چگونه و چه زمانی باید از ویتامین های دوران بارداری استفاده کرد؟

ویتامین دوران بارداری، مولتی ویتامینی است که برای دوران بارداری و شیردهی طراحی شده است. میزان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این مکمل ها قابل اطمینان و مناسب برای این دوران است. برخی از ویتامین های دوران بارداری ممکن است حاوی افزودنی های مربوط به این دوران همچون DHA باشند.

چرا باید از ویتامین های دوران بارداری استفاده کرد؟

ویتامین های پیش بارداری، همانند یک تور ایمنی تغذیه هستند که مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد سالم جنین را فراهم می آورند.

آنها اگر همراه با یک تغذیه ی مناسب همراه شوند، دارای آثار مفیدی خواهند بود. یکی از مزایای استفاده از ویتامین های بارداری این است که به شما کمک می کنند فولیک اسید بیشتری دریافت کنید. اگر در دوران پیش از بارداری این ویتامین ها همراه با فولیک اسید مصرف شوند، از بیماری های نقص لوله ی عصبی همچون اسپینا بیفیدا و آنانسفالی به شدت جلوگیری می کنند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81/” align=”right” target=”_blank”]در دوران بارداری چه غذاهایی باید مصرف کرد؟[/button]

چه زمانی باید از ویتامین های دوران بارداری استفاده کرد؟

بهترین زمان برای استفاده از ویتامین های پیش بارداری، چند ماه پیش از تصمیم برای بارداری است. البته زمانی که استفاده از قرص های ضد بارداری را قطع کردید و برای بارداری تصمیم واقعی گرفتید نیز زمان مناسبی برای استفاده از این قرص ها می باشد. البته نیمی از تمام بارداری ها ناخواسته هستند. به همین دلیل است که همه ی زنان باید از مولتی ویتامین و فولیک اسید استفاده کنند.

چگونه از ویتامین های دوران بارداری استفاده کنیم؟

ویتامین های دوران بارداری به شکل های مختلفی ظاهر می شوند: قرص، کپسول و حتی شربت.

برای مصرف آنها با پزشک یا مامای خود مشورت کنید. بسته به ویتامینی که انتخاب کرده اید، ممکن است نیاز به مصرف آن برای یک یا چند بار در روز داشته باشید. برای دریافت حداکثر مزایا، از دستورالعمل های داده شده بهره بگیرید. برای مثال، بسیاری از ویتامین ها وقتی با آب و شکم خالی مصرف شوند و پس از آن نیز تا یک ساعت غذا مصرف نشود، به بهترین شکل جذب بدن می شوند.

کدام ویتامین برای دروان بارداری از همه بهتر است؟

استفاده از قرص، کپسول یا شربت، یک انتخاب شخصی است. عامل تعیین کننده ی اصلی این است که بدن شما چگونه به آن پاسخ می دهد. فاکتور دیگر شامل قیمت آن است. ممکن است پزشک شما مارک خاصی را تجویز کند، اما مارک های عمومی نیز مفید هستند.

عوارض جانبی ویتامین های پیش از بارداری چه هستند؟

بسیاری از زنان بر این باورند که مکمل های ویتامین بارداری دارای عوارض جانبی هستند. آنها از این موضوع شکایت دارند که مصرف این ویتامین ها موجب یبوست و ناراحتی های شکمی در آنان می شود. این عارضه ممکن است به دلیل باردارای یا مصرف داروها باشد. کاهش دوز مصرفی آهن موجب کاهش یبوست می شود. اگر به دلیل مشکلات خاصی چون آنمی، نیاز به دوز خاصی از قرص آهن دارید، پزشک شما می تواند با ایجاد تغییر در برنامه ی غذایی یا مصرف داروها مشکل یبوست را در شما از بین ببرد.

یکی دیگر از عوارض این ویتامین ها، ایجاد حالت تهوع صبحگاهی است. برای پیشگیری از این مشکل نیز می توانید یا زمان مصرف آن را تغییر دهید و یا از مکمل دیگری استفاده کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D9%85%DA%A9%D9%85%D9%84-%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7-%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC%D8%A8-%D8%AA%D9%87%D9%88%D8%B9-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/” align=”right” target=”_blank”]چرا مکمل ویتامین ها گاهی موجب تهوع می شود؟[/button]

آیا مصرف مکمل های ویتامین بارداری ضروری است؟

برخی از مادران از مکمل های ویتامین بارداری استفاده نمی کنند و همچنان از مولتی ویتامین های پیشین خود بهره می برند. یکی از ویتامین های مهم که میزان آن در مکمل شما مهم است ویتامین A موجود در آن است. ویتامین A بیش از حد موجب نقص تولد می شود.

برخی از مادران نیز برای رهایی از عوارض جانبی مولتی ویتامین های بارداری به سراغ مولتی ویتامین های کودکان می روند. این ویتامین ها در شکل های متفاوتی وجود دارند. ویتامین های جویدنی از انواع معروف آن هستند. انواع آدامسی آنها نیز وجود دارند.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments