12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

تغذیه

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

22 فروردین 1396
1265بازدید

برخی از غذاها علاوه بر اینکه مانع کاهش وزن می شوند آثار مضری بر روی سایز کمر و شکم شما دارند. در ادامه ی مقاله به این غذاها اشاره شده و دلیل اینکه چرا باید از این مواد غذایی پرهیز کرد، بیان شده است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

1- شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت، قندی است که از ذرت به دست می آید و به هیچ وجه جزء غذاهای سالم محسوب نمی شود. از آنجا که بر روی ذرت به طور کامل اصلاح ژنتیکی انجام می شود، ضرر آن چند برابر می شود. این فروکتوز به سرعت در بدن به ذخیره های چربی تبدیل می شود. با حذف این ماده ی غذایی علاوه بر کاهش وزن می توانید قند خون و تری گلیسیرید را کاهش دهید که فاکتورهای مهمی در سلامت قلب و عروق محسوب می شوند.

پیشنهاد برنافیت: آیا شربت ذرت با فروکتوز بالا موجب چاق شدن شما می شود؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

2- اسپلندا

طبق مطالعات جدیدی که در دانشگاه دوک انجام شد، سوکرالوز توسط سلول های چربی جذب می شود، مانع از کاهش وزن بدن شده و میزان باکتری های مفید را تا 50 درصد کاهش می دهد. بدتر از همه این است که سوکرالوز، یکی از شیرین کننده های اصلی در غذاها و نوشیدنی های فاقد قند و رژیمی محسوب می شود. از خرید و مصرف هر گونه ماده ی غذایی که دارای برچسب سوکرالوز باشد، بپرهیزید. مصرف آب های طعم دار، نوشابه و شربت قهوه نیز گزینه های سالمی محسوب نمی شوند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

3- اسپرتیم

اسپرتیم برای اینکه تمام سوابق بد خود را پنهان کند، از نام های جدیدی همچون نئوتام و آمینو سوئیت استفاده کرده است. شاید این نام های جدید، خوشایند به نظر برسند، اما ترکیبات شیمیایی اسپارتیک اسید، فنیلالانین و متانول به همان اندازه ی قبل مضر هستند. انسان ها، هیچ آنزیمی در بدن خود برای شکستن متانول ندارند، بنابراین به فرمالدئید که یک ماده ی سرطان زاست، تبدیل می شوند. در نهایت آنها به فرمیک اسید یا فرمات تبدیل می شوند که به طرز عجیبی بدن را اسیدی می کند.

از محصولاتی که برچسب رژیمی و فاقد قند دارند، بپرهیزید، چرا که حاوی اسپرتیم می باشند. این مواد شامل نوشابه ی رژیمی، شربت قهوه ی فاقد شکر، کلوچه های بدون قند و غیره می باشند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

4- چربی های ترانس

حتما تاکنون چیزهایی در مورد چربی های ترانس شنیده اید. چربی های ترانس، چربی هایی هستند که در طول ساخت و فرآوری روغن از نظر شیمیایی تغییر می کنند و بیشتر در غذاهای فرآوری شده، بسته بندی و آماده یافت می شوند. از آنجا که هضم آن توسط بدن و پردازش آن توسط کبد بسیار سخت است، به طور کامل در بدن ذخیره شده و مانع کاهش وزن می شوند. حتی محصولاتی که برچسب فاقد چربی های ترانس دارند، باز هم به مقدار کمی این سموم را دارند.

پیشنهاد برنافیت: آیا چربی ها دشمن درجه یک سلامتی هستند؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

5- نوشابه، حتی انواع رژیمی آن

نوشابه، یکی از موانع کاهش وزن است. نوشابه هیچ ارزش غذایی و اثر مثبتی بر روی بدن ندارد. این ماده سرشار از رنگ های مصنوعی، نگه دارنده قند و شیرین کننده های مصنوعی است. نوشابه های رژیمی از نوشابه های معمولی بدتر هم هستند، زیرا علاوه بر اسیدی بودن حاوی اسپارتیم می باشند که برای سلامت بسیار مضر است. از نوشیدن نوشابه ها به شدت خودداری کنید، اگر دلتان یک نوشیدنی گازدار می خواهد تنها کافیست آب یک میوه مثل انار را به کمی آب گازدار اضافه کنید. ماهیت اسیدی کنندگی نوشابه موجب سر درد، اختلالات درد و غیره می شود.

پیشنهاد برنافیت: بدترین غذاهایی که موجب چاقی می شوند

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

6- قند و شکر

قندی که ما به بدن خود وارد می کنیم، یکی از بدترین مواد است و بیماری هایی چون فشار خون، کلسترول، بیماری قلبی، افزایش وزن، دیابت و بلوغ زود رس را به همراه دارد. از تمام موادی که دارای پسوند- اوز- است، مثل گلوکوز، دکستروز و مالتوز بپرهیزید و به جای آن عسل خالص پاستوریزه نشده، شربت افر خالص، نکتار آگاو یا گیاه استویا استفاده کنید. حتی چند قاشق کوچک شکر، سیستم ایمنی شما را برای 4 تا 6 ساعت سرکوب می کند. با کاهش مصرف شکر، نه تنها می توانید وزن خود را کاهش دهید، بلکه سیستم ایمنی شما نیز بازیابی می شود.
[box type="note"]بسیاری از ما می دانیم که مصرف شکر و قند مضر است، اما ترک آن نیز کار بسیار سختی است. در اینجا به تجربیات چندین نفر در مورد محدود کردن مصرف شکر اشاره شده است. [/box]

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

7- حساسیت های غذایی مشکوک

وقتی صحبت از حساسیت های غذایی می شود، همه به آب ریزش بینی، خارش چشم ها و آلرژن های محیطی دیگر فکر می کنند، اما علائم این مشکل شامل افزایش وزن و نفخ شکم است. تورم بافت ها یا نفخ، علامت شایعی است که به خوردن غذاهای حساسیت زا مربوط می شوند.

قطع مصرف این مواد غذایی در برخی از افراد منجر به کاهش وزن می شود. برخی از مواد غذایی که باعث ایجاد حساسیت در بدن می شود شامل گندم، محصولات لبنی، ذرت و فرآورده های آن، سویا، قهوه یا کافئین، گوشت، ماهی و غیره است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

8- قرص های رژیمی

بسیاری از محصولات رژیمی، به ویژه قرص های آن کارساز نیستند. قرص های غیرتجویزی، حاوی موادی چون فنیل تیلامین هستند که باید از مصرف آنها پرهیز کرد. این قرص ها مغز را فریب می دهند و موجب احساس سیری می شوند و فقط تا زمانی که مصرف می شوند، خوبند، اما به محض اینکه مصرف آنها قطع شود، وزنتان به سرعت بازمی گردد و حتی ممکن است از وزن اولیه تان هم بیشتر شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

9- شیک های رژیمی

نوشیدنی های رژیمی اغلب همان شیک های سرشار از پروتئین هستند که با آمینواسیدهای مختلف ساخته می شوند تا بافت های جدید ایجاد کنند، بافت های موجود را درمان کنند و عملکرد های دیگری ایجاد کنند. بسیاری از نوشیدنی های رژیمی با استفاده از آمینواسیدهایی که در طبیعت وجود ندارد، ساخته می شوند. شیک های رژیمی نه تنها جایگزین خوبی برای یک رژیم غذایی سالم محسوب نمی شوند، بلکه موجب افزایش وزن نیز می شوند.

از هرگونه پودر پروتئین که شامل پروتئین های جدا شده، پروتئین سبزیجات جدا شده یا پروتئین سویای جدا شده است، بپرهیزید. چرا که این مواد ناسالم مشکلات زیادی برای سلامتی افراد ایجاد می کند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

10- مونو سدیم گلوتامات

پودرهای پروتئین و شیک ها، تنها مخفیگاه آمینواسیدهای جدا شده نیستند. هر چیزی که حاوی مونو سدیم گلوتامات باشد، مضر است. این ماده نه تنها موجب افزایش وزن و گرسنگی می شود، بلکه یک نوروتوکسین محسوب می شود؛ سمی که دارای آثار مخرّب بر روی مغز و سیستم عصبی است. حذف مونو سدیم گلوتامات، علاوه بر کاهش وزن دارای اثرات زیادی می باشد، چرا که این ماده موجب اختلالات رفتاری، سردرد، میگرن، اختلالات اضطراب، اختلال بیش فعالی، کمبود توجه، افسردگی، اوتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر می شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

11- آفت کش ها و فلزات سنگین

توکسین های رایجی که در غذا، طبیعت، محصولات مراقبت شخصی و محصولات دیگر یافت می شود، موجب چربی سوزی طبیعی بدن شما با ایجاد اختلال در آنزیم های درگیر در متابولیسم می شوند. این سموم مضر، شامل فلزات سنگین و آفت کش ها می باشند.

از مصرف آفت کش ها در مزرعه و حشره کش ها در خانه ی خود، خودداری کنید. تا جایی که می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید، به ویژه در مورد میوه هایی همچون هلو، سیب، فلفل، کرفس، توت فرنگی، گیلاس، کاهو، انگور، گلابی، اسفناج و سیب زمینی. با حذف آفت کش ها از منزل، خطر بیماری های مغزی همچون پارکینسون را کاهش دهید.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

12- آرد سفید

طبق مطالعات، افرادی که روزانه 3 تا 4 وعده از غذاهای تهیه شده با آرد سفید (همچون نان سفید، نان گندم، مافین، پنکیک، کلوچه و کیک) استفاده می کنند، دارای دور کمر بزرگ تری از افرادی هستند که غلات کامل استفاده می کنند. 

جالب است بدانید که آنها همانند شکر سفید در بدن عمل می کنند. آنها به سرعت قند خون را بالا می برند و موجب ترشح انسولین از پانکراس شما می شوند. پانکراس عضوی در زیر دنده ها، در قسمت چپ شکم است که عمل هضم و قند خون را تنظیم می کند.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

درمان ترک شکم
سریع‌ترین روش برای درمان ترک شکم یا استرچ مارک
17 آذر 1399
127 بازدید

استرچ مارک یا ترک شکم فقط به دلیل بارداری نیست و گاهی اوقات به دلیل تغییرات ناگهانی که در وزن ایجاد می‌شود به وجود می­‌آیند. وقتی کلاژن پوست ضعیف می‌شود، تولید آن نیز قطع می‌شود که منجر به زخم در زیر لایه‌های بالایی پوست می‌­شود. این ترکها یا خطوط بعد از حاملگی در ابتدا به […]

قرص گلوریا
قرص گلوریا چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

قرص لاغری گلوریا یکی از راه‌هایی است که برای کاهش وزن و رسیدن به اندام مناسب از آن استفاده می‌شود و یک محصول اسپانیایی می باشد.  در این مقاله می‌خواهیم در خصوص قرص ‌گلوریا و عوارض قرص گلوریا با شما دوستان مطالبی را در میان بگذاریم. با توجه به مدرنیته شدن و زندگی شهری و […]

ماساژ برای درمان سلولیت
آیا ماساژ برای درمان سلولیت مفید است؟

سلولیت بیشتر در افرادی وجود دارد که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند، اما ممکن است در افراد لاغر نیز دیده شود. دلایل سلولیت چیست؟ همه ما سلول‌های چربی داریم. هرچند ممکن است همه ما دچار سلولیت شویم، اما برخی افراد بیشتر مستعد این مشکل هستند. برخی از فاکتورها ایجاد سلولیت را تشدید می‌کنند. 1- […]

بدون آرایش زیبا باشید
بدون آرایش زیبا باشید ؛ چگونه بدون آرایش کردن هم جذاب باشیم؟

بدون آرایش زیبا باشید ؛ آیا شما نیز برای زیباتر شدن ساعت ها در جلوی آیینه می ایستید و صورت خود را آرایش می کنید؟ هرچند آرایش یک روش بسیار آسان برای برجسته کردن ویژگی های ظاهریست، اما برای زیبا بودن لازم نیست که تنها به آن اکتفا کنید. شما با یک چهره ی طبیعی […]

زیبایی

کانتورینگ صورت
کانتورینگ صورت یا زاویه سازی چیست؟
17 دی 1399
27 بازدید

کانتورینگ در واقع به متعادل سازی چهره گفته می‌شود که در آن با استفاده از خطوط تیره و روشن نواقص صورت را مخفی کرده و در نهایت عیوب آن پنهان می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد کانتورینگ صورت با شما عزیزان مطالبی را در میان بگذاریم. با برنافیت همراه باشید. کانتورینگ چیست؟ در […]

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم چیست و عوارض آن کدام است؟

ابدومینوپلاستی در واقع عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی محسوب می‌شود که در آن با حذف چربی و پوست اضافی شکم، عضلات این ناحیه تنگ و صاف می شوند .در این عمل دو برش در ناحیه‌هایی که برای جراحی مشخص شده ایجاد می‌شود. یک برش در استخوان لگن و نزدیک به ناحیه شرمگاهی و برش دیگر […]

آرایش زمستانی
نکات مهم و اشتباهات رایج در آرایش زمستانی

با توجه به پیشرفت مد و همراه با مد سال، آرایش هر فصل نیز باید با آرایش فصل‌های دیگر متفاوت باشد .در این مقاله می‌خواهیم در مورد آرایش زمستانی و مدل‌های آرایش زمستانی با شما مطالبی را در میان بگذاریم .پس با برنافیت همراه باشید. این مطلب هم می‌تواند برای شما مفید باشد:     آرایش […]

ماسک قهوه
قهوه و مو ؛ چگونه از ماسک قهوه برای رشد موها استفاده کنیم؟

به احتمال زیاد شما نیز شامپوها و نرم‌ کننده‌های بسیاری را برای درخشش و رشد موهایتان امتحان کرده‌اید. اما بعید می‌دانم که از ماسک قهوه تا به حال استفاده کرده باشید. اگر در مورد خواص قهوه و مو چیزی نشنیده‌اید، امروز می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم و هر آنچه که برای رسیدن به موهای زیباتر […]

ورزش و تناسب اندام

6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات ، برنافیت
6 حرکت اشتباه یوگا و راه حل رفع این اشتباهات
20 دی 1399
574 بازدید

ورزش یوگا برای همه ی افراد سخت است حتی برای مربیان یوگا. برخی از حرکات آن، از آنچه تصور می کنید بسیار سخت تر است. وقتی بدنتان را خم می کنید شاید دیگر نتوانید توازن خود را حفظ کنید. سه قسمت از بدن شما هست که هنگام ایجاد تعادل ممکن است آسیب ببیند: زانو، کمر […]

تمرینات اینتروال با شدت بالا-ورزش-برنافیت
تغییرات شگفت انگیز وزن تنها با تمرینات اینتروال با شدت بالا

به عنوان یکی از بهترین روش ها برای کالری سوزی می توان به تمرینات اینتروال با شدت بالا اشاره کرد. این تمرین ها به قدری موثرند که می توانند تغییرات شگفت انگیزی در بدن ایجاد کنند. یکی از مهم ترین فواید این ورزش ها ادامه یافتن کالری سوزی پس از این تمرین هاست. برنافیت چند […]

لاغری با رقص
لاغری با رقص ؛ چگونه با رقص کالری بسوزانیم و لاغر شویم؟

همیشه لاغر شدن و داشتن یک اندام زیبا و متناسب فقط با رژیم های سخت و غیر منطقی نیست، که امکان پذیر استلکه افزایش فعالیت بدنی روزانه نیز در کنار رژیمی منطقی و اصولی می‌تواند ما را به اندامی که همیشه آرزویش را داشتیم  برساند .رقص نیز یکی از این روش‌ها است. رقص خودش یک […]

بهترین ورزش های چربی سوز
معرفی 8 ورزش چربی سوز سریع

آب کردن چربی ها آرزو و معجزه نیست اما اینگونه نیست که تنها با ورزش دادن بخش هایی از بدن به سرعت نتیجه بگیریم. با این وجود می توانیم کاری کنیم که بدنمان ماهیچه های بیشتری بسازد. ورزش های چربی سوز زیر به شما کمک می کنند تا در قسمت ران ها، کمر و شکم ماهیچه […]

موفقیت و انگیزه

ورزش کودکان-موفقیت و انگیزه-برنافیت
چگونه کودکان را به ورزش تشویق کنیم؟
29 آذر 1399
1985 بازدید

ورزش منظم و هدف دار فواید زیادی برای سلامت جسمی و عاطفی کودکان دارد. اما بسیاری از کودکان به دلایلی از ورزش کردن لذت نمی برند و همین موجب می شود تا این مزایا را از دست بدهند. شما نمی توانید آنها را مجبور به این کار کنید، اما می توانید زمینه هایی برایشان فراهم […]

چالش کاهش وزن
چالش کاهش وزن ؛ 30 روز چالش خانه، کار و تفریح

متاسفانه در زندگی امروز افراد بسیار زیادی با مشکل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. این معضل به حدی است که عده ای همیشه دنبال راه هایی سریع برای کاهش وزن می گردند. بعضی از این روش ها نه تنها موثر نیستند، بلکه سبب بیماری های مختلفی نیز می شوند. چنین […]

تصمیم های واقعی
برای کاهش وزن نیاز به تصمیم های واقعی دارید

برای اینکه در هر کاری موفق شوید نیاز به تصمیم های واقعی دارید. برای این کار می توانید چالشی برای موفقیت خود طراحی کنید که تصمیم های سلامتی و تناسب اندام شما را به برنامه ای برای تمام طول عمر تبدیل کند. اگر برای این چالش هفت روزه آماده اید، ما را دنبال کنید.   […]

تقویت اراده- برنافیت
نقش تقویت اراده در کاهش وزن

از جمله کارهایی که در مسیر کاهش وزن می توان انجام داد تقویت اراده است. این کار درست همانند هر رفتار خوب دیگری به سلسه ای از تمرین ها نیاز دارد. مدیتیشن، تمرین بهبود وضعیت، تهیه ژورنال غذایی، استفاده از دست مخالف در هنگام غذا خوردن و اصلاح صحبت کردن به بهبود اراده و تصمیم […]

تغذیه

لاغری با طب سنتی
لاغری با طب سنتی؛ آیا با طب سنتی می‌توان لاغر شد؟
06 دی 1399
50 بازدید

طب سنتی در واقع همان جنبه دیگری از مسائل پزشکی ولی در دانش و علم سنتی می باشد که قبل از طبابت مدرن به وجود آمده است. سازمان بهداشت جهانی who طب سنتی را اینگونه معرفی می‌کند. مجموعه ای از علوم، مهارت‌ها و کارها که پایه و اساس آن باورها و تجربه های بومی فرهنگ […]

لاغری با بادام
لاغری با بادام ؛ تاثیر بی نظیر بادام در کاهش وزن و سوزاندن چربی‌های شکمی

می‌دانیم که مخلوط آجیل مجموعه ای از چربی و کالری بالاست، پس نمی‌تواند‌ خوراکی مناسبی در جهت لاغری یا رژیم غذایی به شمار رود، ولی قضیه بادام فرق می‌کند. محققان در یک مطالعه، 86 زن و مرد چاق را که از یک رژیم غذایی با کالری محدود تبعیت می‌کردند برای 12 هفته مورد مطالعه قرار […]

رژیم نوم
رژیم نوم چیست و چگونه کار می‌کند؟

امروزه وجود روش‌های گوناگون برای کاهش وزن موجب سردرگمی افراد شده است. انتخاب یک شیوه‌ی مناسب برای لاغری یکی از دغدغه‌های بشر امروز است. در میان برندها و ترندهای مختلف، رژیم نوم با سبک متفاوتی خود را عرضه کرده است. این برنامه غذایی در حقیقت یک راهکار برای سلامتی و تغییر عادت‌های بد زندگیست. طبق […]

عوارض جانبی رژیم کتوژنیک
از عوارض جانبی رژیم کتوژنیک چه می دانید؟

رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که باعث می شود به سرعت وزن کم کنید، اما آثار آن چیزی بیشتر از کاهش وزن است. کالری یک رژیم غذایی کتوی معمولی از 80 درصد چربی، 15 درصد پروتئین و تنها 5 درصد کربوهیدرات تشکیل شده است. مثلا اگر روزی 2000 کالری در روز مصرف […]