12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

تغذیه

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

22 فروردین 1396
1036بازدید

برخی از غذاها علاوه بر اینکه مانع کاهش وزن می شوند آثار مضری بر روی سایز کمر و شکم شما دارند. در ادامه ی مقاله به این غذاها اشاره شده و دلیل اینکه چرا باید از این مواد غذایی پرهیز کرد، بیان شده است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

1- شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت، قندی است که از ذرت به دست می آید و به هیچ وجه جزء غذاهای سالم محسوب نمی شود. از آنجا که بر روی ذرت به طور کامل اصلاح ژنتیکی انجام می شود، ضرر آن چند برابر می شود. این فروکتوز به سرعت در بدن به ذخیره های چربی تبدیل می شود. با حذف این ماده ی غذایی علاوه بر کاهش وزن می توانید قند خون و تری گلیسیرید را کاهش دهید که فاکتورهای مهمی در سلامت قلب و عروق محسوب می شوند.

پیشنهاد برنافیت: آیا شربت ذرت با فروکتوز بالا موجب چاق شدن شما می شود؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

2- اسپلندا

طبق مطالعات جدیدی که در دانشگاه دوک انجام شد، سوکرالوز توسط سلول های چربی جذب می شود، مانع از کاهش وزن بدن شده و میزان باکتری های مفید را تا 50 درصد کاهش می دهد. بدتر از همه این است که سوکرالوز، یکی از شیرین کننده های اصلی در غذاها و نوشیدنی های فاقد قند و رژیمی محسوب می شود. از خرید و مصرف هر گونه ماده ی غذایی که دارای برچسب سوکرالوز باشد، بپرهیزید. مصرف آب های طعم دار، نوشابه و شربت قهوه نیز گزینه های سالمی محسوب نمی شوند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

3- اسپرتیم

اسپرتیم برای اینکه تمام سوابق بد خود را پنهان کند، از نام های جدیدی همچون نئوتام و آمینو سوئیت استفاده کرده است. شاید این نام های جدید، خوشایند به نظر برسند، اما ترکیبات شیمیایی اسپارتیک اسید، فنیلالانین و متانول به همان اندازه ی قبل مضر هستند. انسان ها، هیچ آنزیمی در بدن خود برای شکستن متانول ندارند، بنابراین به فرمالدئید که یک ماده ی سرطان زاست، تبدیل می شوند. در نهایت آنها به فرمیک اسید یا فرمات تبدیل می شوند که به طرز عجیبی بدن را اسیدی می کند.

از محصولاتی که برچسب رژیمی و فاقد قند دارند، بپرهیزید، چرا که حاوی اسپرتیم می باشند. این مواد شامل نوشابه ی رژیمی، شربت قهوه ی فاقد شکر، کلوچه های بدون قند و غیره می باشند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

4- چربی های ترانس

حتما تاکنون چیزهایی در مورد چربی های ترانس شنیده اید. چربی های ترانس، چربی هایی هستند که در طول ساخت و فرآوری روغن از نظر شیمیایی تغییر می کنند و بیشتر در غذاهای فرآوری شده، بسته بندی و آماده یافت می شوند. از آنجا که هضم آن توسط بدن و پردازش آن توسط کبد بسیار سخت است، به طور کامل در بدن ذخیره شده و مانع کاهش وزن می شوند. حتی محصولاتی که برچسب فاقد چربی های ترانس دارند، باز هم به مقدار کمی این سموم را دارند.

پیشنهاد برنافیت: آیا چربی ها دشمن درجه یک سلامتی هستند؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

5- نوشابه، حتی انواع رژیمی آن

نوشابه، یکی از موانع کاهش وزن است. نوشابه هیچ ارزش غذایی و اثر مثبتی بر روی بدن ندارد. این ماده سرشار از رنگ های مصنوعی، نگه دارنده قند و شیرین کننده های مصنوعی است. نوشابه های رژیمی از نوشابه های معمولی بدتر هم هستند، زیرا علاوه بر اسیدی بودن حاوی اسپارتیم می باشند که برای سلامت بسیار مضر است. از نوشیدن نوشابه ها به شدت خودداری کنید، اگر دلتان یک نوشیدنی گازدار می خواهد تنها کافیست آب یک میوه مثل انار را به کمی آب گازدار اضافه کنید. ماهیت اسیدی کنندگی نوشابه موجب سر درد، اختلالات درد و غیره می شود.

پیشنهاد برنافیت: بدترین غذاهایی که موجب چاقی می شوند

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

6- قند و شکر

قندی که ما به بدن خود وارد می کنیم، یکی از بدترین مواد است و بیماری هایی چون فشار خون، کلسترول، بیماری قلبی، افزایش وزن، دیابت و بلوغ زود رس را به همراه دارد. از تمام موادی که دارای پسوند- اوز- است، مثل گلوکوز، دکستروز و مالتوز بپرهیزید و به جای آن عسل خالص پاستوریزه نشده، شربت افر خالص، نکتار آگاو یا گیاه استویا استفاده کنید. حتی چند قاشق کوچک شکر، سیستم ایمنی شما را برای 4 تا 6 ساعت سرکوب می کند. با کاهش مصرف شکر، نه تنها می توانید وزن خود را کاهش دهید، بلکه سیستم ایمنی شما نیز بازیابی می شود.
[box type="note"]بسیاری از ما می دانیم که مصرف شکر و قند مضر است، اما ترک آن نیز کار بسیار سختی است. در اینجا به تجربیات چندین نفر در مورد محدود کردن مصرف شکر اشاره شده است. [/box]

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

7- حساسیت های غذایی مشکوک

وقتی صحبت از حساسیت های غذایی می شود، همه به آب ریزش بینی، خارش چشم ها و آلرژن های محیطی دیگر فکر می کنند، اما علائم این مشکل شامل افزایش وزن و نفخ شکم است. تورم بافت ها یا نفخ، علامت شایعی است که به خوردن غذاهای حساسیت زا مربوط می شوند.

قطع مصرف این مواد غذایی در برخی از افراد منجر به کاهش وزن می شود. برخی از مواد غذایی که باعث ایجاد حساسیت در بدن می شود شامل گندم، محصولات لبنی، ذرت و فرآورده های آن، سویا، قهوه یا کافئین، گوشت، ماهی و غیره است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

8- قرص های رژیمی

بسیاری از محصولات رژیمی، به ویژه قرص های آن کارساز نیستند. قرص های غیرتجویزی، حاوی موادی چون فنیل تیلامین هستند که باید از مصرف آنها پرهیز کرد. این قرص ها مغز را فریب می دهند و موجب احساس سیری می شوند و فقط تا زمانی که مصرف می شوند، خوبند، اما به محض اینکه مصرف آنها قطع شود، وزنتان به سرعت بازمی گردد و حتی ممکن است از وزن اولیه تان هم بیشتر شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

9- شیک های رژیمی

نوشیدنی های رژیمی اغلب همان شیک های سرشار از پروتئین هستند که با آمینواسیدهای مختلف ساخته می شوند تا بافت های جدید ایجاد کنند، بافت های موجود را درمان کنند و عملکرد های دیگری ایجاد کنند. بسیاری از نوشیدنی های رژیمی با استفاده از آمینواسیدهایی که در طبیعت وجود ندارد، ساخته می شوند. شیک های رژیمی نه تنها جایگزین خوبی برای یک رژیم غذایی سالم محسوب نمی شوند، بلکه موجب افزایش وزن نیز می شوند.

از هرگونه پودر پروتئین که شامل پروتئین های جدا شده، پروتئین سبزیجات جدا شده یا پروتئین سویای جدا شده است، بپرهیزید. چرا که این مواد ناسالم مشکلات زیادی برای سلامتی افراد ایجاد می کند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

10- مونو سدیم گلوتامات

پودرهای پروتئین و شیک ها، تنها مخفیگاه آمینواسیدهای جدا شده نیستند. هر چیزی که حاوی مونو سدیم گلوتامات باشد، مضر است. این ماده نه تنها موجب افزایش وزن و گرسنگی می شود، بلکه یک نوروتوکسین محسوب می شود؛ سمی که دارای آثار مخرّب بر روی مغز و سیستم عصبی است. حذف مونو سدیم گلوتامات، علاوه بر کاهش وزن دارای اثرات زیادی می باشد، چرا که این ماده موجب اختلالات رفتاری، سردرد، میگرن، اختلالات اضطراب، اختلال بیش فعالی، کمبود توجه، افسردگی، اوتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر می شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

11- آفت کش ها و فلزات سنگین

توکسین های رایجی که در غذا، طبیعت، محصولات مراقبت شخصی و محصولات دیگر یافت می شود، موجب چربی سوزی طبیعی بدن شما با ایجاد اختلال در آنزیم های درگیر در متابولیسم می شوند. این سموم مضر، شامل فلزات سنگین و آفت کش ها می باشند.

از مصرف آفت کش ها در مزرعه و حشره کش ها در خانه ی خود، خودداری کنید. تا جایی که می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید، به ویژه در مورد میوه هایی همچون هلو، سیب، فلفل، کرفس، توت فرنگی، گیلاس، کاهو، انگور، گلابی، اسفناج و سیب زمینی. با حذف آفت کش ها از منزل، خطر بیماری های مغزی همچون پارکینسون را کاهش دهید.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

12- آرد سفید

طبق مطالعات، افرادی که روزانه 3 تا 4 وعده از غذاهای تهیه شده با آرد سفید (همچون نان سفید، نان گندم، مافین، پنکیک، کلوچه و کیک) استفاده می کنند، دارای دور کمر بزرگ تری از افرادی هستند که غلات کامل استفاده می کنند. 

جالب است بدانید که آنها همانند شکر سفید در بدن عمل می کنند. آنها به سرعت قند خون را بالا می برند و موجب ترشح انسولین از پانکراس شما می شوند. پانکراس عضوی در زیر دنده ها، در قسمت چپ شکم است که عمل هضم و قند خون را تنظیم می کند.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

کادوی ولنتاین
کادوی ولنتاین ؛ چرا ولنتاین به هم شکلات، خرس و کارت هدیه می دهند؟
24 بهمن 1398
492 بازدید

14 فوریه معادل 25 بهمن هر سال، روز ولنتاین یا روز عشاق است که در سرتاسر جهان برگذار می شود. بسیاری از افراد در این روز به یکدیگر عطر، خمیر ریش، بادکنک و خرس قرمز هدیه می دهند. این هدیه ها، سنتی هستند. اما در میان این کادوها، شکلات از جایگاه ویژه ای برخوردار است. […]

کویتیشن اولتراسونیک - کویتیشن- لاغری موضعی- برنافیت
کویتیشن ، بهترین راه برای از بین رفتن چربی های شکم و پهلو

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شوید؟ قطعا جواب شما مثبت است. احتمالا ورزش و رژیم هم هیچکدام آنطور که باید به شما برای رفع این چربی ها کمکی نکرده اند. پس چاره چیست؟ چگونه باید از شر این چربی های مزاحم خلاص […]

میوه های مناسب برای دیابتی ها
میوه های مناسب برای دیابتی ها ؛ دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟

دیابت دارید؟ نگران شاخص گلیسمی بالای میوه ها هستید؟ و یا به دنبال میوه های مناسب برای دیابتی ها هستید؟ نگران نباشید. ما در برنافیت قصد داریم میوه هایی به شما معرفی کنیم که بدون نگرانی در مورد قند آنها می توانید میل کنید.   رژیم غذایی دیابتی ها اگر دیابت دارید، لازم نیست تمام […]

افزایش رشد قد کودکان
غذاهایی که به افزایش رشد قد کودکان کمک می کنند؟

ژنتیک 80 درصد قد افراد را تعیین می کند. هرچند، فاکتورهای محیطی (مثل تغذیه و سبک زندگی) نیز ممکن است بر روی قد افراد در سنین رشد تاثیر بگذارد. درست است که ما نمی توانیم کاری در مورد ژن ها بکنیم، اما می توانیم با تغذیه ی صحیح رشد کودکان خود را آسان تر کنیم. […]

زیبایی

از بین بردن چین و چروک دور دهان
بهترین روش برای از بین بردن چین و چروک دور دهان چیست؟
17 بهمن 1398
395 بازدید

آیا تا به حال به چین و چروک دور دهان خود توجه کرده اید؟ شما تنها نیستید. چین و چروک دور دهان به خصوص در زنان در سنین خاصی کاملا طبیعی هستند. اما این بدان معنا نیست که شما باید با آنها کنار بیایید. خوشبتانه روش های آسان و موثری برای رهایی از این چین […]

جدیدترین مدل موهای زمستانی
جدیدترین مدل موهای زمستانی که می توانید امتحان کنید

هیچ چیز حتی زمستان نمی تواند ما را از پرداختن به چهره های جدید و مدل موهای زیبا بازدارد. در زمستان امسال ترندهایی می توانید پیدا کنید که زیبایی و استایل شما را زیباتر و متفاوت تر از قبل کند. مدل موهای زمستانی امسال شامل موهای کوتاه، لییر، باب، فر و چتری هستند. امروز برنافیت […]

رنگ موهای زمستانی
با رنگ موهای زمستانی بیشتر آشنا شوید

زمستان بهترین فصلی است که می توانید بوت های بالای زانو و کت های شیک خود را به نمایش بگذارید، اما علاوه بر آن بهترین فصل برای رنگ موهای جدید است. شاید به الگو از عکس های اینستایی تون رنگ های آبی، بژ و سفید در ذهن شما باشد، اما این رنگ موهای زمستانی نیز […]

روغن آلوئه ورا چیست و چه کاربردهایی در زیبایی دارد؟

روغن آلوئه ورا یکی از اصلی ترین بخش های زیبایی در بسیاری از فرهنگ ها بوده است. امروز برنافیت میخواهد کمی درباره آن صحبت کند و از فواید بی نظیر آن در صافی، جوانی، پاکسازی و دفع نیش حشرات از پوست بگوید تا تاثیرش در بلندی و رفع شوره ها بگوید. مصرف روغن آلوئه ورا […]

ورزش و تناسب اندام

تمرین ورزشی مخصوص باسن و ران ها
10 دقیقه تمرین ورزشی مخصوص باسن و ران ها
30 بهمن 1398
1177 بازدید

خوش فرمی باسن و ران ها تاثیر زیادی بر روی زیبایی آنها و به طور کلی تناسب اندام دارد. این دو عضو از بدن از جمله اعضایی هستند که با افزایش وزن و بارداری شکل خود را از دست می دهند و دچار چربی های اضافه می شوند. تمرین های اسکات، کار با دمبل و […]

کاهش وزن با دویدن
کاهش وزن با دویدن ؛ چگونه با دویدن وزن کم کنیم؟

یکی از بهترین ورزش های هوازی برای کاهش وزن، دویدن یا پیاده روی تند است. اگر این ورزش مفرح را درست انجام دهید، نه تنها به کاهش وزن بلکه به تناسب اندام خود کمک می کنید. برنافیت امروز قصد دارد شما را به چالش بکشاند و با تمرین های ورزشی تناسب اندام شما را تضمین […]

کاهش درد شانه
سه حرکت ورزشی اساسی برای کاهش درد شانه

شانه یکی از اعضای بدن است که در بسیاری از حرکات مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین درد شانه ها کاملا بدیهی است. کارهایی که روزانه انجام می دهیم، شانه های ما را به شدت درگیر می کنند. برخی از حرکات کششی برای کاهش این دردها بسیار مفید هستند، اما ورزش هایی که با کتل بل […]

ورزش برای زانو درد
ورزش برای زانو درد ؛ 7 تمرین ورزشی برای افرادی که زانو درد دارند

ورزش برای زانو درد ؛ برای یک دونده در ورزش صبحگاهی هیچ چیز بهتر از بستن بند کفش ها، رفتن به سمت در و گوش دادن به موسیقی نیست. دویدن یکی از بهترین تمرین های موجود برای قلب، کمر و حتی خلق و خوی شماست. اما برای مفاصل زیاد خوب نیست. اگر مسافت پیموده شده […]

موفقیت و انگیزه

زندگی رویایی
اگر این هفت کار را انجام بدهید، زندگی رویایی شما آشکار خواهد شد
27 بهمن 1398
175522 بازدید

برای مدت زمان زیادی برای آینده زندگی می کردم. آینده ای که به من وعده داده نشده بود. فکر می کردم آنقدر زمان دارم که می توانم رویاها و خواسته هایم را سرکوب کنم تا زمانی که با ثبات تر، مستقل تر و پولدارتر شوم. حدود 5 سال پیش، پس از اینکه رابطه ام با […]

چالش تغییرات کوچک
با 10 روز چالش تغییرات کوچک موفقیت خود را در کاهش وزن تضمین کنید

شاید تصور کنید که برای رسیدن به هدف باید حتما گام های بزرگ برداشت و تغییرات شدیدی در شیوه و سبک زندگی ایجاد کرد. اما طبق بررسی محققان بسیاری از افراد موفق با همین تغییرات ساده و ناچیز توانسته اند در هر زمینه ای از جمله کاهش وزن به هدف خود برسند. این چالش تغییرات […]

استرس روز اول مدرسه
چگونه با استرس روز اول مدرسه فرزند خود مقابله کنیم؟

استرس روز اول مدرسه هم برای کودکان و هم مادران، واقعیتی ناخوشایند است. پایان شهریور اغب برای والدین سرشار از اضطراب و استرس است. اگر شما هم جزء آن دسته از مادرانی هستید که با شروع مدارس دچار دلشوره و اضطراب می شوید، تنها نیستید. در یک رای گیری نشان داده شد که این مادران […]

شکست در رژیم
اگر از شکست در رژیم خسته شده اید، حتما بخوانید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که شکست در رژیم را بارها و بارها امتحان کرده اید باید این بار از خودتان شروع کنید.  افرادی بسیار زیادی وجود دارند که پس از نگاه کردن خود در آینه تصمیم می گیرند، لاغر شوند و اندامشان را زیباتر کنند، اما در نهایت چیزی جز […]

تغذیه

عوارض جانبی رژیم کتوژنیک
از عوارض جانبی رژیم کتوژنیک چه می دانید؟
21 بهمن 1398
155 بازدید

رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که باعث می شود به سرعت وزن کم کنید، اما آثار آن چیزی بیشتر از کاهش وزن است. کالری یک رژیم غذایی کتوی معمولی از 80 درصد چربی، 15 درصد پروتئین و تنها 5 درصد کربوهیدرات تشکیل شده است. مثلا اگر روزی 2000 کالری در روز مصرف […]

تاثیر میان وعده در کاهش وزن
تاثیر میان وعده در کاهش وزن و افزایش متابولیسم

طبق چندین مطالعه در مورد تاثیر میان وعده در کاهش وزن مصرف چهار تا پنج وعده (غذا و میان وعده) در طول روز موجب کاهش خطر چاقی می شود. طبق همین مطالعات، مصرف کمتر از دو یا سه میان وعده در روز، منجر به چاقی و اضافه وزن می شود. دلیل آن هم این است […]

غذای رژیمی
معرفی چند غذای رژیمی و کم کالری با طعمی فوق العاده

همه ی ما غذاها را دوست داریم به خصوص آنهایی که جوانه های چشایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اما مشکل همه ی ما کالری غذاهاست. غذاهای رژیمی نه تنها مغذی هستند، بلکه با خیال راحت می توانید آنها را میل کنید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم چند غذای کم کالری و خوشمزه […]

رژیم کم کربوهیدرات
آیا رژیم کم کربوهیدرات گزینه ی مناسبی برای کاهش وزن است؟

در دوره ای که رژیم های شدید و کاهش وزن های سریع اوج گرفته، رژیم کم کربوهیدرات خودنمایی می کند.  طرفداران رژیم کربوهیدرات معتقدند که هیچ راه دیگری برای کاهش وزن جز محدود کردن کربوهیدرات وجود ندارد. در این رژیم، مصرف پروتئین بسیار اهمیت دارد، اما حقیقت این است که کربوهیدرات ها هم چیز بدی […]