علی حفیظی رکورددار برنافیت برنافیت

دوست دارم عکس لاغری منو دکتر ببینه!

مصــاحبه اختصاصی با

علی حفیظی

جدیدترین رکوردار وب سایت برنافیت

من احمدعلی حفیظی 54 ساله و دارای چهار فرزند هستم. ساکن میبد استان یزدم. وزن اولیه من 123.5 بود و در مدت شش ماه توانستم به 101 کیلوگرم برسم. دلیل چاقی من بیشتر به خاطر عادت و رفتارهای غلط بود. از طرف مادرم همه ما اضافه وزن و چاقی داریم اما الان به لطف رژیم برنافیت این سنت را زیر پا می گذارم و نشان می دهم که چاقی ارثی نیست و می تونن آن رو شکست بدن.

من از اضافه وزن و چاقی رنج زیادی کشیدم. چربی و فشار خونم بالا رفت. زانو درد شدیدی داشتم، به ارتوپد مراجعه کردم که ام آر آی انجام داد. دکتر به من گفت که باید وزن کم کنم و حداقل به 90 کیلوگرم برسم. در مورد چاق بودنم هم احساس خوبی نداشتم. هر وقت به مهمانی و عروسی می‌رفتم ناامید می‌شدم. خلاصه این که من از چاقیم خیلی ناراحت بودم.

دختر و دامادم هر دو دندان پزشک هستند و برنافیت رو می‌شناختن. صفحه اینستاگرام دکتر رو پیدا کردم و صحبت‌های آقای دکتر رو دنبال می‌کردم. خیلی وقت بود که پیجشون رو دنبال می‌کردم و به حرفاشون گوش می‌دادم تا بفهمم قضیه چیه! کم کم متوجه شدم که این رژیم بسیار جدی است. بعد تصمیمم رو گرفتم و برای رژیم برنافیت ثبت نام کردم.

رژیم گرفتن کار سختی به نظر می‌رسد. لاغر شدن برای مردم خیلی سخت به نظر می‌رسه، همه از من می‌پرسیدن چطور تونستی وزن کم کنی، چیکار کردی که اینقدر لاغر شدی! اما واقعاً آسونه، وقتی وارد رژیم بشی و آن رو شروع کنی، می‌بینی که چقدر آسونه و از چه غذاهای خوشمزه‌ای می‌تونی برای کاهش وزن استفاده کنی.

این کاهش وزن برای من انقدر شبیه تولدی دوباره بود که حالم خوب و بهتر شد، مشکلاتم حل شد و دیدم چقدر راحت تونستم کاملا تغییر کنم. قبلا هیچ حساب و کتابی وجود نداشت. هر چیزی دم دستم بود و هر روز و شب می‌خوردم و حالا از غذا خوردن لذت می‌برم و می‌دونم که هر چیزی دلیلی داره.

وقت ورزش ندارم اما در طول رژیم سعی کردم هر روز نیم ساعت پیاده روی کنم. سه تا پنج کیلومتر راه رفتم. برنافیت به من توصیه کرد که به خاطر زانو درد وزنم رو کم کنم و ورزش کردن رو فراموش نکنم. نود درصد کاهش وزن من به دلیل رژیم غذایی و رعایت برنامه غذایی و ده درصد به دلیل پیاده روی بود.

البته اگه به غیر از پیاده روی ورزش دیگه‌ای انجام می‌دادم قطعا وزنم بیشتر کم می‌شد و احتمالا الان پنج یا شش کیلو کم می‌کردم. یک بار به مشهد رفتم و تقریباً یک ماه اون جا موندم، تو این مدت نه تنها رژیمم رو حفظ کردم، بلکه پیاده رویم رو هم افزایش دادم.

وزن اولیه : 123 کیلوگرم

وزن پایانی : 101 کیلوگرم

میزان کاهش وزن : 22 کیلوگرم

این کاهش وزن برای من انقدر شبیه تولدی دوباره بود که حالم خوب و بهتر شد، مشکلاتم حل شد و دیدم چقدر راحت تونستم کاملا تغییر کنم.
علی حفیظی رکورددار برنافیت برنافیت

یه بار پشتیبان اختصاصی به من گفت به خودت چه نمره‌ای می‌دی؟ گفتم به خودم 21 میدم. چون برای رژیم همه چیز رو دقیق با ترازو می‌سنجم بدون کوچک‌ترین خطا و فریب. ماه رمضان هم همینطور، من به افطار دعوت شدم، دقیقا طبق برنامه عمل کردم.
اگه کسی ازت بپرسد که چرا کم می‌خوری! توضیح می‌دهم که رژیم دارم و باید برنامه‌ام رو دنبال کنم. نمره رژیم و تغذیه من 20 است! در طول رژیم هیچ مشکلی نداشتم فقط هر روز مولتی ویتامین مصرف می‌کردم. خداروشکر هیچ مشکل دیگه‌ای نداشتم که می‌گن حین رژیم ممکنه ایجاد بشه.
آقای دکتر گاهی تو ویدیوهای خودش توضیح می‌داد، افرادی که رژیم دارن دچار کم آبی یا ریزش مو و یبوست می‌شن. اما من هیچ مشکلی تو طول رژیمم پیدا نکردم. برعکس هر مشکلی که داشتم با رژیم حل شد. اخلاق و رفتار پشتیبان اختصاصیم بسیار خوب بود.
پیام می‌دادم و منو راهنمایی می‌کردن. در طول رژیم به خودم انگیزه دادم و خانواده و فرزندانم خیلی حمایت کردن. من افراد زیادی رو تو فضای مجازی دنبال می‌کنم که در مورد لاغری و رژیم‌های غذایی صحبت می‌کنن و معمولا این گونه مطالب رو دنبال می‌کنم اما هیچ کدوم مثل برنافیت نیست.
صداقت و معرفت برنافیت رو ندارن، حتی سعی می‌کردن مثل دکتر باشن و مثل ایشون صحبت کنن، اما هیچ کدام به اندازه برنافیت نمی‌رسن. بیش‌ترین موفقیت من تو رژیم برنافیت به دلیل آنلاین بودن این برنامه است. الان که چند ماهی می‌گذره و تقریباً به برنامه‌ام پایبند هستم، هر بار که می‌خواهم شام، ناهار یا افطار بخورم، برنامه‌ام رو باز می‌کنم و نگاه می‌کنم.
لیست غذایی من روزمنو بود و قابل تغییر و تعویض بود. مثلا من یک بار در برنامه آب انار داشتم و بیرون بودم. نمی‌خواستم آب میوه‌های آماده رو بخورم. با پشتیبانی تماس گرفتم و پرسیدم چه کار کنم. مصرف دو واحد میوه به جای اون بهم توصیه کرد . این بسیار ارزشمند و بسیار مهمه.
دریافت رژیم
در رژیم برنافیت اگه نمی‌دونی چه کاری باید انجام بدی، پشتیبان اختصاصی به شما کمک می‌کنه و تو رو بسیار خوب و دقیق راهنمایی می‌کنه. رژیم برنافیت بیسته! چیزی کم نداره، خیلی علمی و درسته، ایرادی درش نمیبینم. کار برنافیت بسیار ارزشمنده، برای سلامتی مردم خیلی تلاش می‌کنه، خدا حفظش کنه.
هم خود دکتر و هم تیم خوبشون به ما روحیه و انگیزه زیادی می‌دن. دوست دارم دکتر عکس من رو ببینه و بدونه چه طرفدارانی در شهرها مختلف داره. من می‌خواهم از این طریق به همه افراد دارای اضافه وزن و چاق متوسل شوم. دستشون رو بگیرم و بگم از رژیم نترس! اگر واقعاً وارد اون بشی، متوجه می‌شی که چقدر آسونه.
روزی هشت یا نه کیلومتر پیاده روی می‌کردم. این باعث شد تو این سفر بین یک و نیم تا دو کیلو بیشتر از زمان‌های دیگه وزن کم کنم چون رژیم غذایی‌ام رو رعایت می‌کردم و فعالیت و پیاده روی هم می‌کردم. از اون جایی که می‌خواستم به تهران برم، حتی سوپ رشته‌ام رو فریز کردم و با خودم بردم تا بتونم طبق وعده غذاییم ​​سوپ بخورم و مجبور نباشم اون رو جایگزین کنم یا غذاهای آماده یا فست فود بخورم.
من خیلی مراقب بودم. این جا در یزد شیرینی‌های بسیار متنوعی داریم، هر جا مهمانی بری حتما برات شیرینی میارن. حالا هر وقت میزبان شیرینی به من تعارف می‌کنه، شیرینی رو بر میدارم، اما وقتی به من توجهی نمی‌کنه، آن رو تو بشقاب کناری می‌زارم یا اجازه می‌دهم بچه‌ها بخورن.

علی حفیظی رکورددار برنافیت برنافیت

توصیه‌ی من به همه‌ی اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

توصیه من به همه کسانی که اضافه وزن دارن این که:
1. با دقت و منظم از برنامه غذایی خودت پیروی کن.
2. مصرف خوراکی‌های مضر رو خیلی کم کن تا زودتر به نتیجه برسی.
3. نترس! اگه فقط 2 هفته رژیم برنافیت رو بگیری، به اولویت زندگیت تبدیل می‌شه.