5 شیرین کننده ی طبیعی که می توانید با خیال راحت مصرف کنید

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]شیرین کننده های مصنوعی حاوی قندهایی می باشند که سلامت انسان را به خطر می اندازند. یکی از مشکلاتی که مصرف قند برای انسان ایجاد می کند، ابتلا به بیماری دیابت است. اما آیا شیرین کننده ی طبیعی هم مضر است؟ خیر. برخی از شیرین کننده ها همچون استویا، اریتریتول و غیره برای سلامتی خطری ایجاد نمی کنند. [/iconbox]

اگر به مصرف شیرینی جات علاقه مندید، بهتر است از شیرین کننده ی طبیعی استفاده کنید که حتی الامکان سلامت شما را به خطر نمی اندازند. این شیرین کننده ها مسلما شامل اسپرتیم، آسه سوفلام، ساکارین، سوکرالوز و نیشکر نمی باشند. یکی از شیرین کننده های قابل اطمینان استویا می باشد، اما متاسفانه برخی از افراد طعم فلز مانند آن را دوست ندارند. برای حل این مشکل می توان از ترکیب چند شیرین کننده استفاده کرد.

برخی از این شیرین کننده های سالم و غیر مضر در ادامه ی مقاله معرفی شده اند:

استویا

5 شیرین کننده ی طبیعی - استویا - برنافیت دکتر کرمانی

 

استویا یک شیرین کننده ی طبیعی از گیاه استویاست. شیرینی استویا مربوط به حضور دی ترپن گلیکوزاید انت کائورن است که ۳۰۰ بار شیرین تر از شکر معمولی (سوکروز) می باشد. در هنگام خرید استویا، استویای مایع یا پودری و یا پودر استویا همراه با اینولین را انتخاب کنید. از استویای حاوی مالتو دکسترین بپرهیزید، زیرا مالتو دکسترین نوعی شکر محسوب می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]چرا باید شیرین کننده های مصنوعی را حذف کنید؟[/button]

اریتریتول

5 شیرین کننده ی طبیعی - اریتریتول - برنافیت دکتر کرمانی

اریتریتول، یک شیرین کننده ی طبیعی است که در میوه ها یافت می شود. این ماده 70 درصد از شیرینی شکر را داراست و همراه با شیرین کننده هایی چون استویا بسیار مفید می باشد.

زایلیتول

5 شیرین کننده ی طبیعی - زایلیتول - برنافیت دکتر کرمانی

زایلیتول، شیرین کننده ی طبیعی دیگریست که به مقدار کم در میوه ها یافت می شود و بسیار شبیه به شکر می باشد. البته از این شیرین کننده نباید به مقدار زیاد استفاده کرد، چرا که موجب افزایش قند خون می شود. زایلیتول برای سگ ها یک ماده ی مسموم کننده محسوب می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%B4%DA%A9%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]آیا به مصرف شکر معتاد شده اید؟[/button]

اینولین

5 شیرین کننده ی طبیعی - اینولین - برنافیت دکتر کرمانی

اینولین یک فیبر با شیرینی کم است که در ترکیب با شیرین کننده های دیگر به کار می رود. این فیبر پروبیوتیک برخلاف فیبرهای پروبیوتیک دیگر، نسبت به گرما مقاوم است و تحت گرما به شکر تبدیل نمی شود.

ترکیب شیرین کننده ها

5 شیرین کننده ی طبیعی - دیابت - برنافیت دکتر کرمانی

برخی از محصولات نیز وجود دارند که ترکیبی از شیرین کننده های مختلف می باشند. برای مثال یکی از محصولات شیرین کننده با برند تروویا حاوی استویا و اریتریتول می باشد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments