با اسپرم کش ها آشنا شوید

سبک زندگی

با اسپرم کش ها آشنا شوید

22 اسفند 1395
2054بازدید

اسپرم کش ها در همه جا وجود دارند. بسیاری از مواد شمیایی که ما در زندگی خود به کار می بریم، موجب از بین بردن اسپرم ها می شوند.

آیا می دانستید که حتی صندلی های باریک دوچرخه موجب اختلال نعوظ می شود و یا داروهای ضد افسردگی موجب آسیب به DNA اسپرم ها می شود؟ در ادامه ی مقاله به برخی از مواد کشنده ی اسپرم دیگر اشاره شده است.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

رسیدهای ثبت مالی

روزانه چند بار رسیدهای نقدی دریافت می کنید: رسید قهوه ی صبحگاهی، رسید پمپ بنزین، رسید فروشگاه، رسید عابر بانک، رسید سینما و غیره. مشکل اینجاست که 40 درصد از این رسیدها، حاوی مواد شیمیایی مختل کننده ی هورمون از جمله بیسفنول آ هستند که موجب ناباروری و بیماری های قلبی می شوند. طبق مطالعات، مردانی که میزان بیسفنول آ در ادرار آنها بالاتر است، میزان و کیفیت اسپرم آنها کمتر از مردان دیگر است.

روش های محافظت
در صورتی که می توانید بیشتر از رسیدهای الکترونیکی استفاده کنید. درصورتی که مجبور به گرفتن رسیدهای دستی هستید، آنها را در یک پاکت نگه دارید و از قرار دادن آن در جیب یا کیف پول که همواره با دست شما در تماس است بپرهیزید. آنها را در سطل های بازیافت نیز قرار ندهید. بیسفنول آ آنها می تواند آب و محصولات کاغذی بازیافتی را آلوده کند.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

غذاهای کنسرو شده

محققان بر این عقیده اند که بزرگترین منبع آلودگی بیسفنول آ به دلیل بسته بندی غذاها ایجاد می شود. درست است که غذاهای کنسرو شده انتخاب آسانی هستند، اما قوطی های فلزی آنها از رزین بیسفنول آ پوشیده شده که به غذاها وارد می شوند. محصولات کنسروی اسیدی مثل رب گوجه و سس نیز سرشار از بیسفنول آ می باشند.

روش های محافظت
به جای غذاهای یخ زده و کنسرو شده از غذاهای تازه و به جای خرید غذاها در قوطی های فلزی از غذاهای بسته بندی شده در ظروف شیشه ای استفاده کنید.

 

با اسپرم کش ها آشنا شوید

مواد شوینده ی سمی

فتالات موجود در صابون ها، شامپوها و مواد شوینده ی معطر یک ماده ی شیمیایی مضر است. این ماده زمانی راحت تر آزاد می شود که با آب گرم حمام ترکیب شود.

روش های محافظت
از صابون ها و شامپوهای ساده، گیاهی و بدون عطر استفاده کنید. صابون های کودکان نیز انتخاب های خوبی هستند، چرا که فاقد مواد مضری چون فتالات می باشند. برای پرده ی حمام نیز به جای پرده های وینیلی از پرده هایی با جنس کنف استفاده کنید.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

آفت کش ها

آفت کش ها برای کشتن آفت ها به کار برده می شوند. اما متاسفانه این آفت کش ها در از بین بردن آفت ها و گیاه شما تفاوتی قائل نمی شوند.

روش های محافظت
شستن میوه ها کار خوبیست، اما متاسفانه این مواد سمی تنها بر روی میوه ها نیستند، بلکه به داخل آنها نیز وارد می شوند. بنابراین بهتر است تا جایی که می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید.

 

با اسپرم کش ها آشنا شوید

صندلی های داغ ماشین

جالب است بدانید که صندلی های ماشین وقتی به وسیله ی بخاری گرم می شوند کیفیت و میزان تولید اسپرم ها را به شدت کاهش می دهند. این نکته در مورد آب داغ حمام و پدهای گرما زا نیز صدق می کند.

روش های محافظت
مشکل اصلی در اینجا گرمای مستقیم است. اگر در هنگام رانندگی احساس سرما کردید، بخاری را روشن کنید، اما اجازه دهید دمای آن در ماشین گردش داشته باشد.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

ماهی های آلوده

پلی کلرینتد بی فنیل ها گروهی از ترکیبات سمی هستند که با وجود اینکه قدغن شده اند، اما به طور گسترده ای در صنعت الکتریسیته به کار می روند. این ترکیبات اگر در محیط باقی بمانند، ممکن است توسط ماهی ها مصرف شوند و آنها را آلوده کنند.

روش های محافظت
در هنگام انتخاب ماهی ها، از انواع ارگانیک و محلی آن استفاده کنید.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

ظروف تفلون و نچسب

مواد شیمیایی به کار برده شده در ماهی تابه ها و قابلمه های نچسب، اغلب حاوی پرفلورو آلکیل اسید می باشد. طبق مطالعات، تعداد اسپرهای نرمال مردانی که غذاهای خود را در این ظروف تهیه می کنند تقریبا نصف مردان دیگر است.

روش های محافظت
ظروف نچسب خود را با فولادهای ضد زنگ، ظروف مسی و رویی جایگزین کنید. از مصرف پاپ کورن های تهیه شده در مایکروویو نیز بپرهیزید، چرا که بسته های آنها حاوی مواد شیمیایی نچسب هستند. سعی کنید آنها را خود در خانه تهیه کنید.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

حفاری گاز طبیعی

حلال بنزن طبیعی تنها موجب سرطان نمی شود، بلکه موجب از بین بردن اسپرم ها نیز می شود. مطالعه ای که در سال 2010 به چاپ رسید نشان داد که مردانی که به میزان بیشتری در معرض بنزن قرار می گیرند، اسپرم های آسیب دیده ی ژنتیکی شان بیشتر از دیگران است. این آسیب موجب نقص تولد در کودکان این افراد می شود.

حتی اگر در محیط زندگی شما بنزن وجود ندارد، باروری شما همچنان ممکن است در خطر باشد، به ویژه اگر در مکان هایی زندگی می کنید که در آنها حفاری گاز طبیعی انجام می شود. در گذشته گاز طبیعی یک منبع انرژی پاک محسوب می شد، اما در حال حاضر محققان به این نتیجه رسیده اند که شکستن گاز طبیعی هیدرولیک در ایستگاه های کمپرسور مواد سمی در هوا پخش می کنند که حاوی میزان زیادی بنزن است.

روش های محافظت
از نمایندگان منتخب خود بخواهید که بخشودگی حذف گازهای طبیعی را برای حفاظت سلامت عمومی از بین ببرند. برای ایمن ماندن از بنزن های آلوده ی سرطان زا از مصرف شمع های معطر و پاک کننده های حاوی بنزن بپرهیزید.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

مواد نگهدارنده ی سمی

پارابن ها به دلیل فعالیت های ضد میکروبی ارزان در ساخت بسیاری از لوازم آرایشی- بهداشتی، پاک کننده ها و حتی نگه دارنده ها و غذاهای فرآوری شده به کار برده می شوند. اما تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که پارابن ها نه تنها موجب سرطان سینه بلکه موجب تغییرات ژنتیکی غیرطبیعی در اسپرم ها می شوند.

روش های محافظت
در هنگام خرید محصولات آرایشی- بهداشتی انواع ارگانیک، غیر فرآوری شده و فاقد پارابن آن را انتخاب کنید.   

با اسپرم کش ها آشنا شوید

مواد ضد حریق

پلی کلرینتد بی فنیل ها که در گذشته به مواد ضد حریق معروف بودند، برای سلامت افراد بسیار مضر و خطرناک هستند. طبق مطالعات، افرادی که در معرض چنین ماده ای قرار دارند میزان اسپرم ها و سطح هورمون تیروئید آنها به شدت کاهش می یابد.

روش های محافظت
از خرید وسایل و اسباب خانه ای که حاوی این ماده ی شیمیایی است، بپرهیزید. هنگام انتخاب وسایل خانه از انواع حاوی فوم اصلاح نشده ی آن یا در صورتی که توانایی خرید آن را دارید از انواع پشم و نخ ارگانیک ضد حریق آن خریداری کنید. برای اینکه کمتر در معرض این مواد قرار گیرید، با یک جاروبرقی قوی آنها را از خانه جمع آوری کنید.

با اسپرم کش ها آشنا شوید

قندهای افزودنی

قندهای افزودنی که در انواع غذاهای فرآوری شده یافت می شوند، تاثیر زیادی بر روی از دست رفتن اسپرم ها دارند. مطالعاتی که توسط دانشمندان یوتاه انجام شد، نشان داد موش هایی که به صورت روزانه از قندهای افزودنی استفاده ی می کنند، 25 درصد بیشتر از موش های دیگر دچار مشکلات باروری می شوند. نکته ی جالب توجه اینجا بود که آنها دچار چربی یا فشار خون بالا نشدند، اما میزان مرگ و میر در آنها زیادتر بود.

روش های محافظت
قندهای افزودنی مشکلات زیادی برای بدن شما ایجاد می کنند. میزان قند مصرفی توصیه شده معادل 5 قاشق چای خوری (معادل 20 گرم) برای زنان، 9 قاشق چای خوری (معادل 36 گرم) برای مردان و 3 قاشق چای خوری (معادل 12 گرم) برای کودکان می باشد. برای روشن تر شدن این مطلب باید بدانید که یک قوطی نوشابه حاوی 12 گرم شکر و یک تکه نان غلات کامل حاوی 2 قاشق چای خوری قند افزوده است.

پیشنهاد برنافیت: چگونه مصرف شکر را محدود کنیم؟

 

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

دیابت نوع 2
علائم دیابت و تاثیر آن بر دفع ادرار
24 اردیبهشت 1400
25027 بازدید

بسیاری از مردم علائم دیابت را نادیده میگیرند و زمانی که متوجه می شوند به دیابت یا علائم پیش دیابت مبتلا هستند، شگفت زده می شوند. در حالیکه برای یک چک آپ ساده یا کمر درد و خستگی مفرط نزد پزشک می روند، با کمال تعجب خبرهای بدی در مورد بالا بودن قند خونشان را […]

عید فطر
عید فطر و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید!

عید فطر یک جشن مذهبیست که مسلمانان هر ساله در پایان ماه رمضان آن را در سراسر دنیا جشن می‌گیرند. بعد از یک ماه روزه و عبادت، مسلمانان در این روز دور هم جمع می‌شوند و نماز عید فطر را اقامه می‌کنند. آنها می‌دانند که در روز عید فطر مجاز به گرفتن روزه نیستند. با […]

لاغری سنتی
لاغری سنتی ؛ آیا با طب سنتی می‌توان لاغر شد؟

طب سنتی و لاغری سنتی در واقع همان جنبه دیگری از مسائل پزشکی ولی در دانش و علم سنتی می‌باشد که قبل از طبابت مدرن به وجود آمده است. سازمان بهداشت جهانی who طب سنتی را این‌گونه معرفی می‌کند. مجموعه‌ای از علوم و مهارت‌ها که پایه و اساس آن باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف […]

افزایش وزن بعد از عمل جراحی
معجزه لاغری شکم؛ چگونه چربی‌های شکم را نابود کنیم؟

امروزه یکی از دغدغه‌های ما مخصوصا خانم‌ها لاغری شکم و داشتن شکمی صاف و بدون برجستگی است و برای این تناسب اندام تمام تلاشمان را می‌کنیم. ورزش می‌کنیم، از داروهای گیاهی گوناگون استفاده می‌کنیم، رژیم غذایی می‌گیریم و … در این مقاله می خواهیم در مورد لاغری شکم و راه‌های گوناگون برای رسیدن به آن […]

زیبایی

چاقی صورت
بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای چاقی صورت
26 اردیبهشت 1400
9 بازدید

وقتی صورت پر و به اصطلاح چاق است، صورت جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. روش‌های متفاوتی برای پر کردن و چاقی صورت وجود دارد. همانطور که می‌دانید صورت افتاده و شل نشان دهنده عدم سلامتی بدن است. در این مقاله می خواهیم در مورد روش‌های طبیعی و خانگی چاقی صورت برای شما عزیزان مطالبی […]

صاف کردن موها
انواع روش های صاف کردن مو کدامند؟

برای اینکه موهای خود را صاف کنیم روش های متفاوتی وجود دارد، که شامل روشهای دائمی و نیمه دائمی شیمیایی و غیرشیمیایی می‌شود. در این مقاله به انواع روشهای صاف کردن مو، بهترین روش صافی، تفاوت کراتینه با صافی مو و همچنین مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو اشاره می‌کنیم. برای صافی مو روش‌های دائمی […]

رفع تیرگی زانو
بهترین روش برای رفع تیرگی زانو

اگر رنگ آرنج و زانوهایتان نسبت به جاهای دیگربدنتان تیره تر است و اگر شلوارک یا بلوز آستین کوتاه میپوشید و تیرگی زانو یا آرنجتان توجه شما را جلب میکند نگران نباشید و تا پایان مقاله ما را همراهی کنید. تیرگی زانو معمولا به دلیل تجمع سلولهای مرده پوست و جمع شدن بیش از حد […]

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در واقع همان مرتب کردن یا آرایش ناخن است که به روشهای مختلف صورت می‌گیرد. در این مقاله در مورد فرنچ ناخن به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنید . کلمه فرنچ در واقع همان معنی فرانسوی را دارد و فرنچ ناخن یعنی آرایش ناخن به روش فرانسوی. با برنافیت همراه باشید. اکثر مردم […]

ورزش و تناسب اندام

بهترین تمرین ورزشی برای رهایی از بازو های شل و افتاده - برنافیت
3 تمرین ورزشی موثر برای رهایی از بازوهای شل و افتاده
01 فروردین 1400
1211 بازدید

پیری و افزایش وزن، دو عامل اصلی در از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و شل شدن بازو ها می باشند. همراه با یک برنامه ی غذایی سالم و ورزش به منظور کاهش وزن، تمرین های مقاومتی همچون دایموند پوش آپ، دیپ با نیمکت و کیک بک عضلات سه سر برای سفت کردن بازو بسیار […]

ورزش برای افراد لاغر
ورزش برای افراد لاغر

افراد لاغر معمولاً تمایل بدنشان به سمت سوزاندن کالری بیشتر می‌باشد. این افراد متابولیسم بدنی بالایی دارند.افراد لاغر برای اینکه بدنی عضلانی داشته باشند، برای به دست آوردن ماهیچه و افزایش وزن باید فعالیت بیشتری انجام دهند. در مقاله‌ای که پیش رو داری در مورد ورزش برای افراد لاغر با شما دوستان مسائلی را مطرح […]

ورزش برای دیسک کمر
از علائم تا بهترین ورزش‌ برای دیسک کمر

دیسک  کمر در واقع عارضه ای است که با فشار زیاد روی عضلات یا ضعیف شدن عضلات کمر در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آید. در این مقاله به درمان و معرفی چند ورزش برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. معمولاً درد در ناحیه پشت بدن و پاها بروز پیدا می‌کند. ستون فقرات ما از ۲۶ […]

ورزش گروهی- برنافیت
تاثیر ورزش گروهی در کاهش وزن سریع

یکی از مهم ترین مزایای ورزش گروهی کاهش وزن سریع است. ورزش کردن به خودی خود به همت بالایی نیاز دارد، چه برسد بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید. اگر هر روز ورزش می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید، شاید دلیل آن این باشد که به تنهایی ورزش می کنید. امروز برنافیت […]

موفقیت و انگیزه

راز موفقیت در رژیم لاغری
راز موفقیت در رژیم لاغری کدام است؟
31 فروردین 1400
65 بازدید

خیلی از افراد دوست دارند رژیم لاغری بگیرند و به سایز و وزن ایده آل خود برسند ولی همه در این راه موفق نمی شوند. کم نیستند افرادی که در میانه‌ی راه از  وضعیت موجود خسته شده و کار را نیمه تمام رها می‌کنند. راز موفقیت در رژیم لاغری مسائل مهمی در کاهش وزن و […]

لاغری با قانون جذب
لاغری با قانون جذب ؛ حقیقت یا دروغ؟

آیا می‌توان با قانون جذب به لاغری مورد نظر رسید؟ آیا این مسئله واقعیت دارد؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لاغری با قانون جذب با  شما عزیزان صحبت کنیم .تا پایان مقاله با برنافیت همراه باشید. قانون جذب چیست؟ امروزه اعتقاد بر این است که با قانون جذب می‌توانیم به خواسته‌های مختلف خود […]

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تغذیه

چالش کاهش وزن- برنامه غذایی چاقی
برنامه غذایی چاقی رایگان به همراه معرفی رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی
17 اردیبهشت 1400
27 بازدید

برخلاف خیلی از افراد که به دنبال رو‌ش‌هایی برای لاغری سریع هستند، عده‌ای نیز به دنبال برنامه غذایی چاقی می‌گردند که چند کیلو به وزنشان اضافه کنند تا لباس‌های مورد علاقه‌شان را بپوشند. جالب است بدانید که خلاف تصور عموم، افزایش وزن بسیار سخت‌تر از کاهش وزن است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد عوامل […]

رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان
رژیم لاغری سریع ده روزه رایگان

اکنون وقت آن رسیده که همت کنیم و تغییر در خودمان را آغاز کنیم و از سرزمین چاقی و اضافه وزن که پر است از افسردگی و بیماری و نگرانی به سمت سرزمین زیبای لاغری که سرشار از سلامتی و شادابی است کوچ کنیم. این رویای همه افرادی است که وزن اضافه دارند و آرزو […]

رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا
در رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا چه چیزهایی را باید رعایت کرد؟

  در این مقاله قصد داریم در مورد رژیم غذایی برای پرولاکتین بالا برای شما عزیزان توضیحاتی ارائه کنیم پس تا پایان مقاله با برنافیت دکتر کرمانی همراه ما باشید.   پرولاکتین چیست؟ پرولاکتین یکی از هورمونها در بدن انسان است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و به آن لاکتوژنیک می گویند. زمانی […]

لاغری برای افراد سرد مزاج
لاغری برای افراد سرد مزاج؛ افراد سرد مزاج برای کاهش وزن چه بخورند؟

افراد با طبع سرد وسودایی معمولا لاغر هستند و کف دست و پایشان عرق میکند .در این مورد در مورد افراد سرد مزاج با شما دوستان صحبت خواهیم کرد. افراد با طبیعت سودا یا سرد مزاج معمولا افرادی حساس و وسواسی هستند. اکثرا حافظه ضعیفی دارند و در بعضی موارد چندین بار عقیده خود را […]