چشم، ارگانی است که به طور طبیعی در معرض خطر ویروس و باکتری هایی است که می توانند به غشاء چشم آسیب رسانند و موجب خارش و قرمزی شوند. در این مقاله درمان های طبیعی برای بیماری های چشمی و گوش بیان می شود.

1) درمان خشکی چشم ها

استراحت دادن به چشم

نگاه کردن به صفحه ی گوشی، موبایل و کامپیوتر موجب خشکی چشم ها می شود. هر 20 دقیقه یک بار به چشم خود استراحت دهید و به اشیایی در دور دست ها نگاه کنید.

2) گل مژه

بخور

آب را بجوشانید و در یک لیوان بریزید. لیوان را نزدیک به چشم بگیرید. مراقب باشید که بخار آن پوست شما را نسوزاند اما اجازه دهید بخار آن به گل مژه ی شما برخورد کند. هر روز این کار را انجام دهید.

3) ریزش مژه

آلوئه ورا

آلوئه ورا، مژه های شما را تقویت و به رشد آنها کمک می کند. یک ریمل قدیمی بردارید و آن را با ژل آلوئه ورا پر کنید. قبل از اینکه به خواب بروید آن را روی مژه های خود بزنید و روز بعد آن را با آب گرم بشویید.

4) درمان گوش درد

بطری آب داغ

برای درمان گوش درد، یک بطری آب داغ بردارید و آن را در یک حوله بپیچید. 5 دقیقه آن را روی گوش خود نگه دارید تا درد شما را کاهش دهد.

5) وزوز گوش

جینگوبیلوبا

صداکردن یا احساس وزوز گوش می تواند به علت جریان ضعیف خون و یا آلودگی باشد. جینگوبیلوبا، یک داروی گیاهی است که می تواند به عنوان یک مکمل استفاده شود. این داروی گیاهی، جریان خون را تقویت و صدای وزوز گوش را آرام می کند.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه