رژیم لاغری یک ماهه؛ کاهش وزن فقط در یک ماه

در رژیم لاغری یک ماهه، زمان بسیار کوتاه است برای اینکه بخواهیم در طول این مدت به کاهش وزن زیادی برسیم. در یک رژیم درست و اصولی که بر اساس نیاز بدن یک فرد به تمام انواع مواد غذایی طراحی شده است کاهش وزن باید حدود ۳ تا ۵ کیلوگرم در یک بازه زمانی یکماهه باشد. در این مقاله در مورد رژیم‌های لاغری سریع و خطرات و آسیب‌های آن با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.

رژیم لاغری یک ماهه - برنافیت دکتر کرمانی

 

رژیم لاغری سریع بهتر است یا اصولی؟

در یک رژیم اصولی درست و مناسب بر اساس سن، وزن، قد و جنسیت و میزان فعالیت جسمی هر فرد باید رژیم تغذیه مشخص شود و  رژیم لاغری هر فرد با فرد دیگر متفاوت است ولی دربسیاری از رژیم های لاغری سریع هیچ کدام از این معیارها در نظر گرفته نمی‌شود و رژیم جداگانه و مخصوص به هر فرد وجود ندارد بلکه یک نوع رژیم برای تمام افراد تجویز می‌شود. خوشبختانه در برنافیت دکتر کرمانی یک رژیم اختصاصی به هر فرد داده می‌شود که کاملا بر اساس نیازهای جسمانی او طراحی شده است.

 

چرا لاغری سریع توصیه نمی‌شود؟

کاهش وزن باید طبق یک سری اصول و قوانین مربوط به بدن باشد وگرنه علاوه بر اینکه نتیجه‌ای ندارد، آسیب زننده هم هست. کاهش وزن سریع و لاغری مخصوصا اگر با گرسنگی طولانی مدت همراه باشد عوارض جانبی بسیار بدی خواهد داشت. از عوارض کاهش وزن و لاغری سریع این است که این افراد نمی‌توانند وزنی را که به ان رسیده‌اند را ثابت نگه دارند.

معمولا افراد بعد از کاهش وزن سریع دوباره به همان وزن قبلی بلکه بیشتر از آن برمی‌گردند. این نوع رژیم‌ها باعث می‌شوند که از مواد مغذی محروم شوید و سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال می‌کنند. علاوه برا آن باعث ریزش مو و شکننده شدن ناخن‌ها شده و استخوان‌ها را دچار ضعف و پوکی می‌کنند. در یک رژیم لاغری سریع به جای اینکه چربی بسوزانید عضله سوزی می‌کنید. همچنین سیستم گوارش در این رژیم دچار اختلال شده وسردردهای شدیدی را تجربه می‌کنید.

پیشنهاد برنافیت: 

 

توصیه برنافیت دکتر کرمانی برای جایگزینی رژیم کاهش وزن به جای رژیم لاغری یک ماهه

برنافیت دکتر کرمانی بر اساس علم تغذیه بر این باور است که رژیم لاغری یک ماهه و کاهش وزن افراطی در مدت کوتاه ضررهای جبران ناپذیری به بدن وارد می‌کند. مواردی که در ادامه ذکر شده‌اند همه نشان دهنده‌ی این موضوع هستند که رژیم لاغری یک ماهه بدترین آسیب‌ها را به بدن وارد می‌کند:

-رژیم لاغری یک ماهه موجب کمبود ویتامین‌ها، املاح معدنی و مواد مغذی بدن می‌شود

-رژیم لاغری یک ماهه موجب ریزش مو می‌شود

-رژیم لاغری یک ماهه یبوست مزمن و بیماری‌های مربوط به آن را به دنبال دارد

-رژیم لاغری یک ماهه موجب بازگشت وزن سریع می‌شود

-رژیم لاغری یک ماهه با استپ وزن همراه است

-رژیم لاغری یک ماهه بیماری‌های گوارشی را دربردارد

حالا با وجود تمام این مشکلات آیا باز هم معقول است از رژیم‌های افراطی توان برای کاهش وزن استفاده کرد؟

در اینجا این موضوع مطرح می‌شود که چرا برای کاهش وزن باید عجله کنیم؟ مگر جز این است که برای رسیدن به سلامت و تناسب اندام باید راه درست و اصولی را انتخاب کرد؟ توصیه‌ی متخصصان برنافیت دکتر کرمانی به شما عزیزانی که قصد کاهش وزن دارید، این است که آهسته و پیوسته پیش بروید و سبک زندگی سالم را شعار خود کنید. هیچ چیز به اندازه‌ی یک برنامه‌ی اصولی به موفقیت شما در این مسیر کمک نخواهد کرد.

 

 

رژیم لاغری برنافیت به چه صورت عمل می‌کند؟

برنافیت یکی از زیر شاخه‌های مجموعه دکتر کرمانی است که جمعی از متخصصان و کارشناسان تغذیه‌ی مورد تایید دکتر کرمانی آن را اداره می‌کنند. این مجموعه با هدف ارتقای سلامتی و زیبایی اندام چندین سال است که فعالیت خود را در زمینه‌ی تغذیه و زیبایی اندام شروع کرده است. در رژیم لاغری برنافیت دو هدف اصلی دنبال می‌شود تا کاربران را هرچه سریع‌تر به وزن مورد نظر برساند:

 

۱- پشتیبان اختصاصی رژیم

بسیاری از رژیم گیرندگان تمایل دارند با یک پشتیبان اختصاصی در طول دوره‌ی رژیم خود در ارتباط باشند و از او مشاوره بگیرند. این کار به افزایش نرخ موفقیت کاربران و پایبندی آنها به رژیم کمک خواهد کرد. شما با این ویژگی رژیم برنافیت دکتر کرمانی می‌توانید یک کارشناس تغذیه را به عنوان پشتیبان اختصاصی در طول دوره همراه خود داشته باشید و تمامی سوالات و مشکلات خود را او در میان بگذارید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

 

۲- رژیم گروهی

رژیم گروهی دکتر کرمانی با هدف ایجاد انگیزه و امید به رژیم راه اندازی شده و متشکل از چندین عضو، راهنما، دستور جلسه، مکانی برای درد و دل کردن و بررسی مشکلات می‌باشد. برنافیت دکترکرمانی تمام تلاش خود را برای این حس فوق‌العاده انجام داده و از هیچ کوششی در این راستا فروگذار نکرده است.رژیم لاغری برنافیت دکتر کرمانی

پرخطرترین اتفاق برای مادران شیردهی که رژیم سریع یک‌ ماهه می‌گیرند، چیست؟

زمانی که یک مادر به دوران شیردهی می‌رسد به انرژی اضافی احتیاج دارد و باید این انرژی اضافی را از غذاهای مصرفی در طول روز دریافت کند. یک خانم باردار باید در طول روز ۳۰۰ کالری بیشتر مصرف کند و در طول دوران شیردهی مقدار دیگری باید به این میزان کالری افزوده شود. در دوران شیردهی وزن اضافی باید بسیار اصولی کاهش پیدا کند و بهتر است این کاهش وزن با ورزش و یک رژیم تغذیه مناسب به دست بیاید. طبق نظر محققان میزان انرژی دریافتی روزانه نباید از ۱۸۰۰ کیلوکالری در روز کمتر باشد. از عوارض پرخطر برای نوزاد مادرانی که رژیم لاغری سریع می‌گیرند رشد ناکافی نوزاد و سوء تغذیه برای مادر و نوزاد است که برای سلامت هر دو بسیار خطرناک است.

پیشنهاد برنافیت: 

رژیم لاغری یک ماهه - برنافیت دکتر کرمانی

بهترین برنامه رژیم لاغری کدام است؟

برنامه ها و لیست های رژیم غذایی بسیار متنوعند. رژیمی درست و اصولی است که تمام جوانب برای لاغر شدن را به طور همزمان در نظر بگیرد. برای کاهش وزن و لاغری چند نکته را باید در نظر داشته باشید.

  • آهسته غذا بخورید. وقتی آهسته غذا می‌خورید روی غذای خود تمرکز دارید و تعداد لقمه های شما و در نتیجه میزان کالری دریافتی شما افزایش پیدا می‌کند.
  • هیچکدام از وعده های غذایی را حذف کنید. با حذف یک غذا نسبت به خوردن در وعده‌ی بعد حریص تر می شوید.
  • سعی کنید قند مورد نیاز بدن خود را از میوه جات و سبزیجات تأمین کنید و آنها را بیشتر بخورید سبزیجات و میوه جات به دلیل دارا بودن فیبر بالا کمک می‌کند که زودتر سیر شوید
  • به میزان لازم بخوابید کم خوابی باعث افزایش اشتها و پرخوری می شود.
  • ورزش و پیاده‌روی را فراموش نکنید ورزش در روند کاهش وزن و لاغری و حفظ تعادل وزن بدن بسیار موثر است.

 

خوراکی های کم کالری کدامند؟

هرچه کالری کمتری دریافت کنید میزان کاهش وزن هم بیشتر است. البته باید مراقب ارزش غذایی کالری های مصرفی خود هم باشید. خوراکی های کم کالری را انتخاب کنید که مواد مغذی و مفید زیادی داشته باشند.

۱. گوشت قرمز و سفید: که سرشار از پروتئین هستند این مواد غذایی علاوه بر اینکه کالری مناسبی دارند ارزش غذایی بالایی هم دارند.

۲. سینه مرغ:  البته به شرطی که فاقد پوست و چربی باشد منبع مناسب یک کالری مفید و سالم است.

۳. انواع ماهی ها مثل ماهی سالمون و کاد: دارای ویتامین دی فراوان هستند و علاوه بر مقوی بودن بسیار مغذی و سالم می باشند.

۳. سبزیجات: بسیاری از سبزیجات کالری پایینی دارند و از مواد معدنی و فیبر و ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها سرشارند. انواع تربها کرفس اسفناج، فلفل دلمه ای و قارچ دارای کالری کم و سرشار از مواد مفید و مغذی هستند.

۴. میوه ها: بعضی از میوه ها مثل خیار کالری پایین تری نسبت به بقیه دارند.

۵. حبوبات: از بهترین منابع پروتئین گیاهی هستند که کالری مناسب و مواد مغذی فراوان دارند.

۶. غلات: و جوی دوسر نیز از جمله مواد کم کالری هستند که فیبر بالا پروتئین و ویتامین زیادی دارند.

رژیم-لاغری-بدون-عوارض

خوراکی هایی که باعث کاهش وزن می شوند، کدامند؟

انواع خوراکی وجود دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم روی کاهش وزن شما تاثیر دارند از جمله خوراکی‌ها گوجه فرنگی ادویه جات، گریپ‌فروت، فلفل‌های تند، دارچین، سرکه سیب، سیب، موز و قارچ، زغال اخته، جو، عدس و لوبیا و آووکادو این مواد غذایی باعث افزایش کالری سوزی و در نتیجه کاهش وزن شما می شوند خوراکی‌هایی که باید از وعده غذایی حذف شوند ما در طول روز خوراکی هایی را مصرف می‌کنیم که علاوه بر اینکه به درد بدن ما نمی‌خورد و مفید نیستند بلکه برای بدن مضر بوده و باید از تغذیه روزانه ما حذف شوند از جمله این مواد شامل لبنیات پرچرب،شیرینی‌ها، روغن پالم، غذاهای آماده و فست فودها، کربوهیدرات های ساده مثل قند و شکر، آب سرد، سوسیس و کالباس و آبمیوه‌های صنعتی و نوشیدنی‌های گازدار و پر قند.

رژیم لاغری یک ماهه - برنافیت دکتر کرمانی

 

کدام ورزش ها بیشترین مقدار کالری سوزی را دارند؟

در همه ورزش ها سوختن کالری به میزان مختلف وجود دارد ولی بعضی از ورزش‌ها دارای کالری سوزی بیشتر نسبت به بقیه هستند. از جمله این ورزشها طناب زدن، ورزش‌های رزمی، شنا، بالا رفتن از پله ها، بسکتبال، اسکیت، ایروبیک، دویدن، پارو زدن، فوتبال، بوکس،کوهنوردی و اسکی می‌باشد.

 

رژیم لاغری یک ماهه ۱۰ کیلو چیست؟

برای اینکه بتوانید در طول یک ماه ۱۰ کیلو کم کنید باید انگیزه قوی و کنترل بالا روی عادات غذایی خود داشته باشید. رژیم غذایی زیر می تواند برنامه مناسبی باشد.

  • صبحانه: یک عدد تخم مرغ
  • میان وعده: یک فنجان چای سبز به اضافه یک عدد بیسکویت
  • وعده ناهار: ماهی سالمون یا یک عدد ساندویچ تخم مرغ
  • میان وعده: یک مشت آجیل وعده
  • شام: یک لقمه سبزیجات خانگی

 

برنامه غذایی برای لاغری شکم و پهلو

برای اینکه بتوانیم چربی ناحیه شکم و پهلوی خود را آب کنیم باید حتماً در کنار استفاده از یک برنامه درست و اصولی ورزش مرتب و پیاده روی روزانه داشته باشیم. چربی های ناحیه شکم و پهلو از خطرناک‌ترین چربی هستند که ارتباط تنگاتنگی با بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت دارند. برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم و پهلو از مصرف قند و شکر و در قندهای ساده پرهیز کنید و سعی کنید پروتئین بیشتری بخورید تا به کاهش وزن شما بیشتر کمک شود.  کربوهیدرات کمتری مصرف کنید. مصرف نان و برنج و شیرینی جات را کاهش دهید. از غذاهای پرفیبر مثل سبزیجات و میوه‌‌ها بیشتر استفاده کنید و ورزش منظم و روزانه را فراموش نکنید.

رژیم لاغری یک ماهه - برنافیت دکتر کرمانی

 

رژیم لاغری یک ماهه با جلوگیری از مصرف غذاهای اشتها آور

اینکه دچار اضافه وزن و چاقی نشوید یکی از راه‌هایی که وجود دارد این است که از مصرف غذاهای اشتها آور خودداری کنید. انواع آب میوه ها پنیر، سفیده تخم مرغ، ماست کم چرب، قند و شکر، شیرینی جات، سس گوجه فرنگی، انواع کلوچه ها،اسنک ها، سوپ های آماده و غذاهای کم فیبر و نوشیدنی های الکلی از جمله موادغذایی هستند که اشتهای کاذب را افزایش می دهند.

 

استفاده از روش آب درمانی برای ررژیم لاغری یک ماهه

روش آب درمانی در واقع شبیه روزه گرفتن است که در آن فقط از آب استفاده می‌شود. این رژیم روش نادرستی برای کاهش وزن می باشد و به دلیل سختی این نوع رژیم معمولاً فرد به رژیم غذایی قبل خود بر می‌گردد و همان میزان که وزن از دست داده بود برای اضافه وزن پیدا می‌کند.

 

روش های لاغری غیر مجاز

از جمله روشهای لاغری که مجاز نیستند و به بدن آسیب فراوان می زنند استفاده از داروهای غیر مجاز می باشد استفاده از این داروها چند سالی است که در میان مردم طرفدار پیدا کرده است این داروها موجب سیری کاذب می شود. یکی دیگر از روش‌های غیر مجاز لاغری استفاده از رژیم های تک بعدی می باشد که در آن فقط از یک نوع ماده غذایی در طول رژیم استفاده می شود. روش دیگر از روش های لاغری که استفاده از آن مجاز نیست و برای بدن خطر فراوانی دارد استفاده از رژیم کاهش وزن به میزان بالا در طول مدت زمان کوتاه است.

پیشنهاد برنافیت: 

 

تغییرات لاغری سریع بر ریزش موها

ریزش مو یکی از مشکلات شایع در جهان است. زمانی که به سرعت وزن خود را کم می کنید احتمال اینکه سرعت ریزش مو افزایش پیدا کند زیاد است. علت ریزش مو کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن میباشد. اگر می خواهید که در طول رژیم دچار ریزش مو نشوید باید از مکمل های ویتامین و میوه‌ها و سبزیجات سرشار از انواع ویتامین ها و آهن و زینک استفاده کنید.

رژیم لاغری یک ماهه - برنافیت دکتر کرمانی

 

زمان های مناسب برای تاثیر بیشتر ورزش بر بدن کدامند؟

بر اساس پژوهش‌های انجام شده ورزش در صبحگاه باعث کاهش فشارخون و بهبود روند خواب در شب می‌شود. طبق تحقیقات ورزش در ساعات اولیه صبح باعث تاثیر بیشتر روی بدن می‌شوند. در ساعات اولیه صبح تحمل درد در انسان بیشتر از ساعت دیگر است ، این روند به دلیل تاثیر هورمونهای ملاتونین و کورتیزول میباشد، که در شب هنگام تولید می شوند. سعی کنید ورزش در صبحگاه را با شدت متوسط انجام دهید.

 

چه زمان‌هایی اصلاً برای مصرف کالری توصیه نمی شود؟

معمولاً ساعت آخر شب از جمله ساعت هایی هستند که در آن نباید کالری مصرف کنیم به دلیل اینکه ساعت بعد از آن فعالیت و تحرکی نداریم تا بتوانیم کالری مصرف شده را بسوزانیم.

نویسنده: مریم اصیلی

مترجم: مریم اصیلی

مترجم: مریم اصیلی

5/5

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم غذایی و برنامه غذایی را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
بیشتر...

یکی از زیر مجموعه‌های دکتر کرمانی که با بیش از چند سال سابقه درخشان در زمینه تغذیه و لاغری توانسته است، هزاران افراد را به تناسب اندام دلخواه خودشان برساند، مجموعه برنافیت دکتر کرمانی است. در سایت برنافیت با دنیایی از مطالب درمورد تغذیه و لاغری روبه‌رو خواهید شد و  هر آن‌چه درمورد تغذیه و لاغری است را در این‌جا می‌توانید پیدا کنید.

هنگام ورود به سایت برنافیت دکتر کرمانی با انواع متفاوتی از رژیم‌ها روبه رو می‌شوید از جمله: رژیم تثبیت وزن برنافیت، برنامه‌غذایی روزانه برنافیت، رژیم غذایی برای لاغری، رژیم غذایی رایگان، رژیم غذایی لاغری برای دموی‌ها، رژیم فستینگ، رژیم فشرده لاغری، رژیم کاهش وزن، رژیم کتوژنیک، رژیم گروهی برنافیت، رژیم لاغری 20 کیلویی، رژیم لاغری رایگان، رژیم لاغری سریع، رژیم مایر، رژیم سیب، رژیم شیر، رژیم، رژیم افزایش وزن برنافیت، رژیم آنلاین، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم برای بلغمی‌ها، رژیم برای دموی‌ها، رژیم پروتئین، بارهنگ برای لاغری است که تنوع رژیم‌ها باعث شده به یک مجموعه بسیار قوی در حوزه لاغری و تغذیه شناخته شود.

تمامی دستورات برنامه‌های غذایی زیر نظر کارشناسان دکتر کرمانی ارائه می‌شود و دستورات مصرف هر خوراکی با مقدار کالری مورد نیاز نیز در برنامه غذایی برای هر شخص به صورت جداگانه گفته می‌شود. مانند: طریقه مصرف دانه چیا برای لاغری، ماسالای چینی برای لاغری، سیر سیاه لاغری، سرکه سیب برای لاغری ، زردچوبه برای لاغری شکم، چای سبز برای لاغری، دانه چیا، دمنوش‌های لاغری و…. خواص میخک برای لاغری.

برنامه غذایی برای هر شخصی متفاوت است و با توجه به شرایط جسمانی هر فرد برنامه غذایی جداگانه به آن داده می‌شود مانند: برنامه رژیم غذایی 7 روزه، برنامه غذایی برای افزایش وزن، برنامه غذایی برای بدنسازی، برنامه غذایی برای کاهش وزن.

در مجموعه برنافیت دکتر کرمانی امکاناتی نظیر: مشاور تغذیه آنلاین، مشاوره رایگان رژیم لاغری، دریافت رژیم به صورت آنلاین، کاهش وزن سریع، آب کردن چربی شکم، نرم افزار رژیم غذایی رایگان برنافیت، ورزش برای لاغری، پشتیبان اختصاصی رژیم، چالش رژیم لاغری،  کالری مواد غذایی برنافیت،  محاسبه bmiدکتر کرمانی، دوچرخه ثابت برای لاغری،  قوی‌ترین رژیم لاغری، کاهش چربی، کاهش وزن، گروه لاغری برنافیت دکتر کرمانی، لاغری سریع، لاغری سریع 10روزه، لاغری سریع در یک هفته، لاغری و تناسب اندام، چاقی، زیبایی اندام، ورزش لاغری، ورزش و تناسب اندام، نمونه رژیم دکتر کرمانی، پیج دکتر کرمانی، رژیم دکتر کرمانی رایگان‌ و انواع روش‌های لاغری.

راه ارتباطی با مجموعه برنافیت دکتر کرمانی از طریق سایت برنافیت، اینستاگرام برنافیت دکتر کرمانی و واتساپ برنافیت امکان پذیر است و همراهی شما عزیزان باعث شده است تا یک خانواده بزرگی کنار هم تشکیل دهیم.

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم غذایی دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر کارشناس اختصاصی ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

پربازدیدترین ها

انواع رژیم ها

برنافیت، ارائه دهنده‌ی رژیم دکترکرمانی است که رژیم ها را به صورت گروهی و زیر نظر پشتیبان اختصاصی ارائه می‌دهد.

گروه برنافیت دکتر کرمانی، مشاوره تغذیه و تناسب اندام

گروه برنافیت دکتر کرمانی یکی از بزرگترین گروه های درمانی چاقی و لاغری می باشد که با ارائه رژیم گروهی با استفاده از بروز ترین متد های لاغری به شما در رسیدن به لاغری و تناسب اندام کمک میکند.
دریافت مشاوره رژیم برنافیت
برای رسیدن به وزن دلخواهت، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیری!

دریافت مشاوره رایگان رژیم

اگه می‌خوای به وزن دلخواهت برسی، شماره‌ات رو ثبت کن تا از کارشناس‌های برنافیت دکترکرمانی مشاوره‌ رایگان بگیری!

[contact-form-7 id="19069" title="فرم مشاوره"]