بهترین درمان های خانگی آفتاب سوختگی

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]آفتاب سوختگی به طور کلی موجب آسیب به سلول ها و تورم آنها می شود و در صورتی که شدید باشد موجب تب، تاول و تورم پوست می شود. درمان اصلی آفتاب سوختگی، پیشگیری از تماس با آفتاب است، اما در صورتی که دچار این عارضه شدید، می توانید از روش های درمانی همچون کمپرس آب سرد، نشاسته ی ذرت، بلغور جو دو سر، سرکه، آلوئه ورا یا داروهایی چون آسپرین، ایبوپروفن و استامینوفن استفاده کنید.[/iconbox]

آفتاب فواید زیادی دارد، اما اگر مراقب نباشید قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های فرا بنفش نور خورشید موجب آفتاب سوختگی های دردناک خواهد شد. گرچه آفتاب سوختگی خفیف یک ناراحتی موقت ایجاد می کند، اما آفتاب سوختگی های شدید دارای علائم جدی از جمله تورم، تاول، تب و کم آبی بدن می باشد. گرچه تقریبا همه می دانند که تماس بیش از حد با نور خورشید موجب سوختگی می شود، اما سالانه بسیاری از افراد از این مشکل رنج می برند.

مدت زمانی که می توانید زیر نور خورشید بگذرانید، به رنگ پوست شما بستگی دارد. افرادی که دارای پوست های روشن و کک و مک دار، چشمان آبی یا سبز و موهای روشن هستند، در حداقل زمان ممکن دچار آفتاب سوختگی می شوند. آفتاب سوختگی موجب آسیب به سلول ها و تورم آنها می شود. این پوست آسیب دیده ممکن است در یکی، دو روز آینده دچار درد و در یک هفته ی آینده دچار پوست پوست شدن شود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]کارهایی که آفتاب سوختگی شما را بدتر می کند[/button]

درمان اصلی آفتاب سوختگی، پیشگیری از تماس با آفتاب است، اما در صورتی که دچار این عارضه شدید، از درمان های خانگی زیر استفاده کنید.

[masterslider id=”47″]

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments