چرا باید تن درمانی را در مرحله ی اول انتخاب قرار داد؟

تن درمان ها، متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به افراد کمک می کنند تا پس از جراحت و بیماری احساس بهتری داشته باشند. این افراد در بیمارستان، درمانگاه، مدرسه یا آسایشگاه سالمندان مشغول به کار هستند. اگر فردی زمین گیر باشد و نتواند از جایش تکان بخورد، یک تن درمان به منزل آن فرد رفته و مراقبت های لازم را به عمل می آورد. از قدیم الایام، بیماران پس از تجویز پزشک نزد تن درمان می رفتند. در این موارد پزشک تشخیص می دهد که آیا روش های تن درمانی برای یک فرد مناسب است یا نه. اخیرا بیماران می توانند از دسترسی مستقیم به این تن درمان ها بهره ببرند. این موضوع، امکان دسترسی به درمانگرها را برای این افراد در خانه مهیا می سازد. اما چرا باید در مرحله ی اول پس از جراحت نزد تن درمان رفت؟ آیا چنین روشی اطمینان بخش و قابل اعتماد است؟

چرا ابتدا باید به سراغ تن درمانی رفت؟

اگر دچار درد و اشکال در راه رفتن هستید یا می خواهید از مشکلات حرکتی در آینده پیشگیری کنید نزد یک تن درمان بروید.

  1. انتخاب یک تن درمان راه مورد اطمینانی است. اگر دچار درد یا مشکلات حرکتی هستید، تن درمان شما به راحتی می تواند درمان هایی ارائه کند که قادر به حرکت دوباره شوید. به علاوه، او به خوبی تشخیص می دهد چه زمانی نیاز به مراقبت یا پیگیری بیشتری دارید. در نتیجه می تواند شما را به بهترین مراقبت ممکن هدایت کند.
  2. انتخاب تن درمان در مرحله ی نخست موجب صرفه جویی در هزینه می شود. مطالعات اخیر نشان داده است که بیماران مبتلا به کمردردی که در مدت زمان 2 هفته از تن درمانی استفاده کردند، 2700 دلار در هزینه های درمانی صرفه جویی کرده اند. افرادی که به سرعت نزد تن درمان ها رفتند، مستلزم مطالعات تشخیصی و روش های تهاجمی (مثل تزریقات و عمل جراحی) کمتری شدند.
  3. رفتن به نزدیک تن درمان به سرعت شما را از شر درد نجات می دهد. برخی از دردها مثل کمر درد یا گردن درد بدون نیاز به درمان به خودی خود آرام می گیرند. اما این درمان خود به خودی ممکن است هفته ها یا ماه ها به طول بیانجامد. یک تن درمان قادر است درمان مناسب برای شرایط شما را ارائه دهد تا بتوانید طی چند روز دوباره به سلامت خود بازگردید. رفتن نزد پزشک ممکن است درمانتان را به تاخیر بیاندازد زیرا ممکن است پزشک، شما را به یک متخصص معرفی کند که اغلب هم غیرضروری است. اما تن درمان به سرعت درمانتان را آغاز می کند.
  4. یک تن درمان می تواند به شما راهکارهایی ارائه کند تا خودتان بتوانید درد را کنترل کنید. یکی از مهم ترین عناصر برنامه ی توانبخشی مناسب، آموزش ورزش و برنامه های تمرینی خانگی است. او می تواند به شما آموزش دهد که چگونه دردتان را کنترل و درمان کنید و چه راهکارهایی به کار برید تا دچار این دردها در آینده نشوید.
  5. تن درمانی دارای عوارض جانبی نمی باشد. برای مثال اگر دچار زانودرد باشید و برای درمان نزد پزشک بروید، او ممکن است به شما دارویی بدهد که دارای عوارض جانبی خطرناکی باشد. برخی از این داروها نیز موجب اعتیاد یا عوارض ناخواسته می شوند. اما یک تن درمان به شما راه حل هایی با کمترین عوارض جانبی ارائه می دهد. بدترین عوارض جانبی تن درمانی، درد عضلانی تاخیری است که پس از 24 تا 48 ساعت به خودی خود درمان می شود.

آیا رفتن نزد تن درمان پیش از ملاقات با دکتر شیوه ی مورد اطمینانی است؟

برخی از افراد تصور می کنند به محض اینکه دچار درد شدند باید نزد پزشک بروند، چرا که رفتن نزد یک تن درمان در نظر آنها ممکن است خطرناک به نظر برسد.

اول از همه باید گفت که مطالعات نشان داده است که دسترسی اولیه و مستقیم به یک تن درمان برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات ماهیچه ای اسکلتی مفید می باشد. افراد می توانند با اطمینان به حداقل آسیب ها نزد یک تن درمان بروند.

تن درمان آموزش های لازم برای تشخیص شرایط جدی پزشکی را دریافت کرده است و در صورت لزوم شما را به یک متخصص ارجاع می دهد تا بهترین درمان ها را در مورد شما ارائه دهد.

اگر دچار درد یا مشکلات حرکاتی هستید، بهترین راه تن درمانی است. تن درمانی در مراحل اولیه ی احساس درد بهترین نتایج را به دست می دهد و شما با سرعت و اطمینان می توانید به حالت قبل خود بازگردید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

منابع

Moore, JH, et al. Risk Determination for Patients With Direct Access to Physical Therapy in Military Health Care Facilities. JOSPT. 35(10) October 2005.
Fritz, J, et al. Primary Care Referral of Patients With Low Back Pain to Physical Therapy: Impact on Future Health Care Utilization and Costs. Spine. 37(25) 2012.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط:

خانه