غذاهای فرآوری شده - سبزیجات - برنافیت

تغذیه

چگونه غذاهای فرآوری شده را از زندگی حذف کنیم؟

04 خرداد 1396
486بازدید

اگر وقت ندارید...

غذاهای فرآوری شده تنها شامل غذاهای آماده نمی شود. هر غذایی که به نحوی از شکل طبیعی خود خارج شده باشد، فرآوری شده نام دارد. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند. بهتر است به جای غذاهای فرآوری شده که سرشار از سدیم هستند، از غذاهای تازه و یا فریز شده استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده به میزان زیادی در زندگی ما یافت می شوند. هر چیز که از شکل طبیعی خود خارج شود، فرآوری شده نامیده می شود. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند. البته کمی فرآوری برای کاهش اتلاف وقت در زندگی لازم است.

اما از طرف دیگر غذاهای فوق العاده فرآوری شده، سرشار از قند، سدیم، چربی های ناسالم و مواد غیر قابل شناسایی هستند که مسئول 58 درصد کالری و 89 درصد قندهای افزودنی در غذای ما هستند.
اما چگونه می توان این غذاهای ناسالم را از زندگی حذف کرد؟

غذاهای فرآوری شده به میزان زیادی در زندگی ما یافت می شوند. هر چیز که از شکل طبیعی خود خارج شود، فرآوری شده نامیده می شود. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند.

از طرف دیگر غذاهای فوق العاده فرآوری شده، سرشار از قند، سدیم، چربی های ناسالم و مواد غیر قابل شناسایی هستند که مسئول 58 درصد کالری و 89 درصد قندهای افزودنی در غذای ما هستند. اما چگونه می توان این غذاهای فرآوری شده و ناسالم را از زندگی حذف کرد؟

غذاهای فرآوری شده - آشپزخانه - برنافیت

مرحله 1: آشپزخانه ی خود را بهبود دهید.

با حذف این پنج ماده ی غذایی از آشپزخانه ی خود شروع کنید:

غذاهای فرآوری شده - آرد سفید - برنافیت

1- آرد سفید (و هر ماده ی تهیه شده از آن)

آرد سفید با 22 درصد پروتئین و 75 درصد فیبر کمتر از آرد غلات کامل، و ویتامین و مواد معدنی بسیار کم، پدربزرگ همه ی غذاهای فرآوری شده محسوب می شود. در هنگام پخت غذاها، به جای آرد سفید از آرد غلات کامل استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده - نان بسته بندی - برنافیت

2- نان های بسته بندی شده

نان های بسته بندی شدی بدون افزودن مواد نگهدارنده نمی توانند برای مدت زیادی دوام بیاورند، بنابراین گزینه ی سالمی محسوب نمی شوند. تنها یک استثنا وجود دارد و آن هم نان جوانه ی غلات است. این نان تهیه شده از غلات کامل، اغلب برای تازه ماندن در فریزر نگهداری می شود. مواد لازم برای تهیه ی آن نیز بسیار سالم و آسان است. مواد تشکیل دهنده ی آن شامل جوانه ی غلات کامل، آب، مخمر، گلوتن و کمی نمک می باشد.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

غذاهای فرآوری شده - برنج سفید - برنافیت

3- برنج سفید

زمانی که برنج آسیاب می شود، مواد مغذی آن همچون منیزیم که به تعادل قند خون کمک می کند، از بین می رود. به جای برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده کنید تا 4 برابر برنج سفید، منیزیم دریافت کنید.

پیشنهاد برنافیت: چگونه از مضرات آرسنیک موجود در برنج در امان بمانیم؟

غذاهای فرآوری شده - چیپس - برنافیت

4- چیپس

سیب زمینی فوق العاده سرخ شده هیچ خاصیتی ندارد. به جای این ماده ی مضر، از پاپ کورن استفاده کنید. پاپ کورن، جزئی از غلات کامل محسوب می شود و سه فنجان از آن به اندازه ی یک کاسه جو دو سر حاوی فیبر است.

غذاهای فرآوری شده - سوپ آماده - برنافیت

5- سوپ های بسته بندی شده

هیچ تفاوتی ندارد که چه سوپی باشد. سوپ های بسته بندی شده، یک چهارم سدیم روزانه ی شما را در یک فنجان کوچک تامین می کند. به جای سوپ های بسته بندی شده، خودتان در خانه سوپ تهیه کنید. حتی می توانید آنها را در فریزر بسته بندی کنید و در مواقع لازم استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده - یخچال - برنافیت

مرحله 2: تغییرات اساسی در فریزر خود انجام دهید.

با برداشتن این 4 ماده ی غذایی از داخل یخچال، تغییرات اساسی ایجاد کنید.

غذاهای فرآوری شده - کره بادام - برنافیت

1- کره ی بادام زمینی غنی شده

بسیاری از برندهای کره ی بادام زمینی علاوه بر قند، حاوی روغن های هیدروژنه ی بالا برنده ی کلسترول می باشند. برخی از فروشگاه ها، در حضور مشتری کره ی بادام زمینی می گیرند. اگر چنین گزینه ای در دسترس نداشتید، لیست مواد غذایی را به دقت بخوانید. بهترین انتخاب گزینه ای است که حاوی بادام زمینی، کمی روغن و کمتر از 80 میلی گرم سدیم در هر وعده باشد.

غذاهای فرآوری شده - سس - برنافیت

2- سس سالاد

همه ی سس های آماده تنها با چربی های ناسالم تهیه نشده اند. تنها 340 میلی گرم از آنها حاوی میزان زیادی سدیم است. اما خوشبختانه تهیه ی یک سس، چند دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد.

پیشنهاد برنافیت: با ۴ سس چربی سوز آشنا شوید

غذاهای فرآوری شده - ماست طعم دار - برنافیت

3- ماست طعم دار

هر وعده ماست طعم دار آماده، حاوی 25 گرم قند است. بهتر است به جای ماست های طعم دار آماده، خود آن را در خانه تهیه کنید. کافیست کمی توت فرنگی، لبو یا کدو حلوایی به آن اضافه کنید.   

غذاهای فرآوری شده - سوسیس - برنافیت

4- سوسیس، کالباس و ژامبون

حتما شنیده اید که گوشت قرمز و فرآوری شده، خطر ابتلا به سرطان کولون را افزایش می دهد. حتی انواع فاقد نیتریت آن نیز مشکل ساز است، چرا که صرف نظر از سدیم بالا، این ماده در طول فرآیند دودی کردن آلوده می شود. یخچال خود را از سوسیس، ژامبون و کالباس پاکسازی کنید و مرغ و بوقلمون را جایگزین آن کنید.

غذاهای فرآوری شده - فریزر - برنافیت

مرحله 3: فریزر خود را با مواد غذایی جدید جایگزین کنید.

این 4 ماده ی غذایی را به فریزر خود بیافزایید.

غذاهای فرآوری شده - بستنی - برنافیت

1- بستنی لایت

بستنی دارای یک بافت کرم دار و مناسب برای لثه هاست. این دسر را در خانه ی خود با مواد دلخواه تهیه کنید تا از مضرات مواد نگهدارنده در امان بمانید.

غذاهای فرآوری شده - غذای یخ زده - برنافیت

2- غذاهای یخ زده

مواد غذایی حاوی پروتئین همچون مرغ، ماهی و میگو را بپزید و همواره در فریزر نگهداری کنید تا در مواقع لزوم به آنها مراجعه کنید.

غذاهای فرآوری شده - ساندویچ - برنافیت

3- ساندویچ های مخصوص صبحانه

ساندویچ های حاوی نان، پنیر و گوشت، شما را از مصرف غذاهای فرآوری شده باز می دارد. چنین ساندویچ هایی را همواره در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس کرسنگی کردید، به سراغشان بروید.

پیشنهاد برنافیت: چرا گاهی با خوردن وعده ی صبحانه همچنان گرسنه هستید؟

غذاهای فرآوری شده - سبزیجات یخ زده - برنافیت

4- سبزیجات فریز شده  

فریز کردن سبزیجات هیچ مشکلی ایجاد نمی کند چون به اندازه ی سبزیجات تازه حاوی مواد مغذی هستند. آنها را بسته بندی کنید، در فریزر بگذارید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

استپ وزن
از دلایل استپ وزن بیشتر بدانید
29 خرداد 1398
26459 بازدید

همه ی ما حداقل یک بار کاهش وزن را تجربه کرده ایم. در ابتدا همه چیز به خوبی پیش می رود و ما با سرعت بالا به کاهش وزن ادامه می دهیم. اما ناگهان متوجه می شویم که که وزن ما برای مدتی هیچ تغییر نکرده است. چنین پدیده ای استپ وزن نام دارد. در […]

بررسی کامل جراحی لاغری ؛ هر آنچه باید درباره ی عمل های کاهش وزن بدانید

جراحی لاغری یا باریاتریک تنها زمانی توصیه می شود که BMI یا شاخص توده بدنی شما بین 35 تا 40 و بیشتر باشد و یا از بیماری های مربوط به چاقی همچون دیابت و بیماری های قلبی رنج ببرید. جراحی لاغری چیست و چگونه عمل می کند؟ عمل لاغری یک پروسه ی کاهش وزن است […]

درمان کمر درد- تغییر وضعیت خواب- برنافیت
کدام وضعیت خواب به درمان کمر درد کمک می کند؟

تقریبا نیمی از افراد جهان از درد کمر می نالند و به دنبال روش هایی برای درمان کمر درد هستند. چه شما به این درد مبتلا باشید و چه به دنبال راهکارهایی برای پیشگیری از آن باشید، روش های زیر برای شما کارساز است. تنها کافیست وضعیت خواب خود را تغییر دهید تا کمر درد […]

مت گالا- لیدی گاگا- برنافیت
مت گالا 2019: هر آنچه که باید بدانید

مت گالا یکی از بزرگترین رویدادهای جمع آوری کمک های مالی در موزه ی هنر متروپلیتن نیویورک است. با تاسیس چنین رویدادی توسط النور لمبرت، اولین نمایش در سال 1948 برای تشویق جمع آوری کمک های مالی از جامعه ی ثروتمند نیویورک برگزار شد. در این رویداد مشهورترین چهره ها در زمینه ی مد، فیلم، […]

زیبایی

بیوتین و مو - برنافیت
بیوتین و مو ؛ آیا بیوتین به تقویت موها کمک می کند؟
18 خرداد 1398
195 بازدید

بیوتین و مو ؛ بیوتین یا ویتامین B7 یک ویتامین محلول در آب است که برای متابولیزه کردن اسیدهای چرب، آمینو اسید ها و گلوکز بسیار مفید است. علاوه بر آن به سلامت پوست، مو و ناخن ها کمک می کند. چرا بیوتین برای سلامت موها مفید هستند؟ بیوتین به همراه ویتامین هایB  دیگر غذا […]

روغن کرچک برای تقویت مژه- برنافیت
تقویت مژه با جادویی به نام روغن کرچک

اگر به دنبال روشی آسان و بدون دردسر برای تقویت مژه ها هستید، روغن کرچک را امتحان کنید. روغن کرچک از جمله موادیست که به دلیل خواص فوق العاده به بلند و ضخیم شدن مژه کمک می کند. علاوه بر آن از شکستگی مژه ها و آسیب به آنها جلوگیری می کند. در این مقاله […]

عادت های قبل از خواب- زیبایی- برنافیت
تاثیر عادت های قبل از خواب بر روی زیبایی

گاهی برخی از عادت های قبل از خواب ما چندان خوب نیستند و کمکی به سلامت یا زیبایی نمی کنند. اما همه ی ما تقریبا از یک روتین ثابت پیروی می کنیم. برای اینکه عادت های خوب را در زندگی خود عملی کنید، برنافیت نکاتی را به شما آموزش خواهد داد. عادت های قبل از […]

مدل ریش- زیبایی- برنافیت
انواع مدل ریش برای مردهایی که می خواهند جذاب باشند

امروزه انواع و اقسام مدل ریش جای خود را در دنیای مدرن مردان پیدا کرده است. حتی مطالعات نشان داده که ریش مردها برای زنان از جذابیت بالایی برخوردار است و مردهای ریش دار نسبت به افراد بدون ریش بالغ تر و باهوش تر به نظر می رسند. اما با وجود مدل های مختلف بهتر […]

ورزش و تناسب اندام

ورزش برای افراد شاغل
ورزش برای افراد شاغل ؛ 15 دقیقه کاردیو برای کارمندانی که می خواهند چربی بسوزانند
27 خرداد 1398
96 بازدید

ورزش برای افراد شاغل ؛ از آنجا که ورزش ناگهانی یا دویدن های طولانی برای افراد پشت میز نشین و شاغل ممکن است منجر به آسیب شود، آنها می توانند روزی 15 دقیقه حرکات کاردیو را جایگزین آن کنند. اگر شما نیز تصور می کنید اکنون زمان آن رسیده که به خودتان تکانی دهید، می […]

خوش فرم کردن سینه
چند راه حل ورزشی برای خوش فرم کردن سینه

برای خوش فرم کردن سینه راه های نسبتا زیادی وجود دارد. اگر بخواهیم از عمل های زیبایی بگذریم و روش های معقول تری را انتخاب کنیم، باید به سراغ ورزش برویم. امروز برنافیت شما را با ورزش هایی آشنا خواهد کرد که به زیبا شدن و بهبود فرم سینه ها کمک خواهد کرد. این مطلب هم […]

ناتالی امانوئل- ورزش- برنافیت
تمرین های ورزشی ناتالی امانوئل برای بازی در فیلم بازی تاج و تخت

علاوه بر هوش سرشار و چهره ی معصوم ناتالی امانوئل حتما به شکم تخت و سفت او در نقش میساندی در فیلم بازی تاج و تخت توجه کرده اید. شاید میساندی از ابتدا با همین بدن به دنیا آمده، اما امانوئل باید سخت ورزش می کرد تا شکمش را کاملا آب کند. به همین منظور […]

فرم پا- ورزش- برنافیت
برای اصلاح فرم پا چه ورزشی انجام بدهیم؟

انتخاب ورزش صحیح نقش مهمی در اصلاح فرم پا دارد. ورزش ها نباید به صورت تصادفی انجام شوند، بلکه باید با توجه به ساختار بدن شما انتخاب شوند. برخی از افراد باید ماهیچه های خارجی پا را تقویت کنند و ماهیچه های داخلی را کشش دهند. در حالیکه برخی دیگر باید معکوس آن را انجام […]

موفقیت و انگیزه

استقامت روانی - برنافیت
چگونه استقامت روانی خود را پرورش دهیم؟
22 خرداد 1398
178712 بازدید

استقامت روانی ، واژه ای است که در روانشناسی برای اشاره به قدرتی به کار می رود که افراد برای مقابله با مشکلات و موفقیت ها به کار می برند. این استقامت به سوپراستارهای ورزشی، قدرت کافی برای مقابله با مشکلات و جراحات را می دهد. البته این استقامت تنها به ورزشکاران محدود نمی شود […]

مدل 22 ساله با سندرم داون، دختری که ثابت کرد معلولیت محدودیت نیست

مدلین استوارت یک مدل زیبای استرالیایی است. اما چیزی که او را از دیگران متمایز می سازد، ابتلای او به سندروم داون است. او یکی از بزرگترین سوپر مدل هاست که تبدیل به یک سمبل موفقیت در سر تا سر دنیا شده است. زمانی که او تصمیم گرفت یک مدل حرفه ای شود، به شدت […]

زنان قوی- برنافیت
زنان قوی چه ویژگی هایی دارند؟

زنان قوی و موفق کسانی هستند که از درون احساس قدرت می کنند و نگران چیزهایی از قبیل مد روز، بدن ایده آل، اشتباهات گذشته و نظرات دیگران نیستند. وقتی جنگ بر سر تساوی حقوق زن و مرد بر پا می شود، زنان اغلب و هر روز با چالش هایی رو به رو می شوند. این […]

مصاحبه شغلی- موفقیت- برنافیت
چگونه از یک مصاحبه شغلی سربلند بیرون بیاییم

در یک مصاحبه شغلی کوچکترین کارها می توانند سرنوشت ساز باشند. گاهی یک لغزش به قیمت از دست دادن شغل دلخواه تمام می شود. صرف زمان برای یادگیری برخی نکات نقش بسزایی در موفقیت مصاحبه های شغلی دارد. با تکنیک های کاربردی برنافیت همراه باشید. این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد:  مصاحبه […]

تغذیه

رژیم پروتئین
رژیم پروتئین چیست و چه کمکی به کاهش وزن می کند؟
03 تیر 1398
19 بازدید

رژیم پروتئین ؛ اگر به دنبال رژیم های مختلف رفته باشید حتما نام این رزیم نیز به گوشتان خورده است. رژیم های پر پروتئین و کم چربی مثل اتکینز و زون می توانند به کاهش وزن کمک کنند، اما پیش از تصمیم باید فواید و مضرات آن را بدانید. در رژیم پروتئین چه میزان پروتئین […]

کاهش وزن با زیتون- تغذیه- برنافیت
کاهش وزن با زیتون ؛ آیا زیتون به کاهش وزن کمک می کند؟

کاهش وزن با زیتون ؛ زیتون یک میوه ی کوچک است که بر روی درخت رشد می کند. رنگ آن نیز نسبت به زمان چیدنش ممکن است سبز یا سیاه باشد. این میوه ی کوچک حاوی ویتامین و مواد معدنی همچون ویتامین E، آهن، کلسیم، مس و … می باشد که برای بدن ضروری است. […]

کاهش وزن با خرما- برنافیت
کاهش وزن با خرما: خرما بخورید تا لاغر شوید

کاهش وزن با خرما ؛ خرما یک ماده ی غذایی ایده آل است، چرا که سرشار از مواد مغذیست و فواید سلامتی بیشماری دارد. از آنجا که خرما حاوی فیبر غذایی و اسیدهای چرب است، با خروج سموم از بدن می تواند به کاهش وزن، تنظیم قند خون و کاهش التهاب کمک کند. این میوه […]

رژیم چاقی- تغذیه- برنافیت
رژیم چاقی: بهترین غذاها برای افزایش وزن سالم

اهمیت رژیم چاقی از آن جهت است که برای برخی از افراد افزایش وزن به اندازه ی کاهش وزن سخت است. اما خوشبختانه تنها افزودن برخی از غذاها به برنامه ی روزانه می تواند تلاش شما را برای چاقی مفید و موثر کند. در ادامه روش هایی برای افزایش وزن سالم و ماهیچه سازی به […]