توضیحاتی درباره مزوتراپی

[iconbox title=”مقاله در یک نگاه” title_align=”right” content_align=”right” layout=”boxed”  align=”right” type=”vector” icon=”momizat-icon-pencil2″ icon_align_to=”title” size=”32″ icon_color=”#3e256a” ]مزوتراپی شامل تزریق میکروسکوپی عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، داروها و ویتامین ها به پوست است که برای کاهش سلولیت، کاهش وزن، بهبود چروک ها، افتادگی پوست و جوانسازی دست و گردن مفید می باشد. در طول دو تا سه جلسه درمان، پیشرفت چشمگیری را ملاحظه خواهید کرد و این نتایج، در صورتی ادامه دار خواهند بود که با ورزش و تغذیه ی درست، همراه باشند.[/iconbox]

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که شامل تزریق میکروسکوپی عصاره های طبیعی، عوامل هومئوپاتی، داروها و ویتامین ها به پوست است. این پروسه برای کاهش سلولیت، کاهش وزن، بهبود چروک ها، افتادگی و جوانسازی پوست مفید است.

درباره مزوتراپی

هر چند مزوتراپی بیشتر برای درمان طیف وسیعی از آسیب ها، بیماری ها و مشکلات به کار می رود، برای برخی از مشکلات زیبایی همچون آکنه، سلولیت، ترک خوردگی ها، زخم، چین و چروک ها و چربی ها نیز کاربرد دارد و سه فاکتوری را که در ایجاد سلولیت نقش دارند را درمان می کند. پزشک، فرمول خاصی را برای کاهش چربی در سلولیت ایجاد می کندو اختلال جریان خون و آسیب بافت همبند را بهبود می بخشد، در نتیجه سطح پوست صاف می شود. مزوتراپی سلولیت را در تمام نقاط بدن کاهش می دهد.

تفاوت مزوتراپی و لیپوساکشن

مزوتراپی سلولیت را به صورت مستقیم درمان و پوست را صاف می کند و چربی را در نواحی انتخاب شده کاهش می دهد در صورتی که در لیپوساکشن رسوبات چربی از بدن خارج نشده و این چربی ها در نواحی دیگر بدن ظاهر می شوند. هم چنین در مزوتراپی، نیازی به بیهوشی، دوره ی درمان و بستری شدن نیست. تنها ممکن است در حین درمان و تزریق احساس سوزش خفیف و یا احساسی شبیه به نیشگون گرفتن به شما دست دهد که این سوزش خفیف با بی حسی موضعی کاهش می یابد.

کاربردهای جوان کنندگی  وضد پیری 

تزریق ویتامین های زیر پوستی، موجب جوانسازی سلول ها، فعال کردن آنها و تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود. حتی می توانید برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک ها، آن را در سنین پایین تر انجام دهید. پروسه ی درمانی این روش برای گردن، دست، بازو و صورت، سالی چند بار توصیه می شود. این روش از ذخیره ی چربی در سلول ها جلوگیری می کند و موجب شکستن سلول های چربی حاضر می شود. هم چنین چربی های موضعی نظیر غبغب و چربی های پهلو را کاهش می دهد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-rf/” align=”right” target=”_blank”]با RF جوان شوید[/button]

عوارض جانبی

یکی از عوارض جانبی رایج، کبودی است که تنها یک هفته به طول می انجامد. برای افزایش سرعت درمان، می توانید روزانه از مکمل های هومئوپاتی همچون آرنیکا به صورت خوراکی یا موضعی استفاده کنید. با مصرف این مکمل، کبودی در عرض 24 تا 48 ساعت کاهش می یابد.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d9%85%d8%b2%d9%88%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%be%db%8c/” align=”right” target=”_blank”]مزایا و معایب مزو تراپی را بشناسید[/button]

محدودیت ها

محدودیت ها، بسته به شرایط درمانی متفاوت است. پیش از شروع درمان، در مورد این محدودیت ها با فرد صحبت می شود. به طور کلی، به بیماران توصیه می شود، حداقل تا 24 ساعت آرایش نکنند، حداقل 6 تا 8 ساعت پس از آن، دوش آب داغ نگیرند. غذاهای حاوی پروتئین مصرف کنند و پیش از درمان، از مصرف کافئین یا محرک های دیگر بپرهیزند.

نکته: فردی که مزوتراپی را انجام می دهد، باید متخصص و دارای گواهینامه باشد. پرستار یا دستیار پزشکی که دارای این گواهینامه نباشد، اجازه ی انجام این کار را ندارد.

زمان نتیجه

باتوجه به نوع بدن و شرایط درمانی، نتایج متفاوت خواهد بود. به طور میانگین، بیماران، نتایج چشمگیری را در دو یا سه جلسه، مشاهده خواهند کرد. در برخی از موارد، حتی ممکن است بیمار پس از یک جلسه درمان، نتایج چشمگیری مشاهده کند. اما نتایج در صورتی ادامه دار خواهند بود که با ورزش و تغذیه ی درست، همراه باشند. با این وجود و با توجه به اینکه از روند پیری نمی توان به طور قطع جلوگیری کرد، لازم است دوره درمانی هر از چندگاهی تجدید شود.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments