آنچه باید در مورد لیزر مو بدانید

اگر شما راه هایی چون اصلاح مو یا کندن آن با واکس را دوست ندارید، می توانید لیزر مو را امتحان کنید. لیزر مو یکی از رایج ترین روش های اصلاح در ایالات متحده محسوب می شود. در این روش، نور بسیار متمرکزی به فولیکول های مو وارد می شود. رنگدانه های موجود در فولیکول نور را جذب می کنند و موها را از بین می برند.

مزایای لیزر مو

لیزر برای برداشتن موهای ناخواسته ی روی صورت، دست، پا، بازو، زیر بغل، خط مایو و نقاط دیگر بسیار مفید است.

دقت: یکی از مزایای آن این است که تنها موهای زبر و تیره را مورد هدف قرار می دهد اما به پوست اطراف آن آسیبی نمی رساند.

سرعت: هر ضربه ی لیزر موجب از بین بردن بسیاری از موها در یک زمان می شود. لیزر در هر ثانیه می تواند یک چهارم پوست را عاری از مو کند. نواحی کوچک پوست مثل زیر لب ها می تواند در کمتر از یک دقیقه درمان شود و نواحی بزرگتر مثل کمر و پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

پیش بینی: بیشتر افراد پس از 3 تا 7 جلسه، بسیاری از موهای زائد را از دست می دهند.

چگونه خود را برای لیزر موها آماده کنیم؟

لیزر موها تنها به معنی از بین بردن موهای ناخواسته نیست. بلکه یک روند پزشکی است که آموزش به دوش گرفتن خطرات بالقوه را همراه دارد. قبل از لیزر باید از اعتبار دکتر یا تکنسینی که این پروسه را انجام می دهد اطمینان حاصل کنید.

اگر می خواهید از روش لیزر درمانی استفاده کنید باید 6 هفته قبل، از برداشت مو، اپیلاسیون و یا الکترولیز خودداری کنید. این بدان دلیل است که لیزر روی ریشه ی موها تاثیر می گذارد که با اصلاح و اپیلاسیون به طور موقتی از بین رفته اند.

البته قبل و بعد از لیزر نیز نباید تا 6 هفته در معرض آفتاب قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تاثیر لیزر را کاهش و عوارض پس از درمان را افزایش می دهد.

آنچه که در طول لیزر درمانی رخ می دهد

درست قبل از این روند، موهایی که باید لیزر شوند به اندازه ی چند میلی متر تراشیده می شوند. سپس دستگاه لیزر با رنگ مو، رنگ پوست، ضخامت و محل موی شما تنظیم می شود و عمل لیزر انجام می گیرد.

کاری از گروه محتوای برنافیت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانه