با این روغن ها، پوست تان را مرطوب نگه دارید

برخی از مواد موجود در مرطوب کننده ها، پوست شما را خشک تر می کنند و رسوب هایی بر روی پوست بر جای می گذارند که سد لیپیدی پوست را منحل می کند و موجب می شود تا آب، زودتر از روی پوست تبخیر شود. روغن زیتون، هسته ی انگور، هسته ی زردآلو و آفتابگردان فوق العاده مرطوب کننده هستند و آنتی اکسیدان های موجود در آنها با رادیکال های آزاد به وجود آمده از تماس با نور خورشید مقابله می کند.

برخی از مواد موجود در مرطوب کننده ها، پوست شما را خشک تر می کنند و در سدهای پوستی که از تبخیر رطوبت جلوگیری می کنند، مداخله به وجود می آورند. امولسیون کننده ها، یعنی عوامل اتصالی که موجب ترکیب آب و روغن در مرطوب کننده ها و لوسیون ها می شوند، رسوب هایی بر روی پوست بر جای می گذارند که سد لیپیدی پوست را منحل وباعث تبخیر سریع تر آب از روی پوست می شوند.

بهتر است به جای استفاده از این مرطوب کننده ها و لوسیون ها که هم گران هستند و هم حاوی ترکیبات شیمیایی، کمی در آشپزخانه ی خود جست و جو کنید. مقاله زیر این روغن های کاملا در دسترس را به شما معرفی می کند.

1- مفید برای پوست صورت و گردن

روغن رطوبت دهنده - روغن هسته انگور - برنافیت

روغن هسته ی له شده ی انگور همانند یک کرم غیر تجویزی عمل می کند. بسیاری از متخصصان پوست، آن را بهترین رطوبت دهنده برای پوست می دانند که برای پوست نازک اطراف چشم و گردن مفید است و موجب از بین رفتن چین و چروک ها می شود. روغن هسته ی انگور، سرشار از ویتامین C نیز هست که پوست شما را روشن می کند.

2- برای پوست فوق العاده خشک

روغن رطوبت دهنده - روغن زیتون - برنافیت

اگر پوست شما خشک است، روغن زیتون فوق العاده است، به همین دلیل است که زنان مدیترانه ای قرن هاست که از آن به عنوان مرطوب کننده استفاده می کنند. این کرم فوق العاده مرطوب کننده است و آنتی اکسیدان های مفید موجود در آن، بدن شما را از داخل و خارج تغذیه و با رادیکال های آزاد به وجود آمده از تماس با نور خورشید مقابله می کند.

 

3- ارزان و مفید برای پوست

روغن رطوبت دهنده - روغن آفتابگردان - برنافیت

خواص این روغن همانند روغن زیتون، اما از آن ارزانتر است و علاوه بر خواص مرطوب کنندگی، برای ماساژ نیز خوب است، چرا که رقیق تر و لیزتر از روغن های دیگر است. به علاوه، به سرعت در پوست جذب می شود.

4- مرطوب کننده ی آسان و سریع

روغن رطوبت دهنده - روغن هسته زردآلو - برنافیت

رنگ روغن هسته ی زردآلو همانند آفتابگردان است، اما از هسته ی انگور و زیتون کمی روشن تر است. به سرعت جذب می شود، در نتیجه، یک مرطوب کننده ی فوق العاده برای روزهایی که عجله دارید، محسوب می شود. این روغن، سرشار از ویتامین های A، E و C است- آنتی اکسیدان هایی که از پوست شما در برابر علائم پیری و آفتاب سوختگی محافظت می کند.

توجه: اگر علاقه ای به مصرف این روغن های آشپزی ندارید، روغن هایی استفاده کنید که حتی الامکان تصفیه نشده باشند، حاوی بالاترین میزان ویتامین ها و چربی های سالم باشند و روی برچسب آنها عبارت فوق العاده بکر یا پرس سرد حک شده باشد. آنها را در جای خشک و خنک و دور از نور آفتاب و در شیشه های کهربایی یا کبالت (آبی تیره) نگهداری کنید. این شرایط موجب حفظ ترکیبات آنها از نور خورشید می شود.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments