملی هست ولی وضعیت شما رو به هیچ وجه لحاظ نمی کنه و یک رژیم سفت و غیر قابل تغییر رو به شما تحویل میده.
فقط ای کاش شماره ت رو میذاشتی که می تونستم باهات تماس بگیرم و درمورد یکی دو تا موضوع باهات صحبت کنم

خانه