بهترین مکمل های ضد التهابی کدامند؟

مکمل های خوراکی، گزینه های جایگزین دارویی خوبی برای افراد مبتلا به آرتروز می باشند. مکمل های ضد التهابی ، وظیفه ی تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری ها را بر عهده ندارند اما دارای اثرات مفیدی می باشند.

سازمان غذا و دارو نیز محصولات مکمل خوراکی و مواد تشکیل دهنده ی آنها را تایید می کند. مکمل های خوراکی تحت مقررات متفاوتی از غذاها و داروهای معمولی ساخته می شوند.
برخی از مکمل ها، دارای خواص ضد التهابی می باشند. در این مقاله، برخی از مکمل های ضد التهابی معرفی شده اند.

مکمل های ضد التهابی: کندر

کندر درختی است که اصالت آن به هندوستان باز می گردد. کندر از صمغ پوسته ی درخت گرفته می شود. کندر که در دسته بندی گیاهان آیورودا است، دارای خواص ضد التهابی و ضد دردی می باشد. مکمل های آن به صورت قرص یا کپسول وجود دارند و شما می توانید به طور نرمال ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم از آن را به صورت روزانه مصرف کنید.

مکمل های ضد التهابی: بروملین

بروملین، گروهی از آنزیم های پروتئینی محلول در آب است که در ریشه و میوه ی آناناس یافت می شود. بروملین دارای آثار ضد التهابی است و این آثار زمانی رخ می دهد که مهاجرت و فعال سازی گویچه های سفید را تحت تاثیر قرار داده باشد. مکمل های بروملین به شکل قرص و کپسول وجود دارد و مصرف نرمال آنها ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم، سه بار در روز در بین وعده های غذایی می باشد.

مکمل های ضد التهابی: گیاه پنجه ی گربه

گیاه پنجه ی گربه از پوست ریشه ی خشک درخت تاک چوبی در جنگل های بارانی آمازون واقع در پرو و دیگر قسمت های جنوب آمریکا به دست می آید. این ماده به شکل کپسول، قرص، مایع و چای کیسه ای وجود دارد. مصرف مجاز روزانه ی آن ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز است. این گیاه دارای خواص ضد التهابی است، فاکتور نکروز تومور را از بین می برد و سیستم ایمنی را تحریک می کند.

مکمل های ضد التهابی: کندرویتین

کندرویتین، یک جزء از بافت همبند انسان است که در استخوان و غضروف یافت می شود، در مکمل ها نیز کندرویتین سولفات از نای گاو گرفته می شود. کندرویتین، درد را کاهش می دهد و دارای خواص ضد التهابی می باشد. این مکمل کاربرد مفاصل را نیز بهبود می دهد و پوکی استخوان را به تعویق می اندازد. این ماده به صورت قرص، کپسول و پودر یافت می شود. این مکمل می تواند روزانه ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم استفاده شود.

مکمل های ضد التهابی: پنجه ی شیطان

این گیاه، یک بوته ی چهار فصل بومی جنوب آفریقاست که دارای شاخ و برگ سبز، گل های قرمز و تیغ های قلاب مانند ریزی است که میوه ی آن را می پوشاند. این گیاه به این دلیل به پنجه ی شیطان معروف است که دارای قلاب می باشد. این گیاه دارای ریشه ها و جوانه های انشعابی است. ریشه های ثانویه که از ریشه های اولیه می رویند تکمه نامیده می شوند. این ریشه ها و تکمه ها دارای خواص آرام بخش و ضد التهابی می باشند. همچنین اسید اوریک را در مبتلایان به نقرس کاهش می دهند و به هضم غذا کمک می کنند. این مکمل به صورت کپسول، رنگ، پودر و مایع وجود دارد. میزان مجاز مصرف این مکمل ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز است.

مکمل های ضد التهابی: روغن ماهی

مکمل های روغن ماهی از روغن ماهی های آب سرد مثل ماکرل، سالمون، شاه ماهی، ماهی تن، ماهی هالیبوت و ماهی کاد گرفته می شود. روغن ماهی، منبع اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد. مصرف ۳.۸ گرم روغن ماهی برای افرادی که دچار رماتیسم مفاصل هستند توصیه می شود.

مکمل های ضد التهابی: کتان

بذر گیاه کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ می باشد. برخی از چربی های موجود در بذر کتان تبدیل به مواد فعال موجود در روغن ماهی می شوند. بذر کتان به صورت کپسول، روغن، بلغور و آرد وجود دارد. کپسول های آن ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ میلی گرمی است، اما میزان مجاز مصرف روزانه ی آنها بیان نشده است.

مکمل های ضد التهابی: زنجبیل

زنجبیل از ریشه ی تازه و یا خشک گیاه زنجبیل به دست می آید. این ماده درست مثل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و مهار کننده های COX2 دارای خواص ضد التهابی می باشد. زنجبیل مواد شیمیایی موجود در بدن را که موجب التهاب می شود از بین می برد. این ماده به شکل کپسول، عصاره، پودر، روغن و چای یافت می شود. مصرف ۲ گرم زنجبیل در سه وعده ی مختلف یا ۴ فنجان چای زنجبیل در روز توصیه می شود.

مکمل های ضد التهابی: گاما لینولئیک اسید

این ماده، نوعی اسید چرب امگا ۶ است که در روغن دانه ی برخی از گیاهان خاص مثل روغن گل پامچال شب، روغن توت سیاه و سفید و روغن گل گاو زبان یافت می شود. این ماده به شکل کپسول و یا روغن وجود دارد. مصرف ۲ تا ۳ گرم از این ماده به صورت روزانه توصیه می شود.

مکمل های ضد التهابی: متیل سولفونیل متان

متیل سولفونیل متان، یک ترکیب سولفوری ارگانیک است که به طور طبیعی در میوه ها، سبزیجات، غلات، حیوانات و انسان ها یافت می شود. اما وقتی غذا فرآوری می شود، متیل سولفونیل متان آن نیز از بین می رود. مکمل های این ماده برای کاهش درد و التهاب ناشی از آرتروز به کار می رود. این مکمل ها به شکل کپسول، مایع، پودر و یا کرم های موضعی مصرف می شوند. میزان مجاز مصرف خوراکی آنها ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم در روز همراه با وعده های غذایی می باشد.

مکمل های ضد التهابی: کورستین

کورستین یک ماده ی شیمیایی است که در مواد غذایی مختلفی چون سیب، پیاز، چای و توت وجود دارد. این ماده در برخی از گیاهان نیز وجود دارد. کورستین دارای خواص ضد التهابی می باشد. این ماده مواد شیمیایی التهابی مثل لوکوترین و پروستاگلاندین ها را از بین می برد. از آنجا که تحقیقات زیادی بر روی این ماده نشده، میزان دقیق مصرف آن نیزمشخص نیست. اگر مایل به مصرف کورستین هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

مکمل های ضد التهابی: گیاه تندر خدا انگور

این گیاه از پوست ریشه ی یک گیاه انگور مانند در آسیا به دست می آید. این گیاه در طب سنتی چین برای درمان التهاب، درد مفاصل و بیش فعالی سیستم عصبی به کار می رود. در ایالات متحده، مطالعات بسیار کمی بر روی این ماده انجام شده، بنابراین دوز مصرفی روزانه ی آن دقیقا مشخص نیست.

مکمل های ضد التهابی: زردچوبه

زردچوبه یک بوته ی لیلی شکل چهار فصل است که بیشتر در هند، اندونزی و نواحی گرمسیر دیگر رشد می کند. ریشه ی زردچوبه که از خانواده ی زنجبیل می باشد، خشک می شود و به شکل پودر زرد رنگی در می آید که از آن می توان در غذاها، ادویه ها و طب آیورودا استفاده کرد. زردچوبه به دلیل دارا بودن خواص ضد التهابی بسیار معروف است و آنزیم ها و سیتوکینزهای التهابی را از بین می برد. این ماده به شکل کپسول و یا ادویه وجود دارد. مصرف مجاز روزانه ی آن ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم سه بار در روز به شکل کپسول و یا ۱ تا ۳ گرم پودر ریشه ی آن می باشد.

نکته ای که باید در مورد مکمل های ضد التهابی رعایت کرد

یک تفکر رایج غلط  بر این باور است که مکمل ها بیشتر از داروهای تجویزی مورد اطمینان هستند. اما حقیقت این است که تمام این مکمل ها دارای عوارض جانبی می باشند. پیش از مصرف مکمل های خوراکی باید با پزشک خود مشورت کنید. آنها می توانند شما را از عوارض جانبی و تداخلات بالقوه ی دارویی آگاه سازند. آثار مفید آنها، شما را نسبت به مصرفشان آگاه می سازد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از 90 درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]