توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

متخصصان پوست به تمام مشکلات پوست از جمله جوش ها و آسیب ناشی از نور خورشید واقفند. اما آنها چه نکاتی را می خواهند به شما گوشزد کنند؟ در اینجا متخصصان پوست دور هم جمع شده اند و نظرات خود را به اشتراک گذاشته اند. توصیه های آنها برای داشتن پوستی زیبا بسیار کارساز است.

1- برای داشتن پوستی زیبا ، مقاوم باشید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

اگر یک محصول جدید استفاده می کنید، باید آن را هر روز و برای ماه ها بر روی پوستتان بزنید تا نتیجه بگیرید. دبرا جالیمن متخصص نیویورکی می گوید: من طرفدار سر سخت پپتیدها هستم و هر روز از کرم های حاوی پپتید و آنتی اکسیدان استفاده می کنم.

2- از تغییر محصولات آرایشی خود هراس نداشته باشید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

پائول فرنک- یک متخصص پوست و آرایش مقیم نیویورک می گوید: شاید رژیم مراقبت از پوستی که برای سالها آن را حفظ کرده اید، دیگر برایتان کارساز نباشد. این ترکیبات ممکن است برای صورت و پوستتان مفید باشند. همه چیز به سرعت تغییر می کند و مراقبت از پوست به معنای باز کردن آغوش گرم برای محصولات جدید است. کلید اصلی این کار هماهنگ کردن محصولات آرایشی با پوست و عدم ترس از ایجاد تغییرات است.

3- برای داشتن پوستی زیبا ، از برنامه های روتین ضد پیری استفاده کنید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

مارین ناسبام می گوید: حتما نباید با شروع علائم پیری بر روی صورتتان دست به کار شوید. پوست شما از دوران جوانی به اشکال مختلفی شروع به پیری می کند. برای مثال ممکن است با علائمی مانند لکه های قهوه ای و علائمی چون تحلیل استخوان صورت یا از بین رفتن چربی هایش که موجب ایجاد چین و چروک های پوستی می شود، مواجه شوید. بنابراین بهتر است روزانه از یک ضد آفتاب با SPF30 یا بالاتر استفاده کنید و هر دو ساعت یک بار نیز آن را تجدید نمایید. برای حفظ سدهای حفاظت پوستی نیز باید همواره پوستتان را مرطوب کنید. در برخی از موارد، لیزرهای غیر تهاجمی برای از بین بردن بثورات و چین و چروک ها نیز مفید می باشند.

4- برای داشتن پوستی زیبا ، از کاهش وزن ناگهانی بپرهیزید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

جسیکا وو- یک متخصص پوست مقیم لس آنجلس می گوید: نکته ای که خانم های بالای 40 سال باید رعایت کنند، این است که نباید به سرعت و به مقدار زیادی وزن کم کنند. در جوانی حتی اگر بدن بسیار نحیفی داشته باشیم، صورت ما صاف و سفت است و کشسانی بیشتری دارد، بنابراین اگر به یکباره وزن کم کنیم اتفاق خاصی برایمان نمی افتد چرا که پوست ما به سرعت می تواند به حالت اولیه ی خود باز گردد. اما پس از 40 سالگی اگر به یکباره وزن کم کنید، چشم ها و گونه های شما خالی می شوند، لب هایتان نازک می شوند و چهره ی شما تکیده تر به نظر می رسد. در این زمان اگر وزنتان به حالت اولیه بازگردد، این چربی بیشتر در ناحیه ی شکم ذخیره خواهد شد و نه صورت شما.

5- نزد دندانپزشک بروید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

برای چک آپ منظم نزد دندانپزشک بروید. سلامت دندان و تراکم استخوان ها برای کاهش چین و چروک های اطراف دهان بسیار موثر است. داشتن دندان های خراب موجب کاهش تراکم استخوانی در ناحیه ی فک و چانه می شود. استخوان ها موجب بهبود ساختار پوست می شوند. از بین رفتن این ساختار موجب چروک و شل شدن پوست صورتتان می گردد.

6- مصرف مکمل ها را فراموش نکنید.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

مصرف مکمل های کلاژن دار را فراموش نکنید. مصرف پروتئین هایی چون کلاژن و الاستین (چه به صورت موضعی و چه خوراکی) در طولانی مدت بهترین نتایج را به دست می دهد. جولی راساک می گوید: من به بیماران خود سفارش می کنم با مصرف مکمل های زیستی، سطح کلاژن و مواد مغذی ضروری خود را تامین کنند.

7- برای داشتن پوستی زیبا ، استفاده از ضد آفتاب بسیار اهمیت دارد.

توصیه های متخصصان برای داشتن پوستی زیبا

جاشوا زیچنر- یک متخصص پوست- می گوید: مهم ترین حرکتی که برای کاهش پیری پوست می توانید انجام دهید، حفظ پوست خود از اشعه های نور خورشید است. حتی 5 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است برای پوستتان مضر باشد. مقابله با پیری یک ماراتون است نه یک تاخت و تاز. در طول روز از مصرف ضد آفتاب بر روی پوست خود غافل نشوید. از آفتاب ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر بپرهیزید. در این زمان بهتر است از لباس ها، کلاه ها، عینک های ضدآفتاب و کرم ضدآفتاب با SPF30 استفاده کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments