توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

علایم اولیه ی سرطان تخمدان بسیار نامحسوس می باشد. نفخ شکم، یبوست، معده درد، خونریزی نامنظم، فشار لگنی و حتی احساس پری بعد از خوردن غذای کم همه نشانه های اولیه ی سرطان تخمدان می باشند. زنان معمولا این نشانه ها را به اشتباه به مشکلات روده ای تعبیر می کنند و به جای اینکه به پزشک مراجعه کنند، اغلب خود درمانی می کنند. در اینجا به نکاتی اشاره شده است که بهتر است به آنها توجه کنید.

قرص های ضد بارداری و بچه ها دوست شما محسوب می شوند

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

برخی از بزرگترین فاکتورهای خطر سرطان تخمدان با میزان تخمک گذاری شما در ارتباط است. هر چه بیشتر تخمک گذاری کنید، بیشتر در خطر سرطان تخمدان هستید. بنابراین زنانی که بچه دار نمی شوند، قرص های ضد بارداری مصرف نمی کنند، شروع قاعدگی آنها در سن پایین بوده یا پس از ۵۰ سالگی دچار یائسگی شده اند، بیشتر در خطر سرطان تخمدان می باشند و باید به طور منظم چک آپ شوند.

هیچ آزمایش خوبی برای تشخیص سرطان تخمدان وجود ندارد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

متاسفانه، هیچ آزمایش قابل اطمینانی (مثل آزمایش پاپ اسمیر برای سرطان دهانه ی رحم) برای سرطان تخمدان وجود ندارد. علائم آن ممکن است نامشخص باشد و حتی با بیماری های دیگر نیز اشتباه گرفته شود. بهترین روش، یک چک آپ سالانه ی دقیق است که شامل سونوگرافی لگن برای ارزیابی بهتر تخمدان ها در صورت هر گونه اختلال می باشد. به علاوه زنانی که سابقه ی خانوادگی سرطان سینه یا تخمدان دارند باید آزمایش ژنتیک بدهند تا شانس ابتلا به آن را در خود بررسی کنند. مثل همه ی سرطان ها، تشخیص اولیه همیشه بهترین راه درمان است.

سرطان تخمدان به ندرت رخ می دهد اما مهلک است

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

جامعه ی سرطان آمریکا پیش بینی می کند که تا پایان سال ۲۰۱۶، حدود ۲۲۲۸۰ زن سرطان تخمدان را تجربه خواهند کرد. بیش از نیمی از این آمار یعنی در حدود ۱۴۲۴۰ نفر از مادران، خواهران، اقوام، دوستان و همکاران ما از این بیماری جان سالم به در نخواهند برد. سرطان تخمدان با وجودی که یکی از سرطان های کمیاب است، دارای پنجمین رتبه ی عامل مرگ و میر در زنان است.

شما می توانید به خانواده ی خود کمک کنید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

از آنجا که سرطان تخمدان موروثی است، تمام زنانی که دارای سابقه ی خانوادگی هستند باید آزمایش ژنتیک بدهند. اگر شما دچار جهش سرطان سینه ی نوع ۱ یا ۲ هستید، از اعضای درجه یک فامیل خود (مثل خواهر و یا دختر خود) بخواهید آزمایش ژنتیک بدهند. آزمایش ژنتیک می تواند تا ۲۰ درصد از سرطان تخمدان جلوگیری کند.

سرطان تخمدان، حکم مرگ حتمی ندارد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

 بسیاری از افراد تصور می کنند دانشمندان از تحقیق و مطالعه در مورد این سرطان دست برداشته اند اما اصلا اینطور نیست. در طول ۳۰ سال اخیر، درمان ها تاثیر گذارتر و پیشرفته تر شده اند.

در حال حاضر زن ها نسبت به قبل زندگی بهتری را تجربه می کنند و عمر آنها نیز طولانی تر شده است.

سرطان تخمدان با سرطان روده ی بزرگ در ارتباط است

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که دچار سابقه ی خانوادگی سرطان روده ی بزرگ هستند بیشتر دچار سرطان تخمدان و رحم می شوند. اگر در افراد خانواده ی شما چنین چیزی شایع است حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

قدرت یک رژیم غذایی سالم و ورزش را نادیده نگیرید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

نگرانی خود را در زمینه ی ابتلا به سرطان تخمدان کنار بگذارید. ممکن است این سرطان یک بیماری خطرناک باشد، اما ورزش و داشتن یک رژیم غذایی سالم نه تنها خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در شما کاهش می دهد بلکه خطر ابتلا به انواع سرطان ها و حتی بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهد.

سرطان تخمدان ممکن است حتی تا مراحل پیشرفته ی آن شناخته نشود

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

به دلیل مکانی که تخمدان در آن واقع شده و اینکه هیچ آزمایش دقیقی برای تشخیص آن در مراحل اولیه وجود ندارد، ممکن است تا زمانی که زیاد پیشرفته شود شناخته نشود. در حقیقت، علائم سرطان تخمدان ممکن است به راحتی شناخته نشود تا زمانی که توده ی سرطانی آنقدر بزرگ شود که ارگان های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. زنان حتما باید از علائم سرطان تخمدان که شامل پری شکم، نفخ، سیری زود هنگام و مشکلات ادراری می باشد آگاه باشند. گرچه اینها، علائم اختصاصی سرطان تخمدان نیستند اما نگران کننده و هشدار دهنده می باشند.

سرطان تخمدان اهمیت آزمایش های زنان و زایمان را نشان می دهد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اغلب علائم اولیه ی سرطان تخمدان نادیده گرفته می شوند. مطالعات نشان می دهد که حدود ۷۶ درصد از زنان نمی دانند که می توانند علائم سرطان تخمدان را شناسایی کنند. زن ها باید حتما سالی ۱ بار برای علائم سرطان- به خصوص اگر این علائم طولانی مدت و یا غیر طبیعی باشد- به پزشک مراجعه کنند.

گاهی اوقات یک آروغ، یک آروغ معمولی نیست

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اکثر اوقات، میزان بالای مرگ و میر حاصل از سرطان تخمدان به دلیل علائم ناشناخته ای است که در مراحل اولیه رخ می دهد. در این بیماری، شکایت اغلب افراد از نفخ، درد شکم و ناحیه ی لگن و مشکلات ادراری است. خواهر من که در اثر این بیماری جانش را از دست داد، از ایجاد گازهای دردناکی در گلوی خود شکایت می کرد. او صرف نظر از جایی که در آن حضور داشتیم آروغ می زد و یا گاز معده از خود خارج می کرد. این کار به او آرامشی می داد که معیارهای اجتماعی را اصلا در نظر نمی گرفت.
در لیست پزشکانی که دارای بیماران سرطان تخمدان هستند کمتر افرادی هستند که از آروغ زدن و یا نفخ شکم شکایت کنند. به همین دلیل است که اگر احساس کردید مشکلی در بدن شما وجود دارد باید نسبت به درمان آن به سرعت دست به کار شوید.

به یک متخصص مراجعه کنید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

اگر مبتلا به سرطان تخمدان هستید، حتما به یک متخصص مراجعه کنید. تحقیقات نشان داده است که مراجعه به یک متخصص (مثلا انکولوژیست زنان و زایمان) نتایج بهتری به دست می دهد. در سالهای اخیر از ۸۰۰۰ زنی که مبتلا به این سرطان بودند، کمتر از نیمی از آنها شیمی درمانی و عمل جراحی دریافت کردند. دلایل زیادی برای این مطلب وجود دارد، اما یکی از بزرگترین این دلایل، عدم آگاهی از وجود متخصصان است.

وزن متعادل از ابتلا به این سرطان جلوگیری می کند

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

وراثت سرنوشت نیست. تنها حدود ۱۰ درصد از افرادی که به سرطان تخمدان مبتلا هستند دچار جهش ژنتیکی می باشند اما ۹۰ درصد بقیه قابل پیشگیری هستند. حتی در این ده درصد نیز، خطر می تواند با انتخاب سبک زندگی که صددرصد قابل کنترل است کاهش یابد. از آنجا که یکی از فاکتورهای ریسک این سرطان، چاقی می باشد کاهش وزن می تواند کمک شایانی به شما بکند.

علاوه بر عمل جراحی، گزینه های دیگری نیز پیش رو دارید

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

عمل جراحی یکی از درمان های اولیه به نظر می رسد اما تمام بیمارانی که دچار سرطان تخمدان هستند باید پیش یک انکولوژیست زنان و زایمان بروند تا روش درمانی آنها را تشخیص دهد. برخی از بیماران علاوه بر عمل جراحی باید درمان های دارویی و بیولوژیک انجام دهند.

به کمپین مبارزه با سرطان بپیوندید، جنبشی که سرطان را از زندگی ما حذف خواهد کرد

توصیه هایی در مورد سرطان تخمدان

با نمایش دادن و عضو کردن افراد مشهور در کمپین، مردم را تشویق کنید تا به کمپین شما بپیوندند و صندوق هایی مخصوص اهدای نقدی برای مبارزه و پیش گیری از سرطان ایجاد کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]