غذاهای فرآوری شده - سبزیجات - برنافیت

تغذیه

چگونه غذاهای فرآوری شده را از زندگی حذف کنیم؟

04 خرداد 1396
329بازدید

اگر وقت ندارید...

غذاهای فرآوری شده تنها شامل غذاهای آماده نمی شود. هر غذایی که به نحوی از شکل طبیعی خود خارج شده باشد، فرآوری شده نام دارد. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند. بهتر است به جای غذاهای فرآوری شده که سرشار از سدیم هستند، از غذاهای تازه و یا فریز شده استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده به میزان زیادی در زندگی ما یافت می شوند. هر چیز که از شکل طبیعی خود خارج شود، فرآوری شده نامیده می شود. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند. البته کمی فرآوری برای کاهش اتلاف وقت در زندگی لازم است.

اما از طرف دیگر غذاهای فوق العاده فرآوری شده، سرشار از قند، سدیم، چربی های ناسالم و مواد غیر قابل شناسایی هستند که مسئول 58 درصد کالری و 89 درصد قندهای افزودنی در غذای ما هستند.
اما چگونه می توان این غذاهای ناسالم را از زندگی حذف کرد؟

غذاهای فرآوری شده به میزان زیادی در زندگی ما یافت می شوند. هر چیز که از شکل طبیعی خود خارج شود، فرآوری شده نامیده می شود. شیر پاستوریزه، سبزیجات آماده، دانه های قهوه و غیره همه نمونه هایی از مواد غذایی فرآوری شده می باشند.

از طرف دیگر غذاهای فوق العاده فرآوری شده، سرشار از قند، سدیم، چربی های ناسالم و مواد غیر قابل شناسایی هستند که مسئول 58 درصد کالری و 89 درصد قندهای افزودنی در غذای ما هستند. اما چگونه می توان این غذاهای فرآوری شده و ناسالم را از زندگی حذف کرد؟

غذاهای فرآوری شده - آشپزخانه - برنافیت

مرحله 1: آشپزخانه ی خود را بهبود دهید.

با حذف این پنج ماده ی غذایی از آشپزخانه ی خود شروع کنید:

غذاهای فرآوری شده - آرد سفید - برنافیت

1- آرد سفید (و هر ماده ی تهیه شده از آن)

آرد سفید با 22 درصد پروتئین و 75 درصد فیبر کمتر از آرد غلات کامل، و ویتامین و مواد معدنی بسیار کم، پدربزرگ همه ی غذاهای فرآوری شده محسوب می شود. در هنگام پخت غذاها، به جای آرد سفید از آرد غلات کامل استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده - نان بسته بندی - برنافیت

2- نان های بسته بندی شده

نان های بسته بندی شدی بدون افزودن مواد نگهدارنده نمی توانند برای مدت زیادی دوام بیاورند، بنابراین گزینه ی سالمی محسوب نمی شوند. تنها یک استثنا وجود دارد و آن هم نان جوانه ی غلات است. این نان تهیه شده از غلات کامل، اغلب برای تازه ماندن در فریزر نگهداری می شود. مواد لازم برای تهیه ی آن نیز بسیار سالم و آسان است. مواد تشکیل دهنده ی آن شامل جوانه ی غلات کامل، آب، مخمر، گلوتن و کمی نمک می باشد.

پیشنهاد برنافیت: آیا نان واقعا برای شما مضر است؟

غذاهای فرآوری شده - برنج سفید - برنافیت

3- برنج سفید

زمانی که برنج آسیاب می شود، مواد مغذی آن همچون منیزیم که به تعادل قند خون کمک می کند، از بین می رود. به جای برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده کنید تا 4 برابر برنج سفید، منیزیم دریافت کنید.

پیشنهاد برنافیت: چگونه از مضرات آرسنیک موجود در برنج در امان بمانیم؟

غذاهای فرآوری شده - چیپس - برنافیت

4- چیپس

سیب زمینی فوق العاده سرخ شده هیچ خاصیتی ندارد. به جای این ماده ی مضر، از پاپ کورن استفاده کنید. پاپ کورن، جزئی از غلات کامل محسوب می شود و سه فنجان از آن به اندازه ی یک کاسه جو دو سر حاوی فیبر است.

غذاهای فرآوری شده - سوپ آماده - برنافیت

5- سوپ های بسته بندی شده

هیچ تفاوتی ندارد که چه سوپی باشد. سوپ های بسته بندی شده، یک چهارم سدیم روزانه ی شما را در یک فنجان کوچک تامین می کند. به جای سوپ های بسته بندی شده، خودتان در خانه سوپ تهیه کنید. حتی می توانید آنها را در فریزر بسته بندی کنید و در مواقع لازم استفاده کنید.

غذاهای فرآوری شده - یخچال - برنافیت

مرحله 2: تغییرات اساسی در فریزر خود انجام دهید.

با برداشتن این 4 ماده ی غذایی از داخل یخچال، تغییرات اساسی ایجاد کنید.

غذاهای فرآوری شده - کره بادام - برنافیت

1- کره ی بادام زمینی غنی شده

بسیاری از برندهای کره ی بادام زمینی علاوه بر قند، حاوی روغن های هیدروژنه ی بالا برنده ی کلسترول می باشند. برخی از فروشگاه ها، در حضور مشتری کره ی بادام زمینی می گیرند. اگر چنین گزینه ای در دسترس نداشتید، لیست مواد غذایی را به دقت بخوانید. بهترین انتخاب گزینه ای است که حاوی بادام زمینی، کمی روغن و کمتر از 80 میلی گرم سدیم در هر وعده باشد.

غذاهای فرآوری شده - سس - برنافیت

2- سس سالاد

همه ی سس های آماده تنها با چربی های ناسالم تهیه نشده اند. تنها 340 میلی گرم از آنها حاوی میزان زیادی سدیم است. اما خوشبختانه تهیه ی یک سس، چند دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد.

پیشنهاد برنافیت: با ۴ سس چربی سوز آشنا شوید

غذاهای فرآوری شده - ماست طعم دار - برنافیت

3- ماست طعم دار

هر وعده ماست طعم دار آماده، حاوی 25 گرم قند است. بهتر است به جای ماست های طعم دار آماده، خود آن را در خانه تهیه کنید. کافیست کمی توت فرنگی، لبو یا کدو حلوایی به آن اضافه کنید.   

غذاهای فرآوری شده - سوسیس - برنافیت

4- سوسیس، کالباس و ژامبون

حتما شنیده اید که گوشت قرمز و فرآوری شده، خطر ابتلا به سرطان کولون را افزایش می دهد. حتی انواع فاقد نیتریت آن نیز مشکل ساز است، چرا که صرف نظر از سدیم بالا، این ماده در طول فرآیند دودی کردن آلوده می شود. یخچال خود را از سوسیس، ژامبون و کالباس پاکسازی کنید و مرغ و بوقلمون را جایگزین آن کنید.

غذاهای فرآوری شده - فریزر - برنافیت

مرحله 3: فریزر خود را با مواد غذایی جدید جایگزین کنید.

این 4 ماده ی غذایی را به فریزر خود بیافزایید.

غذاهای فرآوری شده - بستنی - برنافیت

1- بستنی لایت

بستنی دارای یک بافت کرم دار و مناسب برای لثه هاست. این دسر را در خانه ی خود با مواد دلخواه تهیه کنید تا از مضرات مواد نگهدارنده در امان بمانید.

غذاهای فرآوری شده - غذای یخ زده - برنافیت

2- غذاهای یخ زده

مواد غذایی حاوی پروتئین همچون مرغ، ماهی و میگو را بپزید و همواره در فریزر نگهداری کنید تا در مواقع لزوم به آنها مراجعه کنید.

غذاهای فرآوری شده - ساندویچ - برنافیت

3- ساندویچ های مخصوص صبحانه

ساندویچ های حاوی نان، پنیر و گوشت، شما را از مصرف غذاهای فرآوری شده باز می دارد. چنین ساندویچ هایی را همواره در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس کرسنگی کردید، به سراغشان بروید.

پیشنهاد برنافیت: چرا گاهی با خوردن وعده ی صبحانه همچنان گرسنه هستید؟

غذاهای فرآوری شده - سبزیجات یخ زده - برنافیت

4- سبزیجات فریز شده  

فریز کردن سبزیجات هیچ مشکلی ایجاد نمی کند چون به اندازه ی سبزیجات تازه حاوی مواد مغذی هستند. آنها را بسته بندی کنید، در فریزر بگذارید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

کاری از گروه محتوای برنافیت

دیدگاهتان را بنویسید

شاید این مطالب هم برای شما جذاب باشد …

سبک زندگی

دکوراسیون خانه- برنافیت
دکوراسیون خانه را با طناب های کنفی زیباتر کنید
25 دی 1397
38 بازدید

یکی از موارد مهم برای زنان خانه دار دکوراسیون خانه است. تنها کافیست با کمی خلاقیت و سلیقه دکورهای زیبا بسازید. در این مقاله طرز درست کردن پادری، توپ ها، تایرها و بطری های تزئینی را خواهید آموخت. برای زیبا کردن منزل لازم نیست از دکوری های گران قیمت استفاده کنید، گاهی لوازم بسیار ارزان […]

لباس زمستانی- برنافیت
عجیب ترین مدل های لباس زمستانی در سال 2019

زمستان که می رسد همه به دنبال یک لباس زمستانی خاص می گردند. لباس های عجیب و غریب هم در این میان طرفداران خود را دارد. مثلا لباس های لایه لایه، دختر گاو باز، هولوگرام، دسته گل، ژاکت های پلاستیکی، مدل شطرنجی و نقش پلنگ از آن دسته لباس های عجیبی هستند که شاید بخواهید […]

پرخوری عصبی- برنافیت
چگونه با پرخوری عصبی مقابله کنیم؟

پرخوری عصبی زمانی رخ می دهد که افراد برای کاهش استرس و ایجاد آرامش به غذا خوردن متوسل می شوند. این معضل نه تنها منجر به افزایش وزن می شود، بلکه سلامت افراد را نیز به خطر می اندازد. دوش آب داغ، ماساژ، مصرف غذا در فواصل زمانی معین، رقص و یوگا تاثیر زیادی در […]

کویتیشن ، لیپوساکشن بدون نیاز به جراحی
کویتیشن ، لیپوساکشن بدون نیاز به جراحی

کویتیشن ، یک روش کاهش سایز و لاغری موضعی است که با یک انرژی فراصوت یا اولتراسوند،  گرما و لرزش ایجاد می کند. این لرزش 40000 بار در ثانیه ای، در ترکیب با گرما، موجب حرکت سلول های چربی و حل شدن آن برای عبور آسان تر از طریق سیستم لنفاوی می شود. برای کمک […]

زیبایی

درمان مو چرب- برنافیت
درمان طبیعی مو چرب به روش خانگی
22 دی 1397
56 بازدید

خوشبختانه برای درمان مو چرب روش های زیادی وجود دارد. شستشوی روزانه، استفاده از شامپوهای طبیعی، شست و شوی سر با لیمو یا سرکه سیب، کاهش استرس و شانه نکردن بیش از حد موها به کاهش چربی های سر و در نتیجه درمان موهای چرب کمک می کنند. اما پیش از اینکه به درمان موهای […]

رفع لک صورت- زیبایی- برنافیت
لک صورت را با این روش ها درمان کنید

لک صورت از جمله مشکلاتیست که اعتماد به نفس زنان را سرکوب و آنها را به سمت انواع و اقسام کرم های آرایشی پوشاننده می کشاند. علت این لک ها هر چه که باشد، چندین روش درمانی موثر برای آن وجود دارد که از جمله می توان به مصرف ویتامین C، لایه بردارهای شیمیایی، میکرونیدلینگ […]

مراقبت پوست- جولیا رابرتز- برنافیت
مراقبت پوست به روش جولیا رابرترز

مراقبت پوست یکی از دغدغه های اصلی زنان است. بسیاری از هنر پیشه ها به خصوص جولیا رابرترز به دلیل ظاهر زیبا و جوانشان همیشه مورد توجه بوده اند. از جمله مراقبت های جولیا می توان به پاکسازی پوست پیش از خواب، آبرسانی به پوست، مراقبت از دست ها و مصرف ضد آفتاب اشاره کرد. […]

رژ لب خانگی- زیبایی- برنافیت
رژ لب خانگی و خوشمزه بسازید!

تهیه یک رژ لب خانگی به شما این اطمینان را می دهد که تا حدود زیادی از آسیب مواد شیمیایی مضر در امان باشید. در این مقاله خواهید دید که چگونه با مواد طبیعی مثل شکلات، آبنبات، روغن نارگیل، کره شکلاتی و … می توان یک رژ لب طبیعی تهیه کرد. خوشبختانه تهیه یک رژ لب […]

ورزش و تناسب اندام

درمان کف پای صاف- برنافیت
کف پای صاف را با این ورزش ها درمان کنید
26 دی 1397
20 بازدید

هرچند ممکن است کف پای صاف با درد خاصی همراه نباشد، اما مشکلاتی زیادی برای مچ پا، زانوها، ران ها و حتی کمر ایجاد می کند. در این مقاله علت کف پای صاف و روش های درمانی آن را مطالعه خواهید کرد. این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد:  کف پای صاف مشکل […]

3 روش برای کاهش چربی های شکم ، برنافیت
3 روش برای کاهش چربی های شکم

آیا شما هم می خواهید شکم صافی داشته باشید، اما از تمرین های کرانچ، تخته و ورزش های سنتی شکم در برنامه ی روتین خود بیزارید؟ هولی پرکینس، یک مربی ورزشی در لوس آنجلس و نویسنده ی کتاب 12 هفته برای تحول از سر تا پا، می گوید: هیچ کس ورزش های شکمی را دوست […]

دوچرخه ثابت- ورزش- برنافیت
آیا دوچرخه ثابت به کاهش سایز شکم کمک می کند؟

کار کردن با دوچرخه ثابت و پدال زدن در حال تماشای تلویزیون تنها شما را سرگرم نمی کند. این ورزش، یک شیوه ی موثر برای کاهش سایز شکم و پهلو نیز به شمار می آید. این وسیله، برای افراد با سطوح ورزشی مختلف مفید است و کار کردن منظم با آن کالری زیادی می سوزاند. […]

حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت - برنافیت
حرکات ورزشی برای داشتن شکم تخت

حرکات ورزشی زیادی وجود دارند که می توانند به سلامت و خوش فرم شدن بدن کمک کنند. هر چند حرکات موضعی برای یک اندام خاص وجود ندارد، اما برخی از این حرکات، بیش از سایر حرکات برای شکم تخت به کار می روند. در ادامه به معرفی پنج حرکت ورزشی مخصوص شکم اشاره شده است. […]

موفقیت و انگیزه

انگیزه ورزش- برنافیت
اگر انگیزه ورزش ندارید، این کارها را انجام دهید
23 دی 1397
42 بازدید

هرچند ایجاد انگیزه ورزش کار آسانی نیست، اما روش مفیدی برای حفظ تناسب اندام و کاهش وزن است. برای اینکه در خود انگیزه ایجاد کنیم، باید اهداف ورزشی جدیدی بسازیم، ورزش های کوتاه انجام دهیم، با یک دوست ورزش کنیم، به عکس های قبلی خود نگاه کنیم و با آهنگ مورد علاقه خود به پیشواز […]

انگیزه لاغری- برنافیت
چگونه در خود انگیزه لاغری ایجاد کنیم؟

یکی از بهترین راه های کاهش وزن این است که در خود انگیزه لاغری ایجاد کنیم. مشخص کردن هدف کاهش وزن، داشتن انتظارات واقعی، ایجاد برنامه منطبق با سبک زندگی، انجام ورزش مورد علاقه، پاداش، برنامه ریزی برای مشکلات پیش رو و بخشیدن اشتباهات از جمله فاکتورهای مهم در رسیدن به موفقیت هستند. اکثر افراد […]

5 استراتژی طلایی کاهش وزن- موفقیت و اراده- برنافیت
5 استراتژی طلایی کاهش وزن برای افراد بی اراده

تا به حال چند بار یک رژیم را شروع کردید و پس از چند هفته یا چند روز تسلیم شدید و آن را رها کردید؟ ما به این چرخه شروع و رها کردن، سندرم شروع – پایان می گوییم. باید تصمیم خود را بگیریم و به این چرخه که بارها و بارها در حال تکرار […]

چگونه مشکلات را به موقعیت ها تبدیل کنیم؟
چگونه مشکلات را به موقعیت ها تبدیل کنیم؟

در زندگی من زمانی وجود داشت که چیزها آن طور که می خواستم پیش نمی رفت. مشکلات باعث می شد همیشه احساس شکست داشته باشم. این موضوع حتی در رابطه ام با مردها نیز صدق می کرد. اگر با فردی قرار داشتم، به من زنگ نمی زد و این وحشتناک بود. احساس می کردم چیزی در […]

تغذیه

رژیم غذایی لاغری - برنافیت
رژیم غذایی لاغری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
24 دی 1397
34 بازدید

وقتی صحبت از رژیم غذایی لاغری می شود، افراد چاق تصور می کنند که باید خود را از مصرف غذاهای خوشمزه و دلچسب محروم کنند و یا گرسنگی بکشند. مصرف غذاهای با کیفیت، پروتئین، میوه ها و سبزیجات و غلات کامل به جای غذاهای فرآوری شده، چربی های اشباع و ناسالم علاوه بر ورزش به یک کاهش […]

عضله سازی- انواع پروتئین- برنافیت
عضله سازی به کمک مواد غذایی

برای عضله سازی علاوه بر فعالیت فیزیکی به غذاهای حاوی پروتئین نیاز است. تخم مرغ، سالمون، سینه مرغ، ماست چکیده، شیر، میگو، سویا، بادام، برنج قهوه ای و انواع لوبیا، منابع خوبی از پروتئین هستند که به ساختن عضله ها کمک می کنند. اگر می خواهید بدن شما شروع به عضله سازی کند، باید آن […]

راه های آسان و سریع برای کاهش چربی بدن
راه های آسان و سریع برای کاهش چربی بدن

برخی از رژیم های غذایی غیر اصولی، مصرف کالری را به شدت محدود می کنند و این به معنای کاهش متابولیسم بدن است. وقتی رژیم می گیرید، سیگنالی به بدن شما فرستاده می شود که می گوید: ” من دارم از گرسنگی می میرم”، در نتیجه بدن شما میزان متابولیسم خود را کاهش می دهد […]

چگونه بفهیم یک برنامه غذایی برایمان مناسب است؟ ، برنافیت
چگونه بفهمیم یک برنامه غذایی برایمان مناسب است؟

درست مثل پیدا کردن یک شلوار ورزشی فاق بلند یافتن یک برنامه غذایی مناسب برای بدن نیز نیازمند آزمون و خطاهای بسیاری می باشد. کلید موفقیت در کاهش وزن در کمترین زمان ممکن، به حداقل رساندن طیف خطاها می باشد. ما در این مقاله چندین سوال را مطرح کرده ایم که پاسخ به آنها نشان […]