آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

چه برای صرف غذا به رستوران دعوت شده باشید، چه به یک میهمانی رفته باشید، آدابی هست که همواره باید آن را رعایت کنید. این آداب غذا خوردن در ادامه بیان شده اند.

آداب غذا خوردن: هنگام غذا خوردن صحبت نکنید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

حتی یک بار هم که شده، از خود در هنگام غذا خوردن و صحبت کردن فیلم بگیرید. نگاه کردن به خود در حال غذا خوردن به شما کمک می کند که خود را از بیرون بنگرید و ببینید چه نکات بدی در غذا خوردن شماست که باید آن را ترک کنید.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%85-%D8%AA%D8%B1-%D8%BA%D8%B0%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86/” align=”right” target=”_blank”]راه های آسان برای کم تر غذا خوردن[/button]

آداب غذا خوردن: از دستمال سفره استفاده کنید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

به خاطر داشته باشید که دستمال سفره برای شما تهیه شده است. برای اینکه غذا یا سس را روی صورت یا شلوار خود نریزید. حتی می توانید باقی مانده های غذا را بر روی آنها ریخته، به راحتی تا کرده و دور بریزید.

آداب غذا خوردن: به سرعت شروع به غذا خوردن نکنید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

بهتر است، 20 دقیقه دیرتر از دیگران غذا بخورید تا اینکه 5 دقیقه زودتر از آنها شروع به غذا خوردن کنید. افراد و موقعیت های مختلف، آداب گوناگونی دارند. اما رسم ادب این است که تا همه بر سر سفره حاضر نشده و میزبان قاشق خود را برنداشته، شروع به خوردن غذا نکنید.

آداب غذا خوردن: ظروف را به ترتیب بگذارید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

به طور کلی بهتر است ترتیب قرار دادن ظروف به این شکل باشد: چنگال در سمت چپ، یک بشقاب در وسط، سپس یک چاقو و در آخر یک قاشق در سمت راست.

آداب غذا خوردن: تنها از ظروفی استفاده کنید که به آنها نیاز دارید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

ظروف غذا خوری زیادی بر روی میز هست که ممکن است همه ی آنها در یک وعده ی غذایی کاربرد نداشته باشد. بهتر است تنها از ظروفی استفاده کنید که به کارتان می آید. این کار موجب می شود که ظروف زیادی کثیف نشوند.

آداب غذا خوردن: میزبان را دنبال کنید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

اگر نمی دانید دقیقا در میهمانی ها چه کاری باید انجام دهید، تنها کافیست میزبان را دنبال کنید. این کار شما را با آداب میهمانی میزبان هماهنگ میسازد.

آداب غذا خوردن: برای گفت و گوی خود زمان تعیین کنید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

اگر درست در زمانی که لقمه در دهان خود گذاشتید، فردی با شما صحبت کرد، به آرامی لبخند بزنید (البته با لب های بسته) و سپس با حرکات دست منظور خود را برسانید. به هیچ وجه در قورت دادن لقمه عجله نکنید، چرا که این کار همه چیز را خراب تر می کند.

پیشنهاد برنافیت: [button color=”orange2″ link=”http://bornafit.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AD%D8%AC%D9%85-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C/” align=”right” target=”_blank”]راهکارهایی برای کنترل حجم مواد غذایی[/button]

آداب غذا خوردن: گوشی تلفن خود را کنار بگذارید.

آداب غذا خوردن که همواره باید رعایت کرد

این موضوع یک مسئله ی بسیار واضح است، تنها زمانی می توانید گوشی خود را در هنگام غذا با خود همراه داشته باشید که یک قرار کاری دارید. البته همچنان نباید مدام به آن نگاه کنید. به طور کلی، اگر با افرادی که به آنها اهمیت می دهید، در یک موقعیت اجتماعی خاص هستید، سعی کنید حتی الامکان گوشی خود را کنار بگذارید. البته هر فردی ممکن است نیاز به چک کردن گوشی یا پاسخ دادن به آن باشد، تنها در همین مورد از جمع خارج شوید و به تلفن خود پاسخ دهید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

می‌خوای ثابت کنی که می‌تونی به وزن ایده آلت برسی ؟

اصولی و تخصصی ترین برنامه رژیم غذایی رو از برنافیت دریافت کن کنارت هستیم تا سریع تر لباسی که دوست داری رو بپوشی

از همین الان شروع کن تا زودتر به هدفت برسی!
5/5

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

جدیدترین مقالات

همه مقالات
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments