مهدی خاکساری رکوددار برنافیت

رژیم برنافیت رو چشای من جا داره :)

مصــاحبه اختصاصی با

مهدی خاکساری

جدیدترین رکوردار وب سایت برنافیت

من مهدی خاکساری 39 سالمه و ساکن رودان هستم. من کارمندم و شغلم اداری محسوب می‌شه. قدم 178و وزن اولیه‌ام 120 بود و با رژیم برنافیت نزدیک به 20 کیلوگرم وزن کم کردم و به وزن 101 کیلوگرم رسیدم. البته وزن سالم و ایده آل من 85 کیلوعه که با رژیم برنافیت بهش می‌رسم.

من به صورت حرفه‌ای مشغول ورزش کردن هستم. هم ورزش رزمی انجام دادم و هم پاورلیفتینگ. ورزش‌های رزمی من قدرتی و سنگین بودم اما بدنم اصلا چربی نداشت. من به طور حرفه‌ای در ورزش فعالیت می‌کردم و مقام‌های مختلفی را در منطقه خود کسب کرده بودم.

اما بعد از مدتی ورزش رو کنار گذاشتم و به اصطلاح انگار از ورزش زده شده بودم. خلاصه می‌خواستم یه مدت استراحت کنم ولی اون وقفه چند سال طول کشید! وقتی داشتم ورزش می‌کردم وزنم نود کیلو بود با بدنی عضلانی! وقتی ورزش رو قطع کردم، همان رژیم غذایی قبلی رو ادامه دادم، اما مشکل این بود که دیگه ورزش نمی‌کردم، به خاطر همین روز به روز وزنم بیشتر و بیشتر شد.

ماهیچه‌هام آب شدن و چربی جای اون‌ها رو گرفت. این افزایش وزن سرآغاز مشکلات من بود. تو 36 سالگی متوجه شدم فشار خون دارم و روزی دو قرص فشار خون باید مصرف می‌کردم. مشکل معده داشتم اما با افزایش وزنم این مشکل بدتر شد و قرص‌های مختلف معده مصرف می‌کردم.

من دچار آرتروز در زانو شدم، پاهام رگ به رگ شد، کمردرد و پا درد هم تازه بهشون اضافه شد. کمردردم به حدی بود که یهو تو خیابان کمرم می‌گرفت و تمام بدنم قفل می‌شد و زمین می‌خوردم.

وقتی هنرهای رزمی انجام می‌دادم، می‌تونستم سه دسته بیل را با زانو بشکونم. فکر می‌کردم مفاصلم هنوز هممون قدرت قبلی رو داره، اما بدنم حسابی ضعیف شده بود. مشکل بزرگ دیگه‌ام خریدن لباس بود. هیچ وقت نمی‌تونستم لباسی رو که خیلی دوسش دارم رو بخرم، آخه اندازه‌ام نمی‌شد.

همیشه به من می‌گفتن این رو برای شما داریم. منم که چاره‌ای نداشتم و مجبور می‌شدم لباسی بخرم که نمی‌خواستمش. اطرافیانم خیلی نگران اضافه وزن من بودن، به خصوص پدرم خیلی نگران این مشکل بود. یک روز دوستم به من گفت چرا وزن کم نمی‌کنی؟ گفتم هنوز وقتش نرسیده!

دوستم بهم گفت زمانش وقتیه که تو بیمارستان با یک قاشق چایخوری بهت آب بدن؟! این حرف دوستم منو تکون داد و خیلی منو برد تو فکر. کم کم راه‌های مختلفی رو برای کاهش وزن امتحان کردم. من انواع داروهای گیاهی و شیمیایی و دمنوش‌های گیاهی رو امتحان کردم.

حتی به جراحی اسلیو معده هم فکر کردم و می‌دونم که یه عمل بسیار سختی هست و من خوشحالم که این کار رو با بدنم انجام ندادم. عوارض خیلی شدیدی داره. یه روز به طور اتفاقی با یکی از پست‌های برنافیت برخورد کردم.

یه ویدئو در مورد خوش فرم شدن اندام بود. راستش من اولش باور نکردم. اما وقتی نتایج رژیم برنافیت رو دیدم تعجب کردم، اما باز هم باورم نمی‌شد که به کسی اعتماد کنم و بپذیرم.

اما گفتم یه بار امتحان کنم همین شد که به رژیم برنافیت پیوستم. با این که حتی رژیم رو هم خریده بودم ولی هنوز امید زیادی نداشتم و خوشبین به لاغری نبودم. خلاصه، رژیم رو شروع کردم، اما شب اول رژیم نتونستم به برنامه غذایی خودم پایبند باشم.

به محض این که احساس ضعف کردم از جام بلند شدم و رفتم غذا خوردم. اما برای اولین بار تو زندگیم احساس گناه کردم و به خودم گفتم مهدی این برنامه آخرین و بهترین راه هست.

روز بعد دوباره رژیمم رو شروع کردم. بعد از چهار پنج روز رژیم، احساس سبکی کردم. زمانی که ورزش می‌کردم کاهش وزن رو داشتم کم کم  تجربه می‌کردم. بعد از چند روز که روی ترازو رفتم دیدم وزنم کم‌تر شده.

وزن اولیه : 120 کیلوگرم

وزن پایانی : 101 کیلوگرم

میزان کاهش وزن : 19 کیلوگرم

پدرم تعجب کرد و گفت این چه رژیمیه! هر وقت میبینیمت داری میخوری! همیشه تو مهمونی‌ها ازم می‌پرسن که چطور همه چیز می‌خوری!
مهدی خاکساری رکوددار برنافیت

همسرم خیلی منو حمایت می‌کرد. از شب قبل صبحانه، ناهار، شام و میان وعده‌هایم رو طبق برنامه‌ام آماده می‌کرد. رژیم غذاییشون رو خیلی دقیق رعایت کردم. اول این که راستش رو بخوای نمی‌دونستم همچین امکانی وجود داره و امکان جابجایی برنامه غذایی با یه روز دیگه هم وجود داره.
مثلا یه مهمونی رفتیم، جوجه پلو درست کرده بود و من می‌تونستم به جای برنج از نان توی برنامه‌ام استفاده کنم. من به خوردن زیاد و عجله عادت کردم. دیدی زمانی که از حمام بیرون می‌آیی احساس سبکی و شادابی می‌کنی، رژیم برنافیت بعد از ده روز این حس خوب رو به من داد.
هیچ رژیمی به اندازه رژیم برنافیت تنوع غذایی نداره. قبلاً به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده بودم و از اون برنامه گرفته بودم. برنامه این بود که هفته ای سه روز بادمجان، سه روز کلم و … تا آخرش بخورم… دیدم اصلا اثری نداره و منصرف شدم. مجبور شدم زانوهام رو جراحی کنم و حدود هشتاد و نود میلیون هزینه داشت.
اما با رژیم غذایی اصولی به همراه کاهش وزن، مشکل زانوی من بهتر می‌شه. ناراحتی کمر و پا درد من برطرف شد و بسیاری از هزینه‌های پزشکی‌ام کاهش پیدا کرد. خیلی وقته که قرص فشار و معده مصرف نمی‌کنم. رژیم برنافیت برای من مثل یه معجزه بود. تو مهمونی‌ها خیلی راحت همه چیو رعایت می‌کردم.
دریافت رژیم
مثلاً برای تولدم یک تکه کیک آوردن، خامه‌هاشو کنار گذاشتم و یه تیکه کیک کوچک خوردم. کسی که دوست داره یه زندگی سالم و با نشاط داشته باش باید برای رسیدن به هدفش سختی‌ها رو پشت سر بزاره. تو رژیم برنافیت از آبگوشت گرفته تا گوشت گاو، مرغ، پیتزا و چلوکباب می‌تونی بخوری. هر چیزی که تو سفره ما ایرانی‌ها هست تو رژیم برنافیت پیدا می‌شه.
بعد از رژیم زمانی که هفت تا هشت کیلو وزن کم کردم ورزش رو تو خونه شروع کردم. اگر به همین منوال ادامه بدم، احتمال موفقیتم خیلی بیشتر می‌شه. وقتی دیدم از رژیم غذایی نتیجه گرفتم قطعاً از برنامه تمرینی برنافیت هم همین نتیجه را گرفتم و مفید بود.
تو دفتر بعضی وقت‌ها همکارانم غذا سفارش می‌دادن اما وقتی رژیم گرفتم گفتن برای توام سفارش بدیم؟ گفتم آره چرا که نه؟ من غذا رو به اندازه‌ای که باید مصرف می‌کردم رو تو برنامه‌ام تعیین کردم و خوردم. پدرم تعجب کرد و گفت این چه رژیمیه! هر وقت میبینیمت داری میخوری! همیشه تو مهمونی‌ها ازم می‌پرسن که چطور همه چیز می‌خوری! اما رژیم برنافیت طوری که یاد می‌گیری درست غذا بخوری.
قبل از شروع غذا، اول سراغ سالاد می‌رم. بیشتر از غذاهایی که دارای کربوهیدرات و پروتئین هستن سعی می‌کنم بخورم. رعایت این نکات در رژیم غذایی و کاهش وزن من تاثیر مثبت داشت. اوایل رژیم غذایی من مصرف پروتئین کم بود اما بعد از مدتی احساس کردم که برای کاهش لاغری بدنم به پروتئین بیشتری نیاز داره.
مشکل ضعف بدنم رو با پروتئین حل کردم. در رژیم برنافیت هر روز وضعیتم بهتر از روز قبل داشت پیش می‌رفت. این رژیم حتی برخی از عادات بد من رو حذف کرد. مثلاً زیاد می‌خوابیدم یا بدخلق بودم. همه این‌ها بعد از رژیم خیلی بهتر شد. به طور خلاصه، این رژیم سبک زندگی من رو تغییر داد.
حالم نسبت به قبل خیلی بهتر شده و به راحتی می‌تونم بگم، قبلا حالم خوب نبود اصلا اما الان خیلی بهترم و آرامش بیشتری از زمانی که رژیم گرفتم دارم و از طعم غذاها لذت می‌برم. چاقی مانند یک سرزمین یخی است. اگر در آن بمانی، یخ می‌زنی و نابود می‌شی. باید سعی کنی هر چه زودتر خلاص بشی و خودت رو از این وضعیت نجات بدی.

مهدی خاکساری رکوددار برنافیت

توصیه‌ی من به همه‌ی اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

توصیه من به همه کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:
1. اگه می‌خوای خدایی نکرده مریض نشی و درگیر دوا و درمون نشی، باید زودتر رژیم بگیری.
2. برای لاغری نیازی نیست فعالیت‌های شدید یا طولانی مدت داشته باشی.
3. برای داشتن یه زندگی شاد و تناسب اندام ایده‌آل باید از یک برنامه اصولی و منطقی پیروی کنی که برنافیت به همراه پشتیان‌های اختصاصی این راه رو برات هموار کرده.

خانه