اولین باری که دچار پانیک شدم

[iconbox title=”اگر وقت ندارید…” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]حمله ی هراس یا پانیک جزء اختلالات اضطرابی  و یک احساس ترس شدید است که به طور موقت، فعالیت های عادی فرد را مختل می سازد. شروع آن کاملا اتفاقی و به دنبال یک عامل محیطی آزاردهنده و دلهره آور می باشد. علائم آن شامل تپش قلب، عرق کردن، تنگی نفس و از دست دادن تعادل می باشد.[/iconbox]

هیچ وقت اولین باری را که دچار پانیک (حمله ی هراس) شدم فراموش نمی کنم. من و همسرم در یک کافی شاپ نشسته بودیم. بسیار شلوغ بود. در حالیکه مشغول صحبت کردن و قهوه نوشیدن بودیم، ناگهان این حمله به سراغم آمد. احساس کردم صدای جمعیت بلندتر شد و در هم پیچید. گوش هایم شروع به وز وز کرد. بدنم به شدت داغ و پوستم سرخ شد، به گونه ای که گویی دچار تب شده ام. قلبم شروع به تپیدن کرد.

نمی دانستم چه بلایی به سرم آمده، تنها چیزی که احساس کردم این بود که روشنایی اتاق بیشتر شده و من نمی توانم بر هیچ چیز تمرکز کنم. از پارانویای حادی که در ذهنم در حال شکل گیری بود مطلع بودم. احساس کردم همه ی چشم ها به سوی من برگشته و در حال خواندن افکارم است.

دلم می خواست از کافی شاپ و از هرچه که موجب چنین مشکلی شده بود، فرار کنم. اما پاهایم سست و به صندلی میخ شده بودم. رو به همسرم کردم و تنها جمله ای که توانستم بر زبان بیاورم این بود: “می شود برویم؟ حالم اصلا خوب نیست.”

چگونه بفهمیم که دچار پانیک شده ایم؟

متاسفانه 25 درصد، یعنی یک چهارم جمعیت ایران دچار اختلالات روانی هستند. اختلال اضطرابی نیز جزء همین دسته محسوب می شود. گرچه پانیک در افراد مختلف دارای علایم مختلفی است، اما موردی که در همه ی آنها صدق می کند، وحشت و ناتوانیست. این افراد پس از این حمله تا مدت ها قادر به ترک خانه نخواهند بود.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/4-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%BA%D9%84%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D8%B3/” align=”right” target=”_blank”]۴ قدم برای غلبه بر ترس ، هر اندازه که بزرگ باشد[/button]

چه می کردید اگر دچار پانیک می شدید؟ نکته ی مهمی که باید در ذهن داشته باشید، این است که پانیک خطرناک نیست. در این حالت افراد احساس بسیار بدی دارند، اما این احساس آسیبی به آنها وارد نمی کند. تنها کافیست اجازه دهید این دوران سپری شود. سرکوب کردن این احساسات تنها موجب بدتر شدن آنها می شود. گرچه دلیل اصلی پانیک ناشناخته است، اما درمان های حرفه ای اغلب به شکل رفتار درمانی شناختی بسیار موثر می باشد. تمرین های مدیتیشن و تمرکز حواس، برای کسب مهارت سازگاری با شرایط بسیار مفید است.

مطلب آخر اینکه گرچه پانیک من تنها با درمان حل شد، اما ورزش نیز کمک زیادی به درمانم کرد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]