چگونه افکار خود را برای رهایی از دردهای فیزیکی تغییر دهیم؟

به عنوان یک پزشک که با بیماران زیادی سر و کار دارد، افرادی را مشاهده کرده ام که دارای دردهای یکسانی هستند و مشکلات آنها نیز روز به روز بدتر می شود. از طریق مطالعات خود واقعیت هایی در مورد درد دریافته ام که به اشتراک گذاشتن آنها به شناخت درد در شما کمک خواهد کرد. در نهایت، می خواهم نکاتی را به شما رهنمون شوم تا با کمک آن بتوانید ذهنتان را پرورش داده و افکار و تجربه ی درد را در خود تغییر دهید.

۱- احساسات ممکن است بر روی دردهای جسمی تاثیر داشته باشد.

یک مرد چهل ساله که ماهیچه های پشت کمرش به علت بازی در سافت بال کشیده شده بود، نزد من آمد. به خاطر داشته باشید که ستون فقرات شما به طور طبیعی قوی است و تنها یک درد ماهیچه ای ناشی از بازی، موجب درد مزمن نمی شود. صرف نظر از این موضوع، این مرد از دردهای مشقت باری که داشت، شکایت می کرد. احساس کردم درد زیادی دارد. او قبول داشت که خوب نخوابیده و به طور منظم ورزش نکرده است. همسرش درد او را نادیده می گرفت و می گفت دارد مبالغه می کند.

ماه ها بعد یک زن با همان سن و سال و همان جراحت نزد من آمد. او خیلی آرام وارد اتاقم شد. درد او ترکیبی از یک نگاه شرقی به درد و درد های حاصل از یوگا و مدیتیشن بود.

هر دو بیمار دارای درد یکسانی بودند، با این تفاوت که یکی از آنها می توانست آن درد را تحمل کند و دیگری با این درد ناتوان شده بود. آنچه که از وضعیت این دو دریافت کردم این بود که افکار، عقاید و طرز نگاه به زندگی بر روی شدت درد و درمان آن بسیار موثر است.

۲- درد به دلیل پاسخ مغز است، نه آسیبی که به بدن وارد می شود.

افکار و عقاید اگر طولانی مدت شوند، موجب ایجاد درد در بدن می شوند. بافت ها برای تعمیر کامل تنها به یک هفته زمان نیاز دارند اما شیوه ای که مغز شما بر اساس آن درد را پردازش می کند، ممکن است روند درمان را به تاخیر بیاندازد. درد، تنها یک پاسخ از سوی مغز است، نه آسیبی که به بدن وارد می شود. مغز، خود درد تولید می کند و شما در کنترل افکار و ذهنتان هستید. بنابراین، شما به نوعی توانایی کنترل درد را خواهید داشت.

مغز شما بر اساس بسیاری از فاکتورها درد تولید می کند. این فاکتورها شامل افکار و عقاید شما هستند. اگر به دردهای خود توجه کنید، خواهید فهمید که آنها به وسیله ی افراد و یا محیط های خاص ایجاد شده اند. شاید از جستجو برای درمان خسته شده اید و یا از وقایعی که ممکن است موجب ایجاد این دردها شوند هراس دارید. این افکار موجب پیامدهای فیزیکی خواهند شد. حتی ممکن است این دردها از ناحیه ی بازو تا شانه های شما ادامه داشته باشند.

وظیفه ی مغز برای ایجاد درد بر اساس فاکتورهای بسیاری می باشد. این فاکتورها شامل موارد زیر می باشند:
  1. حسی: سیگنال های خطر و ورودی از عضلات، مفاصل و بافت های دیگر
  2. عقیده و شناخت: شرایط، تجربه های قبلی درد و اضطراب
  3. احساسات: هم مثبت و هم منفی
  4. سبک زندگی: رژیم غذایی، خواب، استرس، تحرک، تعادل بین کار و زندگی، هدف، اشتیاق و معنویت

در واقع، گروهی از سلول های مغزی که با یکدیگر کار می کنند تا یک خروجی خاص را حاصل کنند (نوروتاژ)، موجب ایجاد درد می شوند. عواملی که موجب این عارضه می شوند شامل موارد زیر می باشند:

  • آموخته های شما در مورد درد
  • تاثیرات فرهنگی در مورد درد
  • عقاید شما در مورد درد
  • احساساتی چون عصبانیت، احساس گناه و یا ترس
  • احساسات بدن مثل بینایی، بویایی، چشایی و لامسه

۳- تغییر الگوهای افکاری موجب تسریع روند درمان خواهد شد

حال که با نوروتاژ آشنا شدید، احتمالا می توانید حدس بزنید که پاسخ دو بیمار من نسبت به درد چگونه بود؟ در حالیکه مردی که دارای افکار منفی چون “من آنقدر پیر شده ام که همانند بچه ها دیگر نمی توانم توپ پرتاب کنم” بود، آن بیمار زن دارای افکار مثبت و آرامش بخشی بود که به درمان او بسیار کمک کرد.

تاثیرات فرهنگی، تربیت خانوادگی، عقاید و فاکتورهای سبک زندگی همچون ورزش و غذا به درک مغزتان در مورد درد کمک خواهد کرد. خوشبختانه شما می توانید درد خود را با تغییر افکارتان کنترل کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های وبسایت دکتر کرمانی که در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت است. در برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت با انواع رژیم لاغری روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت، محاسبه bmi دکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج اصلی دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه لاغری و تناسب اندام برنافیت یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]