چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟

مضرات تماس با مواد سمی همچون بیسفنول آ و پارابن ها از طریق اثرات اپی ژنتیک (تغییر در پروتئین هایی که بیان ژنی را تنظیم می کنند)، به نسل های بعد منتقل می شود. بدین معنا که اگر شما از این مواد سمی استفاده کنید، کودکانتان نیز از مضرات آن مصون نخواهند ماند، حتی اگر هیچ تماسی با آن نداشته باشند. ما به تنهایی نمی توانیم محیط را از این مواد شیمیایی ممنوعه بزداییم، اما حداقل می توانیم تماس خود را با آنها کاهش دهیم. در اینجا به روش هایی برای کاهش تماس با این مواد مضر اشاره شده است.

مکمل های ید مصرف کنید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

حتما می دانید که ید تا حدود زیادی می تواند موجب حفاظت شما در برابر مواد شیمیایی صنعتی شود. بسیاری از سموم محیطی، هالوژن هستند (ترکیبات شامل برومین، کلورین و فلورین) که آثار آن تا حدودی توسط یدها از بین می روند.

آب مصرفی خود را با روش های مناسب تصفیه کنید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

گرچه تمام شهرها و بخش ها وظیفه ی تصفیه ی آب را بر عهده دارند، اما برای این کار به این آب کلورین، فلوراید یا هر دو را که ترکیبات هالوژنه هستند، اضافه می کنند. همانگونه که قبلا توضیح داده شد، کلورین و فلوراید نقش ضد باکتریایی دارند و همین نقش را در دستگاه گوارش ما نیز ایفا می کنند. اما وجود برخی از این میکروب ها برای دستگاه گوارش ضروری است. برای حل این مشکل می توان از روش اسمز معکوس یا فیلتر کربنی استفاده کرد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]این مواد شیمیایی را از خانه تان دور کنید[/button]

از محصولات ارگانیک استفاده کنید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

غذاهای ارگانیک، بدون شک سرشار از مواد مغذی همچون آنتی اکسیدان و پلی فنول هستند و فلزات سمی همچون کادمیوم، علف کش و باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک در آنها بسیار کم است. مصرف غذاهای ارگانیک، خطر دریافت مواد شیمیایی مضر را به بدن به شدت کاهش می دهند. مطالعات جدید نشان داده است افرادی که محصولات ارگانیک مصرف می کنند، از سطح سلامت بهتری بهره می برند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%D8%B9%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]معنای واقعی ارگانیک چیست؟[/button]

مصرف محصولات حاوی بیسفنول آ خود را کاهش دهید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

بیسفنول آ به طور گسترده ای در محصولات به ویژه، پوشش درب قوطی ها و بطری های پلاستیکی ساخته شده از پلی کربنات استفاده می شوند. سازمان غذا و دارو بدون در نظر گرفتن مطالعاتی که مضر بودن بیسفنول آ را نشان داده، مصرف آن را آزاد اعلام کرده است. مطالعات دیگر نشان داده است که بیسفنول آ، یک مختل کننده ی غدد درون ریز است که موجب افزایش خطر دیابت، نارسایی احتقانی قلب، ناباروری، اختلال سیستم هیپوتالاموس هیپوفیز و سرطان پروستات و سینه می شود.

از محصولات آرایشی مطمئن استفاده کنید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

شامپوها، نرم کننده های مو، کرم های دست و بدن و مواد آرایشی دیگر، جزء بدترین مواد شیمیایی صنعتی هستند. این مواد آرایشی سرشار از پارابن و فتالات (عوامل مختل کننده ی غدد درون ریز و سرطان سینه) می باشد. بنابراین بهتر است از مواد آرایشی که فاقد این مواد سمی نیستند، استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%9F/” align=”right” target=”_blank”]لوازم آرایشی از چه موادی تهیه شده اند؟[/button]

از مصرف محصولات حاوی خوشبو کننده بپرهیزید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

خوشبوکننده ها در بسیاری از مواد آرایشی- بهداشتی همچون دئودورانت ها، لوازم آرایشی و عطرها استفاده می شوند. متاسفانه، سازمان غذا و دارو، سازندگان را ملزم به آشکار کردن آنچه در خوشبو کننده ها به کار می رود، نکرده است و این مواد به طور گسترده ای در محصولات آرایشی به کار برده می شود. بنابراین، بهترین راه ایمن ماندن از مضرات آن این است که یا به طور کلی کنارشان بگذارید و یا آنها را بر روی لباس و نه بر روی بدنتان اسپری کنید.

سم زدایی کنید

چگونه تماس بدن با مواد سمی را به حداقل برسانیم؟ - زندگی سالم - برنافیت دکتر کرمانی

علاوه بر جلوگیری از تماس بدن با مواد سمی ، ما می توانیم بدن خود را نیز سم زدایی کنیم. یکی از راه های سم زدایی بدن با استفاده از مصرف سبزیجات چلیپایی همچون بروکلی، کلم، کلم پیچ و کلم بروکسل می باشد. این سبزیجات حاوی ترکیبات شیمیایی همچون گلیکوزینولات می باشند که موجب افزایش فعالیت های آنزیم کبد و افزایش واکنش های سم زدایی می شوند.

مصرف موادی چون امگا 3، سبزیجات و میوه ها نیز برای از بین بردن سموم موجود در بدن مورد نیاز هستند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments