همه چیز درباره ی روغن درخت چای ، برنافیت

سبک زندگی

همه چیز درباره ی روغن درخت چای

11 بهمن 1395
4420بازدید

روغن درخت چای یک روغن ضروری است که از بوته ی این گیاه استخراج می شود. این گیاه خواص ضد باکتریایی قوی ای دارد که آن را تبدیل به یک داروی معروف برای درمان پوست سر و صورت کرده است. این ماده اغلب در لوازم بهداشتی همچون شامپو و نرم کننده برای از بین بردن شوره و آکنه به کار برده می شود.

چگونه روغن درخت چای، رشد موها را افزایش می دهد؟

روغن درخت چای، جریان خون را بهبود می بخشد، سموم را از بدن خارج می کند و فولیکول های پنهان مو را تحریک می کند. خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ، ضد باکتری، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی روغن درخت چای موجب تمیزی و سلامت موهای شما می شود. سلامت پوست سر موجب می شود فولیکول ها مواد غذایی بیشتری دریافت کنند و از منافذ بسته نشده ی آن موهای بیشتری رشد کند.

آیا روغن درخت چای برای موهای چرب مناسب است؟

بله. این روغن های ضروری از بسته شدن منافذ و تحریک غدد سباسه جلوگیری می کند. به طور کلی، ریزش موها نتیجه ی مستقیم فولیکول های بسته شده و پوست سر ملتهب است. این روغن با داشتن خواص ضد میکروبی خود سلامت پوست سر را افزایش می دهد.

چگونه از روغن درخت چای برای رشد موها استفاده کنیم؟

روغن درخت چای برای رشد انواع موهای خشک و چرب مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه ی یک محلول فوق العاده  برای رشد مو می توانید مواد زیادی به این روغن ضروری اضافه کنید. یکی از بهترین راه های استفاده از آن، ترکیبش با روغن های حامل است. در ادامه طرز استفاده از این روغن بیان شده است.

پیشنهاد برنافیت: این بار راز زیبایی در روغن های گیاهی نهفته است

ترکیب روغن درخت چای با یک روغن حامل

روغن درخت چای باید پیش از مصرف رقیق شود. با ترکیب چند قطره از آن با روغن موی معمولی خود می توانید محلولی بسازید که موجب افزایش سلامت پوست سر شما می شود. در این محلول روغن درخت چای موجب تحریک رشد موهای جدید و روغن حامل موجب تغذیه ی فولیکول ها می شود. در ادامه به برخی از روغن های مناسب برای انواع موها اشاره شده است.

مواد مورد نیاز

 • 2 قاشق غذا خوری از هر روغن حاملی
 • 10 قطره روغن درخت چای
 • یک عدد کاسه برای مخلوط کردن
 • حوله ی داغ

طرز استفاده

 1. روغن حامل را با روغن درخت چای در یک کاسه ترکیب کنید.
 2. این محلول را روی گاز بگذارید تا کمی گرم شود. برای گرم کردن از مایکروویو استفاده نکنید چرا که ممکن است موجب از بین رفتن مواد مغذی آن شود. به جای آن می توانید کاسه ی حاوی مخلوط روغن را در یک کاسه ی بزرگتر حاوی آب قرار دهید.
 3. فرق موهای خود را باز کنید و این روغن گرم را بر روی پوست سر و ساقه ی مو بزنید.
 4. وقتی کل پوست سرتان به روغن آغشته شد، آن را ده دقیقه ماساژ دهید.
 5. یک حوله ی مرطوب داغ را دور سرتان قرار دهید. این محیط گرم به باز شدن منافذ بسته ی فولیکول ها کمک می کند.
 6. 20 دقیقه بگذارید حوله روی سر شما بماند، سپس از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.
 7. می توانید این روغن را از شب تا صبح بر روی پوست سرتان بگذارید.

چند وقت یک بار؟

از آنجا که شستن بیش از حد موها مضر است، توصیه می شود این کار بیشتر از سه بار در هفته انجام نشود. افرادی که موهای چرب دارند، می توانند از روغن های سبک تر همچون روغن جوجوبا یا زیتون استفاده کنند.

هشدار

 • روغن را بیش از حد گرم نکنید، چرا که مواد مغذی آن از بین می رود و خطر سوختگی پوست سر افزایش می یابد.
 • البته کمی سوزش پوست سر، قبل و بعد از استفاده از این محلول کاملا طبیعی است.

ترکیب روغن درخت چای با دیگر مواد برای افزایش رشد مو

از آنجا که موها با هم متفاوت است، ممکن است درمانی که برای یک فرد مناسب باشد برای فرد دیگر مفید نباشد. هر چند، انتخاب یک روغن حامل که مخصوص موهای شما باشد بسیار ساده است. روغن های زیادی وجود دارند که هر یک برای نوع خاصی از موها به کار می روند. در اینجا به فهرستی از این روغن ها اشاره شده که ترکیب آن با روغن درخت چای موجب افزایش حجم موهایتان می شود.

ترکیب روغن درخت چای با روغن زیتون

روغن زیتون یک مرطوب کننده ی طبیعی است که موجب افزایش سلامت موها می شود و از شکستگی آنها جلوگیری می کند. این روغن سبک است، موجب پایین افتادن موهای شما نمی شود و برای انواع موها نیز مناسب است. روغن زیتون به تنهایی موجب افزایش رشد موها می شود. ترکیب روغن درخت چای با روغن زیتون برای رطوبت رسانی به موها بسیار مناسب است و به موها احساس نرمی و لطافت می دهد.

پیشنهاد برنافیت: تمام اثرات روغن زیتون بر زیبایی

ترکیب روغن درخت چای با روغن جوجوبا

روغن جوجوبا بسیار شبیه به روغن های طبیعی موجود در پوست سر شماست. به طور کلی دلیل چرب شدن موهایتان این است که غده های سباسه به دلیل شرایط خشک پوست سر بیش از حد فعالیت می کنند. استفاده از روغن جوجوبا موجب کاهش آسیب به موها، تقویت و افزایش رشد آنها می شود. این روغن آسیب ایجاد شده توسط وسایل گرمایشی (همچون سشوار و اتوی مو) به مو را کاهش می دهد و موجب نرمی و درخشندگی آن می شود.

از آنجا که این روغن بسیار سبک است برای انواع موها مناسب می باشد. استفاده ی منظم از آن موجب کاهش چربی و ریزش موها می شود.

ترکیب روغن درخت چای و روغن کرچک 

روغن کرچک یک محلول فوق العاده برای جلوگیری از ریزش مو است. این روغن، فولیکول های مو را با اسیدهای چرب امگا 9 تقویت کرده و موهای خشک را مرطوب می کند. به دلیل حجم و غلظت این روغن، بهتر است آن را در ترکیب با روغن های حامل سبکی چون روغن نارگیل یا زیتون به کار برید. این ترکیب نه تنها موجب افزایش رشد موها می شود، بلکه زمان رشد آن را نیز تسریع می کند.

این روغن برای موهای خشک و آسیب دیده بسیار مناسب است. برای استفاده از آن، یک برابر از آن را با دو برابر از یک روغن حامل و 10 قطره روغن درخت چای مخلوط کرده، به پوست سر بمالید.

ترکیب روغن درخت چای و روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن های معروف و نافذ مو است. بدین معنا که به لایه ی بیرونی پوست شما نفوذ کرده و ریشه ی موهایتان را با اسیدهای چرب غنی تقویت می کند. این روغن، مانع از دست رفتن پروتئین موهایتان می شود و به سلامت و تقویت آنها کمک می کند.

روغن نارگیل اگر به خوبی شسته نشود موجب افتادگی موها می شود، بنابراین برای موهای چرب توصیه نمی شود و بهترین استفاده ی آن برای موهای نرمال و خشک است.

ترکیب روغن بادام با روغن درخت چای

روغن بادام به ریشه ی مو آب رسانی می کند و موجب افزایش رشد آن می شود. سبک است و باعث افتادگی موهای شما به سمت پایین نمی شود. با باز کردن فولیکول ها و افزایش جریان خون به رشد موها کمک می کند. این روغن به صافی و درخشندگی موهایتان نیز کمک می کند.

ترکیب روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای

روغن اسطوخودوس دارای خواص ضدمیکروبی است که به سلامت پوست سر کمک می کند. ریزش مو یکی از عوارض اصلی استرس است. ترکیب روغن اسطوخودوس با روغن درخت چای برای درمان استرس و افسردگی در بو درمانی استفاده می شود. در هنگام استفاده از این ترکیب، آن را با روغن های حامل مناسب با نوع موی خود مخلوط کرده و استفاده کنید.

دو تا سه قطره روغن اسطوخودوس را با 10 قطره روغن درخت چای و دو قاشق غذا خوری روغن حامل ترکیب کرده، بر روی پوست سر ماساژ دهید.

روغن رزماری و روغن درخت چای

روغن رزماری به تنهایی به عنوان یک ماده ی افزایش دهنده ی رشد مو استفاده می شود، چرا که جریان خون در سر را بهبود می بخشد. این روغن موجب افزایش حجم موها و صافی آن می شود. این روغن نیز باید با یک روغن حامل رقیق شود. دو سه قطره روغن رزماری را با روغن درخت چای و یک روغن حامل ترکیب کرده، مورد استفاده قرار دهید.

ترکیب روغن درخت چای با سرکه سیب

ترکیب و شستشوی سر با روغن درخت چای و سرکه سیب برای سلامت موها و پوست سر بسیار مفید است. این ترکیب موجب از بین رفتن آلودگی ها و باز شدن فولیکول ها و بدین ترتیب موجب رشد موهای شما می شود.

مواد مورد نیاز

 • 2- 3 قاشق غذا خوری سرکه سیب
 • 5 قطره روغن درخت چای
 • 2 فنجان آب

طریقه ی مصرف

 1. همه ی مواد را در یک ظرف می ریزیم.
 2. موهای خود را مثل همیشه شسته و نرم کننده می زنیم.
 3. محلول را روی سر خود می ریزیم.
 4. می گذاریم خشک شود.

ترکیب روغن درخت چای با شامپو

افزودن روغن درخت چای به شامپو یکی ازروش های آسان برای افزایش رشد موهاست. برای این کار باید ده قطره روغن درخت چای را با 250 میلی لیتر شامپو مخلوط کنید. برای تهیه ی یک محلول قوی تر می توانید مقدار بیشتری روغن بریزید، اما به یاد داشته باشید بیشتر از 25 قطره موجب التهاب پوست سر می شود.

هشدار و نکته ها

 • در هنگام اضافه کردن این روغن به شامپو زیاده روی نکنید. افراط در هر کاری موجب زیان می شود.
 • اگر آن را با یک روغن حامل ترکیب نکرده اید، اجازه ندهید بیش از یک ساعت بر روی پوست سرتان بماند.
 • گرم کردن موها پس از استفاده از این ترکیب موجب باز شدن منافذ بسته ی پوست سر می شود.
 • روغن را به خوبی از روی موهایتان بشویید.

مزایای دیگر استفاده از روغن درخت چای

 • روغن درخت چای یک درمان فوق العاده برای شوره و شپش است. اگر دچار شپش هستید، استفاده از شامپوی درخت چای بسیار مناسب و آسان است.
 • این روغن برای انواع موهای خشک و چرب مناسب است و موجب تعادل PH پوست سر شما می شود.
 • این روغن از خارش و التهاب پوست سر نیز جلوگیری می کند.

آیا می توان روغن درخت چای را مستقیم بر روی موها استفاده کرد؟

گرچه می توان چند قطره از این ماده را مستقیما بر روی سر ریخت، اما این کار موجب هدر دادن آن می شود. تنها کمی از این روغن کافیست. بنابراین توصیه می شود پیش از استعمال بر روی سر، آن را با روغن های حامل دیگر رقیق کنید.

روغن درخت چای را برای چه مدتی می توان روی سر گذاشت؟

اگر روغن درخت چای به میزان کم و در ترکیب با روغن های دیگر استفاده شود، می تواند یک شب تا صبح بر روی سر باقی بماند، اما اگر می خواهید از آن به تنهایی استفاده کنید، باید پس از یک ساعت آن را بشویید تا موجب التهاب پوست سر نشود.

به خاطر داشته باشید که ریزش مو، پایان دنیا نیست. راه های زیادی برای درمان آن وجود دارد. یکی از این درمان ها، استفاده از روغن درخت چای است.

پیشنهاد برنافیت: مواد غذایی که از ریزش مو جلوگیری می کنند

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاه‌ها در مورد این نوشته
#
richest.mind گفته:

سلام من روغن درخت چایم رو داخل یه ظرف تیره ک قطره چکان پلاستیکی داخلش داره ریختم ولی حس میکنم کمی کدر شده.چرا؟ظرفشو عوض کنم؟

#
طراحی پاستل گفته:

سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

زانودرد
بهترین درمان زانو درد چیست؟
11 خرداد 1400
49 بازدید

بعضی اوقات قسمت زیر کشکک زانو دردی حس می‌شود که یکی از مشکلات رایج بین افراد است و دلایل متعددی نیز دارد. در این مقاله در مورد زانو درد و مسائل مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   زانودرد چیست؟ یکی از فعال‌ترین بخش‌های بدن زانو است هنگامی که […]

رازهای افزایش قد که هر کسی باید از آن با خبر باشد

ژنتیک نقش مهمی در افزایش قد افراد ایفا می‌کند؛ هرچند، فاکتورهای دیگری مثل تغذیه و سبک زندگی نیز ممکن است تاثیرگذار باشد. به طور کلی قد یک فاکتور غیر قابل تعریف است و به والدین او بستگی دارد. اگر پدر و مادر هر دو قدشان بلند باشد، احتمالا قد کودک نیز بلند خواهد شد. درست […]

WhatsApp Image 2021 05 24 at 15.49.53 درمان یبوست
بهترین و سریع‌ترین راه درمان یبوست چیست؟

درمان یبوست همواره یکی از دغدغه‌های افرادیست که از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. یبوست در واقع همان کاهش تحرک روده است که در این حالت مدفوع خشک، سفت و دردناک می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد درمان یبوست با شما دوستان عزیز صحبت کنیم. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   چرا یبوست می […]

استپ وزن
آیا دکتر کرمانی برای خروج از استپ وزن رژیم دارد؟

استپ وزن زمانی رخ می‌دهد که سه هفته‌ی کامل، وزن بدن هیچ تغییری نکند. این امر کاملا طبیعیست و حداقل یکبار برای هر فردی که کاهش وزن داشته، رخ داده است. وقتی به سختی برای کاهش وزن تلاش می کنید، اما نتیجه ی آن را بر روی ترازو نمی بینید، ممکن است درمانده و ناامید شوید. حتی گاهی […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
70 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

فواید یوگا
فواید یوگا چیست و چرا برای همه‌ی افراد ضروری است؟
09 خرداد 1400
37 بازدید

پیش از آن که به فواید یوگا بپردازیم، باید آن را تعریف کنیم. یوگا در واقع ورزشی است که در آن  ذهن به تمرین می‌پردازد. در یوگا شما هم تمرین کنترل تنفس را دارید و هم روی تمرکز خود کار می‌کنید. بسیاری از مراکز و مدارس یوگای مربوط به خود را آموزش می‌دهند. این روش […]

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

موفقیت و انگیزه

تثبیت وزن
رژیم تثبیت وزن؛ چرا تثبیت وزن از کاهش آن سخت‌تر است؟
28 اردیبهشت 1400
4672 بازدید

پس از رسیدن به وزن مطلوب، یکی از سخت ترین کارها تثبیت وزن است. برای حفظ وزن ایده آل در طول رژیم اتخاذ یک سبک زندگی سالم، وزن کشی منظم، ورزش، استراحت کافی و یافتن یک گروه حمایت گر نقش مهمی دارند. کاهش وزن یک جاده ی دراز و پر از فراز و نشیب، پر […]

راز موفقیت در رژیم لاغری- رژیم غذایی مناسب برای لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

تغذیه

راز موفقیت در رژیم لاغری- رژیم غذایی مناسب برای لاغری
رژیم غذایی مناسب برای لاغری؛ چند راهکار ساده و ارزان برای کاهش وزن
24 خرداد 1400
1 بازدید

یکی از دغدغه‌های انسان امروز، تصحیح عادت‌های اشتباه و روی آوردن به زندگی سالم است. برای اینکه زندگی سالم و وزن مناسبی داشته باشیم، باید از یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری استفاده کنیم. رژیمی که نه تنها به کاهش وزنمان کمک کند، بلکه به بدن ما نیز آسیبی نرساند. با برنافیت دکتر کرمانی همراه […]

رژیم گروهی
تنهایی با چاقی مبارزه نکنید، عضو رژیم گروهی برنافیت شوید

انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به داشتن حمایت، یک امر طبیعی است. بطور کلی همه انسان ها در سفر زندگی به دنبال همسفر هستند. سفر شما به سوی تناسب اندام هم از این قاعده جدا نیست. داشتن یک گروه حمایت گر، به شما کمک بزرگی می‌کند. این گروه می تواند متشکل از چند عضو، […]

سوپ رژیمی
با این چند سوپ رژیمی حسابی وزن کم کنید!

سوپ مایعی بسیار غنی و مقوی است که در تغذیه نقش مهمی دارد. وجود کالری کم و مواد مغذی فراوان در انواع آنها، موجب شده تا امروزه سوپ رژیمی به یکی از غذاهای مفید برای لاغری تبدیل شود. مواد مختلفی مثل سبزیجات و پروتئین‌هایی مثل گوشت سفید و قرمز، حبوبات و قارچ و همچنین ادویه […]

رژیم گروهی دکتر کرمانی
نمونه رژیم دکتر کرمانی + معرفی انواع رژیم‌های دکتر کرمانی

اگر در مورد کاهش وزن و لاغری در اینترنت سرچ کرده و یا از اقوام و دوستان درباره‌ی یک برنامه‌ی غذایی پرس و جو کرده باشید، غیرممکن است که نامی از رژیم لاغری دکتر کرمانی نبرده باشد. پیش از آنکه به سراغ نمونه رژیم دکتر کرمانی برویم و با اصطلاحاتی که در این رژیم به […]