چگونه باید از اشتباهات کار با فوم رولر پرهیز کرد؟

ریچارد هانسن- یک فیزیوتراپ ورزشی مقیم کلرادو- می گوید: بر خلاف شهره و همه گیر شدن استفاده از فوم رولر نباید آن را به عنوان یک درمان خانگی به کار برد. هانسن که هم دوندگان تفریحی و هم انواع حرفه ای و المپیکی آن را درمان می کند، اعتقاد دارد استفاده ی ناصحیح از فوم رولر موجب آسیب به ماهیچه ها می شود.

برای استفاده ی صحیح و کارآمد از فوم رولر و جلوگیری از اشتباهات، نکات زیر را مطالعه کنید.

فوم رولر را باید برای ریکاوری استفاده کرد و نه برای درمان جراحات

چگونه باید از اشتباهات کار با فوم رولر پرهیز کرد؟

استفاده از فوم رولر برای قسمت های آسیب دیده ی بدن موجب تشدید آسیب بافت های ماهیچه ای می شود، به ویژه اگر آن را با فاصله ی کمی از دوره ی جراحت استفاده کنید. فوم رولر، بیشتر به روند ریکاوری بدن کمک می کند. استفاده از آن موجب تحریک جریان خون، از بین رفتن زخم بافت ها و افزایش دامنه ی حرکت ماهیچه ها می شود.

هنگام استفاده از فوم رولر نباید زیاد بر روی ماهیچه ها فشار وارد کرد

چگونه باید از اشتباهات کار با فوم رولر پرهیز کرد؟

استفاده از فوم رولر با فشار زیاد ممکن است در ابتدا احساس خوبی به شما بدهد، اما پس از مدتی احساس درد را در شما افزایش خواهد داد. گاهی اوقات ممکن است برای استفاده از فوم رولر، فشار زیادی بر بدن خود بیاورید و یا آن را برای مدتی طولانی استفاده کنید. اما باید بدانید درد گرفتن بدن به معنای کارآمد بودن آن روش نیست. هانسن می گوید: فشار کمتر به یک بافت، بهتر از فشار بیشتر بر روی آن است. در هنگام استفاده از فوم رولر، مراقب قسمت های استخوانی و قسمت هایی از بدن که به تاندون ها وصل می شوند باشید. اگر دچار سندروم ایلوتبیال باند هستید، بیشتر بر روی قسمت میانی باند متمرکز شوید، نه بر روی نقاط اتصال تاندون های زانو و باسن.

زمان مناسب برای استفاده از فوم رولر را بیابید

چگونه باید از اشتباهات کار با فوم رولر پرهیز کرد؟

پیشنهاد هانسن استفاده از فوم رولر، پس از ورزش است نه پیش از آن. ابتدا از یک ناحیه از بدن شروع کنید و آن را به مدت 30 ثانیه و به آرامی با فوم رولر ورزش دهید و سپس آن ناحیه را به آرامی و به مدت 10 ثانیه بکشید. شما می توانید این چرخه را سه مرتبه برای هر قسمت از بدن انجام دهید. هانسن می گوید استفاده از فوم رولر باید قسمتی از پروسه ی ریکاوری و نه اینکه تنها بخشی از یک تکنیک ورزشی باشد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments