علائمی که نشان می دهد آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد!

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”۳۲″ icon_color=”#۳e256a” ]برخی از علائمی که افراد آن را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند، می توانند نشانه ای برای مشکلات سلامتی باشند. اگر داروهای ضد آلرژی هیچ فایده ای برایتان ندارد، احتمالا دلیل مشکل شما آلرژی نیست. مثلا دلیلش، چکیدن مایع شفاف از بینی به دلیل حفره ی ایجاد شده در صفحه ایست که سینوس ها را از مایع مغزی نخاعی جدا می کند، نه آلرژی. علائم دیگری چون آب بینی سبز، از دست دادن حس بویایی و چشایی و کهیر نیز به دلیل آلرژی ایجاد نمی شوند و دلایل دیگری دارند.[/iconbox]

زمانی از سال که دمای هوا بالا می رود و هوا پر از گرده می شود، کاملا طبیعیست که بینی و چشمان نیز دچار آبریزش شوند و یا در نتیجه ی آلرژن های فصلی دچار فشار سینوسی شود. اما برخی از علائمی که افراد آن را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند، می توانند نشانه ای برای مشکلات سلامتی باشند. اگر داروهای ضد آلرژی شما هیچ فایده ای ندارد و اگر این علائم با وارد شدن به منزل از بین نمی روند، باید به سراغ تشخیص علائم بیشتری باشید. توجه کامل به علائم می تواند به شما بگوید که آیا مشکل اصلی تان آلرژی است یا نه؟

چکیدن مایع شفاف از یک طرف بینی

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

اگر شخصی دچار آب ریزش یک طرف از بینی شود و این مشکل با خم شدن به سمت جلو افزایش یابد، احتمالا دچار نشت مایع مغزی نخاعی شده است. یک صفحه ی نازک در سر وجود دارد که سینوس های شما را از مایع مغزی نخاعی جدا می کند. اگر در این صفحه حفره ای ایجاد شود، مایع به داخل نفوذ می کند و موجب آبریزش بینی می شود. گرچه این مایع خطرناک نیست، اما این حفره ی ایجاد شده موجب عفونت های مغزی مهلک می شود. بسیاری از افراد این مشکل را با آلرژی فصلی اشتباه می گیرند.

آب بینی سبز و درد گونه ها

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

اگر دچار درد گونه هستید، به ویژه اگر این درد در یکی از طرفین و ناحیه ی سینوسی زیر چشم ها وجود داشته باشد و با آب بینی سبز رنگ همراه باشد، بیشتر به دلیل عفونت است تا آلرژی فصلی. این درد ممکن است به پیشانی و گیجگاه شما نیز سرایت کند. در این زمان سینوس فک بالا که در زیر چشمان شما قرار دارد، عفونی و بسته می شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%D9%84%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85-%D9%81%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81/” align=”right” target=”_blank”]آلرژی و آسم در فصول مختلف[/button]

 

مصرف داروی جدید

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

برخی از داروها علائمی ایجاد می کنند که از آلرژی فصلی تقلید می کند. داروهای قلب و مسدود کننده های بتا، به ویژه موجب گرفتگی های شدید در بینی می شوند. بارداری و قرص های ضد بارداری نیز علائم خیشومی ایجاد می کنند که ممکن است آنها را با آلرژی فصلی اشتباه بگیرید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%A2%D9%84%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/” align=”right” target=”_blank”]چگونه آلرژی را به روش طبیعی درمان کنیم؟[/button]

از دست دادن حس بویایی و چشایی

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

گرفتگی های مربوط به آلرژی فصلی ، اغلب منجر به از دست دادن حس بویایی و چشایی نمی شوند. اگر دچار چنین مشکلی شدید، احتمالا به دلیل یک مشکل ساختاری همچون پلیپ بینی باشد که توده های کوچک غیر سرطان زا هستند. این پلیپ ها علاوه بر از بین بردن حس بویایی و چشایی موجب گرفتگی و در برخی مواقع منجر به جراحی برای برداشتن آنها می شود. مشکل دیگری که موجب گرفتگی می شود، انحراف تیغه ی بینی یا عدم هماهنگی استخوان و غضروف است که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند.

درد یا فشار بر روی صورت

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

مشکل دیگری که موجب درد گونه ها و بی رنگ شدن آب بینی می شود، عارضه ای به نام سینوزیت آلرژیک قارچی است که مربوط به یک تجمع قارچی در سینوس هاست و موجب آبریزش بینی می شود. این مشکل در ابتدا به نظر می رسد که به دلیل عفونت رخ داده باشد، اما دلیل اصلی آن تکه های قارچی است که به سینوس ها می چسبند و التهاب ایجاد می کنند. این مشکل، قارچ بیشتری در خود حبس و التهاب بیشتری تولید می کند. این عارضه در مناطق جنوبی و قسمت های گرم و مرطوب بیشتر رخ می دهد. برای خارج کردن این عفونت ها به عمل جراحی نیاز است.

خورشید در حال درخشیدن و گل ها در حال شکفتن هستند، اما شما هر ۱۰ دقیقه یک بار عطسه می کنید. هرگاه دچار گرفتگی و احتقان شدید، این ماساژ چشم ها را امتحان کنید.

کهیر مزمن

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

افرادی که دچار کهیر مزمن می شوند، تصور می کنند چنین اتفاقی به دلیل آلرژی فصلی رخ داده است، اما اگر این کهیرها بیش از شش هفته طول بکشد، دلیل آن یک عامل خارجی مثل آلرژی نبوده، بلکه احتمالا دلیل آن تیروئید یا مشکلات سیستم ایمنی بوده است.

سر درد

آلرژی فصلی شما دلیل بدتری دارد! - برنافیت

درست است که آلرژی فصلی منجر به سر دردهای مربوط به فشار سینوس می شود، اما اگر سر درد به یکباره به سراغتان بیاید و آنقدر شدید باشد که از خواب بیدارتان کند و موجب تهوع شما شود، باید به پزشک مراجعه کنید. برخی از سر دردهای شدید به دلیل تومور، سکته و آنوریسم رخ می دهد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]