آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید.

اکثر مردم فکر میکنند فرنچ ناخن نیز درکشور فرانسه اختراع شده است . در صورتی که واقعیت این است که این اختراع توسط یک فرد آمریکایی به نام جف پینگ  در اواخر سال 1978 انجام شد.

بعد از این اختراع فرنچ بین بازیگران هالیوودی طرفداران زیادی پیدا کرد. بعد از مدتی مانیکور فرانسوی بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرد .فرنچ ناخن در اصل به این معنی است که سر ناخن را سفید رنگ کرده و بقیه ناخن را به رنگ پوست یا صورتی یا با رنگهای دیگر شکل می‌دهند.

پیشنهاد برنافیت: [buttontag] علت شکنندگی ناخن ها چیست؟[/buttontag]

مراحل فرنچ ناخن چیست؟

ابتدا یک رنگ لاک را انتخاب کرده و آن را به عنوان لاک پایه روی ناخنها میزنند تا خشک شود .

بعد از آن قسمت بالای ناخن را به صورت یک خط از لاک سفید میزنند .اگر میخواهید که لاک سفیدی که در قسمت بالای ناخن خود میزنید مرتب و صاف دربیاید قسمت پایین ناخن را چسب بزنید و در قسمت بالا لاک سفید بزنید .بعد از اینکه لاکتان خشک شد روی ناخنها از برق ناخن یا لاک بیرنگ بزنید . در این صورت ناخن شما جلوه ای زیباتر گرفته و همچنین از شکنندگی آن جلوگیری می‌شود.

ترکیب رنگ سفید و صورتی روی ناخن برای فرنچ ترکیب زیبایی را بوجود می آورد. البته برای لاک میتوانید رنگهای مخنلفی را انتخاب و تجربه کنید.

مراحل فرنچ و روش‌های آن

چند نکته است که شما هنگام فرنچ باید آنها را رعایت کنید:

سعی کنید از یک قلموی تمیز استفاده کنید که رشته ها و الیاف آن محکم باشند تا در حین کار موهای قلمو روی سطح لاک باقی نمانند. سعی کنید  قلموی لاک را زیاد به لاک آغشته نکنید تا لاک اضافی روی ناخن شما جمع نشود چون این کار باعث میشود که از زیبایی کار شما کم شود.

در طول کار فرنچ ولاک زدن اصلا عجله نکنید و با آرامش و صبر و حوصله این کار را انجام دهید تا لاک به صورت یکدست روی ناخن شما پخش شود. سعی کنید از لاکی استفاده کنید که پوشش خوب و یکدستی داشته باشد.

برای اینکه سطح ناخن به صورت صاف و یکدست دربیاید از یک سوهان اسفنجی استفاده کنید و سطح ناخن را قبل از لاک زدن صاف کنید تا لاک به صورت صاف و یکنواخت روی سطح ناخن قرار بگیرد. از بین روش‌هایی که برای لاک زدن انجام می‌شود لاک زدن از سمت راست به چپ بهترین روش است.

پیشنهاد برنافیت: [buttontag] چگونه در یک چشم برهم زدن لاک ناخن ها را خشک کنیم؟[/buttontag]
فرنچ ناخن

ابزار مورد نیاز برای فرنچ ناخن

1 . سوهان اسفنجی ناخن

2 . تاپ کت مات

3 . قلم اصلاح لاک

4 . پد لاک پاک کن اکلیلی

5 . محلول ترمیم ناخن

6 . نوار طراحی ناخن

7 . فویل طراحی ناخن

8 . ابزار نقطه گذاری یا داتینگ ناخن

9 . قلم موی طراحی ناخن

10 . اکلیل طراحی ناخن

11 .برچسب ناخن

12 . لاکهای با رنگ اصلی و با کیفیت

13 .سنگ و نگین تزیینی

14 .قیچی و موچین

15 . گوش پاک کن و پد آرایشی

16 . انواع قلموهای طراحی

البته بستگی به نوع طراحی و فرنچی که روی ناخن انجام میشود تعداد ابزار مورد استفاده متفاوت است.

گاهی برای ما مشکل است که به طور منظم به آرایشگاه برویم و به طور دائم ناخنهایمان را زیبا نگهداریم .پس برای اینکار اگر دوست دارید همواره ناخنهای زیبایی داشته باشید و دوست دارید هنر خلاقانه خود را روی ناخنهایتان نشان دهید میتوانید این کار را خودتان در منزل انجام دهید. بله شما هم میتوانید با در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیازفرنچ ناخن را در منزل خود انجام دهید.

پیشنهاد برنافیت: [buttontag] راهکارهای خانگی برای تقویت ناخن ها[/buttontag]
فرنچ ناخن

فرنچ ناخن در خانه

برای اینکار به ترتیب زیر عمل کنید:

1. اولین مرحله پاکسازی ناخن می‌باشد. در ابتدا دست‌های خود را با آب و صابون شسته و خشک کنید. در این مرحله نباید از آب گرم برای شستن دست‌ها استفاده کنید زیرا آب گرم پس از سرد شدن باعث می‌شود که لاک به راحتی از روی ناخن شما جدا شود. سپس سطح ناخنها یتان را با استفاده از پدهای مخصوص لاک پاک کن تمیز کنید و هرگونه لاک رنگی یا حتی بیرنگ را از روی سطح ناخن پاک کنید تا درمراحل بعدی سطح صاف یکدست و تمیزی را برای لاک زدن داشته باشید.

2 . در مرحله دوم به ناخن خود شکل و حالت بدهید .سعی کنید که ناخنها یکدست و یک اندازه باشند. هر چه ناخنها بلند تر باشند بهتر است زیرا روی ناخن خیلی کوتاه نمیشود فرنچ انجام داد .دور ناخنها را به طور صحیص سوهان زده و صاف کنید.

3 . در مرحله سوم دستهای خودتان را داخل یک کاسه آب گرم قرار بدهید و بگذارید تا چند دقیقه بماند تا پوست انتهای ناخنهایتان نرم شود . میتوانید درآب کمی از روغنها مثل روغن نارگیل بریزید. سپس با استفاده از پوشه که پوسته انتهای ناخن را کنار میزند کوتیکولهای کنار ناخن را خیلی آرام به عقب برگردانید یا به جای پوشه از سر فلزی ابتدای سوهان ناخن خود برای اینکار استفاده کنید . این پوستهای اضافی را گرفته و سطح ناخن را از آنها پاک کنید. البته توجه داشته باشید که این قسمت از پوست کوتیکول ناخن را از ته نگیرید چون ممکن است ناخن از این ناحیه دچار عفونت شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رژیم فستینگ
خانه