۹ حرکت ورزشی برای کاهش استرس

آیا دچار استرس شده اید؟ به جای اینکه به غذاهای راحت، فست فودها و خریدهای آنلاین روی بیاورید، به باشگاه بروید و این تمرین ها را انجام دهید. این حرکات ورزشی برای کاهش استرس بسیار مفید هستند. ۱۵ ثانیه نفس عمیق بکشید و سپس شروع به انجام حرکات زیر کنید:

کاهش استرس با حرکت Standing Roll Down

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را برای ۱ دقیقه و در سه ست انجام دهید.

پاها را به اندازه ی عرض باسن باز کنید. به آرامی نوک انگشتان دست خود را به زمین برسانید. در هر مرتبه یکی از مهره های کمرتان را رها کنید. فرض کنید می خواهید تاج سر خود را روی زمین بگذارید. در پایان حرکت به حالت اسکوات بنشینید و شانه های خود را به سمت عقب گرد کنید. بازوها را به اندازه ی طول شانه ها بالا ببرید و قفسه ی سینه را به سمت بالا بکشید. هم زمان با فشار بر روی پاشنه ی پا، شانه ی خود را به سمت عقب بکشید و از حالت اسکوات به حالت ایستاده بازگردید.

کاهش استرس با حرکت Reverse Lunge with KB Rotation

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را برای ۱ دقیقه و برای هر پا در سه ست انجام دهید.

پاهای خود را به اندازه ی عرض باسن باز کنید و یک کتل بل را جلوی قفسه ی سینه نگه دارید. پای راست را عقب ببرید، به حالت لانج درآیید و پایتان را خم کنید.

زانوی راست شما باید تا حد امکان نزدیک به زمین باشد. وضعیت لانج خود را حفظ کنید و نیم تنه ی بالا را به سمت چپ بچرخانید. در این حالت کتل بل را جلوی قفسه ی سینه ی خود نگه دارید. در هنگام چرخش، پهلوها را منقبض کنید. نفس کشیدن را فراموش نکنید. این حرکت باید آرام و کنترل شده باشد.

کاهش استرس با حرکت Scorpion

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را در سه ست ۳۰ ثانیه ای انجام دهید.

روی شکم بخوابید و بازوهایتان را صاف کنید و به کنار بدن ببرید. صورت خود را به سمت پایین بگیرید و پای چپ را از روی زمین بالا بیاورید. پایتان را صاف نگه دارید. زانوی چپ خود را خم کنید و پای چپ را روی پای راست قرار دهید. شانه و پای چپ، خود به خود از روی زمین بلند می شوند. با حداکثر توان، سمت چپ باسن را تکان دهید و پای چپ را به سمت راست تکان دهید. این کار را تا جایی انجام دهید که پای چپ شما از سمت راست با زمین تماس پیدا کند.

کاهش استرس با حرکت Extended Plank to Pike

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را برای هر طرف از بدن در سه ست ثانیه ای انجام دهید.

به وضعیت پلانک کامل درآیید و دست ها را مستقیم زیر شانه های خود قرار دهید. شکم را به داخل و خارج بکشید. شانه های خود را به سمت پاشنه های پا سر دهید و باسن را منقبض کنید. زمانی که دست راست خود را جلوی بدن می برید، ماهیچه های شکم را منقبض کنید. وقتی به زمین می رسید، ستون فقرات خود را بکشید. یک نفس عمیق بکشید و هم زمان با بازدم، شکمتان را به داخل بکشید. سر خود را به سمت زانوها خم کنید و باسن را بلند کنید. دستتان را به پشت ببرید و سعی کنید به انگشتان پای چپ خود برسانید. دوباره به وضعیت پلانک بازگردید.

کاهش استرس با حرکت Suitcase Squat with Plyo

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را در ۴ ست ۴۵ ثانیه ای با ۱۵ ثانیه استراحت انجام دهید.

دو کتل بل سبک یا متوسط در هر دست بگیرید. به حالت اسکوات بنشینید، قفسه ی سینه ی خود را صاف و شانه ها را به عقب ببرید. این وزنه را پایین بیاورید تا به بالای پاشنه ی پایتان برسد. با استفاده از قدرت باسن و سرین، به پاشنه های پای خود فشار بیاورید و از حالت اسکوات به یک باره برخیزید.

کاهش استرس با حرکت Plank Walk Over

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را در ۴ ست ۴۵ ثانیه ای با ۱۵ ثانیه استراحت انجام دهید.

۲ کتل بل را در کنار خود قرار دهید. با حرکت پلانک بلند شروع کنید و باسن خود را در راستای شانه هایتان قرار دهید. کمی جلوتر بروید و خود را به کتل بل برسانید. این کار را با دست دیگر انجام دهید و به طور متوالی قسمت راست و چپ بدن خود را درگیر کنید.

کاهش استرس با حرکت Sandbag Press with Triceps Extension

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را در ۴ ست ۴۵ ثانیه ای با ۱۵ ثانیه استراحت انجام دهید.

پای خود را به اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. یک کیسه ی شنی در دست بگیرید و بازوهایتان را با زاویه ی ۹۰ درجه خم کنید. کیسه ها را تا قفسه ی سینه بالا بیاورید، زانوها را کمی خم کنید و با استفاده از قدرت باسن و سرین، کیسه ی شن را بالای سرتان ببرید. با آرنج خود به سقف اشاره کنید و ماهیچه های دو سر بازو را به سمت گوش ها ببرید. کیسه ی شنی را به سمت سقف ببرید و دوباره به سمت قفسه ی سینه پایین بیاورید.

کاهش استرس با حرکت Lateral Hurdle High Knees

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

این حرکت را در ۴ ست ۴۵ ثانیه ای با ۱۵ ثانیه استراحت انجام دهید.

پاشنه ی پای راست را بر روی مرکز استپ قرار دهید. زانوی خود را تا نزدیکی باسن بالا بیاورید و از پهلو بر روی استپ حرکت کنید. با پای راست روی استپ بیایید و با پای چپ به عقب بازگردید.

کاهش استرس با حرکت Ball Slams

9 حرکت ورزشی برای کاهش استرس

 این حرکت را در ۴ ست ۴۵ ثانیه ای با ۱۵ ثانیه استراحت انجام دهید.

یک توپ سنگین در دست بگیرید و پای خود را کمی بیشتر از عرض باسن باز کنید. توپ را بالای سر خود ببرید و هنگام زدن توپ بر روی زمین، شکمتان را درگیر کنید. سپس پاهای خود را به حالت اسکوات جمع کنید. سینه ی خود را صاف نگه دارید و زمانی که می خواهید توپ را بلند کنید، باسنتان را به سمت پایین بکشید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]