عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

وقتی دچار عفونت قارچی می شوید، می خواهید زودتر از شر خارش و ترشحات مربوط به آن خلاص شوید بنابراین به سمت پمادها و جعبه ی داروها می روید. اما آیا می دانید که در این زمان ممکن است کاری انجام دهید که مشکلتان را تشدید کند؟ لیا میل هیسرمتخصص بیماری های زنان دانشگاه استنفورد مواردی را به شما معرفی می کند که انجام آنها باعث بدتر شدن عفونت شما می شود.

پوشیدن شلوارهای تنگ

عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

بیشتر زنانی که دچار عفونت قارچی هستند دچار التهاب فرج هستند که این التهاب با پوشیدن شلوارهای تنگ افزایش می یابد. شلوار تنگ به هوا اجازه نمی دهد داخل واژن شود و موجب افزایش دما و در نهایت رطوبت آن می شود. رطوبت به نوبه ی خود موجب رشد قارچ ها می شود. حداقل سعی کنید زمانی که دوره ی درمانی خود را طی می کنید، شلوارهای تنگ نپوشید.

روابط جنسی

عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

بهتر است تا بهبودی کامل از روابط جنسی بپرهیزید، در غیر این صورت التهاب ناحیه ی واژینال شما بیشتر خواهد شد. دلیل دیگر این است که قارچ می تواند از طریق رابطه ی جنسی به شریک شما منتقل شود. بهتر است در این موارد از کاندوم استفاده کنید.

دوش واژینال

عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

واژن شما به خودی خود یک پاک کننده است. وقتی یک خانم از دوش واژینال استفاده می کند، او با این کار به طور منفی، تعادل ظریف قارچ و باکتری های واژن را از بین می برد. این کار موجب ایجاد و یا تشدید عفونت قارچی می گردد.

پوشیدن لباس زیر نامناسب

قارچ در محیط های گرم و مرطوب رشد می کند. پوشیدن لباس های زیری که از جریان هوا به واژن جلوگیری می کند، خطر عفونت را افزایش می دهد. بهتر است به جای لباسهای زیر پلاستیکی از انواع نخی آن استفاده کنید و هرگاه عرق کردید و یا لباس زیرتان مرطوب شد آن را عوض کنید. پس از رفتن به استخر نیز هر چه زودتر مایوی خود را عوض کنید.

مصرف شکر فراوان

عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

گرچه نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه می باشد اما داده ها نشان می دهد که مصرف شکر، شما را بیشتر در معرض عفونت قارچی قرار می دهد و یا علائم آن را تشدید می کند. اگر مستعد عفونت قارچی هستید می توانید برای مدتی مصرف شکر را کاهش دهید تا نتایج مثبت آن را ببینید.

مصرف زیاد کربوهیدرات ها

عادت هایی که عفونت قارچی را تشدید می کند

مطالعات نشان داده است افرادی که بیشتر از کربوهیدرات های ساده استفاده می کنند، بیشتر نیز دچار عفونت های قارچی می شوند. نان سفید، پاستا و انواع دیگر آنها به سرعت در بدن تبدیل به قند می شود. الکل، نان و برخی از پنیرها دارای مخمر می باشند. تحقیقات بیشتری باید در زمینه ی مصرف غذا و عفونت های قارچی انجام شود. اما در طول یک عفونت شما باید از مصرف غذاهایی که با مخمر درست می شوند خودداری کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments