دریافت رژیم برنافیت

چگونه دندان های کودک خود را سالم نگه داریم؟

آموزش اهمیت سلامت دهان به کودک در سنین پایین، شانس بهتری برای داشتن دندان هایی سالم در زندگی آینده به آنها می دهد. در نتیجه مراقبت از دندان های کودک ضروری است.

کودکان اغلب بهداشت دهان را از والدین خود می آموزند، در نتیجه رفتارهای پدر و مادر و اهمیت آنها به سطح سلامت تاثیر زیادی بر روی سلامت دندان هایشان دارد. کودکان کاری را انجام می دهند که ببینند، نه کاری که به آنها گفته شود.

مسواک کردن دندان های کودک و نوزاد

وقتی برای اولین بار دندان های نوزاد شما در سن ۶ ماهگی رشد می کند، باید یک مسواک با برس نرم و یک خمیر دندان برای او خریداری کنید. البته توجه داشته باشید که یک خمیر دندان مخصوص سنش را باید بخرید، چرا که میزان فلوراید آنها از خمیر دندان های معمولی کمتر است. حتی می توانید در ابتدا تنها با مسواک خالی و آب، دندان هایشان را بشویید.

اگر از خمیر دندان استفاده می کنید، به اندازه ی یک نخود خمیر دندان بردارید و آن را روی مسواک بزنید. اگر کودک شما نمی تواند به تنهایی مسواک بزند، خودتان این کار را برایش انجام دهید. ابتدا از قسمت داخلی دندان های آنها که بیشترین میزان پلاک را در خود جمع می کند، شروع کنید. سپس قسمت خارجی دندان ها را با حرکات آرام و دایره وار مسواک کنید.

شما همواره تا سن ۸ سالگی باید مراقب مسواک کردن دندان های کودک باشید و زمانی که اطمینان حاصل کردید آنها می توانند از پس یک مسواک عمیق برآیند، می توانید این کار را به عهده ی خودشان بگذارید.

کودکان و نخ دندان

می توانید از سنین کودکی، نخ دندان را به آنها معرفی کنید. این کار به آنها کمک می کند نخ دندان کشیدن را به برنامه ی روزمره ی خود تبدیل کنند. شما می توانید تا سنین ۱۲، ۱۳ سالگی که کودکتان خودش می توانند این کار را انجام دهد، کمکش کنید.

برنامه ی غذایی و سلامت دندان های کودک

یک برنامه ی غذایی سالم با داشتن دندان های سالم دارای یک ارتباط مستقیم است. اگر کودک شما دچار عادت های غذایی ناسالم باشد، دندان های او مشکلاتی همچون پلاک های دندانی، پوسیدگی و مشکلات لثه را به بار می آورد.

قندهای افزوده به اسنک ها موجب می شود باکتری هایی بر روی آن رشد کند. این قندها سپس به اسیدهایی تبدیل می شوند که موجب خراب شدن مینای دندان می شود.

برخی از کودکان با عادت های ناسالم غذایی رشد می کنند که تغییر دادن آن در بزرگسالی بسیار سخت خواهد شد. هر چه این عادت های ناسالم بیشتر باشد، اسید بیشتری از پلاک ها به دندان حمله می کند. بهترین راه این است که به طور تدریجی این میان وعده های ناسالم را از وعده های غذایی کودکان حذف کنید تا از شر باکتری ها و پلاک ها در امان بمانید.

کودک خود را برای چک آپ های دوره ای نزد دندانپزشک ببرید

کودک خود را از ابتدای طفولیت با دندانپزشک آشنا کنید. با آنها طوری رفتارکنید که در هنگام مراجعه به دندانپزشک احساس امنیت و آسودگی خاطر کنند. اگر می توانید از دندانپزشک بخواهید که هنگام چک آپ دندان ها برای بچه ها یک بازی کودکانه راه بیاندازد تا هنگام چک آپ واقعی از این موضوع نترسند.

پر کردن دندان های کودک

یکی از مواردی که می توانید با پزشک خود درباره ی آن صحبت کنید، پر کردن دندان است. شکاف یا چاله های عمیق در دندان موجب پوسیدگی ابتدایی دندان ها می شود. مواد پر کردنی دندان همانند یک چسب به شکاف های دندان های کودک شما می چسبد و از آنها در برابر پوسیدگی محافظت می کند. این مواد چندین دهه است که مورد استفاده قرار گرفته و سال های زیادی بر روی دندان باقی می ماند.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]