12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

تغذیه

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

22 فروردین 1396
863بازدید

برخی از غذاها علاوه بر اینکه مانع کاهش وزن می شوند آثار مضری بر روی سایز کمر و شکم شما دارند. در ادامه ی مقاله به این غذاها اشاره شده و دلیل اینکه چرا باید از این مواد غذایی پرهیز کرد، بیان شده است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

1- شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت، قندی است که از ذرت به دست می آید و به هیچ وجه جزء غذاهای سالم محسوب نمی شود. از آنجا که بر روی ذرت به طور کامل اصلاح ژنتیکی انجام می شود، ضرر آن چند برابر می شود. این فروکتوز به سرعت در بدن به ذخیره های چربی تبدیل می شود. با حذف این ماده ی غذایی علاوه بر کاهش وزن می توانید قند خون و تری گلیسیرید را کاهش دهید که فاکتورهای مهمی در سلامت قلب و عروق محسوب می شوند.

پیشنهاد برنافیت: آیا شربت ذرت با فروکتوز بالا موجب چاق شدن شما می شود؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

2- اسپلندا

طبق مطالعات جدیدی که در دانشگاه دوک انجام شد، سوکرالوز توسط سلول های چربی جذب می شود، مانع از کاهش وزن بدن شده و میزان باکتری های مفید را تا 50 درصد کاهش می دهد. بدتر از همه این است که سوکرالوز، یکی از شیرین کننده های اصلی در غذاها و نوشیدنی های فاقد قند و رژیمی محسوب می شود. از خرید و مصرف هر گونه ماده ی غذایی که دارای برچسب سوکرالوز باشد، بپرهیزید. مصرف آب های طعم دار، نوشابه و شربت قهوه نیز گزینه های سالمی محسوب نمی شوند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

3- اسپرتیم

اسپرتیم برای اینکه تمام سوابق بد خود را پنهان کند، از نام های جدیدی همچون نئوتام و آمینو سوئیت استفاده کرده است. شاید این نام های جدید، خوشایند به نظر برسند، اما ترکیبات شیمیایی اسپارتیک اسید، فنیلالانین و متانول به همان اندازه ی قبل مضر هستند. انسان ها، هیچ آنزیمی در بدن خود برای شکستن متانول ندارند، بنابراین به فرمالدئید که یک ماده ی سرطان زاست، تبدیل می شوند. در نهایت آنها به فرمیک اسید یا فرمات تبدیل می شوند که به طرز عجیبی بدن را اسیدی می کند.

از محصولاتی که برچسب رژیمی و فاقد قند دارند، بپرهیزید، چرا که حاوی اسپرتیم می باشند. این مواد شامل نوشابه ی رژیمی، شربت قهوه ی فاقد شکر، کلوچه های بدون قند و غیره می باشند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

4- چربی های ترانس

حتما تاکنون چیزهایی در مورد چربی های ترانس شنیده اید. چربی های ترانس، چربی هایی هستند که در طول ساخت و فرآوری روغن از نظر شیمیایی تغییر می کنند و بیشتر در غذاهای فرآوری شده، بسته بندی و آماده یافت می شوند. از آنجا که هضم آن توسط بدن و پردازش آن توسط کبد بسیار سخت است، به طور کامل در بدن ذخیره شده و مانع کاهش وزن می شوند. حتی محصولاتی که برچسب فاقد چربی های ترانس دارند، باز هم به مقدار کمی این سموم را دارند.

پیشنهاد برنافیت: آیا چربی ها دشمن درجه یک سلامتی هستند؟

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

5- نوشابه، حتی انواع رژیمی آن

نوشابه، یکی از موانع کاهش وزن است. نوشابه هیچ ارزش غذایی و اثر مثبتی بر روی بدن ندارد. این ماده سرشار از رنگ های مصنوعی، نگه دارنده قند و شیرین کننده های مصنوعی است. نوشابه های رژیمی از نوشابه های معمولی بدتر هم هستند، زیرا علاوه بر اسیدی بودن حاوی اسپارتیم می باشند که برای سلامت بسیار مضر است. از نوشیدن نوشابه ها به شدت خودداری کنید، اگر دلتان یک نوشیدنی گازدار می خواهد تنها کافیست آب یک میوه مثل انار را به کمی آب گازدار اضافه کنید. ماهیت اسیدی کنندگی نوشابه موجب سر درد، اختلالات درد و غیره می شود.

پیشنهاد برنافیت: بدترین غذاهایی که موجب چاقی می شوند

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

6- قند و شکر

قندی که ما به بدن خود وارد می کنیم، یکی از بدترین مواد است و بیماری هایی چون فشار خون، کلسترول، بیماری قلبی، افزایش وزن، دیابت و بلوغ زود رس را به همراه دارد. از تمام موادی که دارای پسوند- اوز- است، مثل گلوکوز، دکستروز و مالتوز بپرهیزید و به جای آن عسل خالص پاستوریزه نشده، شربت افر خالص، نکتار آگاو یا گیاه استویا استفاده کنید. حتی چند قاشق کوچک شکر، سیستم ایمنی شما را برای 4 تا 6 ساعت سرکوب می کند. با کاهش مصرف شکر، نه تنها می توانید وزن خود را کاهش دهید، بلکه سیستم ایمنی شما نیز بازیابی می شود.
[box type="note"]بسیاری از ما می دانیم که مصرف شکر و قند مضر است، اما ترک آن نیز کار بسیار سختی است. در اینجا به تجربیات چندین نفر در مورد محدود کردن مصرف شکر اشاره شده است. [/box]

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

7- حساسیت های غذایی مشکوک

وقتی صحبت از حساسیت های غذایی می شود، همه به آب ریزش بینی، خارش چشم ها و آلرژن های محیطی دیگر فکر می کنند، اما علائم این مشکل شامل افزایش وزن و نفخ شکم است. تورم بافت ها یا نفخ، علامت شایعی است که به خوردن غذاهای حساسیت زا مربوط می شوند.

قطع مصرف این مواد غذایی در برخی از افراد منجر به کاهش وزن می شود. برخی از مواد غذایی که باعث ایجاد حساسیت در بدن می شود شامل گندم، محصولات لبنی، ذرت و فرآورده های آن، سویا، قهوه یا کافئین، گوشت، ماهی و غیره است.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

8- قرص های رژیمی

بسیاری از محصولات رژیمی، به ویژه قرص های آن کارساز نیستند. قرص های غیرتجویزی، حاوی موادی چون فنیل تیلامین هستند که باید از مصرف آنها پرهیز کرد. این قرص ها مغز را فریب می دهند و موجب احساس سیری می شوند و فقط تا زمانی که مصرف می شوند، خوبند، اما به محض اینکه مصرف آنها قطع شود، وزنتان به سرعت بازمی گردد و حتی ممکن است از وزن اولیه تان هم بیشتر شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

9- شیک های رژیمی

نوشیدنی های رژیمی اغلب همان شیک های سرشار از پروتئین هستند که با آمینواسیدهای مختلف ساخته می شوند تا بافت های جدید ایجاد کنند، بافت های موجود را درمان کنند و عملکرد های دیگری ایجاد کنند. بسیاری از نوشیدنی های رژیمی با استفاده از آمینواسیدهایی که در طبیعت وجود ندارد، ساخته می شوند. شیک های رژیمی نه تنها جایگزین خوبی برای یک رژیم غذایی سالم محسوب نمی شوند، بلکه موجب افزایش وزن نیز می شوند.

از هرگونه پودر پروتئین که شامل پروتئین های جدا شده، پروتئین سبزیجات جدا شده یا پروتئین سویای جدا شده است، بپرهیزید. چرا که این مواد ناسالم مشکلات زیادی برای سلامتی افراد ایجاد می کند.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

10- مونو سدیم گلوتامات

پودرهای پروتئین و شیک ها، تنها مخفیگاه آمینواسیدهای جدا شده نیستند. هر چیزی که حاوی مونو سدیم گلوتامات باشد، مضر است. این ماده نه تنها موجب افزایش وزن و گرسنگی می شود، بلکه یک نوروتوکسین محسوب می شود؛ سمی که دارای آثار مخرّب بر روی مغز و سیستم عصبی است. حذف مونو سدیم گلوتامات، علاوه بر کاهش وزن دارای اثرات زیادی می باشد، چرا که این ماده موجب اختلالات رفتاری، سردرد، میگرن، اختلالات اضطراب، اختلال بیش فعالی، کمبود توجه، افسردگی، اوتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر می شود.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

11- آفت کش ها و فلزات سنگین

توکسین های رایجی که در غذا، طبیعت، محصولات مراقبت شخصی و محصولات دیگر یافت می شود، موجب چربی سوزی طبیعی بدن شما با ایجاد اختلال در آنزیم های درگیر در متابولیسم می شوند. این سموم مضر، شامل فلزات سنگین و آفت کش ها می باشند.

از مصرف آفت کش ها در مزرعه و حشره کش ها در خانه ی خود، خودداری کنید. تا جایی که می توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید، به ویژه در مورد میوه هایی همچون هلو، سیب، فلفل، کرفس، توت فرنگی، گیلاس، کاهو، انگور، گلابی، اسفناج و سیب زمینی. با حذف آفت کش ها از منزل، خطر بیماری های مغزی همچون پارکینسون را کاهش دهید.

12 نکته ی کاهش وزن 60 ثانیه ای

12- آرد سفید

طبق مطالعات، افرادی که روزانه 3 تا 4 وعده از غذاهای تهیه شده با آرد سفید (همچون نان سفید، نان گندم، مافین، پنکیک، کلوچه و کیک) استفاده می کنند، دارای دور کمر بزرگ تری از افرادی هستند که غلات کامل استفاده می کنند. 

جالب است بدانید که آنها همانند شکر سفید در بدن عمل می کنند. آنها به سرعت قند خون را بالا می برند و موجب ترشح انسولین از پانکراس شما می شوند. پانکراس عضوی در زیر دنده ها، در قسمت چپ شکم است که عمل هضم و قند خون را تنظیم می کند.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

قرص لاغری- سبک زندگی- برنافیت
آیا از قرص لاغری برای کاهش وزن می توان استفاده کرد؟
06 شهریور 1398
799 بازدید

وقتی صحبت از کاهش وزن می شود هیچ قرص لاغری ، دمنوش یا مکملی نیست که ادعای چربی سوزی را نکند. اما آیا واقعا این قرص ها به کاهش وزن کمک می کنند؟ آیا آنها قابل اطمینان هستند؟ بر خلاف تصور عمومی که قرص های لاغری موجب کاهش وزن و آب کردن سریع چربی ها می شوند، […]

هورمون ها و چربی شکمی
هورمون ها و چربی شکمی ؛ چگونه هورمون ها موجب چاقی شکمی می شوند؟

چاقی شکمی یکی از بدترین معضلاتیست که خانم ها و آقایان با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما قبل از اینکه برای از بین بردن آنها به سراغ تمرین های کرانچ در باشگاه بروید، این موضوع را در نظر داشته باشید که با بالا رفتن سن حتی کمی تغییر در سطح هورمون ها […]

کمبود ویتامین C
کمبود ویتامین C چه تاثیری بر روی زیبایی و بدن دارد؟

ویتامین C برای سلامت و عملکرد درست بدن بسیار اهمیت دارد. شما هر روز باید به میزان کافی این ویتامین را دریافت کنید، چرا که برخلاف دیگر ویتامین ها به مدت زیادی در بدن شما باقی نمی ماند. کمبود ویتامین C مشکلات بسیار زیادی برای بدن ایجاد می کند. بنابراین به یاد داشته باشید که […]

شنا کردن
این تابستان را بدون اینکه بیمار شوید، از شنا کردن لذت ببرید

تقریبا همه ی ما عاشق شنا کردن و آبتنی تابستانی هستیم. گاهی روز شماری می کنیم تا تابستان فرا برسد و با آسایش خاطر به استخر برویم. اما آیا می دانید همین آب دوست داشتنی، چه عفونت هایی ممکن است در بدن شما ایجاد کند؟ متاسفانه قریب به اتفاق مردم عادت ندارند پیش از رفتن […]

زیبایی

درمان جوش های سرسیاه
درمان جوش های سرسیاه با هیدروژن پروکساید
21 مرداد 1398
426 بازدید

درمان جوش های سرسیاه یکی از چالش های پیش روی بسیاری از افراد است. اما نگران نباشید. خوشبختانه یک روش آسان و موثر برای درمان آنها وجود دارد که آن هم استفاده از هیدروژن پروکساید است. اگر از جوش های سرسیاه خود خسته شده اید، با برنافیت همراه باشید. جوش سرسیاه چیست؟ جوش سرسیاه نوعی […]

پرایمر چیست؟
پرایمر چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

اگر می خواهید بدانید پرایمر چیست و اهمیت آن چه زمانی آشکار می شود؛ تنها کافیست به مثال زیر توجه کنید. تصور کنید که زمانی زیادی را صرف آرایش و زیبایی خود کرده اید و در انتهای شب تنها اتفاقی که برای شما می افتد، یک آرایش نامرتب و به هم ریخته است. مشکل کجاست؟ […]

افزایش دوام رژ لب
افزایش دوام رژ لب با استفاده از فونداسیون

افزایش دوام رژ لب ؛ تقریبا همه ی ما یک محصول آرایشی مورد علاقه داریم که آن هم رژ لب است. بسیاری از ما می دانیم کدام رژ لب بیشتر برایمان مناسب است و یا حتی چه رنگی بیشتر به پوستمان می آید، اما نمی دانیم چه کنیم تا به راحتی از روی لبمان پاک […]

بیوتین و مو - برنافیت
بیوتین و مو ؛ آیا بیوتین به تقویت موها کمک می کند؟

بیوتین و مو ؛ بیوتین یا ویتامین B7 یک ویتامین محلول در آب است که برای متابولیزه کردن اسیدهای چرب، آمینو اسید ها و گلوکز بسیار مفید است. علاوه بر آن به سلامت پوست، مو و ناخن ها کمک می کند. چرا بیوتین برای سلامت موها مفید هستند؟ بیوتین به همراه ویتامین هایB  دیگر غذا […]

ورزش و تناسب اندام

بدنسازی
چگونه تمرین های بدنسازی به کاهش وزن کمک می کند؟
16 شهریور 1398
75 بازدید

علم، ورزش و هنر بدنسازی شامل رویکردهای استراتژیک به منظور کاهش وزن برای روز مسابقه است. ممکن است برای افراد خارج از گود چنین به نظر برسد که بدنسازان دارای یک ژنتیک خاص هستند که از قانون کاهش وزن سرپیچی می کند. اما در حقیقت، بدنسازها از یک رویکرد هماهنگ و خوب برای کاهش وزن […]

خوش فرم کردن بالاتنه
بهترین حرکات ورزشی برای خوش فرم کردن بالاتنه

خوش فرم کردن بالاتنه ؛ ما اغلب بالا تنه خود را نادیده می گیریم چون نمی دانیم تا چه حد در انجام حرکات روزمره نقش دارند. فرقی نمی کند ورزشکار باشید یا نه، حرکات ورزشی بالا تنه برای شما ضروری هستند. کمر شامل یکی از بزرگترین گروه ماهیچه های موجود در بدن است که کاربردهای […]

ورزش شانه
ورزش شانه ؛ بهترین حرکات ورزشی برای شل کردن عضلات سفت شانه

ورزش شانه ؛ شانه ها از انعطاف پذیرترین مفاصل موجود در بدن هستند و این در حالیست که بسیاری از افراد از شانه درد رنج می برند. دلایل شانه درد از آسیب های ورزشی تا بلند کردن اجسام سنگین متغیر است. علاوه بر آن کارهای پشت میزی و عدم تحرک نیز در دردهای شانه دخیل […]

آب کردن پهلو
10 دقیقه ورزش برای آب کردن پهلو

آب کردن پهلو یکی از بزرگترین معضلاتیست که بسیاری از زنان با آن درگیرند. پهلوها نه تنها تناسب اندام را بر هم می زد، بلکه بخشی از بدن است که به سختی می توان از شر آن خلاص یافت. از آنجا که پهلوها در ادامه ی ناحیه ی شکمی قرار دارند، بسیاری از افراد تصور […]

موفقیت و انگیزه

استرس روز اول مدرسه
چگونه با استرس روز اول مدرسه فرزند خود مقابله کنیم؟
23 شهریور 1398
53 بازدید

استرس روز اول مدرسه هم برای کودکان و هم مادران، واقعیتی ناخوشایند است. پایان شهریور اغب برای والدین سرشار از اضطراب و استرس است. اگر شما هم جزء آن دسته از مادرانی هستید که با شروع مدارس دچار دلشوره و اضطراب می شوید، تنها نیستید. در یک رای گیری نشان داده شد که این مادران […]

شکست در رژیم
اگر از شکست در رژیم خسته شده اید، حتما بخوانید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که شکست در رژیم را بارها و بارها امتحان کرده اید باید این بار از خودتان شروع کنید.  افرادی بسیار زیادی وجود دارند که پس از نگاه کردن خود در آینه تصمیم می گیرند، لاغر شوند و اندامشان را زیباتر کنند، اما در نهایت چیزی جز […]

استقامت روانی - برنافیت
چگونه استقامت روانی خود را پرورش دهیم؟

استقامت روانی ، واژه ای است که در روانشناسی برای اشاره به قدرتی به کار می رود که افراد برای مقابله با مشکلات و موفقیت ها به کار می برند. این استقامت به سوپراستارهای ورزشی، قدرت کافی برای مقابله با مشکلات و جراحات را می دهد. البته این استقامت تنها به ورزشکاران محدود نمی شود […]

مدل 22 ساله با سندرم داون، دختری که ثابت کرد معلولیت محدودیت نیست

مدلین استوارت یک مدل زیبای استرالیایی است. اما چیزی که او را از دیگران متمایز می سازد، ابتلای او به سندروم داون است. او یکی از بزرگترین سوپر مدل هاست که تبدیل به یک سمبل موفقیت در سر تا سر دنیا شده است. زمانی که او تصمیم گرفت یک مدل حرفه ای شود، به شدت […]

تغذیه

کاهش وزن با آب
کاهش وزن با آب ؛ برای کاهش وزن روزانه چند لیوان آب بنوشیم؟
20 شهریور 1398
113 بازدید

نوشیدن آب بهترین کاریست که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید. محققان و دانشمندان بر این عقیده اند که مصرف آب به کاهش دریافت کالری، افزایش سیری و سوخت و ساز بدن کمک می کند. به همین دلیل است که مربیان ورزشی بر روی نوشیدن آب تاکید دارند. اما نوشیدن چه میزان آب به […]

رژیم غذایی دیابتی ها
رژیم غذایی دیابتی ها ؛ باید ها و نبایدهای غذایی برای افراد دیابتی

منظور از رژیم غذایی دیابتی ها ، یک سبک تغذیه ای سالم است که موجب کنترل قند خون آنها می شود. در این رژیم انتخاب به اندازه غذاهای سالم و تعهد به وعده های منظم بسیار اهمیت دارد. یکی از ویژگی های رژیم غذایی دیابتی ها این است که سرشار از مواد مغذیست و به […]

رژیم وایکینگی چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

رژیم وایکینگی ؛ اگر آخرین داده ها در مورد رژیم غذایی سنتی نوردیک شما را برانگیخته ، اما نمی دانید آن را چگونه عملی کنید، در ادامه ایده هایی الهام بخش به شما ارائه خواهیم کرد. تحقیقات اخیر نشان داده است که غذا خوردن مثل یک وایکینگ موجب افزایش سلامت مغز در سنین پیری و […]

کاهش وزن با قهوه
کاهش وزن با قهوه ؛ چگونه قهوه تلخ به کاهش وزن کمک می کند؟

کاهش وزن با قهوه ؛ آیا می دانستید که قهوه تلخ که همواره یک نوشیدنی مورد علاقه برای همه بوده، به کاهش وزن نیز می تواند کمک کند؟ عجیب است نه؟ این ماده ی سرشار از کافئین فواید بسیاری دارد که از جمله می توان به پیشگیری از سرطان، برطرف کردن افسردگی خفیف و سردرد […]