12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

تغذیه

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

22 فروردین 1396
1397بازدید

برخی از غذاها علاوه بر اینکه مانع کاهش وزن می شوند آثار مضری بر روی سایز کمر و شکم شما دارند. در ادامه ی مقاله به این غذاها اشاره شده و دلیل اینکه چرا باید از این مواد غذایی پرهیز کرد، بیان شده است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

1- شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت، قندی است که از ذرت به دست می آید و به هیچ وجه جزء غذاهای سالم محسوب نمی شود. از آنجا که بر روی ذرت به طور کامل اصلاح ژنتیکی انجام می شود، ضرر آن چند برابر می شود. این فروکتوز به سرعت در بدن به ذخیره های چربی تبدیل می شود. با حذف این ماده ی غذایی علاوه بر کاهش وزن می توانید قند خون و تری گلیسیرید را کاهش دهید که فاکتورهای مهمی در سلامت قلب و عروق محسوب می شوند.

پیشنهاد برنافیت: آیا شربت ذرت با فروکتوز بالا موجب چاق شدن شما می شود؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

2- اسپلندا

طبق مطالعات جدیدی که در دانشگاه دوک انجام شد، سوکرالوز توسط سلول های چربی جذب می شود، مانع از کاهش وزن بدن شده و میزان باکتری های مفید را تا 50 درصد کاهش می دهد. بدتر از همه این است که سوکرالوز، یکی از شیرین کننده های اصلی در غذاها و نوشیدنی های فاقد قند و رژیمی محسوب می شود. از خرید و مصرف هر گونه ماده ی غذایی که دارای برچسب سوکرالوز باشد، بپرهیزید. مصرف آب های طعم دار، نوشابه و شربت قهوه نیز گزینه های سالمی محسوب نمی شوند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

3- اسپرتیم

اسپرتیم برای اینکه تمام سوابق بد خود را پنهان کند، از نام های جدیدی همچون نئوتام و آمینو سوئیت استفاده کرده است. شاید این نام های جدید، خوشایند به نظر برسند، اما ترکیبات شیمیایی اسپارتیک اسید، فنیلالانین و متانول به همان اندازه ی قبل مضر هستند. انسان ها، هیچ آنزیمی در بدن خود برای شکستن متانول ندارند، بنابراین به فرمالدئید که یک ماده ی سرطان زاست، تبدیل می شوند. در نهایت آنها به فرمیک اسید یا فرمات تبدیل می شوند که به طرز عجیبی بدن را اسیدی می کند.

از محصولاتی که برچسب رژیمی و فاقد قند دارند، بپرهیزید، چرا که حاوی اسپرتیم می باشند. این مواد شامل نوشابه ی رژیمی، شربت قهوه ی فاقد شکر، کلوچه های بدون قند و غیره می باشند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

4- چربی های ترانس

حتما تاکنون چیزهایی در مورد چربی های ترانس شنیده اید. چربی های ترانس، چربی هایی هستند که در طول ساخت و فرآوری روغن از نظر شیمیایی تغییر می کنند و بیشتر در غذاهای فرآوری شده، بسته بندی و آماده یافت می شوند. از آنجا که هضم آن توسط بدن و پردازش آن توسط کبد بسیار سخت است، به طور کامل در بدن ذخیره شده و مانع کاهش وزن می شوند. حتی محصولاتی که برچسب فاقد چربی های ترانس دارند، باز هم به مقدار کمی این سموم را دارند.

پیشنهاد برنافیت: آیا چربی ها دشمن درجه یک سلامتی هستند؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

5- نوشابه، حتی انواع رژیمی آن

نوشابه، یکی از موانع کاهش وزن است. نوشابه هیچ ارزش غذایی و اثر مثبتی بر روی بدن ندارد. این ماده سرشار از رنگ های مصنوعی، نگه دارنده قند و شیرین کننده های مصنوعی است. نوشابه های رژیمی از نوشابه های معمولی بدتر هم هستند، زیرا علاوه بر اسیدی بودن حاوی اسپارتیم می باشند که برای سلامت بسیار مضر است. از نوشیدن نوشابه ها به شدت خودداری کنید، اگر دلتان یک نوشیدنی گازدار می خواهد تنها کافیست آب یک میوه مثل انار را به کمی آب گازدار اضافه کنید. ماهیت اسیدی کنندگی نوشابه موجب سر درد، اختلالات درد و غیره می شود.

پیشنهاد برنافیت: بدترین غذاهایی که موجب چاقی می شوند

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

6- قند و شکر

قندی که ما به بدن خود وارد می کنیم، یکی از بدترین مواد است و بیماری هایی چون فشار خون، کلسترول، بیماری قلبی، افزایش وزن، دیابت و بلوغ زود رس را به همراه دارد. از تمام موادی که دارای پسوند- اوز- است، مثل گلوکوز، دکستروز و مالتوز بپرهیزید و به جای آن عسل خالص پاستوریزه نشده، شربت افر خالص، نکتار آگاو یا گیاه استویا استفاده کنید. حتی چند قاشق کوچک شکر، سیستم ایمنی شما را برای 4 تا 6 ساعت سرکوب می کند. با کاهش مصرف شکر، نه تنها می توانید وزن خود را کاهش دهید، بلکه سیستم ایمنی شما نیز بازیابی می شود.
[box type="note"]بسیاری از ما می دانیم که مصرف شکر و قند مضر است، اما ترک آن نیز کار بسیار سختی است. در اینجا به تجربیات چندین نفر در مورد محدود کردن مصرف شکر اشاره شده است. [/box]

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

7- حساسیت های غذایی مشکوک

وقتی صحبت از حساسیت های غذایی می شود، همه به آب ریزش بینی، خارش چشم ها و آلرژن های محیطی دیگر فکر می کنند، اما علائم این مشکل شامل افزایش وزن و نفخ شکم است. تورم بافت ها یا نفخ، علامت شایعی است که به خوردن غذاهای حساسیت زا مربوط می شوند.

قطع مصرف این مواد غذایی در برخی از افراد منجر به کاهش وزن می شود. برخی از مواد غذایی که باعث ایجاد حساسیت در بدن می شود شامل گندم، محصولات لبنی، ذرت و فرآورده های آن، سویا، قهوه یا کافئین، گوشت، ماهی و غیره است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

8- قرص های رژیمی

بسیاری از محصولات رژیمی، به ویژه قرص های آن کارساز نیستند. قرص های غیرتجویزی، حاوی موادی چون فنیل تیلامین هستند که باید از مصرف آنها پرهیز کرد. این قرص ها مغز را فریب می دهند و موجب احساس سیری می شوند و فقط تا زمانی که مصرف می شوند، خوبند، اما به محض اینکه مصرف آنها قطع شود، وزنتان به سرعت بازمی گردد و حتی ممکن است از وزن اولیه تان هم بیشتر شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

9- شیک های رژیمی

نوشیدنی های رژیمی اغلب همان شیک های سرشار از پروتئین هستند که با آمینواسیدهای مختلف ساخته می شوند تا بافت های جدید ایجاد کنند، بافت های موجود را درمان کنند و عملکرد های دیگری ایجاد کنند. بسیاری از نوشیدنی های رژیمی با استفاده از آمینواسیدهایی که در طبیعت وجود ندارد، ساخته می شوند. شیک های رژیمی نه تنها جایگزین خوبی برای یک رژیم غذایی سالم محسوب نمی شوند، بلکه موجب افزایش وزن نیز می شوند.

از هرگونه پودر پروتئین که شامل پروتئین های جدا شده، پروتئین سبزیجات جدا شده یا پروتئین سویای جدا شده است، بپرهیزید. چرا که این مواد ناسالم مشکلات زیادی برای سلامتی افراد ایجاد می کند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

10- مونو سدیم گلوتامات

پودرهای پروتئین و شیک ها، تنها مخفیگاه آمینواسیدهای جدا شده نیستند. هر چیزی که حاوی مونو سدیم گلوتامات باشد، مضر است. این ماده نه تنها موجب افزایش وزن و گرسنگی می شود، بلکه یک نوروتوکسین محسوب می شود؛ سمی که دارای آثار مخرّب بر روی مغز و سیستم عصبی است. حذف مونو سدیم گلوتامات، علاوه بر کاهش وزن دارای اثرات زیادی می باشد، چرا که این ماده موجب اختلالات رفتاری، سردرد، میگرن، اختلالات اضطراب، اختلال بیش فعالی، کمبود توجه، افسردگی، اوتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر می شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

11- آفت کش ها و فلزات سنگین

توکسین های رایجی که در غذا، طبیعت، محصولات مراقبت شخصی و محصولات دیگر یافت می شود، موجب چربی سوزی طبیعی بدن شما با ایجاد اختلال در آنزیم های درگیر در متابولیسم می شوند. این سموم مضر، شامل فلزات سنگین و آفت کش ها می باشند.

از مصرف آفت کش ها در مزرعه و حشره کش ها در خانه ی خود، خودداری کنید. تا جایی که می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید، به ویژه در مورد میوه هایی همچون هلو، سیب، فلفل، کرفس، توت فرنگی، گیلاس، کاهو، انگور، گلابی، اسفناج و سیب زمینی. با حذف آفت کش ها از منزل، خطر بیماری های مغزی همچون پارکینسون را کاهش دهید.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

12- آرد سفید

طبق مطالعات، افرادی که روزانه 3 تا 4 وعده از غذاهای تهیه شده با آرد سفید (همچون نان سفید، نان گندم، مافین، پنکیک، کلوچه و کیک) استفاده می کنند، دارای دور کمر بزرگ تری از افرادی هستند که غلات کامل استفاده می کنند. 

جالب است بدانید که آنها همانند شکر سفید در بدن عمل می کنند. آنها به سرعت قند خون را بالا می برند و موجب ترشح انسولین از پانکراس شما می شوند. پانکراس عضوی در زیر دنده ها، در قسمت چپ شکم است که عمل هضم و قند خون را تنظیم می کند.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

قویترین رژیم لاغری - برنافیت دکتر کرمانی
چگونه قویترین رژیم لاغری را انتخاب کنیم؟
28 خرداد 1400
27 بازدید

همه ما فکر می کنیم برای اینکه قویترین رژیم لاغری را انتخاب کنیم، حتماً باید خودمان را از نظر تغذیه‌ای تحت فشار بگذاریم تا بتوانیم به سرعت لاغر شویم، ولی این تصور اشتباه است. در یک رژیم درست و اصولی باید تمام مواد غذایی مورد نیاز که برای سلامت عمومی بدن لازم است به آن […]

زانودرد
بهترین درمان زانو درد چیست؟

بعضی اوقات قسمت زیر کشکک زانو دردی حس می‌شود که یکی از مشکلات رایج بین افراد است و دلایل متعددی نیز دارد. در این مقاله در مورد زانو درد و مسائل مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   زانودرد چیست؟ یکی از فعال‌ترین بخش‌های بدن زانو است هنگامی که […]

رازهای افزایش قد که هر کسی باید از آن با خبر باشد

ژنتیک نقش مهمی در افزایش قد افراد ایفا می‌کند؛ هرچند، فاکتورهای دیگری مثل تغذیه و سبک زندگی نیز ممکن است تاثیرگذار باشد. به طور کلی قد یک فاکتور غیر قابل تعریف است و به والدین او بستگی دارد. اگر پدر و مادر هر دو قدشان بلند باشد، احتمالا قد کودک نیز بلند خواهد شد. درست […]

WhatsApp Image 2021 05 24 at 15.49.53 درمان یبوست
بهترین و سریع‌ترین راه درمان یبوست چیست؟

درمان یبوست همواره یکی از دغدغه‌های افرادیست که از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. یبوست در واقع همان کاهش تحرک روده است که در این حالت مدفوع خشک، سفت و دردناک می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد درمان یبوست با شما دوستان عزیز صحبت کنیم. با برنافیت دکتر کرمانی همراه باشید.   چرا یبوست می […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
83 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

فواید یوگا
فواید یوگا چیست و چرا برای همه‌ی افراد ضروری است؟
09 خرداد 1400
53 بازدید

پیش از آن که به فواید یوگا بپردازیم، باید آن را تعریف کنیم. یوگا در واقع ورزشی است که در آن  ذهن به تمرین می‌پردازد. در یوگا شما هم تمرین کنترل تنفس را دارید و هم روی تمرکز خود کار می‌کنید. بسیاری از مراکز و مدارس یوگای مربوط به خود را آموزش می‌دهند. این روش […]

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

موفقیت و انگیزه

تثبیت وزن
رژیم تثبیت وزن؛ چرا تثبیت وزن از کاهش آن سخت‌تر است؟
28 اردیبهشت 1400
4683 بازدید

پس از رسیدن به وزن مطلوب، یکی از سخت ترین کارها تثبیت وزن است. برای حفظ وزن ایده آل در طول رژیم اتخاذ یک سبک زندگی سالم، وزن کشی منظم، ورزش، استراحت کافی و یافتن یک گروه حمایت گر نقش مهمی دارند. کاهش وزن یک جاده ی دراز و پر از فراز و نشیب، پر […]

راز موفقیت در رژیم لاغری- رژیم غذایی مناسب برای لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

تغذیه

رژیم گیاهی یا وجیترینیسم - برنافیت دکتر کرمانی
اگر می‌خواهید رژیم گیاهخواری یا وجیترینیسم را انتخاب کنید، بخوانید
30 خرداد 1400
2 بازدید

رژیم گیاهخواری یا ویجیترینیسم سبکی از زندگی تغذیه‌ای است که در آن خوراکی‌ها و وعده‌های اصلی را به مواد غذایی گیاهی محدود می‌کند. البته نسبت به این مسئله نیز باید توجه داشت که گیاه‌خواری تنها یک رژیم غذایی نیست، بلکه تغییر در نوع و سبک روند تغذیه است. در این مقاله به فواید گیاهخواری و […]

رژیم غذایی مناسب برای چاقی - برنافیت دکتر کرمانی
رژیم غذایی مناسب برای چاقی؛ چه کنیم تا سالم چاق شویم؟

شاید باورتان نشود در میان همین مردمی که به دنبال رژیم لاغری و کاهش وزن هستند، عده‌ای نیز به دنبال رژیم غذایی مناسب برای چاقی هستند. برخلاف تصور عموم افزایش وزن کار ساده‌ای نیست و نیاز به ترفند دارد. اغلب مشکل افراد دارای کمبود وزن اینجاست که بی‌اشتها هستند و نمی‌توانند به راحتی افراد دیگر […]

رژیم لاغری سریع و رایگان
چطور با رژیم لاغری دکتر کرمانی، رایگان و سریع لاغر شویم؟

اولین سوال این است که رژیم لاغری چیست؟ رژیم لاغری یک روش تغذیه‌ای مناسب برای لاغر شدن است. واقعیت اینكه که همه‌ی افراد علاقه دارند، اندام ایده آلی داشته باشند. آمار عجیب این است كه روزانه میلیونها نفر در سراسر جهان  دنبال رژیم لاغری هستند تا در كوتاه ترین زمان به تناسب اندام خود برسند. […]

رژیم غذایی مناسب برای لاغری - برنافیت دکتر کرمانی
رژیم غذایی مناسب برای لاغری؛ چند راهکار ساده و ارزان برای کاهش وزن

یکی از دغدغه‌های انسان امروز، تصحیح عادت‌های اشتباه و روی آوردن به زندگی سالم است. برای اینکه زندگی سالم و وزن مناسبی داشته باشیم، باید از یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری استفاده کنیم. رژیمی که نه تنها به کاهش وزنمان کمک کند، بلکه به بدن ما نیز آسیبی نرساند. با برنافیت دکتر کرمانی همراه […]