کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟

17 دی 1399
27بازدید

کانتورینگ در واقع به متعادل سازی چهره گفته می‌شود که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص صورت را مخفی کرده و در نهایت عیوب آن پنهان می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان بگذاریم. با برنافیت همراه باشید.


کانتورینگ چیست؟

در کانتورینگ نقاطی از صورت را که می‌خواهیم بزرگ تر و برجسته تر دیده شود با رنگ روشن و نقاطی را که می‌خواهیم کوچکتر و عقبتر دیده شوند و فرورفته تر به نظر برسند با رنگ تیره می پوشانیم.
نکاتی در کانتورینگ صورت وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم.
۱ . سعی کنید رنگ‌های تیره و روشن را در کانتورینگ طوری باهم مخلوط کنید که مرز و خط جداکننده بین آنها مشخص نباشد.
۲ . اینکه رنگ‌های روشن اجزای صورت را بزرگ تر و برجسته تر و رنگ‌های تیره اجزای صورت را کوچکتر و عقبتر نشان می‌دهند.

۳. در کانتورینگ مناطقی که جهت زاویه سازی صورت گونه چانه و فک روی آن کار می‌شود برای هر شخصی متفاوت است.
این روش یک روش بدون جراحی برای تقویت زوایای طبیعی صورت است برای اینکه جلوه‌ی تازه تری به خود بگیرد. در واقع کانتور کردن صورت به مهارت نیاز دارد.

انواع کانتورینگ کدامند؟

کانتور صورت را به دو صورت تزریق ژل و بوتاکس یا با استفاده از زاویه سازی و رفع عیوب صورت با استفاده از کرم پودرهای تیره و روشن می توان انجام داد. برای کانتور صورت با استفاده از کرم پودر و کانسیلر ابتدا باید صورت را آماده کنیم، زیرا وقتی آماده سازی و زیر سازی کار را انجام می‌دهیم، کانتور صورت راحت‌تر و هموارتر انجام می‌شود.
اگر از پودر در کانتورینگ استفاده کنید جلوه مات تری خواهد داشت، ولی اگر از کرم استفاده کنید جلو باطراوت تری را تجربه خواهید کرد.
اینکه برای کانتور کردن صورت از کرم پودر استفاده کنید حتما باید نقشه صورت خود را بشناسید و نقاط اصلی صورت درکانتورینگ مثل نواحی فک ، طرفین پیشانی، اطراف بینی و فرورفتگی های استخوان گونه را به خوبی مشخص کنید . ترکیب رنگ هایی که می خواهیم در کانتر از آنها استفاده کنیم، نیز بسیار مهم است. هرچه کانتور صورت حالت طبیعی تر به خود بگیرد زیباتر است. سعی کنید از رژگونه صورتی یا هلویی استفاده کنید.
در آخر با استفاده از یک پودر مات و یک برس مناسب و حرکات آرام کانتور صورت خود را تثبیت کنید تا مدت طولانی تری باقی بماند.


کانتورینگ صورت با چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

برای کانتورینگ پالت های تک رنگ و چند رنگ وجود دارد که برای کانتور و هایلایت کردن طراحی شده است. ولی با استفاده از پودرهای آرایشی بعضی از کرمها و مدادهای تیره رنگ هم کانتورینگ را می‌شود انجام داد.
اگر بینی شما باریک است دو طرف بینی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما نوک تیز است از کرم پودر تیره روی نوک بینی استفاده کنید.
اگر روی بینی خود برآمدگی دارید روی قسمت برجسته کرم پودر تیره تر بزنید و دو طرف برآمدگی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی پهنی دارید در دو طرف بینی رنگ تیره تر و خط میانی را با کرم پودر روشن هایلایت کنید.
اگر بینی شما بلند است نوک و زیر بینی را با رنگ تیره کانتور کنید تا کوتاه تر بنظر بیاید .
اگر پیشانی شما کوتاه است از کرم پودر با چند درجه روشن تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.


کانتورینگ صورت چگونه انجام می‌شود؟

رنگ های تیره بر روی ناحیه پیشانی چانه گونه و بینی استفاده می‌شود ، برای برجسته‌سازی هم از کرمهای هایلایت استفاده می‌شود . معمولاً قسمت‌هایی از صورت را که بیشتر در معرض اشعه های آفتاب هستند با رنگ روشن هایلایت میکنند، ولی مرز بین رنگ تیره و روشن نباید مشخص باشد
برای کانتورینگ صورت ابتدا باید فرم صورت را بشناسید که جز کدام دسته از صورت ها قرار دارد.
معمولا شش مدل صورت داریم : دایره ، بیضی ، مستطیل و لوزی قلبی شکل ، مربع شکل .
صورت متعادلی که ما انتظار داریم صورت بیضی شکل است ، پس صورت را با کانتورینگ سعی می‌کنیم به شکل بیضی نزدیک کنیم.

کانتورینگ برای انواع صورت‌


۱- کانتورینگ برای صورت گرد

در کانتورینگ صورت های گرد باید ناحیه فک و کنار شقیقه ها و گردن را تیره تر کنیم و ناحیه چانه و پیشانی و وسط گونه‌ها را هایلایت کنیم و سعی کنیم رژ گونه را در زیر استخوان گونه استفاده کنیم.


۲- کانتورینگ برای صورت های قلبی شکل

برای کانتورینگ در صورتی که به شکل قلبی هستند باید شقیقه و قسمت چانه را تیره تر کنیم و روی فک و زیر گونه ها را روشن کنیم.


۳- کانتورینگ برای صورت های کشیده

صورتهای کشیده معمولاً پیشانی بلند تری دارند ، پس باید از قسمت محل رویش مو وزیر گونه ها و چانه را تیره تر کنیم ، تا صورت گردتر به نظر بیایند و قسمت بالای استخوان گونه و پیشانی را با رنگ روشن هایلایت کنیم و رژگونه را روی استخوان گونه استفاده کنیم.


۴- کانتورینگ صورت های مربعی

برای صورت های مربعی شکل برای اینکه حالت مربع را از صورت بگیریم که شکل صورت متعادل و متوازن شود ، بهتر است ناحیه فک و شقیقه را تیره تر کنیم و وسط بینی وسط گونه‌ها و چانه را با هایلایت روشن تر کنیم و رژگونه را در دو طرف استخوان‌های گونه استفاده کنید.


۵- کانتورینگ صورت های بیضی شکل

صورت بیضی شکل یکی از شکل های زیبای صورت است که برای زیباتر نشان دادن آن بهتر است وسط پیشانی و زیر چشم و روی چانه را با رنگ روشن هایلایت کنیم.


۶- کانتورینگ برای صورت لوزی شکل

برای کانتورینگ صورت های لوزی شکل باید ناحیه زیر گونه را تیره کنید.


مزایای کانتورینگ چیست؟

با کانتورینگ، صورت زیباتر و جوان تر دیده می‌شود. شما در چند دقیقه طوری تغییر می کنید که جذابیت ظاهری شما چند برابر می‌شود. کانتورینگ صورت و جوانسازی پوست از خدمات مخصوص زیبایی صورت، گونه، فک و چانه و زاویه سازی صورت هستند که در بعضی از کلینیک‌ها نیز انجام می‌شوند.
در زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس یا همان ضد چروک استفاده می شود.
در تزریق ژل که ماده اسید هیالورونیک در آن وجود دارد ، زاویه سازی صورت و بهبود ساختار پوست انجام می شود.
بعد از زاویه سازی صورت حس بد در شما از بین رفته و شما احساس خوبی در این جوان سازی را تجربه خواهید کرد.
در زاویه سازی با استفاده از تزریق ژل ، برجسته کردن گونه و صورت و جوانسازی پوست انجام می‌شود.


آیا کانتورینگ عوارض دارد؟

اینکه زاویه سازی و کانتورینگ با استفاده از ژل روی صورت اثر مثبت نداشته باشد بسیار کم است، اما ممکن است بعضی وقتها یک خطر کوچک از لک یا کبودی پیش بیاید که درصد آن بسیار پایین است.
بعد از کانتورینگ با استفاده از تزریق ژل تا ۲۴ ساعت نباید صورت خود را ماساژ داده و به صورت خود فشار وارد کنید و تا چند روز بعد از تزریق ژل نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرید.
عوارضی که در زاویه سازی و کانتورینگ صورت با استفاده از تزریق ژل ممکن است وجود داشته باشد، تورم است که ظرف مدت ۳ تا ۷ روز برطرف می‌شود. کمپرس سرد این مدت زمان را کوتاه‌تر می‌کند.
در این مقاله در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان گذاشتیم امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

درمان ترک شکم
سریع‌ترین روش برای درمان ترک شکم یا استرچ مارک
17 آذر 1399
125 بازدید

استرچ مارک یا ترک شکم فقط به دلیل بارداری نیست و گاهی اوقات به دلیل تغییرات ناگهانی که در وزن ایجاد می‌شود به وجود می­‌آیند. وقتی کلاژن پوست ضعیف می‌شود، تولید آن نیز قطع می‌شود که منجر به زخم در زیر لایه‌های بالایی پوست می‌­شود. این ترکها یا خطوط بعد از حاملگی در ابتدا به […]

قرص گلوریا
قرص گلوریا چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

قرص لاغری گلوریا یکی از راه‌هایی است که برای کاهش وزن و رسیدن به اندام مناسب از آن استفاده می‌شود و یک محصول اسپانیایی می باشد.  در این مقاله می‌خواهیم در خصوص قرص ‌گلوریا و عوارض قرص گلوریا با شما دوستان مطالبی را در میان بگذاریم. با توجه به مدرنیته شدن و زندگی شهری و […]

ماساژ برای درمان سلولیت
آیا ماساژ برای درمان سلولیت مفید است؟

سلولیت بیشتر در افرادی وجود دارد که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند، اما ممکن است در افراد لاغر نیز دیده شود. دلایل سلولیت چیست؟ همه ما سلول‌های چربی داریم. هرچند ممکن است همه ما دچار سلولیت شویم، اما برخی افراد بیشتر مستعد این مشکل هستند. برخی از فاکتورها ایجاد سلولیت را تشدید می‌کنند. 1- […]

بدون آرایش زیبا باشید
بدون آرایش زیبا باشید ؛ چگونه بدون آرایش کردن هم جذاب باشیم؟

بدون آرایش زیبا باشید ؛ آیا شما نیز برای زیباتر شدن ساعت ها در جلوی آیینه می ایستید و صورت خود را آرایش می کنید؟ هرچند آرایش یک روش بسیار آسان برای برجسته کردن ویژگی های ظاهریست، اما برای زیبا بودن لازم نیست که تنها به آن اکتفا کنید. شما با یک چهره ی طبیعی […]

زیبایی

کانتورینگ صورت
کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟
17 دی 1399
27 بازدید

کانتورینگ در واقع به متعادل سازی چهره گفته می‌شود که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص صورت را مخفی کرده و در نهایت عیوب آن پنهان می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان بگذاریم. با برنافیت همراه باشید. کانتورینگ چیست؟ در […]

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست و عوارض آن کدام است؟

ابدومینوپلاستی در واقع عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی محسوب می‌شود که در آن با حذف چربی و پوست اضافی شکم، عضلات این ناحیه تنگ و صاف می شوند .در این عمل دو برش در ناحیه‌هایی که برای جراحی مشخص شده ایجاد می‌شود. یک برش در استخوان لگن و نزدیک به ناحیه شرمگاهی و برش دیگر […]

آرایش زمستانی
نکات مهم و اشتباهات رایج در آرایش زمستانی

با توجه به پیشرفت مد و همراه با مد سال، آرایش هر فصل نیز باید با آرایش فصل‌های دیگر متفاوت باشد .در این مقاله می‌خواهیم در مورد آرایش زمستانی و مدل‌های آرایش زمستانی با شما مطالبی را در میان بگذاریم .پس با برنافیت همراه باشید. این مطلب هم می‌تواند برای شما مفید باشد:     آرایش […]

ماسک قهوه
قهوه و مو ؛ چگونه از ماسک قهوه برای رشد موها استفاده کنیم؟

به احتمال زیاد شما نیز شامپوها و نرم‌ کننده‌های بسیاری را برای درخشش و رشد موهایتان امتحان کرده‌اید. اما بعید می‌دانم که از ماسک قهوه تا به حال استفاده کرده باشید. اگر در مورد خواص قهوه و مو چیزی نشنیده‌اید، امروز می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم و هر آنچه که برای رسیدن به موهای زیباتر […]

ورزش و تناسب اندام

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات ، برنافیت
6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات
20 دی 1399
573 بازدید

ورزش یوگا برای همه ی افراد سخت است حتی برای مربیان یوگا. برخی از حرکات آن، از آنچه تصور می کنید بسیار سخت تر است. وقتی بدنتان را خم می کنید شاید دیگر نتوانید توازن خود را حفظ کنید. سه قسمت از بدن شما هست که هنگام ایجاد تعادل ممکن است آسیب ببیند: زانو، کمر […]

تمرینات اینتروال با شدت بالا-ورزش-برنافیت
تغییرات شگفت انگیز وزن تنها با تمرینات اینتروال با شدت بالا

به عنوان یکی از بهترین روش ها برای کالری سوزی می توان به تمرینات اینتروال با شدت بالا اشاره کرد. این تمرین ها به قدری موثرند که می توانند تغییرات شگفت انگیزی در بدن ایجاد کنند. یکی از مهم ترین فواید این ورزش ها ادامه یافتن کالری سوزی پس از این تمرین هاست. برنافیت چند […]

لاغری با رقص
لاغری با رقص ؛ چگونه با رقص کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

همیشه لاغر شدن و داشتن یک اندام زیبا و متناسب فقط با رژیم های سخت و غیر منطقی نیست، که امکان پذیر استلکه افزایش فعالیت بدنی روزانه نیز در کنار رژیمی منطقی و اصولی می‌تواند ما را به اندامی که همیشه آرزویش را داشتیم  برساند .رقص نیز یکی از این روش‌ها است. رقص خودش یک […]

بهترین ورزش های چربی سوز
معرفی 8 ورزش چربی سوز سریع

آب کردن چربی ها آرزو و معجزه نیست اما اینگونه نیست که تنها با ورزش دادن بخش هایی از بدن به سرعت نتیجه بگیریم. با این وجود می توانیم کاری کنیم که بدنمان ماهیچه های بیشتری بسازد. ورزش های چربی سوز زیر به شما کمک می کنند تا در قسمت ران ها، کمر و شکم ماهیچه […]

موفقیت و انگیزه

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟
29 آذر 1399
1984 بازدید

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تقویت اراده- برنافیت
نقش تقویت اراده در کاهش وزن

از جمله کارهایی که در مسیر کاهش وزن می توان انجام داد تقویت اراده است. این کار درست همانند هر رفتار خوب دیگری به سلسه ای از تمرین ها نیاز دارد. مدیتیشن، تمرین بهبود وضعیت، تهیه ژورنال غذایی، استفاده از دست مخالف در هنگام غذا خوردن و اصلاح صحبت کردن به بهبود اراده و تصمیم […]

تغذیه

لاغری با طب سنتی
لاغری با طب سنتی؛ آیا با طب سنتی می‌توان لاغر شد؟
06 دی 1399
49 بازدید

طب سنتی در واقع همان جنبه دیگری از مسائل پزشکی ولی در دانش و علم سنتی می باشد که قبل از طبابت مدرن به وجود آمده است. سازمان بهداشت جهانی who طب سنتی را اینگونه معرفی می‌کند. مجموعه ای از علوم، مهارت‌ها و کارها که پایه و اساس آن باورها و تجربه های بومی فرهنگ […]

لاغری با بادام
لاغری با بادام ؛ تاثیر بی نظیر بادام در کاهش وزن و سوزاندن چربی‌های شکمی

می‌دانیم که مخلوط آجیل مجموعه ای از چربی و کالری بالاست، پس نمی‌تواند‌ خوراکی مناسبی در جهت لاغری یا رژیم غذایی به شمار رود، ولی قضیه بادام فرق می‌کند. محققان در یک مطالعه، 86 زن و مرد چاق را که از یک رژیم غذایی با کالری محدود تبعیت می‌کردند برای 12 هفته مورد مطالعه قرار […]

رژیم نوم
رژیم نوم چیست و چگونه کار می‌کند؟

امروزه وجود روش‌های گوناگون برای کاهش وزن موجب سردرگمی افراد شده است. انتخاب یک شیوه‌ی مناسب برای لاغری یکی از دغدغه‌های بشر امروز است. در میان برندها و ترندهای مختلف، رژیم نوم با سبک متفاوتی خود را عرضه کرده است. این برنامه غذایی در حقیقت یک راهکار برای سلامتی و تغییر عادت‌های بد زندگیست. طبق […]

عوارض جانبی رژیم کتوژنیک
از عوارض جانبی رژیم کتوژنیک چه می دانید؟

رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که باعث می شود به سرعت وزن کم کنید، اما آثار آن چیزی بیشتر از کاهش وزن است. کالری یک رژیم غذایی کتوی معمولی از 80 درصد چربی، 15 درصد پروتئین و تنها 5 درصد کربوهیدرات تشکیل شده است. مثلا اگر روزی 2000 کالری در روز مصرف […]