توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

سبک زندگی

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

21 شهریور 1395
2072بازدید

علایم اولیه ی سرطان تخمدان بسیار نامحسوس می باشد. نفخ شکم، یبوست، معده درد، خونریزی نامنظم، فشار لگنی و حتی احساس پری بعد از خوردن غذای کم همه نشانه های اولیه ی سرطان تخمدان می باشند. زنان معمولا این نشانه ها را به اشتباه به مشکلات روده ای تعبیر می کنند و به جای اینکه به پزشک مراجعه کنند، اغلب خود درمانی می کنند. در اینجا به نکاتی اشاره شده است که بهتر است به آنها توجه کنید.

قرص های ضد بارداری و بچه ها دوست شما محسوب می شوند

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

برخی از بزرگترین فاکتورهای خطر سرطان تخمدان با میزان تخمک گذاری شما در ارتباط است. هر چه بیشتر تخمک گذاری کنید، بیشتر در خطر سرطان تخمدان هستید. بنابراین زنانی که بچه دار نمی شوند، قرص های ضد بارداری مصرف نمی کنند، شروع قاعدگی آنها در سن پایین بوده یا پس از 50 سالگی دچار یائسگی شده اند، بیشتر در خطر سرطان تخمدان می باشند و باید به طور منظم چک آپ شوند.

هیچ آزمایش خوبی برای تشخیص سرطان تخمدان وجود ندارد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

متاسفانه، هیچ آزمایش قابل اطمینانی (مثل آزمایش پاپ اسمیر برای سرطان دهانه ی رحم) برای سرطان تخمدان وجود ندارد. علائم آن ممکن است نامشخص باشد و حتی با بیماری های دیگر نیز اشتباه گرفته شود. بهترین روش، یک چک آپ سالانه ی دقیق است که شامل سونوگرافی لگن برای ارزیابی بهتر تخمدان ها در صورت هر گونه اختلال می باشد. به علاوه زنانی که سابقه ی خانوادگی سرطان سینه یا تخمدان دارند باید آزمایش ژنتیک بدهند تا شانس ابتلا به آن را در خود بررسی کنند. مثل همه ی سرطان ها، تشخیص اولیه همیشه بهترین راه درمان است.

سرطان تخمدان به ندرت رخ می دهد اما مهلک است

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

جامعه ی سرطان آمریکا پیش بینی می کند که تا پایان سال 2016، حدود 22280 زن سرطان تخمدان را تجربه خواهند کرد. بیش از نیمی از این آمار یعنی در حدود 14240 نفر از مادران، خواهران، اقوام، دوستان و همکاران ما از این بیماری جان سالم به در نخواهند برد. سرطان تخمدان با وجودی که یکی از سرطان های کمیاب است، دارای پنجمین رتبه ی عامل مرگ و میر در زنان است.

شما می توانید به خانواده ی خود کمک کنید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

از آنجا که سرطان تخمدان موروثی است، تمام زنانی که دارای سابقه ی خانوادگی هستند باید آزمایش ژنتیک بدهند. اگر شما دچار جهش سرطان سینه ی نوع 1 یا 2 هستید، از اعضای درجه یک فامیل خود (مثل خواهر و یا دختر خود) بخواهید آزمایش ژنتیک بدهند. آزمایش ژنتیک می تواند تا 20 درصد از سرطان تخمدان جلوگیری کند.

سرطان تخمدان، حکم مرگ حتمی ندارد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

 بسیاری از افراد تصور می کنند دانشمندان از تحقیق و مطالعه در مورد این سرطان دست برداشته اند اما اصلا اینطور نیست. در طول 30 سال اخیر، درمان ها تاثیر گذارتر و پیشرفته تر شده اند.

در حال حاضر زن ها نسبت به قبل زندگی بهتری را تجربه می کنند و عمر آنها نیز طولانی تر شده است.

سرطان تخمدان با سرطان روده ی بزرگ در ارتباط است

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که دچار سابقه ی خانوادگی سرطان روده ی بزرگ هستند بیشتر دچار سرطان تخمدان و رحم می شوند. اگر در افراد خانواده ی شما چنین چیزی شایع است حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

قدرت یک رژیم غذایی سالم و ورزش را نادیده نگیرید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

نگرانی خود را در زمینه ی ابتلا به سرطان تخمدان کنار بگذارید. ممکن است این سرطان یک بیماری خطرناک باشد، اما ورزش و داشتن یک رژیم غذایی سالم نه تنها خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در شما کاهش می دهد بلکه خطر ابتلا به انواع سرطان ها و حتی بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهد.

سرطان تخمدان ممکن است حتی تا مراحل پیشرفته ی آن شناخته نشود

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

به دلیل مکانی که تخمدان در آن واقع شده و اینکه هیچ آزمایش دقیقی برای تشخیص آن در مراحل اولیه وجود ندارد، ممکن است تا زمانی که زیاد پیشرفته شود شناخته نشود. در حقیقت، علائم سرطان تخمدان ممکن است به راحتی شناخته نشود تا زمانی که توده ی سرطانی آنقدر بزرگ شود که ارگان های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. زنان حتما باید از علائم سرطان تخمدان که شامل پری شکم، نفخ، سیری زود هنگام و مشکلات ادراری می باشد آگاه باشند. گرچه اینها، علائم اختصاصی سرطان تخمدان نیستند اما نگران کننده و هشدار دهنده می باشند.

سرطان تخمدان اهمیت آزمایش های زنان و زایمان را نشان می دهد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اغلب علائم اولیه ی سرطان تخمدان نادیده گرفته می شوند. مطالعات نشان می دهد که حدود 76 درصد از زنان نمی دانند که می توانند علائم سرطان تخمدان را شناسایی کنند. زن ها باید حتما سالی 1 بار برای علائم سرطان- به خصوص اگر این علائم طولانی مدت و یا غیر طبیعی باشد- به پزشک مراجعه کنند.

گاهی اوقات یک آروغ، یک آروغ معمولی نیست

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اکثر اوقات، میزان بالای مرگ و میر حاصل از سرطان تخمدان به دلیل علائم ناشناخته ای است که در مراحل اولیه رخ می دهد. در این بیماری، شکایت اغلب افراد از نفخ، درد شکم و ناحیه ی لگن و مشکلات ادراری است. خواهر من که در اثر این بیماری جانش را از دست داد، از ایجاد گازهای دردناکی در گلوی خود شکایت می کرد. او صرف نظر از جایی که در آن حضور داشتیم آروغ می زد و یا گاز معده از خود خارج می کرد. این کار به او آرامشی می داد که معیارهای اجتماعی را اصلا در نظر نمی گرفت.
در لیست پزشکانی که دارای بیماران سرطان تخمدان هستند کمتر افرادی هستند که از آروغ زدن و یا نفخ شکم شکایت کنند. به همین دلیل است که اگر احساس کردید مشکلی در بدن شما وجود دارد باید نسبت به درمان آن به سرعت دست به کار شوید.

به یک متخصص مراجعه کنید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اگر مبتلا به سرطان تخمدان هستید، حتما به یک متخصص مراجعه کنید. تحقیقات نشان داده است که مراجعه به یک متخصص (مثلا انکولوژیست زنان و زایمان) نتایج بهتری به دست می دهد. در سالهای اخیر از 8000 زنی که مبتلا به این سرطان بودند، کمتر از نیمی از آنها شیمی درمانی و عمل جراحی دریافت کردند. دلایل زیادی برای این مطلب وجود دارد، اما یکی از بزرگترین این دلایل، عدم آگاهی از وجود متخصصان است.

وزن متعادل از ابتلا به این سرطان جلوگیری می کند

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

وراثت سرنوشت نیست. تنها حدود 10 درصد از افرادی که به سرطان تخمدان مبتلا هستند دچار جهش ژنتیکی می باشند اما 90 درصد بقیه قابل پیشگیری هستند. حتی در این ده درصد نیز، خطر می تواند با انتخاب سبک زندگی که صددرصد قابل کنترل است کاهش یابد. از آنجا که یکی از فاکتورهای ریسک این سرطان، چاقی می باشد کاهش وزن می تواند کمک شایانی به شما بکند.

علاوه بر عمل جراحی، گزینه های دیگری نیز پیش رو دارید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

عمل جراحی یکی از درمان های اولیه به نظر می رسد اما تمام بیمارانی که دچار سرطان تخمدان هستند باید پیش یک انکولوژیست زنان و زایمان بروند تا روش درمانی آنها را تشخیص دهد. برخی از بیماران علاوه بر عمل جراحی باید درمان های دارویی و بیولوژیک انجام دهند.

به کمپین مبارزه با سرطان بپیوندید، جنبشی که سرطان را از زندگی ما حذف خواهد کرد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

با نمایش دادن و عضو کردن افراد مشهور در کمپین، مردم را تشویق کنید تا به کمپین شما بپیوندند و صندوق هایی مخصوص اهدای نقدی برای مبارزه و پیش گیری از سرطان ایجاد کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

کرونا انگلیسی
چگونه با کرونا انگلیسی یا جدید مقابل کنیم؟
21 فروردین 1400
18 بازدید

بعد از کرونای چینی اکنون عده زیادی از مردم دنیا درگیر ویروس دیگری شده اند که به کرونا انگلیسی یا کرونا جدید معروف شده است. ویروسی که حالا حالاها قصد رخت برکندن از جهان را ندارد. در این مقاله در مورد این ویروس جدید مطالبی را با شما دوستان عزیز در میان خواهیم گذاشت. با […]

چاقی و بیماری - فشار خون
چاقی و بیماری ها تا چه حد به هم ارتباط دارند؟

پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ربات ها و وسایل تسهیل کننده ی زندگی یکی از دلایل اصلی ابتلا به بیماری مرگ آوریست به نام چاقی. شاید برایتان عجیب باشد که چرا از چاقی به عنوان بیماری مرگ آور نام بردیم. غلو نیست اگر بگوییم عامل بسیاری از بیماری های مزمن از جمله فشار خون، دیابت، چربی […]

وسوسه پرخوری در نوروز
شکست وسوسه پرخوری در نوروز

پرخوری علل مختلفی دارد. بعضی از اوقات به دلیل رفتارهای عصبی که ایجاد میشود، فرد به دلیل اینکه رفتار و هیجانات خود را کنترل کند به پرخوری روی می آورد. البته بیشتر اوقات پرخوری به نوع عادتها و سبک زندگی ما برمیگردد.در این مقاله در مورد شکست وسوسه پرخوری در نوروز با شما عزیزان صحبت […]

قرص لاغری اسلیم مکس
قرص لاغری اسلیم مکس| مزایا و عوارض جانبی

اسلیم مکس ترکیبات کاملا گیاهی دارد و باعث کاهش اشتها و کاهش وزن می‌شود. در این مقاله در مورد قرص لاغری اسلیم مکس، فواید و عوارض آن با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.   قرص اسلیم مکس چیست؟ کپسول اسلیم مکس معمولا از عصاره دانه گشنیز، رازیانه، عصاره خشک چای سبز و ریشه کاسنی تشکیل […]

زیبایی

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟
18 فروردین 1400
25 بازدید

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده ، چرا و چگونه؟

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید و به زیبایی چهره خود می‌افزایید، طبیعتاً باید به این قضیه هم توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ موهایتان تا حدود زیادی آسیب می بینند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده با شما دوستان مطالبی را مطرح […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1147 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟
25 بهمن 1399
170 بازدید

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تغذیه

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟
21 اسفند 1399
91 بازدید

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]

غذاهای لاغر کننده
با غذاهای لاغر کننده آشنا شوید

اگر می خواهید برای کاهش وزن خود اقدام کنید و چربی سوزی سریع داشته باشید، باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید.در این مقاله می خواهیم در مورد غذاهای لاغر کننده مطالبی را با شما عزیزان مطرح کنیم.   آیا غذاهای لاغر کننده وجود دارد؟ معمولاً تنها غذا نمی‌تواند به شما […]

رژیم غذایی متعادل
کالری مورد نیاز هر فرد در یک رژیم غذایی متعادل چقدر است؟

بدن ما برای تمام حرکات فیزیکی و غیره مثل راه رفتن، نفس کشیدن، دویدن و تک ‌تک تحرکات بدنی از کالری موجود در مواد غذایی استفاده می‌کند .برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل شما باید با معنی کلمه کالری آشنایی داشته باشید. در واقع کالری همان میزان انرژی ذخیره شده در مواد غذایی است. میزان […]

برنج قهوه ای- برنافیت
چرا برنج قهوه ای بخوریم؟

برنج قهوه ای در واقع همان برنج سبوس دار است که تنها پوسته ی خارجی و غیر خوراکی آن گرفته شده و به دلیل فیبر فراوان برای کاهش وزن مفید است. به طور کلی برنج، یک وعده ی سیر کننده در هر رژیمی محسوب می شود. اما برنج قهوه ای گزینه ی بهتریست. با برنافیت […]