۹ روش درمان افسردگی خفیف

اگر از افسردگی خفیف رنج می برید، بدون شک داروها به شما می توانند کمک کنند، اما این داروها عوارض جانبی بسیاری دارند. بنابراین اگر مشکل شما چندان حاد نیست، راهکارهای زیر می توانند این افسردگی خفیف را در شما از بین ببرند.

خواب کافی

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

اگر دچار افسردگی خفیف هستید، از میزان خواب خود اطمینان حاصل کنید. متاسفانه بیشتر ما از خواب کافی برخوردار نیستیم. مشکلات خواب، یکی از علائم رایج افسردگی است، بنابراین، سعی کنید حداقل ۷ ساعت در شبانه روز خواب با کیفیت داشته باشید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d8%af/” align=”right” target=”_blank”]خواب راحتی داشته باشید[/button]

ورزش

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

افسردگی خفیف ، انگیزه ی شما را از بین می برد. ورزش سطح اندروفین را افزایش می دهد. اندروفین، مواد شیمیایی بهبود دهنده ی خلق و خو در مغز می باشند. علاوه بر افزایش اندروفین، ورزش شما را به بیرون از خانه می کشاند و از شر افکار منفی رها می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%85%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85/” align=”right” target=”_blank”]چه میزان تمرینات ورزشی برای داشتن بدنی سالم لازم است؟[/button]

نور خورشید

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

مطالعات نشان داده است که تنها ۱۵ دقیقه نور خورشید، موجب بهبود خلق و خوی شما خواهد شد. به همین دلیل است که به افراد مبتلا به اختلال عاطفی فصلی گفته می شود تحت نور درمانی قرار گیرند. حتی اگر همه ی سال دچار افسردگی عاطفی فصلی هستید، نور خورشید می تواند با افزایش سروتونین در بدن شما، این افسردگی را از بین ببرد.

ماست پروبیوتیک

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

پروبیوتیک به دلیل توانایی تنظیم عملکردهای خاص بدن بسیار شناخته شده است، اما طبق تحقیقات جدید، این ماده می تواند به درمان افسردگی خفیف کمک کند. البته تحقیقات در این مورد همچنان در مراحل اولیه به سر می برد، اما نتایج آن امید بخش بوده است.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a8%db%8c-%d9%86%d8%b8%db%8c%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a8%db%8c%d9%88%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7/” align=”right” target=”_blank”]با خواص بی نظیر پروبیوتیک ها آشنا شوید[/button]

مدیتیشن تمرکز حواس

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

نه تنها مدیتیشن، استرس را کاهش و تمرکز حواس را افزایش می دهد، بلکه یک مدیتیشن خاص به نام مدیتیشن تمرکز حواس می تواند موجب کاهش افسردگی و پیشگیری از بازگشت مجدد آن شود. چهارزانو روی زمین بنشینید و بر روی تنفس خود متمرکز شوید. اگر ذهن شما به اطراف پرسه زد، نگران نباشید. تنها آن را به حالت اولیه ی خود بازگردانید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/5-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9/” align=”right” target=”_blank”]۵ تکنیک مدیتیشن برای شروع[/button]

یادداشت تهیه کردن

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

نوشتن افکار به شما کمک می کند تا با علائم افسردگی خود کنار بیایید. این کار راهی برای بیان احساسات و سبک شدن شماست.

حمایت اجتماعی

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

گوشه گیری اجتماعی نه تنها یکی از علائم افسردگی است، بلکه موجب تشدید آن نیز می شود. بنابراین، زمانی را برای انجام فعالیت هایی که از آن لذت می برید، صرف کنید. حتی می توانید به گروه هایی بپیوندید که در آن تنها افراد شاد حضور دارند.

رژیم غذایی مدیترانه ای

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

آزمایش های بالینی در استرالیا نشان داد که یک رژیم غذایی مدیترانه ای متعادل که سرشار از غلات کامل، چربی های سالم، پروتئین های فاقد چربی، میوه ها و سبزیجات است، به شدت علائم افسردگی را از بین می برد. این رژیم غذایی با کاهش خطر بیماری های قلبی- عروقی، دیابت و چاقی نیز در ارتباط است.

درمان

9 روش درمان افسردگی خفیف-زندگی سالم-برنافیت

۴۳ درصد از افراد نمی توانند علائم افسردگی خود را برای پزشک توضیح دهند، چرا که می ترسند داروهایی همچون ضدافسردگی ها برای آنان تجویز شود. گاهی تنها راه درمان افسردگی خفیف ، مصرف ضدافسردگی هاست. درمان شناختی- رفتاری نیز با از بین بردن افکار منفی می تواند افسردگی را از بین ببرد. مشاوره با یک متخصص بیماری های روانی نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a7%d8%b6%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%a8/” align=”right” target=”_blank”]بهترین گیاهان دارویی برای رفع افسردگی و اضطراب[/button]

کاری از گروه محتوای برنافیت

علی معراجی زاده

علی معراجی زاده

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]