6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

وقتی صحبت از زیبایی طبیعی می شود، غذاهای کامل یکی از گزینه های مناسب به نظر می رسد. در این مقاله به چند نمونه محلول خانگی اشاره شده که مصرف آنها موجب درخشندگی پوست و مو می شود.

محلول خانگی برای داشتن پوستی تر و تازه و جوان

آووکادو + ماست چکیده + آب گندم سبز

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

 

نصف یک آووکادو را با 2 قاشق غذا خوری ماست چکیده ی ساده و یک قاشق غذا خوری آب گندم سبز مخلوط کنید و آن را در مخلوط کن بریزید تا صاف و یکدست شود. این مخلوط را به مدت سی دقیقه بر روی پوستتان بگذارید و سپس صورت خود را بشویید.

چربی های سالم موجود در آووکادو موجب مرطوب شدن پوست می شود و ویتامین E موجود در آن، بافت پوست را بهبود می بخشد. اسید لاکتیک موجود در ماست، سلول های مرده ی پوست را از بین می برد و گندم ویتامین های ضد پیری A و E پوست شما را تامین می کند.

محلول خانگی برای کاهش قرمزی پوست

بلوبری + بادام + بلغور جو دو سر + شیر عسل

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

یک چهارم فنجان بلوبری را با یک چهارم فنجان بادام خام، دو قاشق غذا خوری بلغور جو دو سر، یک قاشق غذا خوری عسل و یک قاشق غذا خوری شیر در یک مخلوط کن بریزید. آنها را مخلوط کنید تا صاف شوند. این مخلوط را بر روی صورت مرطوب خود به مدت بیست دقیقه یا تا وقتی که خشک شود، قرار دهید. این مخلوط را با حرکات آرام و دورانی روی پوست ماساژ دهید تا کاملا روی آن پخش شود. سپس پوست را با آب گرم بشویید.

بلغور جو دو سر دارای خواص ضد التهابی است که موجب کاهش قرمزی پوست می شود. شیر و عسل نیز پوست را پاک و روشن می کند. بلوبری و بادام خام فیتوشیمیایی و ویتامین E پوست را تامین می کنند.

محلول خانگی برای داشتن موهای سالم و درخشان

آووکادو + عسل + روغن زیتون

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

در یک کاسه ی کوچک یک آووکادوی خرد شده به همراه یک تا دو قاشق غذاخوری عسل و سه تا پنج قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کنید. این محلول را از ریشه تا انتهای مو بزنید و بگذارید برای سی تا شصت دقیقه روی موها باقی بماند. سپس آن را به خوبی بشویید.

روغن های غیراشباع مونوی آووکادو و روغن زیتون موهای خشک و شکننده را نرم می کنند و عسل موجب لطافت و درخشندگی موهای شما می شود.

پیشنهاد برنافیتتمام اثرات روغن زیتون بر زیبایی

محلول خانگی مناسب برای موهای چرب

چای بابونه + دهانشویه

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

یک چای بابونه دم کنید و بگذارید سرد شود، سپس این چای را با میزان مساوی از دهانشویه مخلوط کنید. پس از اینکه شامپو و نرم کننده زدید و موهای خود را خشک کردید، این محلول را روی پوست سر به آرامی و با نوک انگشتان ماساژ دهید.

از آنجا که هر دو محلول حالت گس کنندگی دارند، چربی اضافی موهای شما را جذب می کنند.

محلول خانگی برای تهیه ی یک اسکراب لایه بردار

شیر + شکر قهوه ای + وانیل

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

در یک کاسه نصف فنجان شیر را با یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و چند قطره عصاره ی وانیل خالص مخلوط کنید. این مخلوط را در حمام با نوک انگشتان به حالت دورانی بر روی پوستتان ماساژ دهید، سپس طبق معمول آن را بشویید.

شکر قهوه ای همانند یک لایه بردار ملایم عمل می کند و شیر موجب نرمی و لطافت پوست شما می شود. و اما وانیل؟ بوی فوق العاده ای دارد.

پیشنهاد برنافیت: لایه برداری با میکرودرم

محلول خانگی مناسب برای پوست خشک و خشن

گشنیز + شیر کره + عسل

6 محلول خانگی برای داشتن پوست و مویی درخشان

یک فنجان گشنیز تازه را با دو فنجان شیر کره و یک قاشق غذا خوری عسل در مخلوط کن بریزید. آن را تا جایی مخلوط کنید که یکدست شود، سپس آن را صاف کنید. این محلول را در وان حمام بریزید و حداقل به مدت سی دقیقه در آن فرو بروید.

گشنیز دارای اثر خنک کننده و نرم کننده بر روی پوست می باشد. اسید لاکتیک طبیعی موجود در محصولات لبنی همچون شیر کره به از بین بردن سلول های مرده کمک می کند و پوست را نرم و لطیف می کند. عسل به عنوان یک مرطوب کننده ی قوی عمل می کند و دارای خواص ضد باکتریایی نیز می باشد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط:

خانه