آیا شربت ذرت با فروکتوز بالا موجب چاق شدن شما می شود؟

شربت ذرت با فروکتوز بالا از نظر شیمیایی شبیه به شکر است و در بسیاری از غذاها یافت می شود. گرچه در مورد ارتباط بین شربت ذرت با فروکتوز بالا و رواج چاقی بحث های زیادی وجود دارد، اما بیشتر کارشناسان بر این عقیده هستند که هیچ رابطه ای بین این دو موضوع وجود ندارد.

میزان کلی مصرف قند در این چهار دهه به ندرت تغییر کرده است، اما مردم از این موضوع آگاه نیستند که هر چند دسترسی به این شربت افزایش یافته، اما این ماده جایگزین ساکاروز شده است. بنابراین وقتی شما یک ترکیب با آثار فیزیولوژیک معادل را با ترکیب دیگر به همان اندازه جایگزین کنید، انرژی بیشتری دریافت می کنید.

آنچه که در مورد آمریکایی ها اهمیت دارد این است که آنها بیش از حد قند مصرف می کنند. توصیه ی انجمن سلامت قلب آمریکا بر این است که نباید بیش از 150 کالری (معادل 9 قاشق چای خوری شکر) دریافتی خود را از طریق قندهای افزوده به دست آورید.

برای اینکه این مطلب را روشن تر سازیم یک مثال می زنیم. یک قوطی نوشابه 300 میلی لیتری حاوی 10 قاشق چای خوری شکر است، یعنی بیش از میزان کلی توصیه شده ی مصرف قند. (در نظر داشته باشید که منظور از مصرف قند، قندهای مازاد است نه قندهایی که به طور طبیعی در میوه ها، سبزیجات و شیر یافت می شود).

چگونه برای کاهش مصرف قند باید جایگزین های هوشمندانه قرار داد؟

در اینجا به برخی از این جایگزین ها اشاره شده است:

  • برای تهیه ی یک پارفه، از ماست یونانی ساده و میوه های تازه استفاده کنید.
  • به جای مصرف ژله از تکه های میوه ی تازه استفاده کنید.
  • به جای نوشابه از آب های شیرین نشده استفاده کنید.
  • در بیشتر دستورهای آشپزی می توانید میزان مصرف شکر را نصف کنید، بدون اینکه مزه ی غذا تغییر کند.
  • به جای دسرهایی که قند آنها بالاست، می توانید از دسر میوه استفاده کنید. می توانید از انواع توت ها و شکلات تلخ آب شده برای  تهیه ی یک دسر ساده، عالی و سرشار از آنتی اکسیدان استفاده کنید.

رژیم گروهی؛ راه‌حل قطعی لاغری

دکترکرمانی بعد از سال‌ها تجربه به این نتیجه رسید که رژیم گروهی، بهترین راه‌حل برای افرادیه که در رژیم، انگیزه‌شون کم می‌شه و بر همین اساس ماراتن لاغری رو رونمایی کرد. بیشتر از ۹۰ درصد افرادی که با ماراتن لاغری رژیم گرفتن به وزن دلخواه‌شون رسیدن!

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب مرتبط

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

مجموعه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

بیشتر...

شما می توانید مشکلاتتان را با افرادی که چالش ها و شرایط مشابه با شما دارند مطرح کنید، در چالش های افزایش انگیزه برنافیت شرکت کنید و با داشتن یک متخصص اختصاصی در طول رژیم سوالات و مشکلاتتان را با ایشان مطرح کنید و مسیر تناسب اندام را یک بار برای همیشه تا تغییر سبک زندگیتان،طی کنید.
ما در برنافیت معتقدیم تناسب اندام و سبک زندگی از همدیگر جدا نیستند و نمی توان به قیمت دستیابی به تناسب اندام، سلامتی افراد را بازیچه قرارداد.به همین دلیل تفاوتی ندارد که حین گذراندن رژیم از مجموعه برنافیت باشید یا نه. در هرصورت شما به جامعه تناسب اندام فارسی زبان دسترسی دارید تا بتوانید ضمن دسترسی به پشتیبان متخصص تغذیه، سوالات و چالش های خود و دیگران را با همراهی یکدیگر حل کنید.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

مجموعه برنافیت، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

مجموعه برنافیت اولیه و تنها شبکه اجتماعی سلامت فارسی زبان است.
برنافیت اینجاست تا درصورتی که در حین رژیم دچار استپ وزنی شدید، درگیر بیماری باشید یا بخاطر شرایط خاصی مانند کارمند بودن یا بارداری در شروع یا ادامه رژیم مردد باشید و یا خاطره چند بار گرفتن رژیم بی حاصل داشته باشید، به شما کمک کند.

مشخصات شما با موفقیت ارسال شد
همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت

دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]