عوامل مختلفی چون نور خورشید و کشیدن سیگار موجب تیره شدن پوست می شود. بهترین روش برای روشن کردن پوست، استفاده از روش های طبیعی است. برخی از مواد غذایی همچون لیمو، ماست، پرتقال، بلغور جو دو سر، زردچوبه با شیر، آلوئه ورا و خیار، به طور طبیعی می توانند پوست شما را روشن تر کنند.

عوامل مختلفی چون نور خورشید و کشیدن سیگار موجب تیره شدن پوست می شود. اگر نمی خواهید پوست شما تیره و سیاه شود، می توانید با بهترین روش های طبیعی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداخته ایم، برای روشن تر کردن پوست خود استفاده کنید.

ماست

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

ماست، سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است که موجب درخشندگی پوست می شود. این ماده، حاوی لاکتیک اسید نیز هست که منجر به سفید شدن پوست می شود.

روزی یک بار، ماست را به آرامی روی پوست خود بمالید. بگذارید 60 ثانیه روی پوست باقی بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید تا تنها در عرض چند هفته نتایج خوبی حاصل شود. برای افزایش تاثیر ماست، کمی آب لیمو به آن اضافه کنید.

پرتقال

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

برای روشن کردن رنگ پوست می توانید پرتقال یا آب پرتقال مصرف کنید، اما مصرف موضعی آن بهترین روش است. برای این کار، پوست پرتقال را خشک کنید، وقتی خشک شد، آن را پودر و با یک قاشق غذاخوری ماست ساده مخلوط کنید. بگذارید به مدت 15 دقیقه روی پوست شما باقی بماند، سپس بشویید. از این روش می توانید هفته ای یک بار استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”https://bornafit.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84/” align=”right” target=”_blank”]موارد مصرف پرتقال[/button]

آرد نخودچی

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

آرد نخودچی، حاوی مواد مغذی ای است که رنگ پوست را روشن می کند و چربی هایی را که موجب تیره شدن پوست شما می شود، از بین می برد. بسته به میزان مفید بودن آن، می توانید هفته ای سه تا چهار بار از این شیوه برای روشن کردن پوست خود بهره بگیرید.

کمی آرد نخودچی را با آب مخلوط کنید تا خمیری از آن به دست آید، سپس آن را بر روی نواحی مختلف پوست خود بزنید. وقتی خشک شود، احساس عجیبی به شما دست می دهد، که به معنای آن است که می توانید آن را بشویید.

عسل

عسل نه تنها برای گلو، بلکه برای پوست نیز مناسب است. عسل، پوست شما را مرطوب و روشن می کند. به دلیل خواص آنتی باکتریال، عسل هیچگاه خراب نمی شود.

وقتی عسل را به پوست می زنید، به دلیل همین خواص آنتی باکتریال، می توانید از شر زخم ها و لکه های دیگر رها شوید. هر روز، مقداری عسل را روی پوست خود بمالید و بگذارید چند دقیقه روی پوست شما باقی بماند. تاثیر این ماسک بسیار زیاد است، تا جایی که سلول های مرده را می توانید پس از شستن در همان دقیقه، روی حوله ی خود ببینید.

لیمو

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

درست همانند پرتقال، لیمو نیز حاوی اسیدهای طبیعی و ویتامین C است که موجب رشد سلول های پوستی می شود. لیمو حاوی آنتی اکسیدان هایی است که هم برای ارگان های داخلی و هم پوست بسیار مفید است.

پیش از گذاشتن لیمو بر روی پوست، از عدم وجود زخم های باز روی صورت خود اطمینان حاصل کنید. مقداری آب لیمو را با پنبه یا با خود لیمو روی پوست خود بمالید و بگذارید 1 ساعت بماند. روزی یک بار این کار را انجام دهید تا جای زخم های شما بهبود یابد و پوست شما روشن تر شود.

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

آلوئه ورا سوختگی را بهبود می دهد و پوست شما را به رنگ طبیعی خود تغییر می دهد. خوشبختانه این گیاه در تمام طول سال در دسترس است. روزی دو مرتبه ژل آلوئه ورا را به پوست خود بزنید، بگذارید 30 دقیقه بماند، سپس آن را بشویید.

زردچوبه

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

زردچوبه از خانواده ی زنجبیل است. به جای اینکه آن را به عنوان ادویه در غذای خود استفاده کنید، از آن به عنوان ماسکی برای روشن تر کردن پوست خود استفاده کنید. زردچوبه، باکتری ها و جرم های کوچکی را که بر روی پوست ایجاد می شوند، از بین می برند. به علاوه، سطح ملانین شما را افزایش می دهند تا تون طبیعی پوست شما را حفظ کنند.

مقداری زردچوبه را با شیر مخلوط و از آن خمیری تهیه کنید، روی پوست بمالید و پس از آنکه خشک شد، آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز به مدت سه هفته انجام دهید تا پوست شما را کاملا روشن تر کند. می توانید زردچوبه را با آرد نخودچی و آب لیمو مخلوط کنید و با آن ماسکی تهیه کرده، به مدت 20 دقیقه روی پوست بمالید.

خیار

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

حتما کلاژن را تنها به عنوان ماده ای می شناسید که برای بزرگ شدن لب ها، به آنها تزریق می کنند. به جای این روش غیر طبیعی ، از فرم طبیعی کلاژن که پوست شما را سفت و نرم می کند، استفاده کنید. خیار، منبع طبیعی بسیار خوبی برای کلاژن است. خیار را تکه تکه کنید و آنها را روی نقاط تیره ی پوست قرار دهید. این کار را دو بار در هفته به مدت 15 دقیقه انجام دهید.

اسموتی سبز رنگ لذیذ

بلغور جو دو سر

با روش های طبیعی پوست خود را روشن تر کنید - برنافیت

سلول های مرده روی پوست جمع می شوند و پس از مدتی موجب تیره شدن پوست شما می شوند. بلغور جو دو سر، یک لایه بردار طبیعی بسیار قوی است. مقداری بلغور جو دو سر را با آب گوجه مخلوط کنید و آن را هر روز به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید، سپس آن را به آرامی با آب سرد بشویید.

برای روشن شدن رنگ پوست از این ترفندها غافل نشوید

هر چند استفاده از وسایل مراقبت پوست بر روی پوست شما موثر است، اما انتخاب مواد غذایی نیز اهمیت زیادی دارد. گرچه قوی بودن و حفظ انرژی مهم تر از ظاهر است اما اگر می خواهید هر سه ی اینها را با هم داشته باشید باید خوب بخورید و خوب بیاشامید.  در اینجا به پنج نکته برای روشن شدن رنگ پوست ، اشاره شده است که رعایت آنها موجب از بین رفتن چین و چروک ها، صافی و درخشش پوستتان می شود و به سازندگی و توان عضلانی تان کمک می کند. این عادت های خوب، باعث سلامت مغز و قلب شما می شود و از التهاب بدنتان جلوگیری می کند.

روشن شدن رنگ پوست

 

برای روشن شدن رنگ پوست ، زیاد آب بنوشید

آیا می خواهید سریع ترین و ارزان ترین راه دست یافتن به پوستی سالم را بدانید؟ آب کافی بنوشید. همانند تمام سلول های دیگر بدن، سلول های پوست شما نیز از آب تشکیل شده است. اگر به اندازه ی کافی آب ننوشید، رنگ پوستتان تیره و مات خواهد شد و انعطاف پذیری ای را که موجب پیشگیری از خطوط و چروک های پوست می شود از دست می دهد. سعی کنید در طول روز، آب یا چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان بنوشید. به ازای هر 7 کیلوگرم از بدن یک فنجان آب یا چای سبز بنوشید.

 

برای روشن شدن رنگ پوست ، چربی های سالم مصرف کنید

برخلاف تصورات دهه ی 70 که چربی ها مضرند و نباید به میزان زیاد از آنها مصرف کرد، مطالعات نشان داده است که قرار دادن چربی های سالم در برنامه ی غذایی برای سلامت افراد بسیار مفید است. مصرف متعادل اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 برای داشتن پوست سالم، کاهش وزن و افزایش انرژی  بسیار مفید به نظر می رسد.

منابع غنی امگا 3 شامل سالمون غیر پرورشی، تمشک آبی (بلوبری)، سبزیجات برگ دار و بذر کتان می باشند که برای ذهن و خلق و خوی شما نیز بسیار مفیدند. اگر در طول روز از این غذاها به میزان کافی مصرف نمی کنید، از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید.

روشن شدن رنگ پوست

 

برای روشن شدن رنگ پوست ، به میزان کافی پروتئین مصرف کنید

پروتئین های سالم بدون چربی برای سلامت استخوان ها، ماهیچه ها و پوست بسیار مفید می باشند. یک منبع پروتئین خوب مثل گوشت دام علف خوار، ماهی غیر پرورشی و یا سوپ عصاره ی استخوان به شما آمینو اسید و کلاژن های لازم برای پیشگیری از افتادگی پوست و ایجاد تون عضلانی را می دهد. اگر گیاه خوار هستید، از پروتئین های سرشار از آمینو اسید مثل کوینولا (گیاه گنه گنه) و حبوبات مصرف کنید.

برای روشن شدن رنگ پوست ، میزان مصرف شکر را کاهش دهید

مصرف شکر موجب التهاب های گسترده، ایجاد جوش های پوستی و افزایش وزن می شود. احتمالا همه ی شما می دانید که نباید نوشابه و آبنبات مصرف کنید، اما می دانید که غذاهای سالم نیز حاوی شکر هستند؟ برای کاهش تاثیر قند، از مصرف آب میوه های مصنوعی (آنها به اندازه ی نوشابه حاوی قند می باشند) و شیرین کننده های جایگزین مثل عسل و آگاو که در بدن شما به گلوکز و فروکتوز تبدیل می شوند پرهیز کنید.

روشن شدن رنگ پوست

 

برای روشن شدن رنگ پوست ، روز خود را به خوبی آغاز کنید

صبحانه وعده ی خوبی است که می تواند سوخت و ساز مورد نیاز برای مابقی روز شما را فراهم کند. مصرف پروتئین، اسیدهای چرب، مواد غذایی و آب رسانی به بدن در هنگام صبح دارای آثار بسیار مفیدی می باشد. روزانه مقداری پودر پروتئین که لبنی یا حاوی سویا نباشد (چرا که هر دوی آنها موجب جوش و التهاب خواهند شد) را با آب مخلوط کرده بنوشید. برای تقویت سیستم ایمنی می توانید آن را به شیر نارگیل بیفزایید. برای پاک کردن بدن از آنتی اکسیدان ها می توانید از انواع توت یا اسفناج نیز استفاده کنید.

نکته:  اگر به میزان کافی مولتی ویتامین مصرف نمی کنید، بهتر است یک قاشق از آن را به رژیم روزانه ی خود بیافزایید تا پوست، دندان، استخوان و ماهیچه های سالمی داشته باشید. از این نکات پیروی کنید تا چهره ی شما زیباتر و درخشان تر شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه