این اشتباهات در اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

شاید سال های زیادی است که پوست خود را اصلاح می کنید اما این بدان معنی نیست که شما این کار را به درستی انجام می دهید. حتی اگر در استفاده از تیغ مهارت زیادی داشته باشید، سوزش، شکاف، پارگی و موهای زیر پوستی بسیار شایع است. در این مقاله به اشتباهاتی که متخصصان پوست در مورد اصلاح بدن به آنها اشاره می کنند توجه کنید.

استفاده از ژیلت روی پوست خشک

این اشتباهات در اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

اصلاح روی پوست خشک، هرگز! گرچه این کار موجب صرفه جویی در زمان می شود، اما برجستگی های کوچک قرمزی بر جای می گذارد که چند روز طول می کشد. یک متخصص پوست می گوید: ژل ها و خمیرهای اصلاح برای این ساخته شده اند که موجب سر خوردن تیغ بر روی پوست، بدون هیچ آسیبی شوند. بدون شک بدون آنها پوست خود را زخمی، پاره و یا متورم خواهید کرد. خیلی بد است نه؟ حتی استفاده از آب خالی بهتر از اصلاح بر روی پوست خشک است.

استفاده از تیغ یکبار مصرف بیش از یک هفته

این اشتباهات مربوط به اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

این مسئله جدی است. اگر هر روز اصلاح می کنید، باید هفته ای یک بار تیغ خود را دور بیاندازید. تیغ های کند علاوه بر اینکه ایجاد تورم، پارگی و یا جراحت در پوست می کنند، حاوی باکتری هایی هستند که موجب عفونت می شوند. اگر می خواهید از این آسیب ها به پوست خود جلوگیری کنید، به تعداد روزهایی که از ژیلت استفاده کرده اید توجه کنید. یک روش خوب برای این کار این است که هرگاه احساس کردید ژیلت پوست شما را می کشد، آن را دور بیاندازید.

اصلاح بدن بر خلاف جهت رویش مو

این اشتباهات مربوط به اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

ممکن است با این کار تیغ شما تماس بهتری با پوستتان پیدا کند، اما موجب درد نیز می شود. این کار به جای اینکه انتهای مو را به سمت بیرون بیاورد، آن را به درون پوست شما می کشد. به خصوص افرادی که دارای پوستی حساس می باشند بهتر است ژیلت را تنها در جهت پوست به کار ببرند. اگر در هنگام اصلاح، به پوست خود آسیب می زنید یا موهای زیر پوستی دارید بهتر است قبل از این کار یک ژل یا سرم استفاده کنید.

اصلاح بدن با سرعت خیلی زیاد

این اشتباهات در اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

وقتی اصلاح بدن را به سرعت انجام می دهید، احتمال بیشتری دارد که پوست خود را زخمی و یا متورم کنید. بهتر است به جای این کار، ژیلت را به آرامی روی پوست خود بکشید. اگر پوستتان زخم شود، خون زیادی از شما می رود. بهترین کار این است که آن نقطه را فشار دهید تا خون بند بیاید. اگر نقطه ای از بدنتان را زخمی کرده اید و برای بیرون رفتن عجله دارید، یک داروی قابض روی زخم خود بگذارید تا خون بند بیاید و سپس کمی ضد عرق روی آن بمالید.

فشار زیاد بر روی پوست به هنگام اصلاح بدن

این اشتباهات مربوط به اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

هنگام فشار دادن ژیلت بر روی پوست باید بدانید حتی فشار کم نیزبرای پوست زیاد محسوب می شود. هر چه بیشتر بر روی پوست فشار بیاورید، پوست شما ناهموارتر خواهد شد. چرا که شما با این کار، روی پوست خود فرورفتگی هایی ایجاد می کنید. بسیاری از ژیلت های چند لبه، زیر پوست را نیز اصلاح می کنند که اگر زیاد روی پوست فشار داده شوند، موجب ایجاد موهای زیر پوستی و عفونت می شوند.

عدم استفاده از لایه بردار

این اشتباهات مربوط به اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

برای پیش گیری از آسیب تیغ به پوست، باید از یک لایه بردار استفاده کنید. این کار سلول های مرده ی پوست را از بین می برد و ژیلت شما به آسانی روی پوستتان سر می خورد. من همیشه پاک کننده ی بدن فرست اید بیوتی (first aid beauty) را همراه با متمم های اصلاح بدن به بیماران خود توصیه می کنم. این پاک کننده نه تنها لایه بردار است بلکه پوست را پاک و مرطوب می کند.

عدم استفاده از مرطوب کننده پس از اصلاح بدن

این اشتباهات مربوط به اصلاح بدن ، به پوست شما آسیب می رساند

یک متخصص پوست می گوید: بهتر است به محض اینکه از زیر دوش بیرون می آیید سریع به پوست خود مرطوب کننده بزنید، چرا که استفاده از مرطوب کننده وقتی که پوست هنوز رطوبت دارد موجب عدم آسیب به پوست می شود. اگر این مرحله را فراموش کنید، لایه های بیرونی پوست شما خشک شده و به دلیل استفاده از لایه بردار و ژیلت، رطوبت خود را از دست می دهد.  متخصصان پوست برای کاهش تورم و قرمزی پوست توصیه می کنند از یک روغن بدن مرطوب کننده استفاده کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments