این بار زیبایی در روغن های گیاهی نهفته است

خشکی پوست، مو و حتی ناخن ها می تواند آزار دهنده باشد. خارش و پوست پوست شدن کف سر، نازک و ضعیف شدن ناخن ها همگی مشکلات فراوانی به دنبال دارد. روغن های گیاهی راه حلی عالی و بی ضرر برای بازگرداندن درخشش پوست، مو و ناخن هاست به طدر نهایت می توان گفت که این بار راز زیبایی در روغن های گیاهی نهفته است. اما نحوه استفاده از این روغن ها نیز بسیار مهم است. در ادامه برخی از مشکلات شایع به همراه روغن های طبیعی مناسب برای رفع آن ها را معرفی خواهیم کرد.

آسیب دیدن موها

گاهی تغییر فصل موجب تغییر در تارهای مو می شود، این تغییر می تواند موجب شکنندگی و نهایتا آسیب رسیدن به موها شود. برای رهایی از این مشکل می توانید از روغن گل شمعدانی و روغن چوب صندل بر روی موهای خود استفاده کنید. روغن گل شمعدانی حاوی آنتی اکسیدان هایی است که موها را ترمیم کرده و روغن چوب صندل نیز موجب تقویت تارهای مو می شود.

پیشنهاد برنافیت: چند روش ساده برای درمان ریزش مو

خارش و پوسته پوسته شدن

اگر تا به حال هنگام شانه زدن موها با تکه های خشک پوست کف سر و یا بدتر از آن، با بارش برف از سر هنگام پوشیدن لباسی مشکی مواجه شده اید؟ ممکن است دچار درماتیت سبورئیک شده باشید، خارش پوست کف سر آزار دهنده است. روغن درخت چای یکی از روغن های گیاهی مفید است که به عنوان یک ضد قارچ و ضد باکتری شناخته شده است. این روغن باعث کاهش آسیب موها و خارش پوست سر می شود.

رنگ پریدگی پوست

سردی هوا یکی از عوامل رنگ پریدگی و خشکی پوست است که می توان با استفاده از روغن های طبیعی آن را بهبود بخشید. کافی است چند قطره روغن کندر و روغن چوب صندل را به کرم مرطوب کننده یا ماسک صورت خود اضافه کنید. روغن کندر سبب کاهش التهاب پوستی شده و روغن چوب صندل نیز به رطوبت و تسکین پوست کمک می کند.

شکنندگی ناخن ها

علاوه بر پوست و مو، خشکی ناخن ها نیز مشکل بزرگی محسوب می شود. به منظور رفع خشکی ناخن ها کافی است هر شب از روغن مُر، کندر و روغن لیمو، روی ناخن ها استفاده کنید تا قوی شوند. روغن مُر مرطوب کننده است در حالی که کندر التهاب را تسکین می دهد و لیمو نیز ناخن ها را قوی می کند. توجه به مواد مغذی نیز اهمیت زیادی دارد، مهمترین کمبودهایی که به خشکی و نازکی ناخن ها منجر می شود مربوط به ویتامین های گروه B و فقر آهن است.

پیشنهاد برنافیت: علت شکنندگی ناخن ها چیست؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]