پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

تابستان پر از ورزش های خارج از خانه است. چه تصمیم بگیرید از کوه بالا بروید و چه بخواهید ورزش های آبی مثل رفتن به دریاچه و اقیانوس را انجام دهید، این پنج تمرین دینامیک برای پاها به شما کمک می کند قوی و با اعتماد به نفس بمانید.

 

تمرین دینامیک برای پاها : Single-leg Balance to Lunge to Standing Splits

پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

بایستید و پاهای خود را کنار هم بگذارید. وزن خود را روی پای چپ بیاندازید. پای راست خود را بلند کنید و زانویتان را خم کرده تا باسن بالا بیاورید (تصویر سمت چپ). 10 ثانیه به این حالت بمانید، پای چپ را به آرامی خم کنید و پای راست را به پشت ببرید و حالت پرش به خود بگیرید. به پاشنه ی پایتان فشار بیاورید تا پای شما از مفصل ران کشیده شود (تصویر وسط). ساق پا را صاف بر روی زمین بگذارید و زانوی را تا 90 درجه خم کنید. ران چپ باید موازی با زمین باشد.

شکم و پهلوی خود را نیز درگیر کنید- در این حالت احساس می کنید دنده ها دارند از جایشان در می روند. 15 ثانیه صبر کنید. فشار بیشتری به پای چپ بیاورید و به آرامی مفصل ران را نیز درگیر کنید. پای راست را به سمت بالا ببرید و سر خود را به سمت پای چپ پایین بیاورید. پای راست را بکشید و محکم نگه دارید. 15 ثانیه صبر کنید. پای راست را بالا نگه دارید و دوباره از اول به وضعیت تعادل یک پا بازگردید. 20 ثانیه صبر کنید. پاها را عوض کرده و این کار را تکرار کنید (تصویر سمت راست).

 

تمرین دینامیک برای پاها : Lateral Step-ups to Crossing Lunge

پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

یک چهار پایه ی 30 تا 45 سانتی متری بردارید. طوری بایسیتید که طرف راست بدن شما در کنار چهارپایه قرار گیرد. پای راست را روی چهار پایه قرار دهید. پاها را به صورت موازی با هم قرار دهید (اجازه ندهید که پای شما به سمت چهارپایه بچرخد). پای چپ را بالا ببرید و نگه دارید، انگار که می خواهید ضربه بزنید. پای خود را به آرامی روی زمین بگذارید و پای راست را روی چهارپایه و در پشت پای چپ بگذارید. ران چپ را به سمت کنار حرکت دهید. این کار را تکرار کنید.

 

تمرین دینامیک برای پاها : Standing Broad Jump (پرش به طول)

پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

به حالت ورزشی بایستید. حالت پرش را به خود بگیرید (تصویر سمت چپ) و تا جایی که می توانید بپرید (تصویر وسط). به آرامی فرود بیایید طوری که مفصل ران شما در حالت نشسته قرار گیرد. تا وقتی خسته نشده اید دست از این تمرین برندارید.

 

تمرین دینامیک برای پاها : Traveling Skaters   

پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

45 متر را در نظر بگیرید. از نقطه ی شروع، شروع به پریدن به سمت جلو و راست کنید. در طول این 45 متر چندین بار این کار را تکرار کنید. در اینجا تمرکز شما باید بر نقطه ی فرود باشد نه اینکه چقدر سریع این 45 متر را می روید. این کار را 8 تا 10 بار تکرار کنید.

تمرین دینامیک برای پاها : TRX Hamstring Curls to Abducted Legs

پنج تمرین دینامیک برای پاها در فصل تابستان

روی زمین دراز بکشید و پاشنه های پای خود را در غلاف دستگاه بگذارید (تصویر سمت راست). پاها را خم کرده، پاشنه ی خود را در غلاف به حرکت درآورید. بدن را صاف کرده و رو به بالا بکشید. ران های خود را ثابت نگه دارید و پاشنه های پا را به سمت شکم بکشید (تصویر سمت چپ). دوباره به حالت اول بازگردید. پاهایتان را از هم باز کنید. در حالیکه ران خود را ثابت نگه داشته اید، با انگشتان پا به سقف اشاره کنید. به حالت اول بازگردید و این کار را چندین بار تکرار کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]