علائمی که نشان می دهد آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد!

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”۳۲″ icon_color=”#۳e256a” ]برخی از علائمی که افراد آن را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند، می توانند نشانه ای برای مشکلات سلامتی باشند. اگر داروهای ضد آلرژی هیچ فایده ای برایتان ندارد، احتمالا دلیل مشکل شما آلرژی نیست. مثلا دلیلش، چکیدن مایع شفاف از بینی به دلیل حفره ی ایجاد شده در صفحه ایست که سینوس ها را از مایع مغزی نخاعی جدا می کند، نه آلرژی. علائم دیگری چون آب بینی سبز، از دست دادن حس بویایی و چشایی و کهیر نیز به دلیل آلرژی ایجاد نمی شوند و دلایل دیگری دارند.[/iconbox]

زمانی از سال که دمای هوا بالا می رود و هوا پر از گرده می شود، کاملا طبیعیست که بینی و چشمان نیز دچار آبریزش شوند و یا در نتیجه ی آلرژن های فصلی دچار فشار سینوسی شود. اما برخی از علائمی که افراد آن را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند، می توانند نشانه ای برای مشکلات سلامتی باشند. اگر داروهای ضد آلرژی شما هیچ فایده ای ندارد و اگر این علائم با وارد شدن به منزل از بین نمی روند، باید به سراغ تشخیص علائم بیشتری باشید. توجه کامل به علائم می تواند به شما بگوید که آیا مشکل اصلی تان آلرژی است یا نه؟

چکیدن مایع شفاف از یک طرف بینی

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

اگر شخصی دچار آب ریزش یک طرف از بینی شود و این مشکل با خم شدن به سمت جلو افزایش یابد، احتمالا دچار نشت مایع مغزی نخاعی شده است. یک صفحه ی نازک در سر وجود دارد که سینوس های شما را از مایع مغزی نخاعی جدا می کند. اگر در این صفحه حفره ای ایجاد شود، مایع به داخل نفوذ می کند و موجب آبریزش بینی می شود. گرچه این مایع خطرناک نیست، اما این حفره ی ایجاد شده موجب عفونت های مغزی مهلک می شود. بسیاری از افراد این مشکل را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند.

آب بینی سبز و درد گونه ها

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

اگر دچار درد گونه هستید، به ویژه اگر این درد در یکی از طرفین و ناحیه ی سینوسی زیر چشم ها وجود داشته باشد و با آب بینی سبز رنگ همراه باشد، بیشتر به دلیل عفونت است تا آلرژی فصلی. این درد ممکن است به پیشانی و گیجگاه شما نیز سرایت کند. در این زمان سینوس فک بالا که در زیر چشمان شما قرار دارد، عفونی و بسته می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%D9%84%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85-%D9%81%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81/” align=”right” target=”_blank”]آلرژی و آسم در فصول مختلف[/button]

 

مصرف داروی جدید

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

برخی از داروها علائمی ایجاد می کنند که از آلرژی فصلی تقلید می کند. داروهای قلب و مسدود کننده های بتا، به ویژه موجب گرفتگی های شدید در بینی می شوند. بارداری و قرص های ضد بارداری نیز علائم خیشومی ایجاد می کنند که ممکن است آنها را با آلرژی فصلی اشتباه بگیرید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%D9%84%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/” align=”right” target=”_blank”]چگونه آلرژی را به روش طبیعی درمان کنیم؟[/button]

از دست دادن حس بویایی و چشایی

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

گرفتگی های مربوط به آلرژی فصلی ، اغلب منجر به از دست دادن حس بویایی و چشایی نمی شوند. اگر دچار چنین مشکلی شدید، احتمالا به دلیل یک مشکل ساختاری همچون پلیپ بینی باشد که توده های کوچک غیر سرطان زا هستند. این پلیپ ها علاوه بر از بین بردن حس بویایی و چشایی موجب گرفتگی و در برخی مواقع منجر به جراحی برای برداشتن آنها می شود. مشکل دیگری که موجب گرفتگی می شود، انحراف تیغه ی بینی یا عدم هماهنگی استخوان و غضروف است که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند.

درد یا فشار بر روی صورت

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

مشکل دیگری که موجب درد گونه ها و بی رنگ شدن آب بینی می شود، عارضه ای به نام سینوزیت آلرژیک قارچی است که مربوط به یک تجمع قارچی در سینوس هاست و موجب آبریزش بینی می شود. این مشکل در ابتدا به نظر می رسد که به دلیل عفونت رخ داده باشد، اما دلیل اصلی آن تکه های قارچی است که به سینوس ها می چسبند و التهاب ایجاد می کنند. این مشکل، قارچ بیشتری در خود حبس و التهاب بیشتری تولید می کند. این عارضه در مناطق جنوبی و قسمت های گرم و مرطوب بیشتر رخ می دهد. برای خارج کردن این عفونت ها به عمل جراحی نیاز است.

خورشید در حال درخشیدن و گل ها در حال شکفتن هستند، اما شما هر ۱۰ دقیقه یک بار عطسه می کنید. هرگاه دچار گرفتگی و احتقان شدید، این ماساژ چشم ها را امتحان کنید.

کهیر مزمن

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

افرادی که دچار کهیر مزمن می شوند، تصور می کنند چنین اتفاقی به دلیل آلرژی فصلی رخ داده است، اما اگر این کهیرها بیش از شش هفته طول بکشد، دلیل آن یک عامل خارجی مثل آلرژی نبوده، بلکه احتمالا دلیل آن تیروئید یا مشکلات سیستم ایمنی بوده است.

سر درد

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

درست است که آلرژی فصلی منجر به سر دردهای مربوط به فشار سینوس می شود، اما اگر سر درد به یکباره به سراغتان بیاید و آنقدر شدید باشد که از خواب بیدارتان کند و موجب تهوع شما شود، باید به پزشک مراجعه کنید. برخی از سر دردهای شدید به دلیل تومور، سکته و آنوریسم رخ می دهد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت،متشکل از چندین متخصص تغذیه و روانشناسه که به صورت ویژه خدمات رژیم گروهی رو با پشتیبانی اختصاصی ارائه میده.

هدف مجموعه برنافیت، قرارگرفتن افرادی با شرایط شبیه به هم در یک گروه و ایجاد تعامل مابین یکدیگر برای افزایش اراده و کسب نتایج بهتره :)

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]