کادوی ولنتاین ؛ چرا ولنتاین به هم شکلات، خرس و کارت هدیه می دهند؟

14 فوریه معادل 25 بهمن هر سال، روز ولنتاین یا روز عشاق است که در سرتاسر جهان برگذار می شود. بسیاری از افراد در این روز به یکدیگر عطر، خمیر ریش، بادکنک و خرس قرمز هدیه می دهند. این هدیه ها، سنتی هستند. اما در میان این کادوها، شکلات از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین و پختن انواع آن نیز از رسوم این روز به‌شمار می‌رود. با برنافیت همراه باشید.

پیشنهاد برنافیت: 

 

 اما چرا ولنتاین به هم شکلات هدیه می دهند؟

شکلات سمبل مهربانی، جذابیت، عشق عمیق، لوکس بودن و احساسات است. بر اساس مطالعات نشان داده است که شکلات یک برانگیزاننده ی جنسی است که سطح انرژی و عشق را افزایش داده و باعث ترشح اندروفین می شود.

اندروفین ماده ای است که موجب خوشحالی افراد می شود. شکلات دارای آثار جسمی و روحی بر روی افراد و نشان دهنده ی احساسات واقعی، تمایل، عشق و دوستی است. حال با همه ی این توصیف ها چرا نباید به عشقمان شکلات هدیه دهیم؟

پیشنهاد برنافیت: 

کادوی ولنتاین

 

چرا ولنتاین به هم خرس هدیه می دهند؟

دقیقا معلوم نیست از چه زمانی خرس ولنتاین رسم شد، اما این خرس ها دارای ویژگی هایی هستند که باعث شده تا عشاق آن را به یکدیگر هدیه دهند . این ویژگی ها در ادامه بیان شده است.

 

1- بامزه و نرم بودن

اولین و مهم ترین دلیلی که عشاق به یکدیگر خرس هدیه می دهند، بانمک بودن و نرم بودن آنهاست. جدای این موضوع که این کادو بسیار کلیشه شده، اما همچنان باعث می شود تا لبخند بر لب های افراد بیاید. با انتخاب یک خرس مناسب می توانید پیام خود را به عشقتان برسانید.

کادوی ولنتاین

 

2- پشمالو بودن آنها

هرچند این موضوع به نوع خرسی که انتخاب می کنید، بستگی دارد، اما اغلب آنها همین قدر پشمالو هستند. پشمالو بودن آنها موجب می شود تا تبدیل به سمبل آرامش و دوری از استرس شود.

پیشنهاد برنافیت: 

 

3- ماندگاری

برخلاف کادوهای دیگر ولنتاین همچون گل و شکلات، خرس های ولنتاین از ماندگاری بیشتری برخوردارند. چرا باید یک دسته گل با قیمت بالا بخریم که بعد از یک هفته هم پژمرده می شوند؟ به جای آن می توانید یک خرس ولنتاین با ماندگاری و زیبایی بیشتر بگیرید تا هر وقت عشقتان به آن نگاه کرد، یاد خاطرات شیرین گذشته کند گذشته از ماندگاری این کادو، خرس ها سمبل احساسات و چیزهای انتزاعی هستند که لبخند را بر لب های شما می نشاند.

 

چرا ولنتاین، کارت به یکدیگر هدیه می دهند؟

در میان رسوم ولنتاین، یکی از قدیمی ترین رسم ها دادن کادو به یکدیگر است. این رسم از قرن 18 از اروپا و ایالات متحده شروع شد، اما برخی از افسانه ها آن را به خود ولنتاین نسبت می دهند. بله کارت های ولنتاین در سرتاسر دنیا معروف شده، اما رازهای زیادی در خود دارند و تبدیل به یک سنت دیرینه در میان دوستان، اعضای خانواده و زوج های جوان شده اند.

پیشنهاد برنافیت: 

کادوی ولنتاین

مترجم: مریم اصیلی

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments